Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xls 7. 4. 2014 10:03

Koukám, že vyčerpání té prémie za karty Mall nebude tak snadný vybrat. Chtěl jsem to utratit za nějaké věci pro psa, granule u Mallu stojí 1250,- (normálně beru za 970,-), Frontline 289,- a 149,- (objednáno jinde za 208,- a 108,-). Je vidět, že na něčem musejí na ty prémie vydělat.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 7. 4. 2014 11:20

Jak co. Já měl vyhlídnutý HD satelitní receiver Kaon - ten tam stál 1.990,- a rozptyl na heureka byl od 1.980,- do 3.535,- takže to šlo. Jen jsem nevěděl co k tomu. Nakonec jsem si koupil kilo zrnkové kávy do pressovače. Nakonec mě to kilo kávy a přijímač vyšly dohromady na 219,- - 2% ;-)
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 4. 2014 14:37

Tak u kafe, co piju, je to podobný: na Mallu zlevněný z 500,- na 349,-, já nakoupil za 249,-. Jsem zvědavej, jestli tam najdu něco potřebnýho a zároveň konkurenceschopnýho.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 4. 2014 14:52

A nezkoušel někdo
a) nakoupit za dva vouchery jednu věc
b) odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů ?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 7. 4. 2014 14:58

ad a) :-[ (myslel jsem si, že to nejde)
ad b) si myslím, že to nemůže být problém (místo peněz však možná můžou vrátit poukázku-určitě o tom budou mít něco v podmínkách)
Naposledy upravil Taki dne 8. 4. 2014 09:26, celkově upraveno 1
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 7. 4. 2014 15:36

Voucher jako voucher - myslím, že by se mělo nechat dát víc voucherů dohromady.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 4. 2014 16:00

Ano, ty slevové kódy je možno oddělovat čárkami.
K Mall kartě a poplatkům, mám ji jen aktivovanou, jinak nepoužitou a zatím žádný poplatek mi účtován nebyl.
Čekám, jestli třeba nebude možné v tom novém IB dát požadavek ke zrušení karty.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 7. 4. 2014 21:49

To určitě nepude :)
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Almighty 8. 4. 2014 08:51

Zdravím, měl bych dotaz ke splácení. Vím že je pokutováno prošvihnuté datum splatnosti, existuje ale nějaký opačný limit, tzn. nějaké předčasné zaplacení? Nebo si mohu libovolně dorovnávat kredit v průběhu měsíce?
Almighty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2014 09:01

Tak to by bylo hodně dobrý, "vaši KK můžete splatit pouze v pevně dané datum splatnosti"... :-D
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 8. 4. 2014 09:17

Almighty píše:Zdravím, měl bych dotaz ke splácení. Vím že je pokutováno prošvihnuté datum splatnosti, existuje ale nějaký opačný limit, tzn. nějaké předčasné zaplacení? Nebo si mohu libovolně dorovnávat kredit v průběhu měsíce?

Můžeš splatit kdykoliv dříve. Můžeš např. jeden den utratit v krámě třeba 1000,- a hned ten den tam těch 1000 poslat. Já sám splácím kontinuálně a dorovnávám do kreditního limitu. Např. ve srovnání s IB GE je Citi nezdařilé v tom, že se Ti tam nezobrazují nezaúčtované transakce a disponibilní zůstatek, jež by v sobě měl zahrnovat i nezaúčtované transakce, je u Citi na základě mých zkušeností ne úplně koretní číslo. Např. naposled jsem dorovnával do kreditního limitu na základě informace z IB o disponibilním zůstatku podle vzorce SPLÁTKA = KREDITNÍ LIMIT - DISPONIBILNÍ ZŮSTATEK DLE IB a následně mi tam visela jako disponibilní částka sice přesně rovna kreditnímu limitu a tedy vyčerpaná částka by měla být 0, zobrazovalo se však -333,- Kč (částka, kterou mi dluží Citi; jinými slovy přeplatek). A až dnes (asi po týdnu) koukám, že se jako disponibilní zůstatek zobrazuje kreditní limit + 333,- avšak žádná plusová transakce v hodnotě 333,- Kč tam není... Moc to nechápu.. Možná skrytý dárek od CitiBank.. Teď mě napadlo, že když jsem volal na Citilinku 3.4., tak mi přál automat vše nejlepší k narozením... 8-D
Naposledy upravil Taki dne 8. 4. 2014 09:45, celkově upraveno 1
Taki
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2014 09:44

Co jsem pozoroval u KK Citi, tak hodně velké procento transakcí probíhalo offline (hlavně chip + PIN, např. na samoobslužních pokladnách v Tescu), kdy se takové transakce stejně nepromítají do blokací - podobnou zkušenost mám i s KK UCB, takže ta prezence nezaúčtovaných transakcí u kreditek může být často matoucí.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 8. 4. 2014 19:19

Mám také CITI Mall kreditku a a CITI mě příjemně překvapila tím, že mi dala hned limit 60 000 - jinou kartu od nich nemám.

Voucher od Mallu jsem už také dostal, poslali ho hned následující den po aktivaci karty.

Chci se jen zeptat:
Přidal jsem CITI kreditku na Paypal a pokusil jsem se ji "ověřit".
V IB Citi vidím u disponibilního zůstatku, že si Paypal strhnul cca 1 USD, ale v historii transakcí není žádný záznam - nevidím tedy ani ověřovací kód, který musím v detailu karty u Paypalu zadat.
Nemáte s tím někdo zkušenost?
Díky.
Naposledy upravil Paul Atreides dne 9. 4. 2014 07:36, celkově upraveno 1
Paul Atreides
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 8. 4. 2014 19:52

Musíš počkat na zaúčtovaní platby, kde ten kód pak uvidíš, cca. tak 2-3 dny.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod pan Y. 8. 4. 2014 20:21

Nebo si zavolej na CitiPhone, kde by ti ten kód měli být schopni říct.
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka