Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod avathar 29. 10. 2014 10:14

Gemoney někdy před 3 rokama.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 30. 10. 2014 16:50

Tomason87 píše:Požádal jsem o dodatkovou kartu v domnění, že mi ji prostě pošlou.
Ale zase to berou přes kurýra s tím, že osoba, jejíž jméno na kartě bude, zase musí předkládat doklady a něco podepisovat. Nehledě na to, že se kurýrovi musíme ukázat oba.
To je normální?

Myslim ze to je i u jinych bank, kde si beres uver :-) nebo ne?

-- 30. 10. 2014 16:54 --

retron píše:nikoliv, naopak jich to ma vetsina vypnuto, povinne je to pro styk se statni spravou

Spise bych to formuloval tak, ze vetsina to nema zapnuto, nebot deaktivovan prijem postovnich zprav je ve vychozim stavu jak u FO, tak u PO.

-- 30. 10. 2014 17:08 --

fremantle píše:Přesně tak, obávám se, že staroklientům už zůstanou jenom dvoutisícové vouchery do Mall.cz na dojení... Citi se opět naučila nehorázně oj...t, noví zákazníci dostanou a staří utřou - hodně špatná banka :-(

O důvod víc, že se nikde nevyplatí být věrným klientem. V tomto případě je to ještě o dost horší - za stávajícího klienta se považuje kliedně i jen majitel BÚ, který předtím KK neměl.

A proc by banka mela platit za stare klienty? Ty 3000,- je jeste levny peniz za akvizici noveho klienta, banku to stoji nejmin 3500,- a casto i vic :-) Omezeni na 12 mesicu je v poradku.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 30. 10. 2014 17:48

Pokud by většina PO měla DS bez příjmu, tak by to těžko mohlo fungovat. Nebo si myslíš, že většina dokumentů z celé státní správy je doručována fikcemi?
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod lumbur 30. 10. 2014 19:59

stále mě nabízejí po telefonu "Automatický nákup na splátky - program splátek" máte to někdo nastavené ? http://www.citibank.cz/czech/gcb/personal_banking/czech/creditcards/automaticky-nakup-na-splatky.htm
lumbur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avathar 30. 10. 2014 20:30

Proč? Aby se ti každá platba nad zvolenou částku ihned úročila 16% p. a. a musel kvůli tomu pořád volat na jejich infolinku?
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod peter2black 31. 10. 2014 08:55

prijde mi to jako blbost, kdyz to nekdo totalne zvore a vidi ze nedokaze splatit kreditku v bezurocne dobe je lepsi to zaplatit pomoci kontokorentu (mensi urok a ziska cas na vyreseni) pripadne Zuno kreditkou (dalsich az 55 dni bez uroku) nebo treba spotrebakem 9,9 od mbank (mensi urok, jde splatit kdykoli bez sankci)

a aspon si bude pamatovat ze nema zbytecne utracet (ne ze by se mi to uz nestalo :))
peter2black
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomason87 31. 10. 2014 11:00

Je to tak, ty jejich nabídky jsou hrozně neseriózní, chaotické. Tuhle mi nabízeli dosti nesmyslné pojištění úrazu, rizika a kdoví čeho ještě. Problém byl v tom, že pojistné se mělo počítat z částky, kterou KK zaplatíte. Tzn. pokud by se kartou neplatilo, pojistné by bylo zdarma.
Vrcholem všeho byla nutnost uzavřít po telefonu, přitom jsem žádal, ať mi k tomu pošlou podklady. To možné nebylo.
Usuzuji proto, že je to především aktivita externích call center, které se samotnou bankou nemají mnoho společného.
Tomason87
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 31. 10. 2014 11:08

wit.cz píše:Pokud by většina PO měla DS bez příjmu, tak by to těžko mohlo fungovat. Nebo si myslíš, že většina dokumentů z celé státní správy je doručována fikcemi?

Co to? Ty datovou schranku asi nemas, co? Statni sprava prece neposila pres DS postovni zpravy :shock:

Podtovni zpravy jsou placene a posilaji se pres DS jen mezi prijemci mimo OVM.
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jannk 31. 10. 2014 11:13

mo me taky prekvapuje, ze i banky se pousti do tehle pofidernich telefonnich obchodu - chapu, ze je to pro ne vynosne, ale dlouhodobe na tom prece musi prodelat svoji kredibilitu (a ta je porad pro banky zasadni - viz pocet lidi kteri jsou stale u sporitelny...) Mi takhle neco super vyhodneho nabizeli u ING (=dalsi velka banka a byly to nejake investice jako soucast penzijniho pripojisteni), ale mel jsem je uzavrit telefonicky, coz jsem odmitl a ze pry mi radi poslou podklady. Neposlali nikdy nic ... asi to zase tak vyhodne nebylo :)
jannk
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 11. 2014 14:54

Zdravím,
mám dotaz ohledně Citi Mall kreditky. Toto zúčtovací období jsem již přes kartu utratil kolem 50 000,- čili jsem dosáhl na maximální vratku 1000,-, kterou jsem si převedl na kreditní účet. A teď dotaz:
Můžu platit dál kartou s tím, že se mi zase budou počítat vratka 2 % nebo už se vratka počítat nebude?
Díky
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 11. 2014 15:00

Tak maximální vratka je na jedno účtovací období, víc ti v tom období prostě nepřipíšou.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 11. 2014 15:10

Já vím, že mi víc nepřipíšou, ale jde mi o to, jestli se mi vratky z dalších transakcí budou dále počítat a budu je moct vybrat v dalších zúčtovacích obdobích.

Příklad: Toto zúčtovací období zaplaceno kartou 50000,- --> vratka 1000,- připsána na účet.
Platím dál kartou ve stejném zúčtovacím období, utratím dalších 25000,-, ze kterých bych měl mít teoreticky dalších 500,-. Budu si je moci připsat v dalším zúčtovacím období? Nebo se už nebude těchto 500,- vůbec počítat?
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod bufalobil 4. 11. 2014 15:23

koukal jsem na výpis , letos v létě jsem platil dovolenou a zaplatil jsem z karty 55 tisíc následující účetní období mi bylo započtena sleva jen z toho co jsem v tomto období utratil. Takže nee. Pokud máš vysoký rámec tak je dobré ho rozdělit na dvě karty. Já měl citi life a požádal jsem letos i o mall s tím že jsem si původní kreditní rámec 100 000 rozdělil na 2x50 litrů :) a beru 2xlitr když se zadaří
bufalobil
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 4. 11. 2014 15:58

OK, díky za info, tak holt budu platit GE kreditkou do dalšího zúčtovacího období - sice je tam jenom 1 % (vyjma jídla a benzinu - tam je 5 %), ale taky dobrý.
mojmax
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka