Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 11. 2014 16:56

KK Citi mají u cizích měn kurz Citi-střed + 3 %, je to kurz nevýhodný, ale DCC, který bys použil při volbĕ CZK je ještě nevýhodnější (spread je tam běžně tak šílený, že to vyjde i cca. 4 % ke středu)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod refedr 24. 11. 2014 17:22

avathar píše:Kupodivu zdarma. Žádal jsem ve středu, posílal do ucb, na účtě jsem to měl buď ve čtvrtek večer,spíš ale v pátek ráno, v 8,30 to šlo vybrat, vložit do air, poslat zpět a před 15 hodinou znovu vybrat v ucb.

... ze zaslání přeplatku na KK Life na účet v jiné bance se ti připisují LifePremie? Jinak ten koloběh nechápu. A žádáš telefonicky nebo přes IB Citï?
refedr
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 24. 11. 2014 20:21

Ne, jen jsem se už. Zase dostal pod kreditní limit 50 t. Telefonem, IB to umí jen. Na účet v citibank.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bond2 24. 11. 2014 21:23

refedr píše:
avathar píše:Kupodivu zdarma. Žádal jsem ve středu, posílal do ucb, na účtě jsem to měl buď ve čtvrtek večer,spíš ale v pátek ráno, v 8,30 to šlo vybrat, vložit do air, poslat zpět a před 15 hodinou znovu vybrat v ucb.

... ze zaslání přeplatku na KK Life na účet v jiné bance se ti připisují LifePremie? Jinak ten koloběh nechápu. A žádáš telefonicky nebo přes IB Citï?

Telefonicky požádáš a pošlou ti to na jaký chceš účet. Alza mi vrátila po pár měsících větší částku, ale já už zaplatil Aktuální zůstatek z předchozího měsíce. Premie se strhli i do mínusu a to je nejvyšší čas na změnu karty...
Bond2
Diskutér

Odeslat příspěvekod HNF-01 25. 11. 2014 11:39

Vyzkousel jsem Mastercard Elite Program lounge ve Vidni.
Pro ty kdo nemaji nejakou frequent flyer kartu do salonku aerolinek je to dobra alternativa jak dostat neco k piti zadarmo a hlavne posadit se v kulturnejsim prostredi nez na samotnych gatech.
Je to
  • JET lounge pobliz gates BCD (pokud poletite s CSA apod) ovsem pouze na "schengenske" strane
  • SKY lounge nad gaty FG (Austrian/Lufthansa) a to na Schengen i non-Schengen strane.
(Ve srovnani s prazskym non-Schengen Terminalem1 je tedy tahle nabidka mnohem uzitecnejsi.)
Pri vstupu do JET lounge chteli videt karticku MC Elite programu, a pak si projeli Citi Life necim co vypadalo jako POS a tim autorizovali muj vstup.
HNF-01
Diskutér

Odeslat příspěvekod VVNP 25. 11. 2014 12:25

Teoreticky tu MC Elite kartičku nepotřebují. Měl jsem ji, ale nevěděl jsem, ke které z těch moc karet co mám patří. Stačilo předat některou z karet z tohoto programu a po projetí čtečkou mi byl umožněn vstup.
Protože v drtivé většině lítám v rámci Schengenu, tak ta Praha je mi bohužel k ničemu.
VVNP
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 25. 11. 2014 14:12

HNF-01 : a když mam priority pass, to je asi to samy, vid? tech MC ELITE mam asi 5 kartiček :)
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 11. 2014 14:19

Priority Pass není to samé (ten sdružuje více než 700 salonků po celém světě), v MC Elite jsou jen volné vstupy do těch 2 salonků, a hlavně u těch PP je více tarifů - ty co banky vydávají u nás ti umožňují jen vstup do salonku, ale pořád si ho musíš zaplatit (i když u různých bank to je jinak, třeba UCB 27 USD/vstup, ale třeba u GEMB jen 10 USD/vstup), jedinou výjimkou je snad Erste Premier, v rámci něhož jsou 4 vstupy za rok tuším a nad tento limit další s 50 % slevou...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod fikyyCZ 25. 11. 2014 14:50

fremantle: ja mam od Komercky,ale zatím sem to nestudoval, mam to k platinovy Vise, tak kdybych teda nekdy letel, tak bych si mohl zajit zadarmo najist a napit v klidu,jo? :)
Drive jsem tu byl pod nickem Fikyyy
fikyyCZ
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 11. 2014 14:58

KB nemá v rámci PP vstupy zdarma.

-- 25. 11. 2014 14:02 --

Doplňkové služby v ceně karty píše:Priority Pass

Jedná se o Standard Membership Priority Pass, kde za každý vstup bude účtován poplatek dle podmínek programu dostupných na http://www.prioritypass.com.

To znamená každý vstup 24 €/osoba...

-- 25. 11. 2014 14:11 --

Jinak OT: Už nevím ve kterém vlákně se minule někdo ptal jaká jiná karta kromě KK RB De Luxe nabízí asistenční služby pro motoristy - podle všeho to obsahuje i zlatá debetka KB (lze ji mít zdarma k tarifu TOP nabídka - bezplatné vedení při kreditním obratu 150.000 Kč): http://www.kb.cz/cs/lide/obcane/ucty-a- ... card.shtml
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2014 18:45

Máte někdo nálepku k Citi Life kreditce? Já jen že už ji několik dní nevidím v IB...
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 11. 2014 19:05

Já měl nálepku ke KK Billa, nikdy jsem ji neaktivoval, a přesto se v IB zobrazovala, takže nyní jsem rád, že tam už konečně neotravuje... :-)
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod filas81 25. 11. 2014 19:10

ano, nálepku jsem dal manželce a normálně ji ve svém IB vidím, takže její transakce můžu kontrolovat :)
filas81
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 25. 11. 2014 19:40

Mně zmizela z IB někdy v sobotu.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 26. 11. 2014 08:04

Nálepky mi z IB také zmizely, půjdu to reklamovat.
franko_cz
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka