Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Thom 10. 10. 2015 13:02

Spíš si hrál se SIPO. I proto z něj taky už nic není.
Thom
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 10. 10. 2015 17:35

Tak žádný nesmysl nemůže fungovat donekonečna. A sipo takový nesmysl bylo.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod davsopl 10. 10. 2015 21:00

No na některých poštách začali přijímat i jiné karty než ČSOB, takže to brzy vyzkouším zaplatit složenky s Citi Life. Je to zatím jen málo poboček.
davsopl
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 10. 10. 2015 22:53

Složenky na poštách akceptující platební karty platit nelze. Lze ale hradit SIPO, poštovní služby (včetně úhrady dobírky) a zboží. Ke konci tohoto týdne platební karty Visa a MasterCard přijímalo 8 pošt (z toho 6 v Praze): viewtopic.php?f=316&t=1233538&p=10871652#p10871652
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod franko_cz 11. 10. 2015 10:54

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/rai ... k-souhlas/

Raiffeisenbank může převzít retailovou část Citibank, souhlasí antimonopolní úřad.
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 11. 10. 2015 22:19

A kdo to dnes pouziva? :D Naky slozenky to uz je mrva vec, sipo tez je mrtvolka :D To uz maj leda tak duchodci a kdo byse s tim delal?
Jasne ze se tu nekdo najde, kdo teda to nak udela diky tej karte ale ne vzdy to jde.
Treba majitel vyhradne chce platit na ucet za bydleni. Takze predstava ze to nak posilat pres postu a sipo, nevim nevim. A posta asi taky za Sipo bude chtet poplatek.
Pokud vim tak proc to tak delat, kdyz bydleni, el, plyn atd poslu z uctu primo a je to hned.
Slozenka - kdyz me nekdo neco plati tak vetsinou pres ucty po CR a nebo ja jemu tez na ucet. Navic poslani slozenky stoji snad taky 20czk a nemam nervy na to tam stat tejden, vyplnovat to nekde.
Treba internet a dalsi sluzby se s tim platit nedaj. Pokud se nepletu, Sipo slouzi pro pevne stanovenou taxu. Pokud se me meni cena internetu, tel ci neceho je s tim pak docela problem.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 11. 10. 2015 23:38

Jasně, mrtvola, kterou používá cca. 4 miliony domácností... Je fakt, že důvodů pro SIPO sice už v současnosti významně ubylo, největší význam mělo ještě historicky, kdy byly v bankách běžně účtované jednotlivé položky, tak z hlediska úspory mělo význam mít v jedné platbě více pravidelných položek. A na druhé straně pošta v rámci služby SIPO taky začala pošta zpoplatňovat služby, které byly původně bezplatné (papírový rozpis, výpis, úhradu prostřednictvím bezhotovostního příkazu k úhradě), ale pořád je tam minimálně jedna výhoda - pravidelné platby jsou imunní vůči změně účtu, takže jediné, co stačí v nové bance nastavit je svolení k inkasu SIPO - pro osoby líné a nespokojené klienty, kteří si nedokáží představit změnit svou banku celkem ideální nástroj.

A ano, pleteš se - o položky na rozpisu se stará především společnost, která platby předepisuje. Je teda pouze na ní, aby si požádala o správnou výši platby.

Jinak já jsem SIPO dost dlouhou dobu taky ignoroval, což se změnilo s možností úhrad kreditkami Citi, až jsem byl pak překvapený, co všechno šlo na SIPO navěsit, to jsem tam hned měl 6 položek a hradil si tak třeba i příspěvky na penzijko. Většinu plateb jsem už sice odsud pak odstranil, když už vratky nebyly, ale šlo je získat jiným způsobem úhrady (třeba u toho penzijka platba kartou online), ale nyní bych klidně těch 14 korun obětoval za platbu na poštovní přepážce se zákaznickou kartou a vratka by mi to vykompenzovala. Ale to ještě uvidím, jestli budu mít nějakou poštu vybavenou terminály dostupnější. Na druhé straně u Citi nebylo špatné hrazení SIPO i bez vratek, teda mít účty zaplacené opožděně...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 12. 10. 2015 04:18

Dekuju za vysvetleni :)

Kdyz to ty lidi bavi, bych ani nerek tolik lidi a SIPO :) A slozenka to je fakt moc :D Jsem jednou tak sel na postu se slavnou slozenkou, zaplatit neco za matku. Vis jak to bylo?
Pane mate ucet? Mate naky to Spor Konto? Tady na poste si muzete zalozit a nebude to stat 20kc a cumela na me jako na retardu co to delam :D

To Sipo jsem kdysi ani neresil jako mladsi, jsem platil klidne z uctu i poplatek za prevod. Potom banka mela balicek, takze jsem zaplatil a mohl posilat co chci neomezene.
Mno ale kdyz zmenim ucet, nereknu to tak oni nevedi odkud to brat tim inkasem napr posta :) Takze jedina vec, opet to musim v IB zadat napr na to sipo prikaz. Ano bude jeden to je fakt :)

Pokud tam trvalej ale nejde, tak inkaso je vec co bych nechtel. To si chodi z uctu jak chce. Treba jsem nemel kdysi tam prachy, plynarna sup strhnuti 8 v mesici a jeee neni to zaplaceny. Ja tam prachy mel 15tyho :D Jindy zas jinej datum. Fakt na nic.
Radsi jsem to zrusil, kdy me to kdysi vnutili a potom me to radsi nechali trvalym.
Datum pravidelne to je vec. Ja treba si platim plyn a el jak chci a podle toho jak dostanu prachy. By si dala plynarna ze chce treba do SIPO 14tyho a kdybych nahodou prachy nekde mel preposlany, ejhle nejde strhnout SIPO a jak bych jak vul volal, psal na postu bo kam :D Jeste delaj to ze navic ty datumy nebyli pravidelny.
Ptal jsem se i na zmenu, ale to ti reknou, to nereste a platte to tak.
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 12. 10. 2015 09:22

Náhodou sipo je jedna z nejpoužitelnějších služeb. Představa, že bych měl třeba při změně banky měnit třeba u 10 položek trvalé příkazy, mě opravdu neláká. A hlavně u Citi - tam se v půlce října sipo strhne z kreditky, já to musím uhradit bance do konce listopadu.
Je ale vidět, že to není služba pro každýho.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod wit.cz 12. 10. 2015 14:45

Při změně banky existuje kodex mobility. SIPO je dobrý tak akorát na nekontrolovaný odtok peněz, pokud si příjemce řekne o víc a nebo na automatické naúčtování koncesionářských poplatků. Navíc podporovat Českou poštu nehodlám.
wit.cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod Havers 12. 10. 2015 15:24

Na SIPO se automaticky neúčtují koncesionářské poplatky, to je nesmysl.

Při použití kodexu mobility stejně nová banka neumí zařídit změnu čísla bankovního účtu (příkaz k inkasu) v systémech dodavatelů energií či dalších organizací. To si musí klient samozřejmě zařídit sám.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod jirkau 12. 10. 2015 16:21

Vypovídal jsem (telefonicky) Citi Life (po tom, co mi dali Mall), nabídli mi vedení rok zdara, což jsem odmítnul. Nějak nerozumím, proč mají zájem abych měl jejich karty dvě když stačí jedna. Je v tom nějaká výhoda? Kromě toho, že mají v bázi o jednu čárku více?
jirkau
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 10. 2015 16:27

Výhoda je v možnosti nasbírat 2 krát bonusy, třeba právě na poště :)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 12. 10. 2015 17:04

Havers píše:Na SIPO se automaticky neúčtují koncesionářské poplatky, to je nesmysl.

Při použití kodexu mobility stejně nová banka neumí zařídit změnu čísla bankovního účtu (příkaz k inkasu) v systémech dodavatelů energií či dalších organizací. To si musí klient samozřejmě zařídit sám.

Aha, to jsem právě myslel, že umí, že je to bráno jako forma plné moci kterou tyhle organizace uznávají. Protože nastavit příkazy a souhlasy v IB je to nejmenší.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 12. 10. 2015 17:54

Právě to je jedna z výhod SIPO. Pokud ho mám, hlášení čísel dodavatelům energií při změně banky nemusím řešit.
nnnokiaE52
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka