Kreditní karta Citibank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 22:09

blackwork píše:Které jdou přebíjet a na co je to dobré?

Zatím každá kreditka, co mi prošla rukama, umožňovala přebíjení - tak ono taky co jiného by šlo dělat s penězi, které by byly evidované na úvěrovém účtu jako kladný zůstatek - pro banku zbytečné náklady se s tím prcat, aby to posílali zpět. A smysl je jediný - možnost zaplatit více, než je aktuální úvěrový rámec (pokud na to má kreditka limit)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 11. 2015 22:20

No mě udivila slečna na lince Premia karty, řekla že to nejde. Jsem namítl že tam mám vratku bonus 2500,- přebito tak řekla že oni můžou přebíjet a já ne 8-) 8-D
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hufnagel 5. 11. 2015 22:21

Např. podle informací z mBank nelze jejich kreditku přebíjet, platba převyšující limit se prý vrátí zpět.
Hufnagel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zedna1 5. 11. 2015 22:23

smajlik2 píše:Posíláte peníze co utratíte do Citi ručně nebo máte nastavený inkaso a Citi si to stáhne sama? Funguje to inkaso spolehlivě?

Ja uz leta splacim Citi zasadne inkasem z cizi banky a maximalni spokojenost, o nic se nemusim starat a vsechno funguje bez problemu.
Jak uz zde bylo receno, tak Citi je bohuzel jedina banka, ktera u svych kreditek umoznuje splatky 100% dluzne castky z cizi banky zdarma. Takze nyni, kdy uz zde Citi konci, konci i tato vymozenost, ostatni banky to bud neumi vubec nebo to maji zpoplatnene.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod drkarel 5. 11. 2015 22:34

KK Premia nejspíš přebíjet jde, zatím se mi nic nevrátilo. Stejně tak Citi, KKK, Cetelem.
drkarel
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 11. 2015 22:43

Zedna1 píše:Jak uz zde bylo receno, tak Citi je bohuzel jedina banka, ktera u svych kreditek umoznuje splatky 100% dluzne castky z cizi banky zdarma.

Tato informace není správná, 100 % inkaso kreditky bez poplatku umožňuje ještě i UCB a pak ještě i kreditky Diners Club...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod blackwork 5. 11. 2015 22:46

Potvrzuji - Diners buďto inkaso minimální splátky - tuším 5% a nebo celé částky ... dokonce se dá nastavit i v bankingu oproti Citi ...
blackwork
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 11. 2015 10:18

blackwork píše:
PatrikChrz píše:Já posílám ručně a to podle potřeby - různě přebíjím, pak zas všechno vyberu, pak splatím jen do nuly,... inkaso je strašně nepružné

Které jdou přebíjet a na co je to dobré?
Citi asi ano tedy a co Diners, HK Premia a Kooperativa?

Vzkoušeno u Citi (Live a Mall) a u HC Premia.

Jak bylo uvedeno, je to z důvodů zaplacení vyšších částek, než je limit karty.
I když u HC nelze zaplatit více, než 60 000 Kč týdně
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 11. 2015 10:29

fremantle píše:
Zedna1 píše:Jak uz zde bylo receno, tak Citi je bohuzel jedina banka, ktera u svych kreditek umoznuje splatky 100% dluzne castky z cizi banky zdarma.

Tato informace není správná, 100 % inkaso kreditky bez poplatku umožňuje ještě i UCB a pak ještě i kreditky Diners Club...

Přesně tak, mám obě.
U RB sice lze za poplatek nastavit 100% inkaso také, ale pokud uhradíš v den splátky , ideálně z BÚ RB, tak je převod okamžitý a v celé částce.Nečiní mi to žádné problémy.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 11. 2015 12:02

fremantle píše:

A umi to inkaso 100% dluzne castky i z uctu v cizi bance?
Nektere banky maji totiz omezeni na inkasni splatky kreditky pouze z uctu z te same banky, napr. mKreditka jde takto splacet inkasem jen z mKonta.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 11. 2015 12:20

Ano, umí.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod PULPANM 6. 11. 2015 13:03

Tak tak, umí.
PULPANM
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zedna1 6. 11. 2015 15:25

OK.
Pak tedy diky za upresneni a opravu moji nepresne informace, ze to umi jen Citi.
Zedňa
Zedna1
Diskutér

Odeslat příspěvekod jisy 6. 11. 2015 21:49

fremantle píše:Ano, umí.

Tak nevím - když jsem si pořizoval kreditku AXA od Unicredit banky, ptal jsem se na možnost plného inkasa z jiné banky a bankéřka mi tvrdila, že to nelze.
jisy
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 6. 11. 2015 22:03

Jasně, je to jen můj přelud a jejich kreditka se mi inkasovala asi dva roky z účtu u Poštovky jen v mých představách... :oboze
fremantle
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka