Refinancování úvěru

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod frantax240 28. 1. 2019 20:50

Ahoj, mám úvěr u spořitelny 350 000 na 9 let, splátka 4599kč/měsíc, rpsn vychází cca 8%, no a zdá se mi to jako vysoký úrok (asi..nemam zkusenost) a chtel bych to tedy refinancovat, jestli to ma smysl :) Plánuji to splatit dříve, protože diky tomu úvěru získám další příjem...

Zárověň bych chtěl vyřešit problém a to, že nechci platit na internetu kartou která je navázaná na účet kde mi chodí výplata a je tam tedy dost peněz.

Chtěl bych se tedy zeptat, kde refinancovat a kde vyřešit placení po internetu ?
Vyplatí se vůbec v dnešní době zůstavat u spořitelny??, zakládal jsem účet jako student a v našem městě je jen spořitelna.

Dík a těším se na diskusi.
frantax240
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 29. 1. 2019 18:05

1.
Čím dříve refinancuješ, tím více ušetríš. Equa, a pod. Ale záleží na nastavení současného úvěru(poplatek za předčasné splacení), i tak je 9 let moc na spotřebák. Raději si urvat od huby hned než platit takovou dobu úrok.
2.
Je spousta možností: kreditka, předplacená karta. Určitě se ještě někdo ozve jak vyřešit placení na netu.
3.
Spořku u mě v rodině používají důchodci, a není to špatná volba pro jejich potřeby. (bez ironie)
Ale záleží na tvých potřebách ;-)
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantax240 29. 1. 2019 19:26

Díky, důchodce rozhodně nejsem, :-D a to placení po netu ztěžuje ještě to, že nemám telefon s systémem android, ale windows phone.
frantax240
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 1. 2019 20:25

nnnokiaE52 píše:Raději si urvat od huby hned než platit takovou dobu úrok.

Dovolím si rozporovat... :-) Například Sberbank CZ prodloužila do konce ledna svoji "vánoční akci", ve které poskytuje spotřebitelské úvěry s RPSN < 3 % - samozřejmě při splnění podmínek...

Což znamená, že kromě řádného splácení je nutno dodržet lhůtu splatnosti 84 měsíců a nesplatit úvěr předčasně - standardní úroková sazba je u těchto úvěrů 6,73 % p.a. (což není až tak strašné, pokud "to náhodou nevyjde"), při splnění podmínek po doplacení banka slibuje vrátit 20 % jistiny (dlužno dodat, že na straně dlužníka tohle představuje určitou nevýhodu na straně dlužníka, protože banka si v podstatě může najít nějaký důvod, proč smlouvu vypovědět (a právě Sberbank CZ poněkud proslula přístupem k dlouhodobým smlouvám, kdy se zbavovala produktu "Spoření na budoucnost"), ale tohle je už spíše problémem budoucích akcionářů banky).

V každém případě takového úvěru se klient typicky nepotřebuje mermocí zbavit (nejen kvůli nutnosti dodržení podmínek, ale i s ohledem na to, že to jsou poměrně "levné" peníze - ono je třeba člověk nepoužije, ale za nejdražší bych považoval náklady ušlých příležitostí a u nás není až tak úplně neobvyklé, že lidi po poslední splátce hypotéky otevírají sekt a za měsíc podepisují další úvěrovou smlouvu (zhruba tak třikrát dražší), aby si koupili třeba nový automobil - a nakonec ono stačí, aby se u J&T nebo Creditas zvedly úrokové sazby na desetiletém termiňáku na cca. 3,5 % p.a., tak nakonec ty nepoužité peníze stačí uložit třeba tam místo předčasného splacení). Ale jo, chce to, aby si člověk ten úvěr dokázal řídit.

Jakkoliv, v kontextu toho, že lze úvěr pořídit i za ty 3 % ročně, je úrok 8 % p.a. hodně vysoký, na druhé straně úplně standardní sazby se pohybují někde mezi 5 - 7 % p.a., takže tam takový rozdíl zase vůbec být nemusí.

S ostatním souhlas - tady se účet u ČS nesetká s velkým pochopením, na druhé straně pokud ho klient využívá nějakým obvyklým způsobem (příjem, kreditka, občas platba kartou), tak nemá nějaké zvláštní provozní náklady a někde v maloměstě, kde je ten bankomat spořky v okolí jediný - proč ne. A nakonec jsou i situace, kdy se spořka může docela hodit - i když jsou to situace vyskytující se tak jednou za 10 let - stačí třeba chtít zaplatit převodem nákup nemovitosti a z takové Hello bank! se fakt více, než 400 tisíc Kč najednou zaplatit nedá, ani pokud bych se rozkrájel - a pobočka, kde by šlo vypsat papírový příkaz není).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 30. 1. 2019 08:56

Pravda, neuvědomil jsem si že to má asi jako investici.
Chtěl jsem jen zdůraznit, že za delší dobu s vyšším úrokem přeplatí zbytečně moc peněz; s takovou dobou splácení každé procento navíc stojí zybtečně moc a tak se vyplatí refinancovat; čím dříve tím lépe.
Jinak já mám 4,6% od Hellobank (ještě asi 29 měsíců) a moc lepších nabídek teď nevidím; každá banka chce co nejdelší dobu splatnosti nebo pojištění, aby mohla dát lepší úrok..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goalken 28. 12. 2019 09:00

A very meaningful event, I hope everything will go well geometry dash
goalken
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků