Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod maros23 11. 7. 2020 22:56

Ahoj, máte někdo zkušenost s vyčíslením "účelně vynaložených nákladů" na předčasné splacení/refinancování hypotéky u Komerční banky (pro smlouvy podle aktuálního zákona o spotřebitelském úvěru)?
maros23
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mimonik 26. 7. 2020 10:36

Normálně je požádej, oni ti to vyčísli a pak se rozhodneš, jestli do toho jít nebo ne.
Mimonik
Diskutér

Odeslat příspěvekod Feodaron 1. 9. 2020 22:27

Mám, opakovaně vyčíslili náklady na 0 při úplném splacení refinancováním u jiné banky, poprvé půl roku po uzavření smlouvy, podruhé nyní rok a půl po uzavření smlouvy, a to při fixu na 10 let.

Připojil bych se ale vlastní dotazem na to samé, akorát u Monety a Sberbank. Právě nyní zvažuju nabídku refinancování těchto bank a hlavním faktorem pro mě je, jestli mě případně, pokud by se zase objevila výhodnější nabídka, nechají takhle bezbolestně odejít i před koncem fixace jako mě nechá KB.
Feodaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 2. 9. 2020 12:30

Musí, jinak mají problém s ČNB. Já slyšel právě jen o KB, že dělá problémy.
Spíš záleží, kolikrát za život ještě budeš hypotéku sjednávat, celkem si totiž myslím, že se tím člověk v dané bance dostane na blacklist. Nebo minimálně přijde o dobrou sazbu v budoucnu.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod Feodaron 4. 9. 2020 11:55

Ono to úplně vždycky ve všech případech stejně, podle dnešního článku na aktuálně dělají problémy KB, Unicredit a nově se k tomu chystá i ĆS.

https://zpravy.aktualne.cz/finance/popl ... f6b220ee8/

Mám přes známého zkušenost s Unicredit, která ho jít nenechala. Argumentace metodikou a výkladem zákona o spotřebitelském úvěru nezabrala, sami mu doporučili obrátit se na finančního arbitra a i na ČNB. Na ČNB podal podnět, což nic nestojí, ale taky vůbec nepomůže. ČNB mu napsala, že děkují a že to zohlední v kontrolním plánu.

Na druhou stranu, mně KB, která podle článku účtuje náklady vyšší než administrativní, vyčíslila 0, ale mám tam historii problémového klienta, který mnohokrát reklamoval, hádal se o poplatky a podobně, takže je možné, že už o mě prostě nestojí a chtějí nechat jít. Jejich blacklist mě nezajímá, existuje velká spousta dalších bank, které mi svoje služby rády prodají, nepotřebuju být s KB kamarád.
Feodaron
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tmx643 4. 9. 2020 18:04

To je úžasný článek. Banky se tváří jak kdyby dělaly jednu hypotéku ročně, přitom ty předčasně splacené peníze jdou nejpozději druhý den jinému klientovi na novou hypotéku. :mrgreen:
ČS a její 2 %, to je solidní sviňárna. Ještě že jsem stihl utéct včas.
tmx643
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 9. 2020 20:45

No jo, ale ta nová hypotéka je za nižší sazbu, takže s tím starým zajištěním je sice banka stejně chráněná před změnami sazeb, ale má z toho jen jistou ztrátu.
fc70
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků