Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod frelichl 31. 3. 2021 14:44

No kdyz ti to financni arbitr shodi ze stolu nebo kdyz se tim KB odmitne ridit a k soudu se ti s tim chtit nebude - bude te to celkove stat u Airbank vic? A jestli jo, tak o kolik?

Obavam se, ze nikdo poradne nema realne zkusenosti s odporem proti pristupu KB a dokud to nekdo nezkusi, tak se proste vedet nebude.
frelichl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 31. 3. 2021 15:10

Tak jsem to počítal a pokud vezmu sumu uroku ze soucasne hypo a budu predpokladat ze je usetrim komplet (vyuziju naplno chytrou rezervu u airbank) a zároveň odečtu kolik by ty penize vynesly na sporicim účtu (pocitam 0.5%), tak to pokreje 30tis penale za 2 roky.
Problém je ze ty penize na chytré rezerve nebudu mit celou dobu, protoze je casem pravděpodobně zainvestuju lépe.

Dal jsem se koukal ze soucasnou urokovou sazbu na obdobi co mi zbyva do konce fixace (5let) KB ted nabizi 2.29% , coz je jen o 0.2% niz proti sazbe na kterou mam fixovano. Dalsi duvod proc mi pripada 30tis vydridusske.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 7. 4. 2021 20:39

Tak jsem se trochu posunul. Pote co mi zamitli namitku ze urokova ztrata neni ucelne vynalozeny naklad ve stylu ze na tom trvaji a v podstate rekli at si to klidne dam k soudu, ze soud se vykladem CNB ridit nemusi jsem pozadal o zaslani vypoctu, jakym k te castce kolem 30tis (ze zustatku hypoteky pod milion a zbyvajici fixaci 5 let) dospeli. Na to poslali akorat pdf dokument shrnujici princip vypoctu, tak jsem si to vypocital sam v excelu a vysla mi castka cca ctvrtinova. Dal jsem dohromady pomerne podrobny mail, kde jsem svuj vypocet popsal a pozadal urychlenou odpoved s vysvetlenim. Kupodivu obratem telefonicky nabidli novou castku, o kousek nizsi nez co mi vyslo vypoctem, ale bez jakehokoliv zduvodneni. Pozadal jsem o zaslani vyjadreni mailem, na coz zatim zadna reakce. Pripada mi to jako ze opravdu zjistili ze ta kalkulacka pocita spatne a chteji to pokud mozno potichu zamest.
Tedy pouceni pro pripadne dalsi zadatele, pokud vam banka vycisli ucelne vynalozene naklady v podobe nejakeho cisla vypadajiciho jako vycucane z prstu, je dobre se pokusit zjistit jestli je to obhajitelne. Pripada mi ze se v KB s tim zakonem chteli vyporadat narychlo, neco zplacali a doufali ze tim lidi odradi hned v pocatku.
Uz ten dokument https://www.ms-kb.cz/file/cs/on-line-ka ... 1027163812 je misty nejednoznacny a nektere informace s kterymi pracuje nejsou presne definovane a ozdrojovane a nedivil bych se kdyby ta kalkulacka byla spichnuta jeste vic narychlo a za urcitych okolnosti (nebo vzdy) pocitala spatne.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod brouter 8. 4. 2021 11:49

Kdy jsi podepisoval smlouvu a jak dlouho jeste mas fixaci ?
Air bank jiz zvedla sazby a usporu co pocitas, tak je hlavne proto, ze zapocitavas penize, ktere chces stejne investovat. Tak jestli neni lepsi investovat rovnou do neceho co prinese aspon 2,5% a nemusis resit KB a platbu 30.000 pokud za rok jinak usetris max 4000 kc. Ja jsem zainvestoval volne penize a uz mne to netrapi.
A pozor na to airbank stale se snazi nabrat nove klienty, ale pokud klesnes pod 700.000 s uverem tak uz mas pri refinancovani vyssi sazby + ta banka bude chtit vydelat stejne jak ostatni banky a uvery pod miru inflace jsou stale dobre uvery. To asi nebude porad...ano muzes znovu refinancovat, ale zapis do KN stoji 4000 kc a to v malych castkach uz se nemusi vyplatit.
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 4. 2021 13:42

U KB mi zbyva do konce fixu 5 let . U airbank uz mam smlouvu na 1.89% v akci s uhradou nakladu na katastr.
Poplatek za splatku KB snizila z 30tis na 6tis. Radsi bych tedy skutecne jen administrativní naklady, ale myslim ze 6tis uz akceptuju.
Precijen chci mit likvidni rezervu a na to je chytra rezerva optimalni.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 8. 4. 2021 15:30

Myslel jsem spis ze by to mohlo pomoc nekomu jinému v tom, ze pokud banka zada nejakou nesmyslne vypadajici castku, tak je dobrý si to prepocitat, jestli to vubec odpovida jejich vlastnim podmínkám.

I když co jsem koukal na stranky par dalsich bank, tak tam ten popis výpočtu vypada vetsinou jako mensi bastl nez u KB.
Prekvapilo me take ze ma CS pod jejich kalkulackou urokove ztraty na poznámku, ze z duvodu nejasneho pravniho vykladu v soucasne dobe urokove naklady neuctuje a uctuje pouze administrativni poplatek.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod MatesX64 9. 4. 2021 13:18

Ahoj prosím tě aktuálně řeším taky KB, ale ta jejich kalkulačka po mě chce 165 tis. Nemáš ještě někde ten vzorec podle kterého jsi to spočítal? Ten vzorec v PDF jsem nepobral :shock: Díky.
MatesX64
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 4. 2021 14:20

Viz SZ. Mam excel sheet, v kterem jsem implementoval vypocet podle definici v tom jejich pdf.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 12. 4. 2021 07:23

KB mi v "narovnani" ohledne sporu, ktery v ramci noveho vycisleni chtějí podepsat, zakazuje udaje ohledně sporu sdelovat. Tedy timto budu muset diskuzi zde uzavřít.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 13. 4. 2021 00:24

Posledni věc, pokud budete neco podobneho s KB resit, kontrolujte po nich vsechno. Na pohled je tam na vse nejaky proces, spoustu předpřipravených formularu, zadosti, ale kdyz neco jde nestandardní cestou, clovek si musi vsechy cisla radsi sam kontrolovat a ověřovat.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 4. 2021 22:27

Tento tyden proběhl vlastní prevod hypoteky od KB k AB, už bez dalsich zádrhelů.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod _maty_ 27. 4. 2021 14:35

ahoj, mohl bych požádat třeba přes SZ jak na ty úroky.

Mám zafixováno u KB do 10/2027 pod úrokem 2,89% a mám teď nabídku od konkurence na 1,88%..

účelně vynaložené náklady mi kalkulačka na webu kb spočítala na 47tis Kč.

kdyby byly opravdu 47 tis. tak na to kašlu, ale s nějakým nákladem řekněme do 10 tis. už se to vyplatí řešit..

dík
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2021 14:42

Jako, že čekáš, že ti před koncem fixace sníží banka sama od sebe úroky? Já do roku 2018 platil úrok 5,98%, který jsem v roce 2008, zcela bez znalostí a pod tehdejším tvrzením bankovní poradkyně, jak úroky ještě polezou a nevytřískal jsem z KB ani odpuštění poplatku za vedení hypotečního účtu.
Co jsem zahlídl, AB tvrdí, že náklady spojené s převodem zaplatí za tebe, ale tam neočekávám úrok 1,88
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 27. 4. 2021 14:51

ještě takto, podepisoval jsem v 10/2018 refinancování, to byly bohužel úroky na vrcholu a právě poradce tvrdil, že to půjde nahoru, ono ejhle.. přesně naopak.. úroky šly dolů a teď teda dumám, jestli zůstat nebo se vyplatit.. vzorec z pdf koumám, ale je to napsaný tak, že se v tom nevyznaj možná ani sami v kb aby to bylo co nejvíc složitý mi přijde..
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 27. 4. 2021 17:05

No mám obavy, že jinak než zaplacením výpalného se hypotéky u KB nezbavíš.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků