zesplatněný uvěr

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mnechuda 4. 5. 2021 19:08

Dobrý den,

Chtěla bych si vzít v bance (equa) leasing, ale delala jsem si výpis z registru a zjistila jsem že je tam uveden můj starý kontokorent který se řešil zesplatněním- cca 14 000 kč zaplaceno hned další měsíc. do té doby vše ok.
účet u equa bank mám asi 3 rok. Čím docílím abych měla už jed kladné hodnocení ? Mám to zkusit zase kontokorentem jestli mi to schválí ?, nebo menším úvěrem? Co je nejlepší abych si budovala už jen + credit history? děkuji za odpovědi a rady.
Mnechuda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xxiro 11. 5. 2021 15:37

Pokud chcete zvýšit svou bonitu, neuškodí, když tam budete mít řádně splácený, byť třeba malý (do 10 000), spotřebitelský úvěr.
xxiro
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pravý Tomáš Marný 11. 5. 2021 20:47

Otázka je, jestli při tom záznamu v registru ten byť třeba malý spotřebitelský úvěr dostane... Já třeba přišel na to, že mám vypovězený nepoužívaný kontokorent od jisté pabanky v registru jako zesplatněný úvěr až poté, co mně jiná banka kontokorent nedala.
Pravý Tomáš Marný
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marecek29 18. 5. 2021 05:40

Řešil jsem neco podobného,zesplatněný uvěr ze stavebního spoření kde jsem byl jako ručitel.
V RB neřešitelný problém,v Equa mě daly 500 000.
Tak možná to zkusit hned,než zmení pravidla k horšímu.
marecek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 18. 5. 2021 06:59

'K horšímu' je subjektivní pojem. Někdo nezaujatější by mohl namítnout, že se jedna banka chová zodpovědněji než druhá a že je více chyby spíš na straně toho ručitele a žadatele v jednom. Prostě jedna banka má benevolentnější pravidla, ale to také současně znamená, že není tak přísná, a zřejmě má tedy objem aktiv rizikovější. Takže to slovíčko 'k horšímu' bych moc nepoužíval. Možná by chtělo příště lépe uvažovat komu ručit. To je zodpovědnost každého občana, nikoliv banky...
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marecek29 23. 5. 2021 07:04

Hele,já tomu nerozumím.
Když potřebuju půjčku na cástku,kterou v bance mám uloženou ale na stavebním spoření a jen jí potřebuji na čas,než mě ji ta samá banka pošle na účet u ní vedené,tak já v tom žádné riziko nevidím.
Takže pro mě horší a už tam určitě nikdy nepůjdu(max. zrušit účet).
marecek29
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saabik 23. 5. 2021 10:39

Byly by ty peníze na stavebku smluvně vázány/blokovány? Určitě ne. Takže bys mohl klidně to stavebko předčasně zrušit. A banka by byla druhá. Jako já tomu taky nerozumím. Ale tak jednoduché to asi nebude.
Alpina B3 Touring 2023

Všichni skončíme u Porsche.
saabik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marecek29 25. 5. 2021 05:36

Jak blokovány? Jak by byla banka druhá ?
Jak by došly penize ze stavbka,tak by se s nimi zaplatil úvěr.Třeba druhej den,nebo by si banka mohla peníze vzít pímo ze stavebka.Mám tam ty stavebka ctyři.
marecek29
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků