Refinancování hypotéky - účelně vynaložené náklady (KB)

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod taylor729 18. 6. 2021 03:24

At se to dal vyviji dobre, nenech se od KB zastrasit a nepristupuj na to co ti vycislili.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod _maty_ 22. 6. 2021 07:50

trošku se mi to zadrhlo, jelikož jsem nejspíš v KB dostal jen nějaký předběžný cár papíru.. takže jsem včera ofiko poštou poslal papír do KB co mám od AB kde jsem požádal o vyčíslení.. tak teď čekám no.. uvidíme jak bude banka pružná. Psal jsem zároveň na arbitra a dostal jsem celkem sáhodlouhý popis pokynů jak vůbec postupovat.. takže zatím vyhráno není a bude to ještě celkem zajímavé řešení a musím už teď říct, že spoustu lidí by to možná už teď na začátku odradilo..
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 22. 6. 2021 13:12

Jen vydržet. Ta zprava o uspechu s Arbitrem co tu probehla je povzbudivá. Pokud máš od AB prislibenou dobrou sazbu, tak to stoji za to, sazby pujdou ted spis nahoru.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack_cz 24. 6. 2021 11:16

Řeším stejný problém s refinancováním od KB (2,99%) k AirBank (1,99%) uprostřed fixace. Napsal jsem žádost do KB na vyčíslení. Účelně vynaložené náklady vypočítali na 130000Kč. Podal jsem stížnost (lehce podrážděným způsobem), kde jsem zmínil i ustanovení a relevantní výklad ČNB (zatím ne finančního arbitra). Po dvou dnech přišel e-mail s vysvětlením, že si na všem trvají, ale v rámci dobrých vztahů poskytují "slevu" na Účelně vynaložené náklady na 30.000Kč. Druhou variantou je snížit úrokovou sazbu na 2,6% a setrvat u KB.
V každem pripade se na zacatku nenechte odradit. Chce to byt strucny, neodbytny a trvat si na svem. Me to zabralo jeden e-mail
Jack_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod taylor729 25. 6. 2021 19:55

Me v prvni odpovědi odpalkovali razantneji, ze maji pravo na vlastni vyklad zakona a ze je klidně muzu zalovat. Pomohlo az kdyz jsem jim vlastnim vypoctem tu jejich metodiku pro vypocet urokove ztraty zpochybnil. Ale jak tu někdo psal, podani stiznosti u fin arbitra funguje taky.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dryvole 27. 6. 2021 22:04

Budu resit take ukončení s KB ale vidim to taky na financniho arbitra. Budu informovat.
dryvole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _maty_ 28. 6. 2021 11:58

no celkem se to táhne, v pátek mi volali z KB, že ode mne dostali dopis k vyčíslení zůstatku, ale na to reagovali jejich papírem s žádostí o doplacení hypotéky.. Zatím nemám konkrétní částku, jen per huba, že to teď po úpravě sazeb vychází na 39 tisíc.. zajímavé, že přes web mi u nich vychází nějakých 33 tis. Takže ani v tomto nedokážou být moc konzistentní. Na můj dopis, na stížnosti, kde jsem jim zaslal první papír kde je jen orientační částka mě taky vcelku zdvořile poslali někam, ale v rámci dobrých vztahů jsou ochotni přistoupit na dohodu.. Nicméně teď to půjde asi ještě po ose s bankou, nemám vyčíslení, tak čekám.. novou hypo musím u AB podepsat do 8.8. jinak přijdu o 1,99%.. takže jsem připraven i na variantu vyplatit 39 tis. a pak přes finarbitra..
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 28. 6. 2021 20:20

Tak už mám finále, s KB jsem se domluvil i bez arbitra, tak bych to shrnul.. pokuta do 10k, už to nechám být protože prostě jít dnes z 2.89 na 1.99 beru jako výborný a už nebudu dál prudit..

Doporučím asi být slušný, slušně si říct o individuální nabídku a oni ty obrovské částky poníží.. je možné, že bych přes arbitra ještě třeba 5k sundal, ale už to nebudu řešit, rozpustím to v nové hypo..
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 6. 2021 00:17

Už jsem je taky poslal do zadku, když mi pracovnice za stolečkem nabízela novou sazbu a prodloužení rok a půl před koncem fixace. Buďto doplatím a nebo půjdu jinam.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 29. 6. 2021 06:04

mám za to, že se dá refinancovat 2 roky před koncem fixace, nebo aspoň v 2018 to tak bylo, pravda jen u některých bank.. tj refinanc rok a půl před koncem fixace je podle mého zcela v souladu a není to nic neobvyklého..

já měl fix až do 2027, takže to že mě uvolní teď beru jako hodně ok.. O:-)
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 29. 6. 2021 07:57

Ta lhůta je v pohodě, není v pohodě, že si KB obchází pravidla ČNB po svém a za předčasné splacení hypotéky účtuje nesmyslné desetitisíce.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _maty_ 9. 7. 2021 07:58

zdarec, takže dokonáno jest, mám načerpanou novou hypo u airbank 6 let před koncem fixace u KB.

nakonec když to sečtu a odečtu, převedení hypotéky vč. účelně vynaložených nákladů, odhad nemovitosti, katastr, tak jsem pod cca 15kkč.

-0,9% za 5 let co budu u jiné banky ušetří cca 120kkč, takže mě se přechod jinam rozhodně vyplatí :-)
_maty_
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod taylor729 9. 7. 2021 21:18

Tak congrats k hladkemu uspechu. Je to asi jak kde. Se mnou nejdriv vy***ali a neustoupili ani o pid. Az kdyz jsem pritlacil, tak to slo.
taylor729
Diskutér

Odeslat příspěvekod dryvole 15. 8. 2021 19:59

dryvole píše:Budu resit take ukončení s KB ale vidim to taky na financniho arbitra. Budu informovat.


Tak nakonec odchod od KB měsíc potom co jsem u nich načerpal. Žadne vynalozene naklady neuctovali. KB 2.69% -> 2.09% Airbank
dryvole
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ROlda78 4. 2. 2022 10:15

O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků