Predschvaleny limit hypo CSOB

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mrtinek 23. 11. 2022 21:07

Zdravim, ve CSOB smartbankingu mi sviti predschvaleny limit na hypoteku. Chci se zeptat, nevite nekdo jak presne je to pocitane? Lze si to umele navysit? Napriklad posilanim penez tam a zpatky s jinym uctem v jine bance?

Diky
mrtinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mimous 24. 11. 2022 08:10

Vychází to dlouhodobě z obratu, ale je to spíš marketingový tahák. Když mi tam svítí 10 mega, tak nemůžu jen tak přijít a říct, že chci 10 mega hypotéku. Podle toho, co jsem se ptal na pobočce. Pořád musím doložit příjmy, že splním požadavky na limity od ČNB.
Pokud bych si chtěl vzít třeba jen 3 mega hypotéku, pak by mělo údajně stačit jen čestné prohlášení o příjmech, ale moc tomu nevěřím.
Jinak teda podmínky nebývají nic moc. Měl jsem takhle před pár lety úvěr z toho předschváleného limitu a bylo to docela drahé ve srovnání s konkurencí.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 26. 11. 2022 10:32

Ano, je to jen teorie,
musíš projít běžným kolečkem, doložit příjmy, sepsat výdaje, počet vyživovaných dětí, atd a jde to ke schvalovateli

toto je takový předběžný odhad
aaischa
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jhypo 26. 11. 2022 12:17

Nevím jak dnes, ale před pár lety jsem tu předschválenou hypotéku u ČSOB/HB normálně dostal bez dokládání příjmů, jenom na podepsané prohlášení (už platily ty nové předpisy 2016). Podmínky byly stejné, jako u normální hypotéky, tj. cirka 2%. Spotřebitelské půjčky taky bez problémů, před rokem na bydlení za 4% dali v nějaké akci. Ale mají v tom zmatky, třeba ty limity se někdy ukazují jiné na výpisu a v bankovnictví, podle pohybů na účtu skáčou dost nevyzpytatelně, ale zdá se, že jdou ovlivnit přeposíláním, podmínky řeknou na každé pobočce a na infolince jinak a člověk v podstatě neví, jak to dopadne, ani kolik bude výsledná sazba. Třeba interně rozlišují tzv. garantovanou a negarantovanou předschválenou splátku, kde jedna je opravdu bez dokládání a druhá jen lákadlo, ale z výpisu se to nepozná. Dále inzerují výši půjčky, ale ve skutečnosti jde spíš o to, kolik si vyhodnotili možnou měsíční splátku, takže závisí i na délce půjčky a úrokové sazbě. A je tam spousta chytáků, třeba spotřebák je na 8 roků a účelová půjčka na bydlení sice inzerují 12 roků, tj. na vyšší částku, se kterou jsou různé modely co nabízí v bankovnictví, ale při schvalování se ukáže, že pokud už od nich mám hypotéku, tak i úvěr na bydlení je max. 8 roků, což nikde dopředu neřeknou. Takže na to nelze moc spoléhat, ale vyjít to může.
Jhypo
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků