Živnostenský list během insolvence

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hoseria 7. 12. 2022 21:59

Dobrý den,

díky vysokým úvěrům jsem nebyl schopný dále splácet. Měsíční plat čistého cca 34 tisic.
O oddlužení jsem požádal v říjnu, bylo schváleno a do ledna maji věřitele na přihlášení. Do minimálně ledna jsem ok


Ve smlouvě bylo, že se bude strhávat cca 17500, to asi přesně lak řekne správce při kontrole pohledávek.

Už teď vím že to nebude lehké. Bude třeba splatit cca 800 tisíc až milion.

Nebude to lehké období, jsem zvyklý spíš na luxus. To jde bokem.

Rád bych měl zaplaceno co nejdřív a našel si vedlejší činnost. Ještě jo nedělám ale je třeba živnostenský list.
Bude to jen v uvozovkách hobby pro zaměstnání které vynese do začátku max 2 tisíce měsíčně.

Jak to je? Můžu v současném stavu o zl zadat a nebude to bráno jako nepoctivý záměr?

A jak se pak bude splátka brát? Údajně se to bere z podnikání? Ale když nevydělam a nebl třeba 2 tisíce, z čeho se bude částka počítat?
hoseria
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 7. 12. 2022 22:29

Podnikání při insolvenci možné je.

Na vše ostatní se ptej svého boha - tedy svého insolvenčního správce. Ten vede všechny tvé kroky.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoseria 7. 12. 2022 22:41

Díky moc. Ptal jsem se právě proto zda tu někdo nemá zkušenosti. Je to nějak dáno zákonem, jak se to strhává. Jenom si nejsem jistý jak je to když mám HPP a k tomu vedlejší činnost kde bude klidně jen 2 tisíce měsíčně.
Co jsem dohledat vždy se to bere prý z toho a když není zisk, tak průměr tři měsíčních výplat.

Všude je to trochu jinak napsáno. To spíše kdyby měl někdo teď zkušenosti
hoseria
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků