ČS - TOP BYDLENÍ - zkušenosti

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jazt 15. 4. 2008 13:35

Tímto prosím všechny "zasvěcené" o sdělení svých zkušeností s "dodržováním" podmínek "Programu podpory bydlení - TOP BYDLENÍ" ze strany ČS. Pro méně zasvěcené - jednalo se o hypotéky poskytované se "zvýhodněnou" úrokovou sazbou a "garancí" zvýhodnění úrokové sazby po celou dobu splatnosti takto poskytnutého HÚ.
jazt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 5. 2008 15:04

TOP Bydlení. Zrovna koukám že to máme.
Hypotéka byla zřízena v roce 2001 s fixací na 5 let s úrokovou mírou 6,5%
My ji v roce 2004 převzali v rámci koupě bytu, převod na nás bez problémů.

V roce 2006 byla změna fixace, přičemž to mělo jednu špatnou a jednu dobrou vlastnost:
- špatná v tom, že dle slov ČS nelze u této hypotéky nijak měnit délku fixačního období, byla-li původně 5 let, musí být stále 5ti letá
- dobrá v tom, že mi úrokovou míru snížili z 6,5% na 4,57% p.a. na druhou pětiletku, čili dnes jsem defakto na úrovni inflace

Nebo o jaké "dodržováním" podmínek" se má jednat?

Jo, vlastně ještě jednu dobrou a jednu špatnou uvlastnost ta hypotéka má :-D
- špatná v tom, že se musí vést sporožirový účet u ČS (možná i jiný druh účtu, nevím). Já se loni rozhod přejít s účtem k FIO, protože už mě ty poplatky ČS celkem lezly krkem, nicméně bylo mi řečeno, že účet zrušit nejde, že musí být vedený po celou dobu hypotéky. Že si můžu zkusit napsat žádost, ale že to stejně neprojde ...
- no a dobrá v tom, že to prošlo a souhlasili s převedením inkasa na účet FIO + zrušení sporožirového účtu u ČS. Jakto nebo proč netuším a sám se tomu trochu divím.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xxromanx 15. 6. 2008 11:43

Za pár měsíců mi končí fixace a tak bych se chtěl zeptat, kdo má taky hypotéku Top bydlení od ČS a skončila mu fixace v roce 2008, jaký úrok mu byl nabídnut. Díky
xxromanx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 15. 6. 2008 12:34

Záleží, jakou budou mít náladu v bance. ČS je obecně známá, jak jednoduše umí získat zákazníka nízkou úrokovou sazbou, ale jakmile se mění fixace, tak to pěkně napálí a započítá náklady na získání klienta.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 6. 2008 08:33

No já nevím, v mým případě se to teda nějak neprojevilo (téměř - 2% p.a. dolů)
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xxromanx 16. 6. 2008 13:29

Hlava píše:No já nevím, v mým případě se to teda nějak neprojevilo (téměř - 2% p.a. dolů)

jj,jenže v roce 2006 byly úroky u hypoték oproti dnešku o dost menší, tenkrát byly roční fixace pod 3%, proto hledám někoho koho se to týkálo v tomto roce
xxromanx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jazt 16. 6. 2008 13:32

Nevím jak to bude u ČS teď, kdy zavedli tzv. "ideální" hypotéku, ale do té doby se dle mých zkušeností dalo obecně říci, že klient na další období fixace v rámci "dotovaného programu" TOP BYDLENÍ dostal vyšší úrok, než který by dostal ve stjenou dobu od ČS nově příchozí klienti s "lepší" bonitou, kterého banka do té doby neznala. Závěr ať si udělá každý sám. Rozhodně doporučuji nečekat, až Vám banka pošle oznámení o nové sazbě, ale je třeba něco s tím dělat již předem. Nikde není psáno, že hypotéka je dlouhodobý úvěr u jedné banky a konkurence nespí a ráda vyhoví. Jen pozor na srovnávání "hrušek a jablek". ;-)
jazt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jazt 16. 6. 2008 13:38

Účet u ČS není nutný, jen se tomu logicky z hlediska vlastního bussinesu brání. A nížší úroková sazba ve Vašem případě vypadá sice velmi pozitivně, ale dle mne jste ji měl mít podle regulí programu ještě nižší. Konkurence v té době nebyla z hlediska refinacování HÚ ještě tak na úrovni, jako dnes, ale i tak by se mohla v tu dobu najít o něco málo lepší nabídka. Jste jeden z těch, kteří "trefili" správně období refixace z hlediska nízkých ÚS. Uvidímě zda se v roce 2011 ČS polepší. :-))
jazt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlava 16. 6. 2008 14:09

jazt píše:Uvidímě zda se v roce 2011 ČS polepší. :-))

Tak tak ;-)
Naštěstí zůstatek hypotéky už bude při další změně fixace natolik příznivý, že jim budu moci vyhrožovat splacením, anebo aspoň přechodem jinam. Sám jsem zvědav jak to dopadne.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Hlava 8. 4. 2009 08:18

Mám jeden dotaz související s hypotékou u ČS. Chtěl bych se dopátrat, jakou měla ČNB sazbu v prosinci 2006, kdy mi končila fixace. Koukal jsem na web ČNB, ale tam je X sazeb - 2T Repo, diskontní, lombardní, PMR - která souvisí s hypotékami a půjčováním peněz?

Našel jsem tuhle tabulku, ale která sazba se toho týká?
Hlava
Nadšenec


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků