Dají mi úvěr na auto?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Ondrasz 19. 1. 2009 13:19

Socpredator já myslím, že skoro ideální varianta je zaplatit větší část hotově a zbytek na splátky. Ale v tomhle případě je nerozum si brát úvěr na takovouhle sumu s touhle výši příjmu.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod audis 19. 1. 2009 15:34

SocPredator píše:Ježiš, ale zase jsi za hotový vyklopil celý obnos předem. To je teda výhoda!
OT: Avatar je dobrej, ale udělej to víc černě, je to poznat :-)

dík. tohle sem nedělal na pc. tohle jsem vyfotil v praze! Mohl bych to doladit, aby to bylo autentičtější, ale ještě se zas tak nenudím.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Axerák 20. 1. 2009 13:11

Zdravím,

já jsem si kupoval novou Fabku2 kombíka..stal v hotovosti něco kolem 280.000Kč, dal jsem 50% v hotovosti a zbytek na splátky. Dneska se auta kupují většinou na splátky, málo kdo má dnes na auto v hotovosti...

Zkus si vzít úvěr od Škofinu. Kámoš si kupoval ojetou Fabku za 115.000Kč, zaplatil 30% v hotovosti a zbytek splácí. To byl teprve 14dní v novém zaměstnání tedy ve zkušebce a Škofinu to bylo jedno, ruči autem...

No kupovat za 250.000Kč ojeté auto, lepé se splácí nové......ale chápu tě, já taky chtěl jako první věc vlastní auto a nejlépe nové...13 000 měsíčně ti bohatě na splácení stačí..
;-)
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod petr222 19. 1. 2010 17:23

Taky si myslim, ze na uver 250K s prijemem 13K cisteho nedosahnete.
Vyzkousejte si kalkulacku na strankach Postovni sporitelny.
Po zadani udaju se Vam zobrazi na jak vysokou pujcku dosahnete.
Protoze se jedna o pujcku bez dalsiho zajisteni a bez ucelu vychazelo mi na 250K asi 18000 cisteho.

Pri ucelove pujce na automobil uz problem nebude - uverove spolecnosti
vinkulujete vozidlo a spolu s akontaci to staci.
Pokud nebude splacet o auto prijdete. Sve penize ma pojistovna ohlidane a proto Vase prijmy nejsou tak podstatne.
Pozor jen na zlodejske leasingovky v autobazarech!
Pribehy o AAA, Auto Esa... mluvi sami za sebe.
Dobre si to spocitejte kolik preplatite a co podepisujete.
Casto uver nejde nijak zrusit, doplatit a v pripade kradeze nasleduje takove vyrovnani, ze se nestacite divit.
Bohuzel uz ani zname uverove spolecnosti neznamena, ze nenarazite.
Viz. nedavny pribeh v Cenych ovci o Autoleasingu od Ceske Sporitelny nebo GE Money.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 1. 2010 15:46

No nevím jaké jsou vaše zkušenosti s AAA nebo leasingovkami, já měl u GE financované dvě auta (dvě Škodovky, obě u autorizovaného prodejce), jedno ojeté a jedno nové a nebyl problém - rychlé schválení, navýšení přiměřené (u druhé smlouvy na nové auto už o dost výhodnější) a předčasné ukončení naprosto bez problémů. To samé i u auta z AAA kde to bylo leasingem přes CCB Finance (dnes Santander) - rychlé vyřízení, přiměřené navýšení, výborná sazbna pojištění, bezrpoblémové předčasné ukončení.

Čili by mě zajímaly ty vaše zkušenosti proč dávat extra pozor na leasingovky oproti bance, počítat snad umí každý a jiný rozdíl než výši přeplatku a výši sazeb pojistného v tom nevidím.

V AAA jsem měl celkem dvě auta (obě ojetá, jedno hotově další na ten leasing přes CCB Finance) a asi bych něměl problém si tam koupit další pokud bych chtěl ojetinu. Smyšlených příběhů že tomu nebo onomu se tam něco stalo znám plno, ale já osobně dám přednost vlastní zkušenosti a ty jsou naprosto výborné. A jejich finanční údaje, prodejnost a záruky jasně dokazují že to není rozhodně žádná černá díra...
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 1. 2010 15:54

Jinak zpět k původnímu dotazu - s příjmem 13 tisíc bych si nevzal žádnou půjčku.
Mysím že ti to sotva stačí na nějaké životní náklady a otázka je kolik z toho dokážeš měsíčně uspořit. Jestli budeš splácet půjčku a nebudeš si ukládat nic tak s první nemocí, s první opožděnou výplatou, s prvním nečekaným výdajem se okamžitě dostaneš do finančních problémů. Pak se ukáže jestli pořídit auto, žít od výplaty k výplatě a ve strachu aby se nikdy nic nestalo a měl jsem na splácení, nebo jestli raději počkat, něco si našetřit a vzít si půjčku až když mám rezervu ideálně 3-6 měsíců kdybych přišel o práci...

Zadlužit se tak vysokou částkou při tak relativně nízkém příjmu (vzhledem k částce) považuju za nerozum. A ručení autem jako pojistka že nebude problém? Hloupost - pokud leasingovka auto zabaví tak už jsou naúčtované různé penále, úroky, auto se prodá za nějakou malou sumu a zbytek se bude (i soudně) vymáhat po dlužníkovi, reálně ručení autem není pojistka že když nebudu mít na splácení že mi zabaví auto a jinak nic - to bohužel neplatí, problémy budou a veliké.
mobilman
Nadšenec

Předchozí stránka