Dají mi úvěr na auto?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod krakonosh 13. 1. 2009 22:09

Dobrý den, Měl bych zájem o spotřebitelský úvěr v hodnotě 250 000kč.Půjčku bych chtěl použít na nákup ojetého auta.
Jsem zaměstnaný na dobu neurčitou(žádná zkušební doba apod.)Účet mám u České spořitelny 6 měsíců a zároveň mi na účet chodil 6 měsíců trvalý příjem(v průměru 13 000kč).Bydlím s rodiči,kde dávám symbolický poplatek za bydlení,žádné SIPO neplatím a ani nemám žádné další půjčky nebo hypotéky.Měsíčně utratim maximálně 2000kč,což by také vyděli na mém účtu,takže po finanční stránce by z mého pohledu být problém neměl,beru-li v úvahu měsíční splátku cca 4200Kč.
Zajímalo by mě,jestli mám šanci úvěr získat s mojí bonitou u mojí banky,popřípadě kde by jste mi doporučili půjčku (pokud mi vůbec někdo půjčí) ohledně financování ojetého auta,nebo jestli je 6 měsíců krátká doba na poskytnutí půjčky,popřípadě jak dlouho bych měl počkat.
krakonosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 13. 1. 2009 22:44

krakonosh: a muzu vedet, k cemu chces tu karu? Za ty penize se daji sehnat i rozumne auta, ale na druhou stranu chces delat masera? Nebo jaky je ucel toho vozidla?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 14. 1. 2009 06:10

S474N: Podle indícií soudím, že je to mladý kluk, co potřebuje nějaký pořádný "babolep" :-) a je ochoten za to zaplatit... tak ať platí :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 14. 1. 2009 08:15

Klidně zkus spořku, když tam máš vedený účet 6 měsíců, a chodí ti tam výplata, tak by ani neměli chtít potvrzení o příjmu. Pokud to nevyjde /ale spíš by mělo/, pak doporučuji cetelem - tam to jde i on-line. Ovšem hodně zvaž, jestli v této době to auto opravdu nutně potřebuješ - zadlužíš se na 7 let a mezi tím se může stát cokoli. Radši bych pořídil nějaké přibližovadlo za pár K a šetřil na lepší, pokud by to zůstalo tak akutní.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 1. 2009 11:58

Krakonosh no s tím úvěrem vzhledem k výši příjmu jsi celkem na hraně i přestože nemáš výdaje. Pro banku je v současné chvíli nejdůležitější asi rizikovost nesplacení. Buď bych chvíli počkal až budeš mít vyšší příjem anebo bych si zažádal o nižší částku.
Apropo za tyhle prachy bych rozhodně nekupoval ojetinu, ale šel do nového auta, třeba i na leasing a tím ti odpadne problém s vyřizováním úvěru.
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 14. 1. 2009 12:36

Ten příjem je podle mě malej, 250k ti nepůjčí, možná 100
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod krakonosh 14. 1. 2009 15:16

No jestli je pořádnej "Babolap"...rodinná octavia II v kombiku..tak to mám potom jinej názor na "babolap" :-D ..Nuže je mi 30 a schánim prostornej kvalitni kombik-toť vše. Zkuste si sehnat dvojkovou octavii pod 200 000.=nemožné.

P.S...vždycky jsem měl škodovku a vždycky ji chtít budu...Koncernu věřim
krakonosh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrasz 14. 1. 2009 16:37

Když máš tak specifické požadavky, tak to levnější asi nekoupíš, když z nich neslevíš. :-) No a využiješ vůbec toho kombíka respekt. máš v něm koho/co převážet?
Ondrasz
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 1. 2009 08:33

krakonosh: no z toho prvniho prispevku tak nejak vyplynulo, ze ti spis bude 18 let a ze je to tva prvni prace - nejenom vzhledem k tem 6ti mesicum, ale i vysi platu.

Jestli potrebujes auto na prevoz rodiny, tak je jasne, ze kombik je spravna volba. Ale opetovne se zeptam - neni to pro tebe pri soucasnych podminkach (vyse platu, vyse uveru, delce splaceni) zbytecny "luxus"?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 16. 1. 2009 09:17

krakonosh píše:No jestli je pořádnej "Babolap"...rodinná octavia II v kombiku..tak to mám potom jinej názor na "babolap" :-D ..Nuže je mi 30 a schánim prostornej kvalitni kombik-toť vše. Zkuste si sehnat dvojkovou octavii pod 200 000.=nemožné.

P.S...vždycky jsem měl škodovku a vždycky ji chtít budu...Koncernu věřim

hlavně si někde "ušetři" peníze na pojištění proti krádeži. Mno a taky aspoň dvacku na prvotní servis a nový gumy.
btw. je to hodně velkej nerozum kupovat v takové situaci auto za takové peníze. Stejnou službu ti udělá o 100 000Kč levnější jedničková Octavia (když už musíš mít Škodovku)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 1. 2009 00:09

krakonosh píše: Zajímalo by mě,jestli mám šanci úvěr získat s mojí bonitou u mojí banky,popřípadě kde by jste mi doporučili půjčku (pokud mi vůbec někdo půjčí) ohledně financování ojetého auta,nebo jestli je 6 měsíců krátká doba na poskytnutí půjčky,popřípadě jak dlouho bych měl počkat.

Abys mel jistotu mel by sis to presne zjistit u banky. Myslim ze ten prijem neni az tak ohromujici (ber to tak ze banka z tveho cisteho prijmu odecte par tisic jako zivotni minimum a teprve zbytek bude nejak vyhodnocovat spolu s dalsimi fakty - vzdelani, byldeni, obor zamestnani ap. - to vsecho dava body ve scoringu je plne automatizovane). Byt tebou tak si necham udelat potvrzeni o prijmu a proste zajdu primo k nejakemu prodejci kde ti uver spocitaji na pockani a pripadne pokud mas s sebou doklady muzou poslat i smlouvu ke schvaleni a behem chvile budes vedet jestli to vyslo nebo ne.
Pokud by to nevyslo muzu doporucit pro pujcku bez ucetlu do 200.000 Kc nebo i ucelovou na auto (muze byt i pres tech 200.000 Kc) spolecnost CETELEM. Maji uroky na urovni bank a nejake predbezne schvaleni ti udelji i po telefonu - nemusis nikam chodit a hned ti reknou jestli to vyjde nebo ne, dokumenty s nima vyridis postou az pokud by ti to vyslo a vedel jsi presnou splatku ktera by ti vyhovovala.


Jinak vzhledem k tomu prijmu bych ti doporucil spis neco levnejsiho, nikdy nevis co se kde semele a mit 1/4 nebo snad 1/2 prijmu jen na splatky neni zadna vyhoda. Auto stoji nemale penize, provoz i servis, a je lepsi spis dele setrit nez si koupit drazsi a pak mi pozdeji treba problemy, ale to uz si musis rozhodnout sam (mj. ja dal Octavia I. protiuctem za 75.000 Kc, jsem si jisty ze kolem 80-90tis nejakou slusnou urcite sezenes a nemusis se pak tak hodne zadluzovat).
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 1. 2009 00:40

jestli měsíčně ušetříš 10000kc, tak ještě 3 měsíce šetři a pak jezdi bez dluhů. jestli už několik desítek tisíc našetřeno máš, tak to k tomu přihod. auto na splátky = riziko velkého problému.

čili pokud to jen trochu jde, auto hotově. představ si, že rozsekáš auto/budeš mít rozsekané/jedno čí vina. něco se zdrží, auto 2 měsíce nepojízdné, nejezdíš(!), platíš splátky(!), ev. nemáš na opravu. jak to budeš řešit?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 1. 2009 22:41

audis píše:představ si, že rozsekáš auto/budeš mít rozsekané/jedno čí vina. něco se zdrží, auto 2 měsíce nepojízdné, nejezdíš(!), platíš splátky(!), ev. nemáš na opravu. jak to budeš řešit?

presne tak. u noveho auto nebo mirne ojeteho pojistovny bez problemu zaplati celou cenu opravy, ovsem u starsiho auta uz odecitaji casovou hodnotu a castku opravy snizuji az o 50% (pokud je auto starsi 6 a vice let - mam s ti osobni zkusenost u CP, dokonce o pujcovne po dobu opravy jsem se musel soudit - ale nakonec jsem vyhral i s poplatkama na advokata, ovsem zabere to zbytecne cas a nervy)
mobilman
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 19. 1. 2009 00:04

díky a zdůraznuju: pokud to jen trochu jde, auto hotově!

auto je moc poškoditelná věc za velké peníze na to, aby si ji člověk bral na splátky! příklad: pokud jsem ho bral hotově a mám ho rozštípané, z nouze jedu busem a víc mě to nestojí. na spllátky: jedu busem + splácím, co nepouživam zrovna. to je k nas.ání ne?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 19. 1. 2009 11:21

Ježiš, ale zase jsi za hotový vyklopil celý obnos předem. To je teda výhoda!
OT: Avatar je dobrej, ale udělej to víc černě, je to poznat :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků