SMS půjčky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Axerák 20. 2. 2009 11:26

Zdravím,

při brouzdání po internetu jsem natrefil na jednu firmu Ferratum Czech s.r.o., která nabízí půjčky prostřednictvím SMS. Za každých zapůjčených 1000Kč požadují 250Kč urok. Max. si lze zapůjčit 5000Kč, splatnost je do 15dnů. Žadatelé do 25 let si mohou ale zapůčit pouze 500Kč :D což je docela trapné, koho pětistovka zachrání :-)))
Jinak to je docela dobrá alternativa, když před vyplatou chybí nějaká ta tisícovka a člověku se nechce nikma chodit... :D
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2009 11:46

Axerák: zbláznil ses? 25% týdně (nebo měsíčně, teď nevím) ti přijde normální? navíc to jde přes 900 číslo, takže podle mě nepůjčujou, ale jenom vydělávají na premium SMS a pak ti pošlou že půjčku nedostaneš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Axerák 20. 2. 2009 11:53

EE právě, že tam nemusíš posilat ani sms, ale stačí vyplnit formulář, jinak cena sms je tam napsaná 3Kč. Právě ten větší urok, je taková daň z pohodlí, nemusíš nikam chodit, ale nezastavám se jich, jen mě zajímalo jestli to už někdo tady z fora vyzkoušel....

Celkově ta myšlenka sms půjček je docela dobrá, vše se vyřídí do 10 minut a nemusí člověk nic dokládat atd....
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2009 12:01

myslím, že tady na fóru jsou většinou lidé, co 1000kč rychleji vydělají, než by si ho šli půjčovat za 25% týdně
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 2. 2009 12:28

Docela mne překvapuje, že lidi pohybující se na tomto serveru si nedokážou najít relevantní informace...
http://mobil.idnes.cz/sms-pujcky-s-extremnimi-uroky-dostavaji-do-potizi-tisice-lidi-pbz-/mob_tech.asp?c=A090205_155943_mob_tech_hro
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 2. 2009 12:47

RPSN přes 100% mě donutí zvednou zadek i vzít do ruky koště. Tohle je přes 1000% i když na malých částkách - je to naprostá zlodějna.

Ale jinak dobrej pokus, určitě jim tu pšenka nějakou dobu pokvete. Ovšem to pohodlí - když nemusím nikam chodit, většinou nepotřebuju ani peníze. Menší papírování je lepší argument - ani se nebudu ptát, jak to dostávaj z gamblerů zpátky, asi pěstmi, ne? :-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 20. 2. 2009 13:20

Je to tak jak řekl jeden bankéř. Takovéhle půjčky jsou jen pro ty lidi co žádné peníze nemají a jsou dobré jen k tomu, aby brzo přišli i o to málo co mají.
Ondrasz
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Axerák 20. 2. 2009 13:21

Například pokud si půjčujete poprvé u firmy Ferratum Czech, s.r.o., získat můžete maximálně tisíc korun. Neplatíte sice žádný úrok, ale počítat musíte s nehorázným poplatkem ve výši 25 % z dlužné částky (tj. 250 korun) za 15 dnů. Od smlouvy, jako u všech služeb poskytovaných na dálku, však máte možnost bez udání důvodu do 14 dnů odstoupit.

Dají se takovéto výpůjčky z pohledu klienta považovat za bezpečné? „Sdružení obrany spotřebitelů se nedomnívá – podle informací, které poskytovatel uvádí na internetu, že by pro klienta šlo o nebezpečnou půjčku. Poskytovatel se vůči riziku jistí výší půjčky a nechává si prostor zákazníka si ověřit právě nízkou výší první půjčky. Obchodní podmínky jsou – alespoň při prvním čtení jasné,“ uvedla pro iDNES.cz Ivana Picková se Sdružení obrany spotřebitelů. „Pokud je někdo ochoten takový „úrok“ či „poplatek“ (je v podstatě jedno, jak to nazveme) akceptovat, pak jde jen o jinou formu půjčování peněz na dálku,“ dodala Picková.
Axerák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 2. 2009 14:31

25% za 15 dnů... spočítejte někdo z legrace RPSN.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 2. 2009 11:47

SocPredator píše:když nemusím nikam chodit, většinou nepotřebuju ani peníze.

Svatá pravda :tleskani
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 6. 2009 15:13

Sice trochu starší tohle téma ale když už tak přídám dalšího poskytovatele:
http://www.realmoney.cz

Poprvé možno půjčit max. 4.000 Kč ale pak po splacení včas klidně až 15.000 Kč. Poplatky jsou tu trochu mírnější než Ferratum a je tu delší splatnost (21 dnů). Před splatností (př. uplynutím doby 21 dnů od schválení/půjčení) přijde domu faktura na celkovou částku (půjčka + poplatek) se všemi náležitostmi faktury. Žádost se ovšem potvrzuje 2x Premium SMSkou (2x 99 Kč), nicméně to funguje a schváleno to bývá (dle člověka který to využil) už druhý den i když mají na schválení lhůtu tušim 2 dny.
mobilman
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Market1881 16. 11. 2012 12:58

Já mám teda dobrou zkušenost se SMS půjčkou CENSORED - mají tam stejný poplatek (250 Kč) a také splatnost 15 dní, ale od druhý půjčky přidávají týden navíc, takže splatnost je 22 dní. Zažádáš si online, přes mail ti pak pošlou ještě pár formulářů a za chvíli máš peníze. Pokud seš první zákazník, pošlou ti nejdřív 1000 Kč (to je stejný snad u všech společností - aby se ujistili) a pak si můžeš půjčit víc. Často to využívam, protože mi zaměstnavatel často dluží výplatu..
Naposledy upravil PatrikChrz dne 16. 11. 2012 13:11, celkově upraveno 1
Důvod: A jen kvuli tomuto jednomu prispevku ses registroval?
Market1881
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bohumla8 31. 7. 2013 16:19

Myslím, že to zkusit censored. je to dobrý nápad??
Naposledy upravil mikicz dne 31. 7. 2013 22:25, celkově upraveno 1
Důvod: není to dobrý nápad
bohumla8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivo_2 31. 7. 2013 17:31

Podle hledání jsou už proflákli .
Ta odměny 300 Kč jim k novým lidem asi moc nepomůže .
To přihlášení rodným číslem . Není dobrý nápad.Tvrdí to pár návodů .
Mám dojem ,že sem si tu všiml nových registrací s příspěvkem.
Mám z nich dojem jako reklama na firmy ,které také nabízejí půjčky .
Že by jen čistě náhodou.a se pletu .
ivo_2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropino 31. 7. 2013 20:16

Tak stejná registrace hned na dvou finančních fórech, projev na úrovni pomocné školy a umí vkládat url?
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Další stránka