Operativní leasing

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 1. 11. 2009 21:07

Jaký je princip operativního leasingu? Já jsem si vždycky myslel, že se jedná o pronájem. V poslední době ale čím dál častěji vídám nabídky operativního leasingu aut s akontací (mimořádnou splátkou na začátku smlouvy).

Jak to tedy funguje?
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 1. 11. 2009 23:01

Měl by to být v podstatě pronájem, akontace podle mě nehraje roli. Zrovna jsem jedno auto asi z operativního leasingu koupil - chlapík ve francii platil leasing a na konci to skončilo v majetku leasingovky, ta to vydražila dovozci a ten mi to prodal. Věřím, že na začátku ten chlapík klidně zaplatil nějakou akontaci.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 1. 11. 2009 23:35

Jasně, ale když si auto pronajímám, tak proč bych měl platit akontaci?
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 2. 11. 2009 00:22

Předpokládám, že bonitní klienti akontaci hradit nemusí, nebonitní klienti akontaci hradí, aby to pro leasingovku nebyl až takový risk.

Maketing leasingove říká:

Proč zvolit operativní leasing

Firma optimalizuje své cash-flow - hradí pravidelné splátky, které nejsou ovlivněné jednorázovými výkyvy za servis, pojištění, dálniční známky apod.

Firma profituje na slevách od prodejců automobilů, pojišťoven, servisů, pneuservisů apod. poskytnutých leasingové společnosti.

Administrativní jednoduchost pro firmu - veškeré služby jsou společnosti fakturovány najednou.

Úspory personálu - firma zpravidla nepotřebuje vlastní zaměstnance, kteří by se starali o vozový park. Veškerou činnost přebírá leasingová společnost.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2009 08:16

Zjednodusene receno je to proste takovy "outsourcing" na dodani vozidla vcetne servisu.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod a.b.a.c.u.s 2. 11. 2009 10:01

Outsourcing, to chápu. Pořád mi ale není jasná ta akontace. K čemu tam vlastně je? Jednou z výhod operativního leasingu mají být nulové počáteční náklady. To už si pak rovnou můžu auta vzít na finanční leasing. Vždyť pronajímatel (operativního leasingu) je po celou dobu majitelem i provozovatelem vozidla, tak přece zase tolik neriskuje...
a.b.a.c.u.s
Kolemjdoucí