Spotřebák - doplatím dlužnou částku do 4 měsíců

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Koby 16. 10. 2011 21:35

Zdravím, potřebuju si nutně půjčit cca 90 000,- . Do 4 měsíců mi přijdou jisté peníze, ze kterých bych ten spotřebák chtěl samozřejmě předčasně doplatit.

Jak to nejelegantněji provést, abych zaplatil na urocích atd co nejmín? Mám učet u Mbank a u český spořky... Má metoda, která se zdá prozatím, že by to snad šlo... Je vzít si tů pujčku na co nejdelší čas, třeba na 5 let s co nejmenšíma splátkama a hned za těch pár měsíců doplatit.

Díky
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 10. 2011 22:17

Kontokorent a modli se, aby ty peníze opravdu došly.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 17. 10. 2011 10:03

Rozhodující poplatky budou počáteční náklady na úvěr, úroková sazba a náklady na předčasné splacení. Nikoliv délka úvěru.

Pokud máš možnost, tak nižší sazby bude mít účelový úvěr (je-li to opravdu na konkrétní účel).
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 21. 10. 2011 15:43

ja jsem mel nekdy pred rokem uver u postovky na 40 tisic , tak za 2 mesice zaplacenej ve 2 lidech a nastesti se nic neplatilo za predcasny splaceni a byl na 8 procent,jinak vsude avizovali kolem 14 procent. naka podnikova sleva ci co.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Koby 21. 10. 2011 15:53

A i u spotřbáku je to tak, že začátku splácíš třeba 80% ze splátky uroky, a jen malou část jistinu a postupně se to srovnává až do opačnýho poměru? je to stejný jako u hypotéky? Díky :) J8 nevim, jak si mám spočítat, kolik to vlastně za těch 5 měsíců přeplatim...
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 24. 10. 2011 09:21

Koby:ano, podobne je to i hypoteky. Jinak kolik preplatis? To je proste, nech si vypocitat splatku, tu vynasob danymi mesici a potom k tomu pricti nakladovost (tzn. poplatek za zrizeni, vedeni uveroveho uctu a proste vsechno, co s tim souvisi). Nakonec budes videt celkovou castku a z ni si uz hned vypocitas, kolik preplatis a kolik te to cele stalo.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná