uvěr asi od lichvářů

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 27. 2. 2012 22:09

dobrý den, jelikož mám v registru záznam tak mi banky nepujčí a tak jsem bohužel asi naletěl lichářům :( chtěl jsem si vzít uvěr 50.000kč od společnosti wuestenrolt group.
Po telefonním rozhovoru jsem se sešel s jejich sprostředkovatelem který bohužel chtěl 5000kč předem jako zálohu a tvdili mi že mi ty peníze vrátí po 2 řádně splacených splátkách.

Smlouvu jsem podepsal 31.1. 2012 asi po týdnu mi přišel formulář který jsem vyplnil a chtěli další dokumenty jako vypis z banky učtu, potvrzení o příjmu a atd... po dalším tydnu mi napsali že pujčka byla schvalena že mám volat na číslo 900..... takže cena hovoru je asi 90/min. Tak jsem tam volal a nikdo to nebral. když jsem volal na jejich infolinku tak mi operatorka řekla že mají 10 dnů na prozkoumání dokumentů a poslání peněz. Dnes už je to 14 dnů a stále nic :(

Dá se odstoupit od smlouvy ? Má smysl podat trestní oznámení za podvod? Vzali si přece 5000kč a to už trestný čin je... Mám vubec nějakou šanci získat ty peníze zpět?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 27. 2. 2012 22:12

Mozna by bylo vhodne tady ukazat, cos presne podepsal. Bez toho ti tezko kdokoliv muze nejak realne poradit.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod xjurasek 27. 2. 2012 22:18

jojo večer naskenuju smlouvu
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 2. 2012 23:27

trestný čin to nebue, protože jsi podepsal papír že 5000 je nevratný poplatek za zprostředkování...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 28. 2. 2012 02:44

je toho plný internet, stačí zadat google... poplatek předem = téměř jistota podvodu.
smlouvu před podpisem prostudovat v klidu doma, případně se zpetat (klidně i zde na fóru) před podpisem... pokud je už podepsáno a bylo-li to už před měsícem pak jsou šance pramalé... ale bez dalších údajů se dá těžkou soudit, budiž ti to cenným ponaučením pro příště, pokud banka nepůjčí má to svůj důvod, chrání nejen sebe ale i tebe před nezodpovědným zadlužováním.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymoussss 28. 2. 2012 07:08

Ono je podezřelé už to, že si někdo zvolí název firmy podobný názvu zaběhlé finanční skupiny.
http://www.wuestenrot.cz/o-nas/aktuality/pozor_na_moznou-zamenu.html
Finanční skupina Wüstenrot se distancuje od jakékoliv činnosti společnosti Wüstenrolt Group. s.r.o., IČ 283 13 909, se sídlem Brno, náměstí Svobody 22, PSČ 602 00, která nabízí finanční produkty a služby, a upozorňuje, že na uvedené adrese v Brně nemá Wüstenrot žádné své obchodní zastoupení.
Finanční skupina Wüstenrot zároveň svým klientům a ostatní veřejnosti sděluje, že s uvedenou společností nemá žádné obchodně právní ani jiné vztahy, a žádá každého potencionálního klienta, aby si před uzavřením smlouvy na jakýkoliv finanční produkt velice pečlivě prověřil, s jakým subjektem vstoupil do jednání.
Finanční skupina Wüstenrot zároveň sděluje, že již podniká právní kroky, které by měly zabránit záměně společnosti Wüstenrolt Group s.r.o. se společnostmi finanční skupiny Wüstenrot.

Ale ty si pořádně přečti, co jsi vůbec podepsal, protože jestli jsi podepsal smlouvu na zprostředkování půjčky (např. tam bude nějaká takováto formulace: ... že bude vyvíjet činnost směřující k tomu, aby měl Zájemce možnost uzavřít s třetími osobami ...), tak z té smlovy nepůjde jen tak odstoupit a ten poplatek budeš muset možná platit měsíčně a ne jen jednou, anebo odstoupit od smlouvy a zaplatit smluvní pokutu. Podávat nějaké trestní oznámení nemá cenu, vždyť jsi s tou firmou v dobrovolném smluvním vztahu, ta firma má tvůj podpis na smlouvě, ty jsi dobrovolně přistoupil na smluvní podmínky, pokud se ti nelíbí to, jak ta firma plní smlouvu, tak si podej žalobu k soudu a nezatěžuj se svoji vlastní blbostí policii, protože tady v tom případě nikdo nikdy žádný podvod neprokáže.
8-)
anonymoussss
Diskutér

Odeslat příspěvekod xjurasek 28. 2. 2012 10:43

xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod anonymoussss 28. 2. 2012 10:57

No jasně, je to smlouva o zprostředkování úvěru nikoliv o úvěru. Oni ti nemusejí dát úvěr, stačí, když budou vyvíjet nějakou činnost, aby jako sháněli věřitele, který by ti ten úvěr poskytl. No máš štěstí, že jsi nepodepsal žádný měsíční poplatek, pokud ti věřitele neseženou, tak už snad nebudeš nic platit, pokud ti ho seženou, tak zaplatíš ještě 4 % z poskytnutého úvěru, nejméně 4000 Kč. Přesto bych od té smlouvy raději písemně odstoupil, tahle firma ti nikdy úvěr nesežene a buď rád, že jsi přišel jen o těch 5000 Kč.
Naposledy upravil anonymoussss dne 28. 2. 2012 11:06, celkově upraveno 1
anonymoussss
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2012 10:59

xjurasek: a ty mas problemy se ctenim nebo s chapanim psaneho textu? Vzdyt v tom co si podepsal je to naprosto jasne receno:

Firma se zavazala ti sehnat nekoho, kdo ti pujci penize, ovsem s takovym drobnym detailem, ze nerekla do kdy. Za toto si vzali vratny poplatek 5000 Kc. Vzhledem k tomu, ze neni vyspecifikovano, do kdy ti maji nekoho sehnat, tak ti ho klidne muzou shanet 30 let a ty s tim nic neudelas.

Jinak velmi "zajimave" jsou i ty VOP, hlavne II., odst. 4, a samozrejme klasika v VII., odst. 4.

Takze kdyz to shrneme, prisel si o pet litru. Cim vice cinnosti v tomto smeru budes vyvijet (tedy volat na zpoplatnena cisla apod.), tim vice ztratis. Realne neziskas nic, podvod to z pravniho hlediska neni, protoze si to vedome podepsal.

Finalni pouceni pro priste zni: "Precist musis, podepsat muzes"!

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod anonymoussss 28. 2. 2012 11:20

A jestli ti ten jejich zprostředkovatel tvrdil ústně něco jiného a ty jsi smlouvu podepsal jen na základě jeho tvrzení a ani jsi si ji nepřečetl, tak to je jen tvoje tvrzení, protože v případě písemné smlouvy platí pravidlo: "co je psáno, to je dáno".
anonymoussss
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 2. 2012 11:26

Mne by zajímalo, kdo pro organizátory těchto "úvěrů" pracuje jako operátoři a pochůzkáři. Vždyť to je desítky možná stovky firem a pro každou pracuje desítky lidí. Žeby v ČR žilo tisíce bezcitných nihilistů? Přece musí vědět, pro jakou firmu pracujou a že klamou klienta, kterému nikdy slibovanou službu neposkytnou.

-- 28. 2. 2012 10:27 --

Rozhodně mi přijde za klamavý i název té firmy!
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 2. 2012 11:37

dostanou provizi. Clovek nemusi byt zrovna bezcitny (a uz vubec ne nihilista), proste si zvykne. Tak jako vetsina pojistovaku, nebo operatori inkasnich agentur. Je to prace.
Alcatraz
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2012 11:42

No a hlavne ty lidi prece realne ani nemusi zajimat, jestli to dostanes. Jejich praci neni zajistovat uvery, to preci dela ta firma. Jejich praci je nahanet klienty. Takze to ve finale ani nemusi vedet, ze nikdo nic nedostal.

S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod astrapa 28. 2. 2012 12:22

Nechci se přít, ale i kdyby to nevěděli ze začátku (vidíme všude vyvěšené inzeráty "Snadný výdělek. Práce na ŽL"), tak časem vytuší. Nebo se dozví od rozčileného klienta, který se po pár měsících vzpamatuje a volá naštvaně na infolinku, že byl podveden. A apk si může operátor spojit jedna a jedna.
I s ohledem na masivní mediální masáž, kdy pro novináře jsou pojmy směnka, rozhodčí doložka, ručitel, záloha předem (tedy běžné obchodní zajišťovací instrumenty) synonymem pro podvod.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 28. 2. 2012 12:31

astrapa: no tak ono je vcelku logicke, ze lidi jako ty nebo jako ja bychom takovouhle vec nedelali. Ale uvedom si, ze se muze jednat o stejneho pitomce, jako ten, ktery takovou vec podepise.

S474N
všude byl, všechno zná

Další stránka