Finanční problém. Půjčka do 200 000 Kč

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DrumSession 13. 9. 2012 20:48

Nemá ccenu řešit i/y ale $, třeba já skoro každý příspěvek opravuji, abych tam neměl tolik chyb.

Předpokládám, že situace je vážná, ale neptřebuješ finance do zítra.
Tak jsem se poptal, ale nikdo nemá osobní zkušenost. Našel jsem pár odkazů:
http://www.acema.cz/
http://www.cofidis.cz/
https://www.provident.cz/
Nemůžu nic doporučit, je nutné telefonovat a chodit a ptát se, a to taky něco stojí.

Za požadovanou částku ale asi bude společnost asi chtít nečím ručit (auto, chata ??). Cílem těchto spol. ale je kienta nikoliv usmažit, ale smažit co nejéle. Tj. řekneš jim jak na jsi, oni ti nastaví splátku na hraně, kterou stejně jednou přešvihneš (alespoň na to hrají), protže výdaje mají občas výkybvy a oni to móóóc dobře vědí, a pak se to začne pomalu sypat. Doporučuji NIC nepodepisova pod nátlakem nebo s vidninou rychle dostupných financí (nejlépe položených na stole vedle smlouvy), protože hodně lidí při sepisování dočasně oslepne a ohluchne a ruka začně sama podepisovat, a to doslova cokoliv...
8-P Ale asi bych se obrátil na nějakého profíka krotitele dluhů a řekl mu úplně všechno, co musíš udělat, a taky co bys chtěl zafinancovat. Nemá cenu nic zatajovat, myslím, že ti poradí nejlépe než tady na foru. Protože stejně potřebuješ pořešit více věcí najednou, a pak mít v klidu a pod kontrolou komplexní situaci. Protože problém, který vzikl na určité úrovni, můžeš vyřešit jen a poue z vyšší úrovně pohledu, nikoliv ze stejné úrovně.

Pár tipů z TV, kteří by neměli být křiváci
http://www.ceskatelevize.cz/porady/1021 ... krotitele/

Třeba tady máš odkaz na Petru Kozlovou z TV, zítra jí brnkni, naznač co asi potřebuješ, a ať ti doporučí nějakého kolegu, kterého máš blíže. Nevím odkud jsi a jak to máš k ní daleko.
AGAPÉ, o. s.
Občanská poradna Rychnov nad Kněžnou
Panská 1492, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
telefon: 494 535 112
oprk@wo.cz

kontaktní osoba: Bc. Petra Kozlová, vedoucí
Občanská poradna - bezplatné, disktrétní, nestranné a nezávislé rady, informace a pomoc všem občanům.
http://www.oprk.cz
(doufám, že to v tomto případě není reklama, ale dobrá Rada k NEZAPLACENÍ 8-D )

něco pro poveselení
http://www.youtube.com/watch?v=Zs6pAjUE ... ure=fvwrel
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 16. 9. 2012 21:15

Proč se kontrolují registry? Aby se ohodnotila bonita dlužníka.
V tvém případě je zjevně problematická.
Takže pokud chceš, aby ti někdo půjčil, i když hrozí že nebudeš splácet, musíš poskytnout nějakou jinou formu záruky, než svou čest, že budeš řádně splácet. Pokud nezastavíš nemovitost nebo auto (třeba nějaký zpětný leasing), nikdo ti nepůjčí. A pokud něco zastavíš, dej si pozor komu a za jakých podmínek.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 17. 9. 2012 11:32

PS - pokud se bude uvazovat o 200 tKc na 5 let (10%) a k tomu Hypo např. na 1,3m na 30 let (3,5%) zbydou pak jeste nejake finance na normalni ziti ? Radeji bych prodal co se da a vydele na brigadach taky co se da (a neco usetril) a snizil uver alespon o stovku, coz behem 1 roku vcelku lze (metoda Fin. Diktátor !).

Ale kdyby se dal vyse uvedeny dluh schovt do Hypo (10-15% nedokladovatelnych na vybaveni ci rek.) a uvazoval např. na (1,3+0,2)m na 30 let (3,5%) tak splatka bude nizsi nez pripad nahore. Coz uz by bylo financne schudnejsi, ale na druhou stranu trochu rizikovejsi.

Mluvil jsi s doporucenou pani ?

http://finance.idnes.cz/rady-jak-resit- ... viteze_sov
Z diskuse - řešení: jet do Anglie, najít si tam práci a půl roku až rok tam bydlet a pracovat (legálně), po půl roce zažádat o "rezidentství" a následně o oddlužení u anglického soudu (samozřejmě i české pohledávky). Soud mu určí roční splátky a po této době je bez dluhů. Vše naprosto legálně a podle zákona a platné i v ČR. To jen u nás musí člověk splnit nesmyslné šikanózní nároky soudů a pět let splácet. Každé podnikání nese svoje riziko, pouze u nás je půjčování peněz díky našim "zákonodárcům" a exekutorské a soudní mafii ošetřeno tak, aby byl vždy zvýhodněn věřitel. V Anglii už dávno pochopili, že předlužený člověk je pro společnost absolutně neužitečný. Lépe je ho oddlužit a zapojit ho znovu do ekonomiky. Jen u nás se stali předlužení lidé dojnými kravami exekutorské mafie. Každý zelinář ví, že všechnu zeleninu nezpeněží, že mu prostě vždycky nějaká shnije. Vědí to i banky a toto "ztratné" mají samozřejmě započítané v cenách úvěrů.
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 9. 2012 12:17

...i to je mozne. Pak se ale lidi nesmi divit, ze jsou banky cim dal tim opatrnejsi, co se uveru tyce a ze pak primo kvetou virmy z autobusovych zastavek a runi lichvari, kteri se postaraji o to, ze dluznik zaplati (kdyz ne penezi, tak necim jinym :( ).
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 9. 2012 17:58

jste si tím 1 rokem jistý?

Oddlužení podle IVA, kde na plnění splátek dohlíží IP ( Insolvency Practioner) trvá normálně 5 let, tedy stejně jako u nás. V UK je pak možné snížení splátek podle např. tzv. DMP (Debt Management Plan) ale tento nezastavuje úroky a poplatky a pouze se tím prodlužuje splácení (takže splátky mohou být prodlouženy třeba i na 10 let ap.), kdežto plnění dle IVA je fixní a při plnění po stanovenou dobu (typicky právě 5 let) se pak zbytek nesplacených dluhů odepisuje - dlužník je zproštěn.

nejsem znalec na UK právo, docela bych tedy uvítal další informace o efektivním oddlužení během 1 roku, zdá se mi to nemožné. např. v sousedním Německu je klasický bankrot/osobní insolvence na 6 let (jednalo se snad o snížení na 3 roky ale stav návrhu neznám, předpokládám že ale snad schválen nebyl).

Myslím že i náš bankrot na 5 let není až taková hrůza. Není to procházka růžovou zahradou ale pokud má někdo dluhy tak splácet 5 let a mít příjem na min. 30% dluhů a životní minimum nejsou snad přehnané požadavky.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 14:39

xtonda píše:U konsolidace je principem služby její určení pro klienty co již mají více úvěrů a chtějí je spojit do jedné splátky za účelem úspory nebo snížení splátky, čili se počítá, že budou tito klienti mít v registrech nějaké úvěry, čili z tohoto důvodu se není čeho obávat.

Tomuhle jsem se docela zasmál. Naopak - i při konsolidaci, pokud je jakýkoli záznam v registru je to na 95% STOPka. Nemohu sdělit detaily ale ze své technické pozice mohu pouze potvrdit z jednoho projektu pro jistou banku podobné řešení a tzv. cross-check z různých databází kde výsledek snižoval ve scoringu opravdu ohromný počet bodů (takže schválení bylo prakticky nulové), je to ale individuální u různých bank a nastavených kritériiích, která se samozřejmě v čase různě mení. Ale říkat obecne že záznam v registru se předpokládá a nevadí, to je prostě hloupost už z principu. Každé půjčené peníze se musí vrátit a opravdu doba kdy banky půjčovaly každému kdo si řekl je dávno pryč.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 9. 2012 14:55

Já tedy nedělám v úvěrovém oddělení banky, ale konsolidace je produkt určený pro ty co již dluží a pokud dlužím tak mám záznam v registru.

Čili pokud by banka nedávala konsolidační úvěr lidem v registrech, postrádal by ten produkt zcela smysl. Vzhledem k tomu že si banka, předpokládám, ohlídá, aby novým úvěrem byly splaceny ty staré a tedy míra zadlužení nenaroste, není důvod v tom vidět problém.

Pokud někdo má v registrech že dluží a nesplácí, tak to situaci pochopitelně mění a dá se čekat, že v této situaci to bude komplikovanější.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2012 15:04

xtonda: on je rozdíl mezi pozitivním (mám úvěr, splácím) a negativním (mám nebo v minulosti jsem měl nějaké splátky po splatnosti) záznamem
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 15:23

Tak tak, z toho kontextu to vyznělo že se dá očekávát negativní záznam při nesplácení, což samozřejme je i při konsolidaci u naprosté většiny solidních bankovních institucí velký problém.

Samotná existence pozitivního záznamu s patřičnou dobrou historií splácení pak logicky problém není, výhodou jsou pak i historické záznamy o řádném splacení předchozích dnes již neaktivních smluv, i když je to individální nastavení banky do jaké míry jsou tyto údaje vyhodnoceny (vím minimálně o jedné která za tyto údaje dávala nebo možná ještě dává nulové body do scoringu - takže výhoda pro žadatele nulová, a to se pořád omýlalo jak jsou předchozí dobře splacené úvěry výhodou pro lepší sazby ap., prostě klasika marketing a skutek utek ...).
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 9. 2012 15:30

Ano, o negativním záznamu se tu nikdo nezmínil, kdybych měl na mysli negativní, tak napíšu negativní.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 20. 9. 2012 15:47

Panove, jenze to co pise XTONDA je pravdive. Pokud dluzim, tak je to neco jineho, nez kdyz dluzim&nesplacim.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod mobilman 20. 9. 2012 15:55

Však jo, bylo už vysvětleno. Když se ale mrkneš na předchozí příspěvek Patrika s dotazem na NEGATIVNÍ záznam v registru a hned zatím příspěvek xTondy že se záznamy v registrech dají předpokládat, myslím že zcela logicky z kontextu a návaznosti na předch.post to prostě evokovalo ten vztah k tomu předch.postu Patrika, tedy k tomu negativnímu záznamu.
Ale dobrý, už to zde bylo jasně vysvětleno, můžete popojet dál... :)
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jan1111 23. 4. 2013 15:11

Myslím, že nejlepší je nespěchat zeptat mnohokrát, co nevíte, zeptejte více než jeden profesionálů, pokud nechcete vědět, jak vypočítat. Vzal jsem si úvěr od censored
Jan1111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropino 23. 4. 2013 18:59

Smažte už toho trotla Jana, co tady a na Měšci spamuje se svými kok.......i
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod alexpraha 23. 4. 2013 21:48

Osobně bych tazateli doporučoval, aby si žádný úvěr nebral. Situace,kdy dva členové rodiny mají příjem z sociálních dávek či penze a jen jeden pracuje, kombinované s dluhem, je v podstatě jistá cesta do dluhové spirály a následnému bankrotu. A pokud to dobře dopadne, tak i oddlužení. Ale to si věřitelé seberou podstatnou část důchodu a všech sociálních dávek.
Také poznámka "bez registrů" naznačuje, že v minulosti již problém s platební disciplínou byl. Nefinanční poskytovatelé půjček jsou o dost dražší a o hoooodně tvrdší než banky.
alexpraha
Diskutér

Předchozí stránka