dá se zrušit leasing nebo ho přestat platit?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xjurasek 22. 11. 2012 06:55

zdravím Vás,
mám leasing na auto ve výši 2100kč měsíčně a mám ho platit jěště do října 2013. Bohužel se vyskytla situace, kdy bych se toho automobilu nejradši zbavil. Mám totiž vyhlídlé jíné auto v částce 76000kč.

Dá se nějak zrušit ten leasing na to staré auto? co se stane kdybych ho přestal platit? tak mi auto seberou? Prostě chtěl bych to staré auto dát pryč a přestat ho platit a koupit si to nové. Dá se to nějak vyřešit?
xjurasek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radecekh 22. 11. 2012 07:57

Doplatíte leasing a můžete si s ním dělat co chcete.

V ostatních případech záleží na tom, co máte napsáno v leasingové smlouvě.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 11. 2012 08:13

Leasing je klasická smlouva o pronájmu s právem následné koupě. Většinou je možné se ho zbavit tím, že předmět pronájmu prostě vrátíš, ale tím přijdeš o vše, co jsi dosud zaplatil.
Nejhorší varianta je jen "přestat platit", protože nejen, že ti auto seberou, ale navíc ti zůstane dluh na nájmu (za dobu, než ti ho seberou) a negativní záznam v registrech, což ztíží případné přidělení dalších úvěrových produktů.
Úplně nejlepší varianta je pokusit se vozidlo prodat (přenechání leasingu), pokud to nepůjde, tak dohoda s leasingovkou o vrácení auta.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Honza_ 22. 11. 2012 10:27

xjurasek píše:zdravím Vás,
mám leasing na auto ve výši 2100kč měsíčně a mám ho platit jěště do října 2013. Bohužel se vyskytla situace, kdy bych se toho automobilu nejradši zbavil. Mám totiž vyhlídlé jíné auto v částce 76000kč.

Jestli to chápu dobře, tak jedno auto nemáš doplacené a už chceš jiné. Pokud máš našetřeno 76000 na jiné tak nebude problém doplatit predčasně leasing a koupit nove a co bude chybět to si půjčit.
Pokud ovšem nemáš nic našetřeno tak vyhlížení nového auta je cesta do pekel.
http://skype.kvalitne.cz - download, instalace, fórum, rady, návody....
Honza_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 22. 11. 2012 10:42

Zpravidla se leasing dá doplatit předčasně, a zpravidla je to hodně nevýhodné. Proč se nezeptáš svojí leasingovky, ať ti spočítá, kolik bys musel doplatit teď?

2100 měsíčně? Před 5 lety sis koupil vrak za 50 litrů, a začíná se ti zajídat? ;-)
Joezbrna
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 22. 11. 2012 11:32

Ani ne tak zajidat, jako spis sypat :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod Pondy 21. 3. 2019 00:07

No jen tak zrušit nebo ho přestat platit není tak jednoduché, protože vzheldem k tomu, že je auto v majetku leasingové společnosti, tak v okamžiku, kdy přestaneš platit ti ho seberou. Takže jediné řešení je opravdu ho doplatit a následně prodat. Nebo můžeš prodat dokonce i auto, které je zatížené leasingem. Některé autobazary to tak dělají. Já osobně jsem auto, které mělo leasing ještě nějakých 6 měsíců prdal přes CENSORED stránky. Všechno v pohodě a už mám doma nového mazla :)
Pondy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 21. 3. 2019 01:10

7 let čekal a konečně se zaregistroval úžasný Pondy a poradil :-D
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 1TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Diskutér