Úvěrové registry

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod MikiVista 12. 1. 2013 18:44

Musím se podělit o svoji zkušenost s jednou naší bankou. Potřeboval jsem si půjčit 250 tisíc Kč. Banka pochopitelně chtěla nahlížet do registrů SOLUS a dalších. Výsledek? Nedostanu ani korunu, protože člověk žil poctivě a slušně, nikdy jsem nic nedlužil a neměl jsem žádný úvěr, tudíž neznají moji splátkovou historii a dostanu leda tak kulový. Když jsem babě v bance řekl že další důkaz že zloději a podvodníci se mají nejlíp, tak jen kladně kývala hlavou. Nad tímto fakt zůstává rozum stát. Člověk je potrestaný za to že nikdy si nepotřeboval půjčit peníze.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2013 19:17

Jo kamarade, platebni historii si musis budovat. Nejlepsi je takovy stav, kdyz ti banka naopak sama cpe penize :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod MikiVista 12. 1. 2013 19:21

Hmmm, nazval bych to "trest" že jsem nikdy neplatil luxusní úvěrové úroky.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2013 19:23

A proc bys mel platit uverove uroky? Staci jakykoliv uverovy produkt, treba hloupa kreditka a splacet vzdycky v bezurocnem obdobi. Nebude te to na urocich stat ani vorla a budujes si tak pozitivni zaznamy v registrech. :wink:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2013 19:37

Njn, pán se nevšiml, že třeba kromě kreditky existují občas i úvěry, které se beztrestně nechají splatit bez úroku. A ještě je tak ublíženej, že svůj dojemný příběh o vlastní blbosti s odpuštěním sere i na jiné finanční servery, např. na Měšec.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod MikiVista 12. 1. 2013 19:56

Fajn, až na to že moje blbost ví, kontokorent,kreditka apod. snižují možnou částku úvěru.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2013 20:04

Bože... Zkus se na to podívat z druhé strany, tj. člověka v bance, který ty úvěry schvaluje... Přijde člověk, předhodí třeba nějaké potvrzení o příjmu (které mu mohl dát spolužák z mateřské školky), a chce úvěr ne na nějakých 25 tisíc, ale rovnou na čtvrt mega... Přičemž o tom, že by někdy splatil nějaký úvěr, není nikde ani písmenko.

Ty bys mu v takovém případku úvěr dal? BTW kdybys měl kontokorent nebo kreditku na 20 kKč, jak moc by to vadilo při žádosti o úvěr na 250 kKč?
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod MikiVista 12. 1. 2013 20:17

Jednak je to moje "domáci" banka kde mám účet.
Za druhé na potvrzení jsou oficiální formuláře.
Za třetí můj osobní názor ohledně 20kKč za kreditku/kontokorent je že při mém příjmu, který je cca 2/3 průměrné mzdy v ČR to je "citelný" zásah.
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 1. 2013 20:25

no pokud máš hrubý příjem cca 2/3 průměru, tedy odhadem kolem 18k tak chápu zamítnutí úvěru na 250k. A je naprosto jedno jakou máš historii.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2013 20:28

Ano, na ta potvrzení jsou oficiální formuláře. Ten oficiální formulář ti ale potvrdí nějaký šmudla, s kterým se znáš, a který má nějaké s.r.o.čko. Klidně ti potvrdí 150 čistá ruka měsíčně.

Pokud máš příjem 2/3 průměrné mzdy, tak se nediv, že se banka cuká půjčit ti čtvrt mega bez jakékoli historie.
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod MikiVista 12. 1. 2013 20:29

ale tabulkově bych 250 dostal, v reálu možná cca 200 ale to už není tragédie. ale já nedostal nic kvůli historii. ale to už je jedno, já chtěl jen upozornit lidi co žili jako já jak mohou dopadnout. balím kufry s tímto tématem
MikiVista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SocPredator 12. 1. 2013 20:42

Ta historie není tak zásadní, spíš tipuju na malý příjem. Pro někoho tady není 250tis. žádný peníz, ale na první úvěr u banky je to poměrně hodně. Zkusil bych 100k. A banku klidně zveřejněte.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 1. 2013 20:42

Ale o tom už se toho napsalo mraky... Že třeba mBank nedávala půjčky nikomu, kdo dříve žádnou půjčku neměl. Takže pro příště si připomenout hlášku "informace, informace" z "Číslo 5 žije" ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod S474N 12. 1. 2013 20:55

Ach jo, zalozim si kreditku na pet litru, udelam par transakci a potom ji klidne zrusim. Dulezity je mit ALESPON jeden pozitivni zaznam v registru. Takto ses pro banku velkou neznamou.

S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod xtonda 12. 1. 2013 21:10

Takže mi vychází, že máš něco přes 14 000 Kč čistého a chceš si půjčovat čtvrt mega. Nevíme v jakém městě a v jaké domácnosti žiješ a tedy jaké máš životní náklady. Ani jak dlouho by sis to představoval splácet, ale sazby spotřebitelských úvěrů jsou vyšší a i splátka by byla dost vysoká, počítej minimálně tak 4 000, takže ani mě to moc nevychází a v případě, že je bonita takto takto hraniční až nedostatečná, je nulová historie skutečně problém, osoba s příjmem 14 000 si přijde pro čtvrt mega, přitom nikdy neměla úvěr a tedy schopnost splácet je neodhadnutelná. Já bych taky nepůjčil.
xtonda
Diskutér

Další stránka