Kreditní karta Cetelem

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 1. 2013 08:32

K té Citi by bylo dobré přičíst bonus i za SIPO, kam jdou "navěsit" různé povinné platby, jako energie, telekomunikace, pojištění, pennzijko, stavebko a hromada dalších, které většinou nejdou platit kartou a to by bylo, aby to nedalo obrat 2,5 tisíce, aby se z bonusů zaplatil poplatek za vedení karty (a většinou mnohem víc)
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod dakre 16. 1. 2013 12:48

Smurfik píše:Já ji požívám a u mě to funguje takto:
-vrácení 1,5 % z nákupů se odečítá vždy v měsíčním výpisu
-poplatek se platí jen když v daném měsíci kartu použiji, v mém případě je to 39 Kč, takže se mi zaplatí, když utratím 2600 Kč
-výhoda je výborný kurz pro nákupy v zahraničí a bezpečná virtuální karta pro internetové platby a PayPal a taky přístup přes web do klientské sekce.

Díky za info. Na ten 39 korunový poplatek sice nedosáhnu (nejnižší je 49 Kč), ale částečnou "útěchou" je, že se za kartu neplatí v době, kdy není používána. Přesto si myslím, že ten poplatek za vedení tu kartu zbytečně znevýhodňuje.

Smurfik píše:Neřekl bych, že je úplně o ničem. Pokud měsíčně přes kartu neprotočí víc jak 10000 Kč a často nakupuje v zahraničí, tak se může vyplatit. Třeba vloni měli přes léto akci, že při placení PHM odečetli až 600 Kč.
Já být tazatelem, tak bych využil ten bonus 500 Kč a pak bych zkusil na Cetelem zatlačit, aby snížili poplatek za tu kartu a pokud ne, tak bych ji následně zrušil. Tak poplatek 69 Kč se ještě dá snížit o 10 Kč tak, že si nechá posílat pouze elektronický výpis.
Já platím poplatek 39 Kč, podle čeho to stanovili netuším, ale asi dle výše úvěrového rámce.

V zahraničí sicenakupuju, ale ne často a více než je maximální částka pro 150 korunovou vratku měsíčně neutratím. Zvažuju, že využiju jen ten bonus a pak kartu buď nechám ležet (jestli se opravdu nepaltí polatek v době, kdy není používána) nebo ji zruším úplně.

fremantle píše:
dakre píše:- momentální promo akce do konce měsíce - bonus 500Kč za nákup nad 3000 korun

Jsou někde nějaké bližší informace o tomto bonusu? Na webu nic nevidím...

Tato nabídka mi prišla formou SMS. Asi to bude nějaký individuální bonus, protože na webu jsem také nic dalšího nenašel. :/

fremantle píše:Akorát moc nejsem chytrý z toho, kdy se platí 49 Kč, 69 Kč nebo 89 Kč za vedení ("v závislosti na typu úvěru" za moc transparentní vysvětlení nepovažuji)...

Z tohoto nejsem chytrý ani já, asi bych se musel informovat, jaký typ úvěru mám.

Děkuji všem za reakce s co se týče Citi karty, tak se ještě kouknu na podmínky.
dakre
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 16. 1. 2013 13:32

Jak správně připomněl Patrik, pokud platíte SIPO, tak je určitě lepší používat KK Citi Life. Tu Cetelem si po využití bonusu nechte v šuplíku třeba jako rezervu pro případ, že budete na dovolené potřebovat něco většího zaplatit, ten poplatek se opravdu při nevyužívání neplatí.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 6. 2013 10:41

Mimochodem, lze KK Cetelem "přebíjet" do plusu? Podle sazebníku je výběr v zahrničním bankomatu zpoplatněn částkou 1 % (min. 100 Kč), což by byla poměrně zajímavá náhrada za debetku AXA (při výběru ekvivalentu >10.000 Kč by měla prakticky stejné podmínky, akorát do toho vstupuje ještě paušál za vedení - ale při tom nejnižším tarifu a elektronických výpisech by to tvořilo poměrně snesitelných 39 Kč v měsíci, kdy byla karta použita)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 23. 6. 2013 11:16

Pokusil jsem se na to podívat, všechno hrozně nepřehledné, zoufalý poměr poplatek/limit prémie.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 24. 6. 2013 08:19

Nevím, proč to nemají na webu, ale každý klient si může k vratce 1,5% vybrat ještě jeden z níže uvedených bonusů:

Nastavte si svou kartu podle toho, jak si ji přejete využívat! Vyberte si jeden ze 4 nových benefitů a získejte příjemnou odměnu v podobě výběrů z
bankomatů bez poplatku či finančních prostředků, které Vám vrátíme zpět na Váš úvěrový účet.

VÝBĚRY Z BANKOMATŮ BEZ POPLATKU
Všechny Vaše výběry od 1 000 Kč včetně, budete mít v ČR i zahraničí ZDARMA

400 KČ ZA VŠECHNY VAŠE NÁKUPY
Získejte odměnu 2 % ze všech nákupů v ČR i zahraničí zpět na Váš úvěrový účet, měsíčně můžete získat až 400 Kč.

600 KČ ZA VAŠE NÁKUPY NA INTERNETU
Získejte odměnu 3 % ze všech nákupů na internetu v ČR i zahraničí, realizovaných prostřednictvím Virtuální karty Cetelem, zpět na Váš úvěrový účet, měsíčně můžete získat až 600 Kč.

800 KČ ZA VAŠE NÁKUPY POHONNÝCH HMOT
Získejte odměnu 4 % ze všech nákupů pohonných hmot na jakékoli čerpací stanici v ČR i zahraničí zpět na Váš úvěrový účet, měsíčně můžete získat až 800 Kč.
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 24. 6. 2013 08:46

Jak je na tom ta karta s kurzama?
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 24. 6. 2013 08:58

joachym1 píše:Jak je na tom ta karta s kurzama?

velmi dobře
Smurfik píše:VÝBĚRY Z BANKOMATŮ BEZ POPLATKU
Všechny Vaše výběry od 1 000 Kč včetně, budete mít v ČR i zahraničí ZDARMA

Na úrocích za keš si vezmou zpět více než hodně.
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 24. 6. 2013 09:53

Pokud je tam možnost zvolení toho benefitu pro bezplatné výběry a tu kartu lze přebít, tak je ta nabídka více než slušná (resp. aktuálně žádná jiná karta neumožňuje bezplatný výběr v zahraničí s kurzem karetní asociace, bylo by ji pak třeba buďto před výběrem přebít, nebo bezprostředně po výběru uhradit dlužnou částku).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod joachym1 24. 6. 2013 09:56

Ty 4 % za nakupy PHM se vztahuje i na LPG? To by me hodilo skoro 100 Kc mesicne.
joachym1
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 12. 8. 2013 14:39

Jelikož po úpravě podmínek pro KK RB na trhu už nezůstane mnoho platebních karet, které pro zúčtování používají kurz karetní asociace bez přiřážky (dokonce myslím, že to už bude natolik špatné, že ve hře zůstávají pouze kreditky Cetelem a KK MasterCard od UniCredit Bank), dlouho jsem neváhal a s uvážením, že zrovna RB po roce bezplatného vedení přestane být v mé peněžence zajímavá, jsem se rozhodl pro její nahrazení právě KK Cetelem a tak mi přistála v poště smluvní dokumentace.

Po přečtení příloh mám největší výhrady k "dohodě o způsobu řešení sporů", což je v podstatě rozhodčí doložka (leč tato dohoda sama o sobě nevylučuje možnost řešení sporů u soudu nebo FA - rozhodující je, zda se žalobce obrátí na soud, rozhodce či FA), proto bych se rád zeptal těch, co si tuto KK sjednávali - domlouvali jste si s Cetelemem jiné podmínky, nebo jste přistoupili na tuto dohodu? A ostatní - přijali byste tuto dohodu kvůli KK Cetelem?

Text veřejně vkládat nebudu, v případě zájmu jej ale zašlu.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod vosika 25. 9. 2013 23:07

Dobrý den, prosím Vás o radu, sháněl jsme to na netu celkem dlouho, dočetl jsme se myslím že i zde na fóru že Cetelem kreditní karta využívá MasterCard kurzy pro platby kartou. Je to pravda ? nebo jaké kurzy využívá, je mi to celkem záhoadou, pořizoval jsme si tuto kartu kvůli platbě do zahraničí avšak po první transakci jsme zjistil že částku 435 USD mi Cetelem strhne z karty 8942, přijde mi to jako neuvěřitelná částka vzhledem k tomu že jsem čekal o alespoň 400 - 500 Kč méně. Díval jsem se a kurz MC určitěn nemohl být přes 20Kč za dolar. Máte s tím někdo zkušenost, nebo jak to v současné době je s platbou kreditkou Cetelem do zahraničí ? (USA)

díky
vosika
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Franklin 25. 9. 2013 23:49

Podle Patrikova článku by to měl být středový kurz karetní společnosti. Jseš si jistý, že konečná částka byla opravdu 435 USD, ne víc?
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 25. 9. 2013 23:58

No jasně, strhne - další co nerozlišuje blokaci a zaúčtování.

Cetelemka skutečně platby blokuje kurzem vyšším než jakým následně zaúčtuje. Taky jsem nedávno platil 630 USD, blokováno 12.230 Kč, zaúčtováno 12.060 Kč, což odpovídalo kurzu MC.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Smurfik 26. 9. 2013 08:16

Není pravda, blokuje kurzem asociace platným v den blokace a zaúčtuje opět kurzem asociace, ale platným v den zaúčtování. Někdy je to teda více, ale někdy méně.
Smurfik
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka