Kontokorent ČS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Alex5 19. 10. 2013 18:18

Zdravim, potrebuji poradit jak dale postupovat.
Jsem dlouholetm klientem ceske sporitelny, mam nastaveny kontokorent na 30 000kc.
Kontokorent se musi jednou za rok je to v den uzavreni dorovnat, nicmene se mi to nepodarilo, zamestnavatel mi dluzi uz druhy mesic, ja jsem v minusu -17 000kc a 12.10.2013 mi bankomat odmitl vydat hotovost.
Pri volani na infolinku jsem se dozvedel ze jsem v danem terminu dluh nesplatil a ucet je zablokovany.
16.10.2013 mi prisla SMSka od sporitelny: Dobry den, na vasem uctu je ke dni 16.10.2013 nedoplatek 17114kc, dekujeme vam ze ho ihned uhradite, vase ceska sporitelna.
Penize k dispozici mam, nicmene najednou vlozit na pobocce celou castku nemohu, nic by mi nezbylo.
Volal jsem na CS oddeleni spravy pohledavek a pani sdelila, ze je to nutne uhradit do 25.10.2013, prave prijemna nebyla.
Snazil jsem se ji situaci vysvetlit, po 30 mi dorazi penize z ukonceneho stavebniho sporeni (vypovedni lhuta je tri mesice bohuzel) a patal se na sankce vuci me kdyz to splatim o par dnu pozdeji, sdelila mi 300kc za mesic prodleni + nejake procenta za kazdy den, nicmene to jsou korunove castky, pak rekla podme se ale bavit o te dluzne castce...dal s ni proste nebyla rec.
U CS jsem pres deset let, nikdy problemy nebyla ale ona naznacila i neco o registru dluzniku, mam se bat ze me do nej daji a budu tam tri roky i po splaceni dluhu nebo uz tam jsem?
V terminu co mi urcila proste nemam snaci tam ty prachy dat az o tech pet dni pozdeji....vubec nevim co delat dal.
Pujcovat si u lichvaru s RPSN 500 a vice procent byt jen na mesic se mi vazne nechce.

Pokud nekdo resil podobny problem, jak v jeho pripade banka postupovala, dala ho bez dalsiho varovani do registru dluzniku?
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 19. 10. 2013 19:33

Tyhle dotazy fakt miluju... Pochopte konečně, že počítačové systémy jsou programovány na základě LOGIKY, tj. AND, OR, atd.. Počítači je srdečně u *****, jestli splátka nedorazila z důvodu, že dotyčný své peníze prochlastal nebo mu nedošla výplata...

Takže nezaplacení splátky program na základě nějakých podmínek oznámí dále, a baba u přepážky na to nemá nejmenší vliv... Ta to může akorát napsat do nějaké poznámky a záleží jen a jen na bance a tvůrci programu, jestli tou zapsanou poznámkou může ještě vůbec někdo někde něco ovlivnit...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Alex5 19. 10. 2013 19:37

Dobre me slo o to pokud se s platbou zpozdim o onech 5dni, co mi hrozi krom penale 300 a procent za den.
Kontokorent se musi vzdy do jednoho roku vyrovnat, kdyz se tedy zpozdim o nejakych 18dni...jinak dekuji za reakci, znamena to tedy ze jsem v regstru solus a podobne? upominka od cs zatim neprisla, mozna to do terminu stihnu ale zatim to vypada ze ne.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 10. 2013 20:37

Urgovat vyplatu u zaměstnavatele ! 3x denne.

Vysvetlit situaca a pujcit si:
1) od blizke rodiny
2) od sirsi rodiny
3) od 2-3 dobrych kamaradu
Castku bych rozdelil na mensi casti a pozadal bych po 5 tKc, což nemusí být až takový problém pro druhou str. Pokud dorazi finance ze stavebka, tak by to nemel byt az takovy problém. Ale tusimze při nesplacenem kontokorentu ho banka jiz nemusi obnovit pro nesplneni podmínky. S tim je nutno taky kalkulovat.

Zalozit si ucet v AirBank (za 0 Kč), kde rovnou nabidnou půjčku, pokud ještě nejsi v registru nejlepe ted o wikendu. Nebo zalozit ucet v jiné bance (procist si moznosti), kde lze ihned mit kontokokent. Sice nic moc, ale lepsi nez nic. A v jakem kraji se pohybuješ nebo jake velke město je pobliz ?

nebo https://www.bankerat.cz/
když tam uvedeš splatnost 1 měsíc (nebo do 30.11.), tak bys mohl obdržet relativně dost nabídek. Hlavně to chce jednat rychle a pořádně nažhavit tfl.
Naposledy upravil DrumSession dne 19. 10. 2013 20:50, celkově upraveno 1
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 19. 10. 2013 20:50

Dobre zalozit ucet u airbank neni problem ani o vikendu a to mi daji hned k uctu pujcku? jsem z prahy.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DrumSession 19. 10. 2013 21:02

V současné době mají české banky obvykle problém, kam finance umístit (tj. komu půjčit), takže by se mohla najít alespoň jedna, která částku do 20 tKč nebude až tak "důkladně" sledovat, protože ty finance nakonec z lidí vymáčknou (jen je to pak pro klienty drahé).

Třeba tady v ZUNO jsou půjčky do 50 tKč malé
https://www.zuno.cz/uvery/mala-pujcka/
ale co přesně budou požadovat, a jaký bude čas. průběh, to si pokus zjistit.

mB http://www.mbank.cz/osobni/mpujcka/?utm ... Pujcka2013

U AB fungují i v so+ne.
http://www.airbank.cz/cs/pujcka/proc-si-pujcit-u-nas/

V Letňanech je více bak, tak jim brnkni a osonduj u nich zítra, co budou požadovat. Někde to jde, někde ne. Zkrátka je to možnost, buď vyjde nebo nikoliv.

OC Letňany
Air Bank Otevírací doba Po-Ne - 10:00 - 21:00 hodin
ČS Otevírací doba Po-Ne 10:00-13:30 a 14:30-19:30 hodin
Ing Bank Otevírací doba 9:00 - 20:00 hodin
mBank Kiosek Otevírací doba Po-Ne 10:00 - 21:00 hodin
RB Otevírací doba 10:00 - 14:00 a 14:30 - 20:00 hodin

Globus Čakovice
ČS Otevírací doba Po-Ne 09:00 - 12:30, 13:30 - 19:00 hodin
GE Otevírací doba Po-Ne - 10:00 - 19:00 hodin

KB má o víkendu otevřenou jedinou pobočku a to Na Pankráci.

Nejprve zavolej do banky, kde ti určitě nepůjčí tj. ČS, protože se alespoň dozvíš, oc bankam jde, a taky na co se urcite neptat.

Provident by ti měl půjčit na 99%. Sice to bude drahé, ale chtějí finance "jen" dle smlouvy. Což o řadě nebankovních spol. nelze říci...
PENÍZE z pohledu věčnosti nemají žádnou cenu a vlastně ani smysl zatím co
LÁSKA která JE nepočítatelná, ano !
ŠTĚSTÍ spočívá v tom, vědět, na co se mám vy...
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 19. 10. 2013 22:10

Diky mrknu na to a jeste na https://www.bankerat.cz/
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2013 05:16

Bankerat bych opravdu nedoporučil.
http://www.odpovedi.cz/otazky/jaky-mate ... ankerat-cz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 06:06

Jak nejlepsi volba se jevi ta Airbank, proctu jeste podminky, ale nejak se mi nezda ze bych po zalozeni uctu mohl hned cerpat kontokorent aniz bych tam neco mel.
Co ctu na strankach, mohu si vzit pujcku 20000 na 6mesicu, celkove bych zaplatil 20753 ale splatil bych to samozrejme driv rekneme do mesice, k te pujcce mi zalozi rovnou ucet, na kteem ty penize budou.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 20. 10. 2013 06:38

To byl zas výběr banky. :-)
Třeba v GE Money můžes kontokorent viset jak dlouho chceš (nemají lhůty na splácení). Jen platíš ´uroky a musíš se vejít do ´uvěrového rámce.
Klient ps
Nadšenec

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2013 09:35

Tohle mně hlava nebere. Máte kontokorent 30 tisíc a za poslední rok jste se ani jednou nedostal do plusu? Navíc říkáte, že ty peníze máte, ale nic by vám nezbylo. V tom případě nechápu, proč jste celou dobu platil úrok z kontokorentu, když se vám ty peníze válej doma. A už vůbec nechápu, proč jste chtěl vybírat, když ty peníze máte.
Jinými slovy, mám pocit, že nás tu taháte za nos a ve skutečnosti je to kapku jinak, než píšete.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 09:58

Nikoho za nos netaham a je to tak jak jsem napsal, reseni uz jsem nalezl dekuji vsem za info a diskuzi zde timto koncim.
Naposledy upravil Alex5 dne 20. 10. 2013 10:32, celkově upraveno 1
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2013 10:17

DrumSession píše:Zalozit si ucet v AirBank (za 0 Kč), kde rovnou nabidnou půjčku,

No nevím, mně v AB nabídli půjčku 30 000,- po 6 měsícich, po dalších tuším 3 to zvýšili na 400 000,-... Takže jsem refinancoval půjčku na auto, úrok o 3% nižší než u ČSOB Leasing, navíc nemám sebraný velký techničák a vinkulováno havarijko jako u oné ČSOB.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 10:35

Tak jsem se dohodnul se známým, peníze mi krátkodobě půjčí, dnes je na pobočce vložím http://www.csas.cz/banka/appmanager/por ... ranchId=90 a posléze navečer zase vyberu.
Po info přes infolinku mám potvrzené, že kontokorent opět obnoví a nezruší jej, podle pracovnice stačí aby byl učet do plusu pár minut a bude možno opět vybírat, díky všem za rady, tohle je asi nejlepší řešení.
Ohledně zápisu do registru dlužníků, mám potvrzeno a sna se na to mohu spolehnout, pokud dluh uhradím do 25.10, záznam tam nebude.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klient ps 20. 10. 2013 10:49

Alex5, ještě bych se telefonicky dotázal, zda v neděli provádějí hotovostní operace.
Klient ps
Nadšenec

Další stránka