Kontokorent ČS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 10. 2013 12:26

To bych tedy rád věděl, k čemu zadluženej člověk potřebuje mít u sebe v neděli přes 17 tisíc korun. :hm
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod SocPredator 20. 10. 2013 12:57

Informace o tom, jestli bude kontokorent nadále aktivní byla zásadní. Takže, jak by řekl Columbo: "Něco tu nesedí."
Důkaz je zatím dostupný.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 13:29

Trochu netuším kam míříte, stavil jsem se na pobočce a problém je již vyřešen, tím bych také diskuzi ukončil, moderátory žádám o zamčení a přesun na smetiště, děkuji.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 20. 10. 2013 13:50

To, že si musíš půjčovat peníze "na pět minut" a mezitím je sám máš. Tobě to přijde normální?
A pak mi nepřijde normální, proč máš půjčku, když ji mít nemusíš.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2013 15:52

Alex5 píše:Penize k dispozici mam, nicmene najednou vlozit na pobocce celou castku nemohu, nic by mi nezbylo.

vs
Alex5 píše:Penize mam ale ne v teto vysi, co na tom nechapes?
...
Nic o me nevis a uz me soudis...takove lidi doslova miluji...

My o vás víme jen to, co o sobě napíšete. A zatím jste o sobě napsal to, že jste finančně nezodpovědný a navíc lhář. Žádnou pozitivní informaci jsme tu nenalezli.

Jinak vám blahopřeju, že jste situaci dokázal vyřešit a nesouhlasím s vámi, že tato diskuse by měla být zamčena či smazána. Určitě bude poučná pro další lidi.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod DrumSession 20. 10. 2013 17:11

Jinak me takova situace prijde vcelku pochopitelna. Vse je OK a koupis si treba novou TV nebo neco jinyho s malym prekmitem do minusu a do mesice se vyskytne nenadala platba, treba se vysype auto nebo pracka. Tak vyuzijes korent. Pak se k tomu prida potreba jeste doplnit stavebko na max. a dat vypoved, ale platba prijde za 3 M. Pak prblm s vyplatou a jeste se k tomu prida banka, ze chce dorovnat korent. Sice to staci jen 1x/rok, ale to je prave ted. Potrebujes udelat velky obrat, ale par dni tam chybi a prostredku prilis nezbyva... A sehnat rychle a levne finance byva obvykle prblm.
Kdyz jsem mel korent u banky, ktera me sankcionovala temer za jakykolik pohyb na uctu, tak jsem byl v podstate cely rok taky v minusu, i kdyz to bylo jen par desitek Kč nebo stovek, ale proste v minusu...

Ještě bych overil zda vyrovnani bude stacit opravdu i jen na 5 min. (a ještě k tomu v so+ne). Kdysi aby to systém pojal, se to pocitalo přes noc. Tj. v nedeli vlozis a dostanes se nad nulu, v pondělí je ucet vyrovnany a utery vybrat. Ale třeba jsou banky dnes v tomto ohledu jiz dále (on-line ?).
:-) :love: 8-P PENÍZE nebo nepočitatelná LÁSKA ? ŠTĚSTÍ spočívá vědět to, co si vybrat
_________ Nesmíte se bááát a na hlavu si nechat s... Takže? Musíte se ptááát
_________ (1st smajlící EVER v podpisu !! Co wopičácíí ?)
DrumSession
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 17:18

Na lince mi říkali pár minut, jiný zase tvrdí 48hodin, uvidím zítra zda bude kontokorent vyrovnaný, pres servis24 který používám je to stále do mínusu, srovná se to patrně až ve všední den a bude možno učet opět používat, výplata dorazí v týdnu tak už bude klid, děkuji za info.
Každopádně příští rok uvažuji o přechodu už kvůli poplatkům k Airbank, ale ještě nevím...u CS mě drží rozsáhlá sít bankomatů a poskytovaných služeb.
Přechod nebude sice jednoduchý, zrušení učtu u CS i když bude vše vyrovnané nebude hned ale s tím AB trochu pomůže.
Možná že lepší, bude ale přechod k FIO http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/banko ... sobni-ucet u AirBank jsou u malého učtu poplatky za odchozí platby, tady ne, tohle ale už patří jinam.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 10. 2013 17:42

Poučení pro příště a pro ostaní - řešit to ještě před tím než uplyne ten termín vyrovnání, půjčit si prachy na dva dny není takový problém, pak to lze zase vybrat a spořka by neměla důvod ani ceknout.

-- 20. 10. 2013 17:45 --

Jo, ohledně výběru účtu tu jsou aktuálně aktivní dvě témata. Když je účet zadarmo není důvod jich nemít více a kombinovat co je kde výhodné a praktické, pro výběry zdarma je dobrá Equa.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 17:46

No tak já už to vyřešil a do 25 tedy termínu co mi sdělili, bude kontokorent uhrazení, stalo se mi to poprvé a doufám že naposledy.
S přechodem k jiné bance prozatím váhám, pokud tak učiním, bude to bud AirBank či FIO.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Smurfik 20. 10. 2013 17:57

Alex5 píše: u AirBank jsou u malého učtu poplatky za odchozí platby, tady ne, tohle ale už patří jinam.

Už cca 1/2 roku nejsou.
Smurfik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 18:07

Díky AirBank by mohla být dobrá volba, ještě to proberu a příští rok uvidím.
Malý učet se je mi jeví jako dobrý: http://www.airbank.cz/cs/bezny-ucet/cen ... tky/cenik/

Poplatky za správu učtu, odchozí platby či vklady jsou u CS měsíčně v mém případě celkem vysoké, ta AirBank se určitě vyplatí, posudte sami:

Výběr hotovosti z bankomatu (6kč): -36kč
Platba do/z jiné banky -10kč
Inkaso/SIPO/TP: -25kč
Vklad hotovosti přes bankomat ČS (2x) -12kč
Vedení výhodného programu: -45kč
Poštovné za výpis: -9.50kč

Celkem tedy 137.50kč

Počítám že ČS je na tom ještě dobře, vysoké poplatky co slýchám si učtuje i KB a hlavně GE Money.

Jinak u CS mám ještě spotřebitelský uvěr (platím jej asi dva roky a jsem zhruba v polovině, tehdy to bylo na nákup auta) takže by neměl být problém jej k AB přenést: http://www.airbank.cz/cs/pujcka/vyhody- ... Fj%C4%8Dky
Až budu přechod k AB dělat, stavím se v CS (kontokorent bude samo srovnaný a i zrušený, to bude jistější) vyžádám si k půjčce veškeré doklady kolik bylo zaplaceno a kolik zbývá, vezmu s sebou smlouvu a na pobočce AB kterou mám kousek bych učet založil, převod trvá asi 15dní a jsou schopni zachovat i veškeré nastavené platby na učtu.

Na AirBank se mi líbí že sazebník je přehledný, poplatky prakticky žádné, pominu li výběr u terminálu sazky, co jsem koukal na internetové bankovnictví také jednodušší a přehlednější, to samé platí o jejich webu...na csas něco najít je dost zdlouhavé vzhledem k tomu kolik produktů mají v nabídce.
Alex5
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 20. 10. 2013 18:42

Tak ono by se to dalo dost optimalizovat i u té spořky, v jednom měsíci šestkrát vybírat a zároveň dvakrát vkládat mi přijde dost úlet. Výpis se dá posílat mailem nebo stahovat ze servisu 24, což by tuším mělo být zdarma. A případně si spočítat zda by se nevyplatilo přejít na Osobní účet.

Air má v celé republice 24 bankomatů, jinak sou výběry za 10 (Sazka) nebo 25 (cizí bankomat).
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod gogospk 20. 10. 2013 18:50

Alex5 píše:Poplatky za správu učtu, odchozí platby či vklady jsou u CS měsíčně v mém případě celkem vysoké, ta AirBank se určitě vyplatí, posudte sami:

Výběr hotovosti z bankomatu (6kč): -36kč
Platba do/z jiné banky -10kč
Inkaso/SIPO/TP: -25kč
Vklad hotovosti přes bankomat ČS (2x) -12kč
Vedení výhodného programu: -45kč
Poštovné za výpis: -9.50kč

Celkem tedy 137.50kč
.

Podle mne platíš u ČS zbytečně moc, koukám se na aktuální ceník ČS a když si to sečtu, tak pří tvé konfuguraci nemůžeš zaplati více než 98Kč.
(Tedy pokud ti budou stačit dva výběry z bankomatu ČS)
- vedení účtu 69,- (do 30 let 0,- )
- balíček neomezených odchozích plateb 29,-
celkem 98,-
-----------------------------
za to dostaneš
- vedení účtu
- všechny příchozí transakce
- všechny odchozí transakce
- všechny TP, SIPA a Inkasa
- výpis z účtu - až 2 výpisy měsíčně, např. rodič i dítě, atd.
- platební karta Visa Classic s vlastním obrázkem - možné vydat od 8 let.
- peníze stranou - podúčet, na který si odkládáte peníze, které nelze vyčerpat platební kartou. V případě potřeby si je kdykoli převedete zpět na účet.
- měsíčně 2 výběry z bankomatů České spořitelny - více než 1 400 bankomatů v celé ČR
- všechny změny PIN ke kartě
- všechny změny limitů ke kartě
- všechna odemknutí/zamknutí karty
- odměny za platby kartou - Program Partner. Odměny ve výši několika procent připíšeme na váš účet.
- bezkontaktní nálepka

http://www.csas.cz/banka/content/inet/i ... s_ii_r.pdf
gogospk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radecekh 20. 10. 2013 19:01

Ještě k přechodu jinam - pokud plánujete přejít příští rok, doporučuju založit si účet hned a postupně na něj všechno v klidu přenést. Převod mezi bankami je sice automatický, ale budete nějakou dobu bez karty a jistotu, že se vše povede také nemáte.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod Alex5 20. 10. 2013 19:42

gogospk
Jasně bylo by to meně ale stále i těch 98kč, u Airbank bych neplatil nic a peníze z bankomatu si moh vybrat denně v pobočce, která je v místě mého bydliště, navíc vklad by nebyl problém mají každý den otevřeno od 9-21hod

radecekh
Máte pravdu raději dříve, finance na něj převést udělat i ty trvalé příkazy či inkaso na novém, na starém přes servis24 zrušit a až to bude kompletní, učet u spořitelny zrušit uplně.
Ještě jde o to aby před zrušením byly strženy všechny poplatky, prostě jej udělat ke konci měsíce kdy si je odečítají a následně k tomu samému datu aby na nový učet peníze co zbývají převedli, abych bance něco nedlužil a pak nepřišel dopis že mám vše vč. penále doplatit, někdo to na diskuzi i zmínil.
S tou jistotou že se nemusí vše povést, máte osobní zkušenost byly problémy? za zrušeníé se něco platí? počítám že se mě banka bude po těch 16letech udržet a nabízet nějaké zvýhodnění.

Nějaké info o zrušení učtu u ČS je zde:
http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/8-zm ... -d00014436
http://forum.mesec.cz/index.php?topic=2932.0

Proti AirBank může hovořit, snad jen internetové bankovnictví, které nemá prostředí tak intuitivní viz. tento blog:
http://blog.filosof.biz/air-bank-pouzitelnost-v-praxi/ ale to je jeho pohled na věc jako webdesignéra, člověk si zvykne a naučí se s ním pracovat, u servis24 v případě české spořitelny, mi to také chvíli trvalo a ted to je v pohodě.
stále je tu ale druhá možnost a tou je banka FIO http://www.fio.cz/bankovni-sluzby/banko ... sobni-ucet
Alex5
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka