Úvěrové registry online

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 8. 2014 09:54

Po Citi mi kreditku zamítla i ČS, samozřejmě opět bez udání důvodu, tak si začínám říkat co je špatně, protože ačkoliv jsem OSVČ, tak příjem mám slušný.

Poradkyně z Kooperativy říkala, že v ČS je ještě nějaký opravný postup, ale že je potřeba vědět v čem konkrétně je problém ať si nechám udělat výpis z CBCB (BRKI). Mám dva dotazy:

1. Dá se to nějak získat online? Podle webu CBCB sice lze žádat elektronicky, pokud žádost pošlu mailem a podepíši kvalifikovaným elektronickým podpisem, který mám, ale odpověď přijde poštou. Dále mají web http://www.kolikmam.cz, kde sice lze získávat výpisy online, ale registrace jde opět přes poštu. Neexistuje nějaký zprostředkovatel, který to umí komplet online? Mám kvalifikovaný certifikát i datovou schránku.

2. V žádosti je nepovinné pole pro uvedení obchodního jména a IČO s poznámkou vyplňte v případě žádosti podané ohledně fyzické osoby - podnikatele. Jelikož jsem OSVČ, mám podat žádost jako podnikatel nebo jako nepodnikatel nebo obě?

-- 29. 8. 2014 10:11 --

A ještě doplnění, za co se lze do registru dostat? Krom pár drobností si nejsem ničeho vědom.

Cca před patnácti lety si máma brala úvěr z mého stavebního spoření a díky přehlédnutí vypršení trvalého příkazu, kterým se to splácelo, byly asi dvě splátky v prodlení.

Sem tam sem se před lety zapomněl zaplatit zálohu ČSSZ a platil ji se zpožděním. V roce 2011 sem zapomněl zaplatit 2. zálohu na DPFO a měl zpoždění asi pět týdnů, penále sem uhradil. V roce 2012 sem špatně pochopil změnu termínu splatnosti na zdravotní pojištění a platil OZP k 20. v měsíci místo k 8., takže sem měl zálohy zpožděné o dva týdny a bylo z toho drobné penále, které jsem zaplatil.

Jinak nikdy sem nedlužil za jakékoliv služby a nebyl v prodlení se splácením úvěru, protože sem krom toho výše popsaného žádný neměl.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 8. 2014 10:20

Z kolikmam.cz ti po registraci přijde do 2-3 dnů akorát smlouva podpisu, kterou podepíšeš, vložíš do odpovědní obálky a následující den po doručení máš aktivovaný přístup, o ničem jednodušším nevím. Teda na počkání ho můžeš dostaneš v klientském centru CBCB.

A budeš potřebovat oba - jako FO, tak i podnikatel.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 8. 2014 10:44

Podle tohohle článku http://www.mesec.cz/clanky/kolik-dluzim ... e-registry jako OSVČ extra žádat není třeba, i tak je to drahá srand za to zjistit co si tyto samozvané firmy o mě evidují. Nechápu proč banka jako výsledek ověřování prostě nesdělí klientovi co tam našla, teda chápu, aby firma provozující registr přišla k prachům.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 8. 2014 11:51

Sám jsem si na jaře dělal výpisy z BRKI, NRKI a Solus - doporučuji občas si udělat výpisy ze všech 3 systémů, ale bude stát do cca 600 Kč.

BRKI a NRKI - lze zajít osobně na jejich sídlo v Praze a za 400 Kč udělají výpisy na počkání. Ze Solusu lze objednat jen poštou za cca 170 Kč (?) a přijde to do 3 týdnů.

Existují ty elektronické verze náhledů, Solus umí i přes SMS, ale je třeba projít registračním procesem, který chvíli trvá.

V registrech nejsou záznamy dluhů na daních a státních poplatcích, jen banky (BRKI), leasingové společnosti (NRKI), některé pojišťovny, operátoři, energetické společnosti (Solus).

Velmi doporučuji ve všech formulářích zadat jak rodné číslo, tak i IČO. Někde jsou závazky podnikatele evidovány totiž zvlášť. Pokud do žádosti zadáš rodné číslo i IČO, tak ti udělají výpis všech závazků.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 29. 8. 2014 13:25

Ano, vypadá to, že BRKI/NRKI jsou sloučené - měl jsem dojem, že předtím bylo třeba pořizovat výpisy zvlášť. Pro podnikatele je ještě snad relevantní CRÚ provozovaný ČNB: https://www.cnb.cz/cs/dohled_financni_t ... vypis.html (výpis je zpoplatněn snad 400 Kč, nevím přesně)...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 29. 8. 2014 13:36

Prostě se někdo chtěl opět pěkně napakovat, tak vymysleli čtyři registry :potichu
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 29. 8. 2014 13:51

Tohle by hlavně měl provozovat stát, mělo by to akceptovat státem definované formy elektronické komunikace (DS i kvalifikovaný podpis) v obou směrech a výpis pro člověka o jeho vlastní osobě by měl být zdarma aspoň jednou do roka, případně by do DS mohl jednou ročně chodit automaticky. A cvakat by to měli ti, kteří se tam dotazují na jiné v rámci jejich podnikatelské činnosti.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 10. 2015 08:49

Sice trochu offtopic, ale nechci zakládat nové vlákno.
Měl jsem kontokorent u mBank a 15.10. mi skončil. Uvidí jiná banka 20.10., u které si chci vzít úvěr, že ho mám už splacený a smlouva skončila?
(a kolikmam.cz to uvidím "čisté" až někdy 20. listopadu, ale banka by měla mít náhledem do registru čerstvé informace, nebo?)
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 09:50

Ty datumy, co máš v přehledu na kolikmam.cz jsou stejné, co vidí banky. Jde o data, kdy banky předávají informace do registru. Aktualizace opravdu probíhá takhle pomalu, některé banky posílají dávky třeba až po dvou měsících... Jediné, co můžeš udělat, přiložit k žádosti o úvěr potvrzení mBank o zrušení kontokorentu, což by úvěrář měl akceptovat.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 10. 2015 10:47

Já si tím právě nejsem tak jistý.
Někde jsem četl, že když žádáš u více bank najednou, že už to další banky vidí a může to být důvod k zamítnutí, ale nevim.
Nějakej bankovní insider přidá informaci?
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 20. 10. 2015 11:04

Žádost jako taková se údajně promítne okamžitě, ale stav jednotlivých produktů posílají banky až v těch dávkách po konci měsíce.
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 10. 2015 12:08

Hm, tak to budu muset měsíc počkat. Díky
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 12:14

Přesně tak, žádost o úvěr jde do registru okamžitě v tu minutu, kdy to bankéř na pobočce zadá do systému a klikne na prescoring. Pak to máš vedené jako otevřenou žádost, která se může po měsíci sama uzavřít, ale také nemusí (např. u jedné banky jsme museli po 3 měsících výslovně požádat o uzavření žádosti, jinak by tam visela snad navěky). Proto ostatní banky hned ten den vidí, že máš jinde vedené žádosti.

Pak když ti je úvěr přiklepnut, tak klidně měsíc trvá, než se v registru projeví, že jde o aktivní úvěr (tj. v registru je to stále vedeno, jako otevřená žádost, byť už třeba měsíc ten úvěr máš čerpaný).

A zrušený úvěr se v registru taky projeví až po určité době (viz ty termíny aktualizací co máš v přehledu na kolikmam.cz). Nejhorší je to s kreditkami a kontokorenty, kde může být výpovědní doba 1 měsíc, takže v registru se to klidně projeví až za 2-3 měsíce. A pokud máš na kreditce záporný zůstatek, tak než ho vyrovnáš, je veden jako aktivní. Matka takto rušila kreditku, podala řádnou výpověď, ale ještě se jí tam zaúčtovaly úroky, šlo snad jen o pár korun, ale banka jí neposlala žádnou upomínku (přitom dostala závěrečný výpis s nulovým zůstatkem) a po čtvrt roce, když si dělala výpis z BRKI, tak zjistila, že ta "zrušená" kreditka je stále aktivní. Tak šla na pobočku, doplatila to a až pak asi po měsíci se kreditka opravdu uzavřela i v registru.

Tohle mám docela ošéfované, loni a letos jsem to hodně testoval, a dělal si snad 10 výpisů, abych právě zjistil, jak to funguje :-)

-- 20. 10. 2015 12:18 --

nnnokiaE52: fakt většinou pomůže, když k žádosti o úvěr v cizí bance přiložíš potvrzení o zrušení kontokorntu, které ti vystaví stávající banka.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 10. 2015 12:46

Vyčerpávající odpovědi. :D
Kašlu na to, výpis v mBank stojí snad 500 kč. Ve výpovědi kontokorentu jsem měl možnost ho získat za cenu uvedenou v ceníku..
Počkám měsíc, nic mě nehoní.. Co jsem tak koukal, tak 20. v měsíci už to mají všechny banky v kolikmam.cz aktualizované.
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 10. 2015 12:52

Další perla je, že se v registru neuvádí půjčená částka, ale součet půjčené čáskty + úroky podle smlouvy... Takže třeba u hypotéky je to docela zajímavé, protože když si půjčíš 2 mega na 20 let na 2,29%, tak tam nemáš na začátku dluh 2 mega, ale skoro 2,5...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 13:11

To je pravda, je to matoucí a není to úplně správné, protože při refinancování se refinancuje aktuální dluh a nikoli budoucí dluh.

-- 20. 10. 2015 13:12 --

nnnokiaE52: Když jsi kontokorent rušil, dali ti potvrzení o zrušení, ne? Nebo jak víš, že je zrušený?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 20. 10. 2015 14:56

Rušil jsem poštou pomocí formuláře. Potvrzení jsem nechtěl, protože jsem nechtěl platit. Přesně po měsíci už kontokorent (peníze navíc) v IB nevidím, a tak to beru tak, že už ho nemám.
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 10. 2015 18:20

To je divné, že si za to berou poplatek, akceptaci výpovědi by snad měli dávat automaticky. Asi bych teda počkal do začátku listopadu a pak si pro jistotu udělal výpis z BRKI na kolikmam.cz, sice si ti vydřiduši vezmou 160 Kč, ale co naděláš. Pokud by tam ten kontokorent byl, můžeš teoreticky vymáhat po mBank náhradu škody ve výši těch 160 Kč.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 15. 6. 2016 19:08

máte zkušenosti s kolikmam.cz a nabídkou ročního předplatného?

jednorázový elektronický výpis je za 100 kč a roční předplatné 250 kč ... chci to vidět kvůli dalším žádostem o nové kreditky, kontrole, že zrušená kreditka už není vedená a podobně, takže spíš mě zajímá to roční předplatné, ale nenašel jsem nikde popis předplatného ... to jako můžu mít každý den novou zprávu? nebo třeba 4 do roky (což by mi cenově při započítání "množstevní" ceny odpovídalo)? nebo jak to s tím funguje?

případně klidně beru doporučení na jiného zprostředkovatele výpisu
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 6. 2016 19:27

To je fakt takovej problém zeptat se přímo na místě? Degenerace lidstva už dostoupila do stádia, že se lidi budou ptát na cenu pohřbu u řezníka :-(.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 15. 6. 2016 20:22

cituji: Registrovaný předplatitel této služby je na vznik nového kontraktu v registru upozorněn do 24h formou SMS nebo emailem. Všechny informace tohoto charakteru bude mít k dispozici také v uživatelském rozhraní portálu.

http://www.kolikmam.cz/web/hlidamsi.kol ... -hlidam-si
retron
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 12:29

Oni to na webu mají opravdu hodně nepřehledné, já jsem původně nemohl ani najít, kolik co stojí, protože ceny měli schované a také jsem tam musel psát. Asi těch dotazů měli víc, protože teď jsou ceny lépe dohledatelné.

Platí se předplatné 250 Kč za BRKI a 250 Kč za NRKI (tj. 500 Kč ročně). Pak za každou zprávu 160 Kč. Takže když si uděláš zprávu z BRKI i NRKI, zaplatíš pokaždé 320 Kč.

Nicméně pokud o zprávu požádáš spolu s registrací, zaplatíš 300 Kč (tj. předplatné na 1 rok + úvěrová zpráva), resp. 600 Kč za oba systémy.

jj, je to hodně dobrý byznys :-)

Předplatné má smysl pro ty, co často žádají o úvěry a obcházejí banky. Mně se v minulosti stalo v UCB a RB, že ačkoli jsem nepodepsal žádný souhlas, tak můj nezávazný dotaz pracovnice pojaly jako žádost a otevřely v registru žádost o úvěr. Kdybych si následně neudělal výpis, tak bych to ani nevěděl, protože já se byl jen zeptat na podmínky úvěru a výši úroku a nenapadlo by mě, že rovnou nahlédnou do registrů. Pak jsem to vyreklamoval a požadoval i zaplacení nové úvěrové zprávy jako náhradu škody.

Služba předplatné kolikmam.cz nyní slouží k tomu, že při každém otevření žádosti ti okamžitě (v řádu minut) přijde e-mail, že máš v registru otevřenou žádost. Je to dobré i jako ochrana proti zneužití údajů. Mojí matce třeba RB otevřela v registru žádost o kreditku na 0,5 milionu Kč, ačkoli o žádnou nikdy nežádala (a už vůbec ne na půl milionu...). Při reklamaci nám pak bylo řečeno, že došlo jen k chybě.

Čili, kdo si často bere úvěry, tomu se služba vyplatí. Chybovost, jak jsem zjistil na vlastní zkušenosti, se občas vyskytne.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 13:05

Pak jsem to vyreklamoval a požadoval i zaplacení nové úvěrové zprávy jako náhradu škody.
A zaplatili to? BTW mám pocit, že bych minimálně tohle měl chtít i po těch dobytcích z Fíííííííííjo...

V seznamu hlídaných bank je jich pouze 20, a to včetně stavebních spořitelen, což teda moc není. Kromě jmenované pabanky tam chybí např. i šiditelna...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 16. 6. 2016 13:15

astrapa: pravda je, že v tom mají nehorázný bordel - podle mne má být "Pak za jaždou zprávu zaplatíš 100Kč" - Vím, že píšou 160Kč ve FAQu, ale to nemá nikde oporu - na CNCB i CBCB a nakonec i tam v bodu (3) píšou, že to je 100Kč - tj. do dvou dotazů ročně do obou se předpaltné nevyplatí
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 13:54

Mno, ono to jaksi není předplatné výpisů, ale docela jiná služba, že... Díky ní se třeba člověk dozví, že mu nějaký dobytek dal do registrů zesplatněný úvěr a nedivil by se, že mu byly 3 úvěry zamítnuty (a kvůli tomu dobytku se tedy také dostaly do registru). I když vlastně v tomhle případku by se to člověk stejně nedozvěděl, když ona pabanka chybí mezí hlídanými... :hm
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 14:35

Tomáš Marný: UCB mi zaplatila nový výpis a poštovné. Nicméně se mi za chybný zápis v registru neomluvili, jen mi prostě na základě mé výzvy přišly od UCB peníze na můj účet. Banka by z toho mohla mít problém, protože bez souhlasu do registru nahlížet nemohou, nemluvě o zápisu žádosti o úvěr.

Bohužel mé matce na základě otevřené žádosti o kreditku s limitem 0,5 mil. Kč (o kterou nikdy nežádala), zamítla MPSS úvěr - resp. požadovali nejprve uzavření žádosti. Jenže v RB tvrdili, že žádnou žádost o kreditku matka nedávala a že tedy nemají co vymazat. Jenže v registru to bylo... Reklamaci v RB vyřizovali měsíc a mezitím bohužel prodávajícímu došla trpělivost a byt prodal někomu jinému. Pořád přemýšlím, jestli nám tím byla způsobena škoda, protože jsme vlastně přišli o byt. Na druhou stranu na úvěr není právní nárok...

Po těchto zkušenostech vlastně hlídání registrů vítám, protože se opravdu okamžitě dozvím, když se v registru žádost otevře. Díky tomu jsem už zjistil, že můj osobní bankéř nahlédl do registru jen na základě mého emailového dotazu, zda by mi nyní dali úvěr a za jaký úrok. Nečekal jsem ale, že bude nahlížet hned do registru a otvírat mi tam žádost.............. A dozvěděl jsem se to právě díky aktivovanému hlídání registrů.

libol: Já si teď zprávu dělal a stála mě 160 Kč, tak nevím. Kde čteš, že stojí 100 Kč? Těch 100 Kč je to podle mě jen v rámci balíčku současně s aktivací hlídání (=300 Kč a v tom je hlídání a jedna zpráva).
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 16. 6. 2016 15:35

No je to tady: http://www.cbcb.cz/cz/cenik-vypisu-1404041586.html
a tady: http://www.cncb.cz/cz/cenik-vypisu-1404041428.html
a i tady http://www.kolikmam.cz/faq oddíl 15, jako první bod (i když nechápu s tím třetím)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 16. 6. 2016 15:39

Z hlediska banky a jejího zájmu vědět, jestli poskytnout úvěr, opravdu není moc rozdíl mezi „v bance X požádal o úvěr a nedostal ho“ a „v bance X se nezávazně zeptal, jestli by dostal úvěr, a řekli mu, že ne“, ani mezi „v bance X požádal o úvěr, a když viděl RPSN, tak vzal žádost zpět“ a „v bance X se nezávazně zeptal, jestli by měl RPSN nižší než 8“.

Bylo by ale zajímavé v registru mít oddělený seznam dotazů, aby bylo vidět, kdo se tam jenom dívá – a to může být jak banka, u které úvěr už mám, aby viděla, jestli nemám někde problém, nebo banka, kde mám jen běžný účet a ona se dívá, jestli mi něco předschválit. To tam teď aspoň podle vzorového PDF není?
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 6. 2016 16:12

Já si nechal dělat výpis z BRKI naposled vloni v říjnu a bylo to za 160,- Kč...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 6. 2016 16:19

libol: hm, musím jim napsat, jak to s tou cenou teda je.

fc70: bohužel to takto nerozdělují, mají jen jeden sloupec "Žádost", kam se píšou otevřené žádosti, ale jimi se myslí i nezávazné nahlédnutí pro stanovení výše úroku, když se jen ptám, jaký úrok mi banka dá. Banka by pak měla tu žádost sama uzavřít. A zase s tím mám špatné zkušenosti, ve dvou případech u matky a v jednom případě u mně se za poslední cca rok stalo, že banky i přes výslovné ujišťování tu žádost prostě neuzavřely a nechaly jí tam viset.....

-- 16. 6. 2016 16:21 --

libol: Už mi to došlo, oni cenu asi nyní museli snižovat.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 16. 6. 2016 16:54

Já dělal výpis teď na jaře byl za 100 ; zlevnili..
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 20. 6. 2016 19:26

tak výpis spolu s hlídáním na rok jsem si právě koupil

vidím krásně 2 roky zpětně kreditky, jiné úvěry nemám, jen mě trochu zarazilo, že mám uveden kontokorent od Unicredit s fází "Odvoláno" přitom jsem o žádný kontokorent nežádal (datum je tam pravděpodobně den zakládání U-konta), výslovně jsem říkal při zakládání účtu, že kontokorent nechci ... je správně, že to tam takto vidím a nebo je to naprostá blbost, aby mi Unicredit něco dával do registrů, když jsem kontokorent vůbec nechtěl (to je můj názor, ale nevím jak to funguje)
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 20. 6. 2016 20:01

Taky mi UCB dala do registru úvěr, o který jsem nežádal, ale odvolané žádosti po půl roce mizí, pokud ho tam stále máš, tak bych to u UCB reklamoval. Bohužel v dnešní době je nutné si registry střežit.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod tomasvlasak 20. 6. 2016 21:58

přijde mi to jako nesmysl, aby tam vůbec něco bylo, když jsem o něj rozhodně nežádal

ale výpis jsem si dělal první a tak nevím jestli to není od nich náhodou běžné, každopádně až budu mít cestu kolem pobočky, tak tam dojdu podat reklamaci
Věnuji se stavebnímu spoření, doplňkovému penzijnímu spoření, úvěrům a investicím. Osobní konzultace v Praze a Středních Čechách zdarma.
tomasvlasak
Diskutér

Odeslat příspěvekod ripper6 1. 11. 2016 17:07

tem registru je videt co vse na sebe clovek ma teda a tedy i to co vidi banka pri zadosti o pripadnej uver? Je to tak?
kde ze se to zada?
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod Franklin 1. 11. 2016 17:12

Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 1. 11. 2016 17:29

V registru je přesně to, co banka vidí při žádosti. Nic jiného ani vidět nemůže :-) Samozřejmě každá banka navíc vidí tvojí podrobnou historii z dané banky, ale ne z cizích.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod nnnokiaE52 1. 11. 2016 21:00

A nevidi banka i podane zadosti o uver u cizi banky? Ja jsem presvedcenej, ze jo..
Nekde jsem to tady cetl, ale prisahat na to nemuzu.
nnnokiaE52
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 1. 11. 2016 21:09

Do registru se zapisují i podané žádosti. Mají na webu uvedeno, že při odcizení dokladů a zřízení žádosti u některé instituce máte do 24 hod hlášku formou SMS či emailem o vzniku žádosti.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 1. 11. 2016 21:13

Nová žádost o úvěrový produkt se do registru zanese prakticky hned (mám letos předplacenou hlídací službu na kolikmam.cz a třeba notifikace o poslední žádosti o spotřebák u RB mi mailem přišla hned následující den, co jsem byl na pobočce).
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2016 00:09

Jo, hláška chodí vždy po půlnoci. Ale banky to tam vidí ihned, v ten moment se to propíše.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2016 09:14

Včera jsem podal žádost ve dvou bankách a v 8:00 (tj. následující den) mi přišla emailem hláška, že "byla zaznamenána žádost" - název banky - požadovaná částka. Takže to funguje.

Nabízejí nyní jakousi službu Netagent pro ochranu osobních dat na internetu, moc echápu, jak by to mělo fungovat, asi nějaký robot prochází zaindexované weby a hledá příslušná slova (jméno, rodné číslo), nebo co? Rozumíte někdo podstatě?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2016 09:52

Řekl bych, že jediným smyslem je tahání peněz z kapes... Ale to platí i pro tu službu hlídání registru, jak jsem už psal, mám ji taky předplacenou, ale nevidím v ní žádný přínos - jistě, upozorní to na nové žádosti, ale na jiné změny v registru (třeba jsem nyní rušil dvě kreditky, na další si snížil úvěrový rámec) už ne - a ve chvíli, kdy se z registru dozvím, že je něco po splatnosti se mi už fakt zdá trochu pozdě...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod paty07 2. 11. 2016 11:14

Dozvíš se o potenciálních hrozbách - nové žádosti a případných průserech. Myslím, že tu někdo psal, že se takhle dozvěděl o zesplatnění kreditky u Mbank, která pokazila zanesení stavu do registru.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2016 11:26

To se dozvím ale i z klasického výpisu za stokorunu. A když se to dozvím, tak s tím stejně moc nenadělám, stejně musím podat žádost o výmaz nesprávného záznamu. A pokud mi nějaká banka úvěr zamítne, tak stejně mám na nějakou dobu nejspíš utrum (a pokud mám pochybnosti, tak stejně to komplexněji zjistím až na základě úvěrové zprávy), aby se mi případné žádosti o úverové produkty v registrech nekupili (stejně musím čekat, než po roce expirují), takže si vystačím třeba i s 1 nebo 2 reporty za rok, což je pořád levnější než ta služba hlídání...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Taki 2. 11. 2016 11:57

Hlavně ty regisrty by měly být zdarma...
Taki
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2016 12:06

Presne tak, banky a jine instituce, at si za to klidne plati, ale pro ty, o kterych je to vedeno, by to melo byt dosazitelne zdarma.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 2. 11. 2016 15:08

No, ale práce lidí se musí holt zaplatit... Ať už přímo nebo nepřímo jako u kolikmam nebo nepřímo v bankách prostřednictvím poplatků při platbě kartou, půjčováním peněz uložených v bance.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 2. 11. 2016 16:04

Vsak tyhlety registry jsou v zajmu bank, tak necht plati. A potom necht to klidne preuctuji svym klientum, pokud je s timto nevyzenou.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paty07 2. 11. 2016 16:20

Banky to budou mít započítané v marži. Pokud ty máš zájem o výpis z registru, tak si ho zaplatíš.
paty07
Diskutér

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 11. 2016 18:55

fremantle píše:Řekl bych, že jediným smyslem je tahání peněz z kapes... Ale to platí i pro tu službu hlídání registru, jak jsem už psal, mám ji taky předplacenou, ale nevidím v ní žádný přínos - jistě, upozorní to na nové žádosti, ale na jiné změny v registru (třeba jsem nyní rušil dvě kreditky, na další si snížil úvěrový rámec) už ne - a ve chvíli, kdy se z registru dozvím, že je něco po splatnosti se mi už fakt zdá trochu pozdě...

Emailem v rámci toho Varování chodí i splátky po splatnosti? V září se mi stalo, že jsem MPSS zaplatil o dva dny později a žádné avizo přes Kolikmam mi nepřišlo. Domnívám se, že banka pozdní splátku do registru reportovat musí, takže by teoreticky hláška přijít měla.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 11. 2016 19:06

IMHO je tam nějaká lhůta, kterou by měla být splátka nejméně po splatnosti, aby se do registru dostala (nevím, 5 dní?), ale nejsem si jist...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod FinancniLiska 24. 11. 2016 19:15

Registr není ani zdaleka jenom jeden. Je jich několik a na různých úrovních. Celkem dobrý článok s výčtem je https://financniliska.cz/registr-dluzniku-2/ V zásadě se do bankovního zaznamenáva VŠE od vašich žádostí o úvěr a hypo (neutální) až po nezaplacenou fakturu za telefon (negativní záznamy). Každá banka má své postupy pro určování bonity, ale v zásadě neutrální záznamy mají zanedbatelný vliv (Pokud nežádáte o 3 hypo v radě a pod.). Na druhou stranu ty negativní vám tam nadělaj paseku, na ty je nutno se zaměřit.
FinancniLiska
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 24. 11. 2016 21:19

Jako pokus o reklamu na adsense web dobrý, ale tohle "Zatím však funguje jen v 8 okolitých státech. V ČR, Polsku, Lotišsku, Litviě, Ukraině, Slovensku a Bielorusku" jste si překládal přes google translate?

CERD je pod dohledem státní správy kterého státu?

Když nezaplatím fakturu za telefon operátorovi FAYN , tak se dostanu do kterého registru?
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 24. 11. 2016 21:48

Co si pamatuju, tak CERD byl podvod. Ty záznamy nebyly pravdivé. Byla o tom i reportáž v reportérech ČT.
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Odeslat příspěvekod Bobek1979 16. 7. 2017 19:51

Ahoj, chtěl jsem se optat zda v bance, když žádám o uvěr vydí, že mám půjčeno od zaplo.
Dík
Bobek1979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 7. 2017 22:00

Zaplo je členem Solusu, takže další členové Solusu váš úvěr vidí.

https://www.solus.cz/vice-nez-50-obcanu ... neho-cinu/
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 16. 7. 2017 22:36

Jo, jo... "vydí", v NRKI jsou taky: http://www.cncb.cz/sqlcache/uzivatele-n ... 172017.pdf
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod 1.5TSI 3. 9. 2018 06:42

1.5TSI
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 12. 2019 16:33

nevíte zda a na jak dlouho se do registrů promítne zamítnutá KK?
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 9. 12. 2019 16:59

Promítne na jeden rok (myslím).
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod LXIDCX 9. 12. 2019 19:23

1.5TSI píše:Podarilo se uz nekomu zjistit sve TelcoScore pres GDPR?
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/levna-pujcka-banka-mobil-data-operator_1807090655_cib

Telco score má málokdo - musíte zažádat někde o úvěr, kde podporují telco a zároveň spolupracují s vaším telefonním operátorem se kterým musíte mít napřímo smlouvu (tedy žádné předplacenky nebo rámcové smlouvy) a toto telefonní číslo uvedete v žádosti o úvěr. Výsledkem je pak číslo v rozmezí 0 - 999. Za letošní rok jsem nějaký výsledek viděl jenom 3x, většinou číslo kolem 450.
LXIDCX
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ROlda78 9. 12. 2019 21:16

Raiffeisen používá Telco (po předch. souhlasu)
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evelista 10. 12. 2019 01:23

ČS s tmobilem.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 13. 3. 2020 13:41

LXIDCX píše:
1.5TSI píše:Podarilo se uz nekomu zjistit sve TelcoScore pres GDPR?
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/levna-pujcka-banka-mobil-data-operator_1807090655_cib

Telco score má málokdo - musíte zažádat někde o úvěr, kde podporují telco a zároveň spolupracují s vaším telefonním operátorem se kterým musíte mít napřímo smlouvu (tedy žádné předplacenky nebo rámcové smlouvy) a toto telefonní číslo uvedete v žádosti o úvěr. Výsledkem je pak číslo v rozmezí 0 - 999. Za letošní rok jsem nějaký výsledek viděl jenom 3x, většinou číslo kolem 450.

To me tez zajmalo, takze kdyz uvedu cislo co jsem mel driv na kredit u O2 (predplacenka na fake jmeno) a pak treba s nim presel pod virtuala, nemaj to jak posoudit? :) Ja mel za to ze maj ty udaje stejne kdo to pouziva ci mapujou i kontakty pridane v telefonu :)
Takze me pak banka posoudi bezne pres uver registr a cislo Telco score neresi? :)
ripper6
Diskutér


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků