Řešení finanční situace.

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod VANAB 2. 1. 2015 15:50

Dobrý den, snad mně tady někdo poradí nebo nasměruje. Přítelkyni se po
dobu 2 let dařilo tajit, že má exekuci. Původně si vzala úvěr na 500
000 Kč na kompletní rekonstrukci bytu. Přítelkyně je OSVČ (kadeřnice)
a jednu dobu asi cca před 3 lety ji nebyla schopna splácet a dluh
spadl pod exekuční řízení. Od té doby musí splácet 10 000 Kč/měsíc a
kvůli úrokům se dluh snižuje pouze o cca 7 500 Kč/měsíc. Celkově zbývá
splatit ještě 370 000 Kč. Přítelkyně je teď těhotná a mám strach, že
až bude na mateřské dovolené, nebudeme schopni dluh splácet. Ona to
nechce řešit, kdykoliv o tom mluvím tak se urazí, že ji chci ponižovat
a podobně. Já mám stabilní výplatu 17 000 Kč/měsíc a pokud ona dostane
na mateřskou do 10 000 Kč/měsíc, tak opravdu nevím co budeme dělat.
Jak byste prosím takovou situaci řešili?
VANAB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 1. 2015 17:13

Vanab: To dítě je tvoje?
Hele ona si musí uvědomit, že má sakra VELKÝ problém a musí o tom začít s tebou komunikovat, jinak ten vztah půjde do kytek. Ty budeš řešit její průser, jen platit jak mourovatej, ona bude dělat "zagorku" a bude tě ještě šikanovat. Doporučuji si v klidu sednout, otevřeně to probrat, bez jakýchkoli osobních výpadů, invektiv a osočování a obrátit se na nějakou bezplatnou právní poradnu v místě bydliště. Jsou i na netu třeba http://bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/dluhova-poradna-zdarma-online.html, ale nevím jak fungují nemám s nimi naštěstí žádnou osobní zkušenost a lepší je to asi řešit osobně.

V každém případě doporučuji spolu MLUVIT, MLUVIT a zase MLUVIT a hlavně to urychleně řešit a nezametat pod koberec nebo to dopadne špatně...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 2. 1. 2015 17:18

Asi tak, řešil bych to jinou přítelkyní - pokud lhala o tomhle 2 roky, tak kdo ví jaké kostlivce ještě ukrývá... :-]
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 2. 1. 2015 17:28

Pokud jde jeste potrat, tak potrat.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 1. 2015 17:36

@malejarda ty máš názory jak..... no prostě jak policajt. :roll:

Co když to děcko chtěl i on? A pokud ona nebude chtít, tak jí k tomu nedonutí i kdyby se na hlavu stavěl...
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 2. 1. 2015 17:44

Tak at se pripravi v lepsim pripade na placeni alimentu, v horsim pripade, ze exekuce zasahne i jeho.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2015 18:24

To, že o tom lhala je průšvih. To dva roky spolu žijete a přitom společně nehospodaříte? Jsou jen tři možnosti:
1) donutíš ji se k tomu postavit čelem. Přizná barvu, kde co má a společně budete muset naplánovat, jak to řešit. To ale předpokládá, že se nebude urážet a naopak bude vděčná za to, že ji chceš pomoct
2) rozejdete se - protože žít s člověkem v exekuci to je horší než žít s malomocným. Nikdy si nebudete jisti, kdy přijde nějaká "nezvaná návštěva" (exekutor) a sebere vám něco z vybavení domácnosti
3) zachováte status quo. Ty budeš splácet jak mourovatý, ona bude dělat zagorku. Nakonec to stejně skončí bodem 2)

Pokud to dítě není tvoje, jak se ptá Ondrasz, tak bič a pryč od ní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod VANAB 2. 1. 2015 18:27

Děkuji za názor. Dítě je plánované, toto jsem zjistil až kdy byla přítelkyně otěhotněla.Mám pocit a věřím, že to tajila jen, že se bála jak budu reagovat. Moje blbost je, že než jsme začali plánovat dítě, že jsme nezačli řešit společné finance. Vaše rady chápu ale dost by mi pomohla nějaká rada jak dát finance do pořádku.
Naposledy upravil VANAB dne 3. 1. 2015 16:18, celkově upraveno 1
VANAB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2015 18:36

Zásadní chyba je v tom, že jste před pořízením dítěte nezačali společně hospodařit, ale což už, stalo se.

Pokud se nedohodnete na společném postupu, tak zbývá opravdu jen utéct a platit alimenty, protože tahle situace tě může fyzicky i finančně zničit. Takže buď se dohodnete a spojíte síly, nebo to nemá budoucnost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Fantucci 2. 1. 2015 18:48

prodat byt
Pracuji ve fin. poradenství? No a?
Fantucci
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 2. 1. 2015 18:53

Jeste je mozne vzit si pujcku a zaplatit z ni exekuci, levneji vyjde splacet pujcku nez exekuci. Ji by ale pujcku uz nedali, budes si ji muset vzit ty.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ondrasz 2. 1. 2015 19:22

@malejarda konečně nějaká konstruktivní rada od tebe :D

Jo, tohle by šlo vzít si úvěr a začít splácet. Ideálně by bylo od příbuzných, ale nepočítám, že máš tu možnost(by ses tu neptal), tak zkusit v bance nejhůř nebankovce s nízkým úrokem, nicméně ta částka je dost vysoká vzhledem k tomu, že budou počítat jen tvůj příjem, takže to asi taky neprojde... :hm

Ještě mě napadá varianta insolvence, ale nevím jestli se to týká už i OSVČ nebo jen fyzických osob. Občas tu semtam psával tuším mobilmaniak nebo jak se jmenoval a ten s tím měl nějaké zkušenosti, že se tomu dříve věnoval, tak třeba napíše...

edit-doplněno
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 2. 1. 2015 19:34

Osobni bankrot by byl ale docela kruty, kdyz ma dite na krku, nejspis by ji to dite urady i vzaly.
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Terminator3 2. 1. 2015 20:19

Prodat byt, jednoduchý jak facka. Když to neuděláte teď, udělá to za ní exekutor za mnohem nevýhodnějších podmínek.
Terminator3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod yowie 2. 1. 2015 20:34

VANAB: Ty kráso, je mi tě líto. Kdysi mě jedna taková slečna naháněla. Poslal jsem ji tam, kam patří. I přístup měla podobný, jako ta tvoje a krom toho, že tě vlastně obelhávala a pravdu jsi zjistil, až když měla své jisté, má ještě takový přístup. Prostě čeká, že budeš jako čerstvý fotřík cvakat a držet hubu...

Předchozí rady z hlediska peněz určitě nejsou špatné. Otázkou zůstává, jestli s někým takovým chceš i nadále existovat...

Tohle bude tak jako tak hodně drahá životní zkušenost.

Tak jako tak držím palce!
yowie
Diskutér

Další stránka