Řešení finanční situace.

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Revan 3. 1. 2015 20:31

Jestli si brala 500 000 na rekonstukci, tak ten byt je snad její. (tak blbej aby někdo cpal peníze do cizího snad není)

Ať ti ho prodá řekněme a ty si vem hypo za dnešní směšné úroky. Nebo neucelová hypotéka s trochu větším úrokem.
Revan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod malejarda 3. 1. 2015 20:45

Terminator3 píše:Další kolo bude po svatbě :-)

Tak blbej snad nebude, aby se s ni zenil. :oboze
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Lexx 3. 1. 2015 20:59

Revan píše:(tak blbej aby někdo cpal peníze do cizího snad není)

Ale je, jednoho takového znám, byť ne v takovém měřítku :D
V pivu je vitamínů málo, proto jej musíme pít hodně.
Lexx
Diskutér

Odeslat příspěvekod czhunter 3. 1. 2015 22:22

Mně se zdá, že máte spíš problém s důvěrou ve vztahu než finanční.

Jestli to správně chápu, tak doteď platila 10K, z čehož na splátku půjčky jde pouze 7,5K, protože náklady exekuce, úroky, atd.

Ale vychází mi z toho, že i kdyby v exekuci nebyla, stejně by pořád ještě tu půjčku splácela (protože zatím zaplatila pouze čtvrtinu, ale "vícenáklady" na exekuci jsou pouze 25 % - stejně by teď i v ideálním stavu měla splacenu jen necelou polovinu), tedy i kdyby v exekuci nebyla, problém s placením v době nadcházející rodičovské dovolené byste měli v zásadě ten stejný, akorát byste byli v lepší vyjednávací pozici s věřitelem.
A i kdybys o té půjčce věděl, odsouvat narození dítěte o 5 let kvůli doplacení, to by z medicínského hlediska nebylo moc chytré.

S dočasným příjmem 27K čistého na mizině nebudete, jen potřebujete roztáhnou tu půjčku na delší období.
To by šlo bud dohodou s exekutorem, který bude vždycky radši brát peníze, byt méně, než vám něco doma olepovat, ale to bude pravděpodobně kvůli úroku docela drahé. Já bych tu situaci exekutorovi nezatajoval, protože pak jen uděláš to, co udělala tvá žena.
Nebo refinancovat, ideálně hypotékou, méně ideálněji co nejlevnějším neúčelovým úvěrem.
Otázka bude, zda ho dostaneš na celou částku, protože až se do výpočtu zahrne tvůj plat, vyživovaná manželka a dítě, tak ve výpočtu bamky mnoho volných prostředků na splátky nezbude.

Ten první problém se řeší u (párového) psychoterapeuta.
czhunter
Diskutér

Odeslat příspěvekod polda 4. 1. 2015 00:44

Moc optimisticke , to dite taky bude neco stat. Pritule proste bude rychle zpet do prace aby mela svych 30 koliku. Jinak opravdu se sbal a odejdi, nerict ze ma dluhy je trochu mimo, jak rikaji ostatni jeste budes prekvapen to jiste neni vse.
polda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod myšpulín 4. 1. 2015 10:12

Revan píše:Jestli si brala 500 000 na rekonstukci, tak ten byt je snad její. (tak blbej aby někdo cpal peníze do cizího snad není)...

On může být rozdíl vzít si úvěr na rekonstrukci a utratit peníze opravdu za rekonstrukci.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod omgf 4. 1. 2015 23:06

Pochybuji, že s exekutorem půjde vyjednávat, pokud byl nastaven splátkový kalendáž a dlužník platí, exekutor nemá motivaci povolovat uzdu. Už takhle to bude trvat déle než 10 let, než to splatí, exekutor není hypoteční banka, aby čekal na svojí odměnu 25 let.
Navíc, na smlouvě běží nejspíš mastné snakční úroky 15-30%, takže platit přes exekutora není nejvýhodnější řešení.

Moje rady:

1) rozhodně si přítelkyni nebrat. Exekuce spadne na SJM a zabaví i tvůj příjem, navíc si zavřete dveře k refinancování
2) Nejvýhodnější řešení je přefinacovat to hypotékou. Např. hypotéka 490 tisíc na 20 let při fixaci 3 roky vychází splátka 2594 Kč měsíčně. Proč 490 tisíc? Protože potřebujete 370 plus nějaké poplatky (odhady, daně z převodu) a něco si nacháte jako rezervu na tu mateřskou, kdy budete třít bídu s nouzí. Odhaduju cenu bytu na 700 tisíc, když bude vyšší, tak to může být i víc, ale limitem budou tvé příjmy.
3) Hypotéka by mohla teoreticky americká, tam ale jsou mnohem vyšší splátky a navíc by si jí musela brát přítelkyně jako majitelka bytu a ona je v registrech a na mateřské.
4) výhodnější bude, když si byt od přítelkyně koupíš. Navíc pro tebe je výhodnější, abys byl majitelem bytu, když už ho splácícš. Přítelkyně může dostat smlouvu o smlouvě budoucí na koupi zpátky nebo nějakou jinou smluvní pojistku, abys jí pak z bytu nevykopnul.
5)PROBLÉM je, že na bytě je nejspíš exekutorské zástavní právo nebo exekuční příkaz k prodeji. Na takovouto nemovitost čerpat hypotéku NELZE. Nejprve je nutné vyplatit exekuci. Buďto si půjčíš v rodině nebo od známých a vrátíš jim to z hypotéky, nebo to pořídíš jako komerční službu (když budeš mít zájem, tak mi pošli SZ, dám ti nabídku, kolik by to stálo, děláme to jako komerční službu). Teoreticky by sis mohl popůjčovat kus z těch 370 ti na spotřebácích, ale pozor, tím si zhoršuješ pozici pro získání hypotéky.
6) Při braní hypotéky můžete narazit na to, že bude podezřele nízká cena nebo banka bude vědět, že spolu žijete a pak to banka může zamítnout jako spekulativní převod.
7) Tohle řešení platí pouze za předpokladu, ty máš čisté registry a nejsi sám zasekaný v úvěrech a máš prokazatelné příjmy.
omgf
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2015 10:44

Varianta, kterou radí omgf je nejlepší nápad. Levnější úvěr, než je hypotéka neseženeš a navíc tvoje peníze neskončí někde v černé díře, ale dostaneš za ně byt. Pak bude záležet na tom, jak se bude přítelkyně chovat, takhle na ní budeš mít alespoň minimální páku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2015 11:58

Je fakt, že vždycky je nejlepší použít nějaký inteligentní schéma, protože člověk někdy neví, s kým má co do činění. Pokud je na druhý straně čestně a upřímně jednající partner, tak mu to pomůže, pokud manipulátor a vychcánek, tak se v tom vykoupe sám.

Je tam bohužel ještě dost pravděpodobná varianta, že jde čistě o hloupost a neschopnost člověka pochopit, jak finance fungují, takže v tom není ani nějaký zjevný úmysl. Ale těmto lidem taky není pomoci.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod malejarda 5. 1. 2015 21:01

Uplne nejjednodussi reseni by byl potrat a pak jeste kopacky. 8-)
malejarda
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 5. 1. 2015 23:08

Pozdě bycha honit.
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod VANAB 6. 1. 2015 12:10

Děkuji za rady hlavně uživatel omgf mi pomohl. Bydlíme v baráku, kde je více bytů a celý barák je napsán na přítelkyni bratra, který splácí velkou hypotéku. Měl ústní dohodu s přítelkyní, že jestli chce tak si tady může vzít totální holobyt a udělat. Vzala si tedy půjčku na 40000 kč, kterou jednu chvilku nebyla schopná splácet a dopadlo to jako dopadlo.... Já platím 3100 kč měsíčně splátku ale nikdy nebyl problém za 3 roky a letos v dubnu to budu mít zaplacené. Rodina by mohla půjčit, kdybych jim to vrátil třeba do 2 měsíců celé zpět. Večer jsem hodím poslední dopis od exekutora, třeba to k něčemu bude.
VANAB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2015 12:22

Teď se v tom zamotávám. Takže ona dala 400 000 Kč do bytu, který ji nepatří? Takže nemá nic - ani byt, ani peníze, jen dluhy. Nějakou smlouvu zajišťující jí věcné břemeno užívání také nemá?
Čí je to vůbec přítelkyně? Tvoje, bratra,...?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod VANAB 6. 1. 2015 12:56

Pardon, napsal jsem to jako tatar. Dům je jejího bratra, kde si přítelkyně zrekonstruovala kompletně jeden byt. Přítelkyně se domluvila s bratrem, že když si udělá tenhle byt v jeho domě tak tu může bydlet,stejně jako jejich mamka, která bydlí vedle nás. S bratrem nemáme žádnou smlouvu.
VANAB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 1. 2015 13:08

Aha, takhle.
Prostě přítelkyně zrekonstruovala byt v domě svého bratra. Vrazila tam 400 tisíc bez jakékoliv smlouvy, kdykoliv ji může odtud vystěhovat. Nemá žádnou nájemní smlouvu, pouze ústně dohodnuto, že tam může určitnou, nespecifikovanou dobu bezplatně (?) bydlet.
Tak předně udělala kardinální hloupost. Za druhé - tedy aktuálně nic nemá, jen dluhy? A ještě dělá zagorku, když se o tom s ní chceš bavit?

Tohle nemá řešení, pryč od ní, ta tě zničí. Kdyby alespoň chtěla spolupracovat, tak beru, že přizná, že udělala chybu a přecenila své možnosti, ale takhle? Nepřizná si problém, dokud u ní nezazvoní exekutor. A možná ani pak ne a bude obviňovat okolí kolem sebe, včetně tebe.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka