Bankovní půjčka za provizi.

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 11:38

Dobrý den,najde se někdo kdo zařídí bankovní půjčku 400000 ? Nikde mi nic nedají,jsem v Solusu. S provizí počítám . robert67@seznam.cz
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2015 12:54

Čím budeš ručit?
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 13:03

V bance se u pujčky něčím ručí u malé částky ?
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radecekh 5. 9. 2015 18:13

400 tisíc je malá částka pro někoho, kdo je v Solusu?
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 18:28

Možná bych mohl ručit bytem,ale to se mi moc nechce.Co když narazím na podvodníky ...Potřebuji zamáznout staré dluhy,platím moc vysoké splátky :-(
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod filip893 5. 9. 2015 18:35

Zkus Bankerat či jiné P2P půjčky.
filip893
Diskutér

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 19:04

Mrknu na to, diky
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 9. 2015 19:16

Co znamená "jsem v Solusu"? Já jsem také v Solusu, tedy v tom tzv. pozitivním. Jestli máš negativní záznam, tak to ještě nemusí znamenat překážku v konsolidaci dosavadních závazků, třeba GE Money je hodně proaktivní a drobné prohřešky jim nevadí. Pokud není dlužník v insolvenci, exekuci, nebo několik měsíců po splatnosti s jinými závazky, tak historická drobná opoždění obvykle nevadí.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 19:23

Jednou jsem to u GE zkusil, asi před rokem. A neuspěl jsem. Tak se to bojím dál zkoušet
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod astrapa 5. 9. 2015 19:59

Určitě není dobré v jednom momentu žádat o úvěr více bank, zamítnou tě všechny. Ale pokud jsi mezitím už nikde nežádal, tak bych klidně GE zkusil znovu.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod robert67 5. 9. 2015 20:05

Mám pocit, že žádal během roku. A to mě nedávno přišla nabídka na konsolidaci od GE. Ani jsem tam nešel.
robert67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 9. 2015 22:37

Viděl bych to na úvěr u kampeličky zastavený tím bytem... Pokud jsou v registru negativní záznamy, tak nemyslím, že si půjde vybírat něco lepšího.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod LGA 6. 9. 2015 07:07

robert67 píše:Možná bych mohl ručit bytem,ale to se mi moc nechce.Co když narazím na podvodníky ...Potřebuji zamáznout staré dluhy,platím moc vysoké splátky :-(

Co když si podvodník ty?
Ani nemusíš být podvodník, ale ztráta tvého příjmu z jakéhokoliv důvodu bude znamenat že věřitel ostrouhá? :pozor

robert67 píše:Mám pocit, že žádal během roku. A to mě nedávno přišla nabídka na konsolidaci od GE. Ani jsem tam nešel.

Důvod?

Pro mě je důvěryhodnější člověk s jednou vyšší půjčkou, než se spoustou malých.
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 6. 9. 2015 13:37

Tak asi záleží, na co ty půjčky jsou. Já mám také hodně "malých" půjček, ale všechny jsou na byty a bohužel to jsou všechno spotřebitelské úvěry od bank nebo překlenovací úvěry od SS. Když jsem žádal na jaře u Equa bank, žádost mi zamítli - nechápal jsem proč, protože příjmy mám dostatečné a závazky nízké (na jaře jsem neměl ani žádné kreditky, až pak jsem si požádal o Kooperativu a Cetelem), ale mám podezření, že to mohlo být právě kvůli "spoustě" půjček a scoringový systém Equa bank je vyhodnotil negativně.

robert67: U bank je problém, že se s nima nedá moc individuálně domlouvat (v případě nízkých částek v řádu statisíců - o tvých 400.000 Kč se žádná banka nepopere), mají svoje interní pravidla a nejede přes ně vlak. Určitou šancí u bank může být americká hypotéka, kdy dostaneš do 50-70 % hodnoty bytu, pokud máš problémy v bankovním registru, tak možná méně (do 40 %) a vysoký úrok - klidně 7-9 %, ale asi je to méně, než máš nyní u spotřebáků. A nebo jak píše fremantle, obejdi záložny, bohužel mnoho záložen půjčuje až od 1-2 mil. Kč (a třeba Artesa jenom podnikatelům) - pro tebe by mohl být vhodný Creditas, ale mají také docela přísné podmínky - musíš být zaměstnanec nebo živnostník a mít dostatečný příjem, jinak ani nemovitost s vysokou hodnotou ti nepomůže, když jsem se u nich vyptával, tak třeba moje příjmy z pronájmu nechtěli vůbec uznat, přestože je mám vysoké, uznali by z nich 0 :-(
Důležité je vyjednat si možnost mimořádných splátek, 400.000 Kč není zase tak vysoký dluh, aby se nedal rychle umořit, když si najdeš brigády na večery a víkendy :-)

Hlavně nežádej v jeden moment u více bank, banky si tě "označkují" v bankovním registru. Až se budeš ptát, trvej na tom, žes přišel jenom pro informaci. Udělej si výpisy ze Solusu a BRKI, ukaž to bankéři, řekni, že chceš jen předběžně vědět, zda máš u jejich banky/záložny šanci na konsolidaci a kdyby se ti nechtěl věnovat (mnoho bankéřů se ve výpisech z registrů nevyzná), tak jdi klidně na jinou pobočku téže banky. Obejdi si to a uvidíš, co ti kde řeknou. Nicméně výši úroku ti asi opravdu sdělí až po sepsání žádosti a nahlédnutí do registru, v tvém případě bych bral cokoli do 15 % a snažil se to mimořádnými splátkami co nejrychleji splatit.
astrapa
Diskutér

Odeslat příspěvekod robert67 6. 9. 2015 22:50

Díky za odpovědi.Zkusím si udělat ty výpisy a obejít to přesně jak říkáš .
robert67
Kolemjdoucí