Nabidka 100tis od banky, vyhodna konsolidace?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod hannys85 21. 10. 2016 16:22

No ono mi někdy podle tohoto fóra a podle příspěvků hlavně na idnesu v tématech týkajícíc se "platů" v ČR připadá, že ti co nemají královský plat, tak jsou automaticky neschopní a můžou si za všichni sami, protože každý může mít přece velký plat a bla bla bla....Chtěl bych se dožít doby, kdy budou všichni manažeři - jenže to se pak všichni sežerou navzájem, protože ti "neschopní" jim pak nevyrobí jídlo,nepostaví vilu, nevyčistí sako...
Já bych měl taky samozřejmě rád vilu, bohužel jsem do startu života nic nesdědil (jako plno lidí v mém okolí, kterým se to pak mluví) a bohužel, ano nejsem natolik schopný a "inteligentní" jako někteří rádoby manažeři, kteří umí totální hovnou (maximálně ***** firmu) a berou nehorázné peníze a místo získali nejlépe hned po VŠ a někde po známosti.
Nikdo nepřipustí, že jsou v této republice nízké platy, to raději každý kdo má malý plat, tak je prostě neschopný a dobře mu tak, že má minimálku.
Jenže v takovém Německu profese, které zde typicky dělají ženské a sem tam chlap (který se musí cítit dle řeči některých jako totalní neschopa) dělají chlapi a nikomu to nepřijde divné a ještě se tím evidentně dobře uživí. V Drážďanech na nádraží jsem v Lidlu neviděl za pokladnou nikoho jiného než chlapa, na jedněch hajzlech dělali "hajzlbáby" rovněž chlapi..Zajímalo by mě jestli je tam taky berou jako za neschopy, když tam mají minimálku někde na úrovni 42 tisíc.

Ano, můžu se odstěhovat někde jinde, vím třeba do Chánova a tam už si byt za 80 tisíc koupím...
Jenže tady, kdo si nevydělá je prostě póvl a dobře mu tak.
To i ten cikán, který v životě nerobil a stát mu sype těžké peníze na sociálce je něco víc než pracující člověk, tak za třetinu toho, co má ten cikán. Bílý by to samozřejmě takové peníze nedostal.

Mě se nelíbí, že pracující singl člověk si zde nemá možnost dopřát ani něco, tak základního jako je Havlova "králíkárna". Bohužel v MS kraji prostě není standartní plat někde na úrovni 20 čistého, aby si člověk mohl se sebezapřením dopřát hypotéku. Protože splátka za hypotéku bytu v nějaké normální lokalitě a 3+1 a nějakou ještě relatině normální dobu (20 let) je tak 5-6 tisíc, k tomu fond oprav a služby zase tak 5 000 a člověku zbyde houby a proto je třeba aspoň těch 20 čistého.
Naposledy upravil hannys85 dne 21. 10. 2016 16:24, celkově upraveno 1
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 10. 2016 16:22

Mrusnok píše:No jo exekutor. Sakra, co je podle rippera 6 špatně, že ještě ke mě nepřišel?

Tady dávám odkaz na cenově zajímavý byt. Jsem fakt zvědavej za kolik se to při dnešním nedostatku bytů vydraží.

https://www.drazby-exekutori.cz/DR00773 ... -Komorany/

To ale neni jiste, jestli tam nikdo nebydli, exekutor to je schopny vydrazit a nechat tam bydlet byvaleho majitele. Boj o vyklizeni bytu necha na novem majiteli.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 10. 2016 16:29

osobne2: Já jsem neřešil, jestli tu nemovitost někdo užívá, takže nechápu váš příspěvek. Jinak snad víte, že podle občanského soudního řádu účinného od 1. 1. 2013 je pravomocné usnesení o příklepu nebo o předražku exekuční titul, takže si to ten nabyvatel může nechat rovnou u exekutora nechat vyklidit. (viz ust. § 336l odst. 7 OSŘ)
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod osobne2 21. 10. 2016 16:39

No pises cenove zajimavy byt, ale muze to mit jednu vadu, uzivatele, kteri se nechteji vystehovat. U exekucnich drazeb je to skoro pravidlem. A nechat vyklidit od exekutora? Vzdyt jsou schopni donucovat k vystehovani maximalne pokutami, nasili nepouziji, trva jim to roky a vubec jim to nevadi. Kdyby to dokazali rychle, tak by to bylo prazdne uz pred drazbou.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 10. 2016 19:22

ripper6 píše:To zni jako pohadka, ale dobre vime jak to v pripade pronajmani dopada :)

koupit byt v centru to je tak 3 mega

Ale tak netvrď mi, že se byt nedá pronajmout slušným lidem, těch kteří na vlastní nikdy nedosáhnou je dost.

Se mi líbí požadavek na centrum a posměšky na králíkárny od někoho, kdo je v dluzích... mmch domy v centru jsou často v dost katastrofálním technickém stavu.

Hanny: ano, problém je v nízkých platech. Průměrný člověk na to základní zajištění prostě nemá. A společnost na to, že je prostě neschopnej. Tak lidi tu údajnou neschopnost přetvoří na jiné priority, protože ty normální nejsou dosažitelné. Pokud na to někdo má, tak buď něco dostal do začátku nebo je z těch pár mimořádně úspěšných.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 10. 2016 19:54

hannys85: závistivá neschopná líná socka promluvila.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 10. 2016 20:29

xtonda se dneska nějak rozjel. Každý, kdo podle něj nebere 45k měsíčně, je neschopná líná socka.

osobne2 píše:No pises cenove zajimavy byt, ale muze to mit jednu vadu, uzivatele, kteri se nechteji vystehovat. U exekucnich drazeb je to skoro pravidlem. A nechat vyklidit od exekutora? Vzdyt jsou schopni donucovat k vystehovani maximalne pokutami, nasili nepouziji, trva jim to roky a vubec jim to nevadi. Kdyby to dokazali rychle, tak by to bylo prazdne uz pred drazbou.

Vy jsi snad, ze mě děláte legraci. Pokud mám exekuční titul na vyklizení nemovitosti, tak ho můžu navrhnout vykonat. Exekutor to musí vyklidit. Může chtít zálohu, což třeba je v Praze na byt 2+1 klidně i 60 tisíc, říkal JUDr. Plášil. S tímto nákladem ale musím počítat, když jdu do té dražby. Donucovací pokuty se ukládají, když vynucuji nezastupitelnou nepeněžitou povinnost - např. se omluvit se vnučce F. Peroutky. Vyklizení nemovitosti má jasně stanovenej postup v OSŘ. Proč to není už před dražbou? No protože, ten povinný o své vlastnictví přichází až pravomocným usnesení o příklepu/předražku za předpokladu, že bylo zaplaceno nejvyšší podání/předražek. Do té doby je vlastník a má právo to užívat.

Říkám upřímně pokud by byl takovej byt před rokem, když jsem sháněl byt, v takové dražbě, tak bych do té dražby šel. Nějak bych dal peníze dohromady i za použití předhypotečního úvěru. To pak ripper6 říkal oprávněně, že to mám daleko od centra - Komořany. :D
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 10. 2016 21:04

Mrusnok nejedná se tam jen o spoluvlastnický podíl? Moc jsem to tedy nezkoumala...
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod hannys85 21. 10. 2016 21:10

xtonda píše:hannys85: závistivá neschopná líná socka promluvila.

Ano pokud bereš jako línou socku někoho komu vadí, že zde není slušná mzda alespoň 25 hrubého jako standart, tak nás líných socek dle mediánů je asi 50-60 % práceschopných..Je smutné, že pokud takto smýšlíš, tak znevažuješ práci např. i zdravotních sester, ale chápu máš štěstí na vysoký plat, tudiž jsou ostatní "lín socky". Poikud jsi novodobý podnikatel, tak pak na Tebe ty "líné socky" dřou, aby ty jsi se měl dobře.
Vím, můžu začít podnikat taky a nestěžovat si. Na vše se samozřejmě najde odpověď. Je můj problém, že bych si přál, aby se zde někdy měli konečně pracující lidé lépe než nefakčenka..

Teď jsem se podíval do profilu, jsi z Prahy tím se to vysvětluje. Mě to bylo hned jasné. Dnes mi zrovna můj bývalý kolega říkal, že se tento týden odhodlal říct si v jedné Ostravské firmě o zvýšení platu, když přijel do firmy vedoucí z Prahy. Ten se mu samozřejmě vysmál a když se ho bývalý kolega zeptal, zda mu přijdou ty platové podmínky OK a zda si myslí, že by za ty stejné peníze někdo vykonával tu samou práci v Praze, tak mu řekl, že jasně, že ne. Prostě pražáci žijou v jiném vesmíru..Vím, můžu se přestěhovat do Prahy. Snad se tam jednou vlezeme všichni i s migrantama..
hannys85
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 21. 10. 2016 21:36

hannys85: Mám velké pochybnosi, zda se finančně vyplatí žít v Praze. V poměru cena bydlení/cena práce myslím že ne. Ale nepočítala jsem to.

Kdybychom do toho připletli životní prostředí, bylo by to jinak, to je na Ostravsku pořád dost špatné.
Mikka1
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Mrusnok 21. 10. 2016 23:44

Mikka1: Věc je dražena jako celek.

hannys 85: Všichni Pražáci naštěstí nežijou v jiném v vesmíru. Je tu řada obyčejných lidí jako já. Je tu však také i tzv. Pražská kavárna - intolerance, sprostota, druhá republika, neuznává a není schopná akceptovat názory druhých a své názory se snaží fundamentálně vnucovat ostatním- jak ji přiléhavě charakterizoval mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
Mrusnok
Nadšenec

Odeslat příspěvekod ripper6 22. 10. 2016 00:36

hannys85 píše:To i ten cikán, který v životě nerobil a stát mu sype těžké peníze na sociálce je něco víc než pracující člověk, tak za třetinu toho, co má ten cikán. Bílý by to samozřejmě takové peníze nedostal.

A kolik ze ten jednotlivec cikan dostava? Porad se pise jak ma, presto to jde casto podle zakona, pani to musi vypocitat, zadat do systemu. Kolik teda ten jeden cikan bere?

-- 22. 10. 2016 01:39 --

Mikka1 píše:Ale tak netvrď mi, že se byt nedá pronajmout slušným lidem, těch kteří na vlastní nikdy nedosáhnou je dost.

Se mi líbí požadavek na centrum a posměšky na králíkárny od někoho, kdo je v dluzích... mmch domy v centru jsou často v dost katastrofálním technickém stavu.

Mozna da, ale spis casto se kolem dozvis jaky s tim maj problemy. Nemusim chodit daleko, stacilo pokecat s kolegou v praci... rikal no ze pronajma byt, pronajmal a samozrejme mu nezaplatili penize a dluh tam byl 20 000czk +. To jen pro predstavu, jak to asi pro toho kolegu bylo terno ;-)

To nevadi, porad je to centrum, dluh nespecha, zbude tu po smrti statu dluh :-D
Jinak to neni posmesek vodeme, ale i kamose, kterej tento nazor sdili a je to clovek co ma na uctu +++

-- 22. 10. 2016 01:47 --

Mrusnok píše:Říkám upřímně pokud by byl takovej byt před rokem, když jsem sháněl byt, v takové dražbě, tak bych do té dražby šel. Nějak bych dal peníze dohromady i za použití předhypotečního úvěru. To pak ripper6 říkal oprávněně, že to mám daleko od centra - Komořany. :D

Koukal jsem na to, hezky... ale proste ber v potaz byt muzeme koupit i nekde kdovi kde za Prahou nebo v nakej dedine neco levne. Jenze k cemu to je, do prace daleko... pokud tam nejsi spokojen tak te tam vse stve.

Taky muzu jit bydlet do Chanova, Mostu... ale pokud tam budu nespokojen, je me houby platny ze tam mam vlastni byt. Stejne tak v Praze, je docela vopruz denne dozjizdet treba do prace ze Zlicina na Vinohrady i kdyz to bude metrem. Vcetne toho ze treba spechas na bus, ted chces na Florenc a zas ti to trati dost casu.
Proto ten pozadavek na centrum. Je to otazka priorit, pokud to nekdo tak musi mit tak dobros no.
Podle me to proste cloveka svazuje, musi si rozmyslet zda tu hypo skutecne chce. Navic staci preslap, proste blbe vyberes byt, neco prehlidnes a uz ti leti x tisic kominem!
To rikal ten kamos, lidi pul roku v praci na nervy, total na depku, vybiraj byt na hypo... no nakonec vybrali ale blbe. Byl tam nekdo na to, prej nakej problem technickej a utopej v tom min dalsich 100 000 jen diky chybe.

Jinde, lidi koupily v poho byty nekde na Praze 4? Splaceli hypo, pohoda... pak prisel nejakej tady pravnik a zjistilo se ze pozemky jsou jeho! Tudiz ted soudy, lidi spravne do bytu nesmej, mozna voto prijdou. Nevim uz ted presne, ale slo by to vygooglit.

-- 22. 10. 2016 01:54 --

hannys85 píše:Teď jsem se podíval do profilu, jsi z Prahy tím se to vysvětluje. Mě to bylo hned jasné. Dnes mi zrovna můj bývalý kolega říkal, že se tento týden odhodlal říct si v jedné Ostravské firmě o zvýšení platu, když přijel do firmy vedoucí z Prahy. Ten se mu samozřejmě vysmál a když se ho bývalý kolega zeptal, zda mu přijdou ty platové podmínky OK a zda si myslí, že by za ty stejné peníze někdo vykonával tu samou práci v Praze, tak mu řekl, že jasně, že ne. Prostě pražáci žijou v jiném vesmíru..Vím, můžu se přestěhovat do Prahy. Snad se tam jednou vlezeme všichni i s migrantama..

Copak Praha... treba takovym Irsku ma uklizecka v Tescu mesicne 1400Eur, vyklad kamionu 2000Eur.
Naklady: bydleni v centru Dublinu 350Eur/pokoj, chces krasnej barak? Na kraji takovy ty hezky byli domecky skoro jako z USA... 1000EUR pokud se slozite tak je to tez 340EUR mesicne na jednoho za pokoj. K tomu ale je velikej domek, velika kuchyn, vse vybaveni. Jsem to videl u kamose co tam bydli.
Poblem je, ze kazdej na tuhle praci nema naturu a lepsi nejde delat pac neumi treba tak dobre jazyk atd.

Dalsi vec je zdravotni stav, ne kazdej to ma ok aby mohl delat tu dobrou praci. To je i muj pripad, proc jsem vlastne tak trochu zadluzenej. Mohl bych se sice nezadluzit, ale znamenalo by to pro me sedet leda doma na zadku a pripadne jezdit nekde max nacerno s pripadnou pokutou pokud bych nekam vubec dojel ;-)
ripper6
Diskutér

Odeslat příspěvekod dropino 22. 10. 2016 07:39

Proč uvádíš v EUR ? Uklizeč v Tescu začíná na minimální mzdě 7,20 Ł/hod.
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xtonda 22. 10. 2016 11:52

hannys85 píše:Ano pokud bereš jako línou socku někoho komu vadí, že zde není slušná mzda alespoň 25 hrubého jako standart, tak nás líných socek dle mediánů je asi 50-60 % práceschopných
Ne, jako línou socku beru ty, co všude dokola vyřvávaj jak maj málo a přitom nejsou ochotní hnout prstem aby se na tom něco změnilo a chtěj aby každej měl 25t jen za docházku nebo jak si představuješ ten standart (mimochodem píše se to standard)
hannys85 píše:Je smutné, že pokud takto smýšlíš, tak znevažuješ práci např. i zdravotních sester, ale chápu máš štěstí na vysoký plat, tudiž jsou ostatní "lín socky".
Možná mám štěstí, že sem se narodil v Praze a že mě od mala bavil obor, za který se dnes dobře platí, ale dobrý plat mám jednoznačně proto, že sem to studoval, něco umím a dělám to dobře, takže je někdo ochotný mi ty peníze za to dát. Však se pochlub, co si vystudoval a co tak výjimečného děláš, že tě za to nikdo nechce adekvátně ohodnotit. Práci sester neznevažuji, ale je to dobrá ukázka, někdo jen řve a někdo prostě odejde do zahraničí nebo do lukrativnějšího oboru.
hannys85 píše:Poikud jsi novodobý podnikatel, tak pak na Tebe ty "líné socky" dřou, aby ty jsi se měl dobře.
Zaměstnance nemám, jestli to bylo myšleno takhle. Ale tenhle blábol o tom, jak zaměstnanci dřou na majitele firmy je další typická hláška líných socek. Žádná zodpovědnost, od osmi do čtyř, domů s čistou hlavou, ale chtěli by se mít stejně dobře jako podnikatel, který jde s kůží na trh a nese veškeré riziko. Pokud někomu přijde, že nedostává dost, může jít pracovat k jinému zaměstnavateli, do jiného města, do jiného oboru, už nemáme nevolnictví. Já to naopak vidím tak, že ten podnikatel jim dává práci a tedy je živí, bez něj by se mohli jít akorát tak pást.
hannys85 píše:Vím, můžu začít podnikat taky a nestěžovat si. Na vše se samozřejmě najde odpověď. Je můj problém, že bych si přál, aby se zde někdy měli konečně pracující lidé lépe než nefakčenka..
Další urban legend, sice by rozdíly mezi platy a dávkami měly být vyšší aby se skutečně vyplatilo pracovat, ale že by někdo na dávkách měl vyšší příjem než pracující je IMO nesmysl a i kdyby ano, coti brání to dělat stejně. Nebo je nefakčenkem snad myšlen ten podnikatel či lidé pracující hlavou?
hannys85 píše:Teď jsem se podíval do profilu, jsi z Prahy tím se to vysvětluje. Mě to bylo hned jasné. Dnes mi zrovna můj bývalý kolega říkal, že se tento týden odhodlal říct si v jedné Ostravské firmě o zvýšení platu, když přijel do firmy vedoucí z Prahy. Ten se mu samozřejmě vysmál a když se ho bývalý kolega zeptal, zda mu přijdou ty platové podmínky OK a zda si myslí, že by za ty stejné peníze někdo vykonával tu samou práci v Praze, tak mu řekl, že jasně, že ne. Prostě pražáci žijou v jiném vesmíru..Vím, můžu se přestěhovat do Prahy. Snad se tam jednou vlezeme všichni i s migrantama..
Nabídka práce je prostě trh stejně jako bydlení, ceny jinak srovnatelných bytů a nájmů jsou v různých částech země různé. A když na nějaké pozici v Praze neseženou nikoho za míň než 30, tak těch 30 prostě musí dát a když na druhém konci země se mu na stejnou pozici za 20 hlásí 5 vyhovujících uchazečů, tak by byl špatný hospodář, kdyby dal více.

-- 22. 10. 2016 12:54 --

Mikka1 píše:Kdybychom do toho připletli životní prostředí, bylo by to jinak, to je na Ostravsku pořád dost špatné.
Za to si lidi můžou sami, když topí tzv. ostravskými briketami a lignitem dotaženým z Polska

-- 22. 10. 2016 13:06 --

Mrusnok píše:hannys 85: Všichni Pražáci naštěstí nežijou v jiném v vesmíru. Je tu řada obyčejných lidí jako já. Je tu však také i tzv. Pražská kavárna - intolerance, sprostota, druhá republika, neuznává a není schopná akceptovat názory druhých a své názory se snaží fundamentálně vnucovat ostatním- jak ji přiléhavě charakterizoval mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček.
Tak ty seš právník v Praze a ačkoliv si myslím, že právník v Praze může sehnat daleko lépe placený flek, tak ty sis vybral co sis vybral, asi ti to vyhovuje, i když to nechápu, a neřveš tady dokola jak hannys85, že i ten cikán na dávkách má třikrát tolik. A to já beru. Každej si to svý vybral, pokud mu to vyhovuje, fajn, pokud ne, ať to změní.

-- 22. 10. 2016 13:10 --

dropino píše:Proč uvádíš v EUR ? Uklizeč v Tescu začíná na minimální mzdě 7,20 Ł/hod.
Protože v Irské republice je € oficiální měna?
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod Mikka1 22. 10. 2016 14:18

xtonda: Za to si lidi můžou sami, když topí tzv. ostravskými briketami a lignitem dotaženým z Polska

Nemůžou, znečištění jde z Polska, které si na to vyjednalo výjimky v EU.

"Možná mám štěstí, že sem se narodil v Praze a že mě od mala bavil obor, za který se dnes dobře platí, ale dobrý plat mám jednoznačně proto, že sem to studoval, něco umím a dělám to dobře, takže je někdo ochotný mi ty peníze za to dát. Však se pochlub, co si vystudoval a co tak výjimečného děláš, že tě za to nikdo nechce adekvátně ohodnotit. Práci sester neznevažuji, ale je to dobrá ukázka, někdo jen řve a někdo prostě odejde do zahraničí nebo do lukrativnějšího oboru."

Ano máš štěstí, ne každý se strefí do lukrativního oboru a ne každý má na něj předpoklady a ne každý má předpoklady odejít. Logicky tyto tři předpoklady jdou ruku v ruce... A asi tě překvapí, že i ty nevyjímečné práce musí někdo dělat a měl by za to dostat určitý plat. Sestry, učitelky atd.,

Možnosti právníka absolventa bez známostí v Praze jsou diskutabilní a je to dost o štěstí. Slyšela jsem dost o tom, jak s nimi zacházejí advokátní kanceláře. Plat ve státní správě má naštěstí tendenci růst :-).
Mikka1
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka