LOANIS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod loanis 4. 9. 2016 10:34

Budu ti rikat Jakub - vyhovuje? Mam pocit, ze se tak jmenujes, Jakube.

Pomalu a jiste se utvrzuju v tom, ze se tu bavim s bandou debilu. Slusne receno. Ty pujcky by pro nas nebyly prodelecny, kdyz by nam bylo ukradene, zda nasi investori na tech pujckach vydelavaji s nami. Tak jak je to ukradeny vetsine konkurence.

Chapete, ze my jako zprostredkovatel nejsme schvalovatele uveru a muze nam byt jedno, zda ta pujcka bude splacena? Jenze nam to jedno neni a nebude. My jsme ten byznys nebudovali za ucelem si nahrabat penize stuj co stuj jako to delaji ostatni, resp. vetsina v CR. To ze to vy nechcete chapat a delate tu neustale z nas ty spatne, pritom my jedini v tomto retezci spatni nejsme, je naprosta idiocie a vase zavist toho, ze si nekdo muze dovolit rict, ze radeji bude tratit 5 milionu Kc nez aby prihlizel tomu jak jsou jeho klienti okradani dluzniky. Bohuzel, panove, opravdu jeste nekdo takovy s takovym charakterum existuje.

Vzhledem k tomu, ze vam po x-te musim odpovidat na jednu a tentyz otazku, jste zrejme prilis rozumu nepobrali, tudiz rozumim i tomu, ze toto proste nemuzete pochopit.
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 4. 9. 2016 10:44

Ale ono je úplně jedno, jestli byste vydělávali, kdyby to a ono. Kdyby byly v ***** ryby, znáš to?
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod loanis 4. 9. 2016 10:53

Já už se musím smát. My jsme dva roky normálně vydělávali. Přečti si předchozí příspěvky, ty trolle.
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod libol 4. 9. 2016 12:11

loqnis: předem se omlouvám, že moc nesleduji "kontinujitu" téhle diskuse - fakt mne zaujalo jen to Vaše páchání sebevraždy v přímém přenosu. Ale budu rád, když mne poučíte:
On tady někdo psal, že jste měli problémy před dvěmi lety? Já jsem zaznamenal jen to, že máte problémy nyní (což potvrzujete i vy). Tak proč někoho nazýváte trollem kvůli něčeho co netvrdil?

Já to vidím tak - někdo tady napsal, že jste zkrachovali - nebylo to nijak napsáno v kontextu "je to problém", ale jen "případné statistiky jsou za krátkou dobu k ničemu". To, že firma zkrachuje je celkem normální situace (celekm by mne zajímal boss, který to nezažil a šel jen od úspěchu k úspěchu - naše privatizátory vynechme) a v kontextu to nikoho nezajímalo.
Pokud byste se tady objevil a napsal, že jste nezkrachovali, ale s ohledem na trh vycouvali - což byla část Vašeho příspěvku, tak to každý veme jako info (spíš jako potvrzení zdejších spekulací o jiných platformách, ani nemusíme opustit vlákno)

Místo toho se objeví blbec na bílem koni, který kromě této informace vyhrožuje všeude okolo nesmyslně žalobami a vzbudí odpor ve smyslu - tak nám vysvětli za co chceš žalovat? Samozřejmě za nic - pokud jste opravdu tím za koho se vydáváte, zkuste ty Vaše žblebty dát někomu z kolegů, kdo nebude mít rudo před očima a zjistíte, že se do sraček dostáváte sám.

Samozřejmě, že se do Vás tady píchá, "doslovně interpretuje", ale vyprovokovaly to Vaše nesmyslné kecy a teď jen dostáváte zpět svou medicínu.

Samozřejmě, že Vás může štvát, že jste "slušně" vycouvali z blbého byznysu, místo, abyste se chovali jak hovada a "nikdo Vás nepochválí" - ale to je hlavně kvůli Vaší neumělé komunikaci.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Dr.D 4. 9. 2016 12:35

Amen.
Dr.D
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2016 12:45

Líp bych to nenapsal! Udivuje mě, jak se dosud řada firem nenaučila chovat na sociálních sítích. A přitom je tolik agentur, které vyučují "krizovou komunikaci" a vyhrožování žalobami k tomu opravdu nepatří. Že to je jako šlápnout do vosího hnízda se aktuálně přesvědčila OVB - i kdyby soud vyhrála (jak říká jeden můj známý právník - k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek a bohužel jsem se o tom nedávno v mém blízkém okolí přesvědčil, že i "zcela jasný" případ dopadl naprosto neočekávaným způsobem), i tak má z ostudy kabát a kauzu "zakázaného filmu" z Google hned tak nevymaže.

Také se začínám přiklánět k tomu, že zde nekomunikuje skutečný zástupce firmy Loanis, ale buď brigádník z nějaké ne zrovna kvalitní agentury "pro komunikaci na sociálních sítích" nebo dokonce konkurence, protože tohle je opravu "sebevražda v přímém přenosu".
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 4. 9. 2016 12:56

Oddel to do zvlastniho vlakna s nazvem loanis, tady to asi nema co delat...

Tak vzdycky muze poprit, kdo to napsal, ze? Normalni firmy si na kminikaci s trolly na socialnich sitich najimaji studenty nových médií - Ústav informačních studií :-) to jsou takovi ti levni tiskovi mluvci :arrow:
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod jednadva 4. 9. 2016 13:09

loanis píše:Já už se musím smát. My jsme dva roky normálně vydělávali. Přečti si předchozí příspěvky, ty trolle.

Opět bych si přisolil z vaší slánky - kdo se směje naposled...

Ve vašem mailu, který chcete raději rychle dostat pryč z veřejné sféry, jste sám přiznal nulový kapitál, neschopnost vyplatit smlouvu, ztrátovost podnikání z důvodu nízké bonity dlužníků. Na přímý dotaz nedovedete uvést zdroj financování dalšího provozu firmy. Ještě se divíte, že o vás některý klient napíše, že jste v krachu? Já ne.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 9. 2016 13:16

Taky bych se přikláněl k oddělení do speciálního vlákna. Kdo si chce povídat s údajným zástupcem Loanisu, může se v něm vyřádit do aleluja a ti, co v tomto vlákně hledají zkušenosti a postřehy ohledně Benefi zde pak najdou to co zajímá zase je.
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 4. 9. 2016 13:37

Beztak podle islamu je pujcovani penez na urok NEMRAVNE... Podobne systemy v podstate svadeji k lichve :-)

Za chvili vam to zatrhnou, az to tu definitivne prevezmou :-) machometani.

Faktem je, ze mlzeni s urokem a RPSN asi islam tvrde tresta (mimo zakon) a ma se to dit jasnou a pruhlednou obchodni prirazkou...

Spousta prostych lidi nejen tady v CR se diky vlastni hlouposti, ze si ty uroky NEUMI predstavit a spocitat a dostane se diky teto lichve a smeline nebankovnich zlodeju (jini jim nepujci) do jeste vetsich sra.ek... Je to tak spravne a moralni?! Myslim ze ne... I kdyz tento muj napad, nazor na (nepruhledne a lichvarske) uroky, je zapricinen vylucne po precteni tohoto vlakna a par rozsudku a exekucnich prikazu nad zoufalci...

------
Banka v islámském pojetí je podnik, který kupuje a prodává. Například – muslim si chce koupit auto, ale nemá na něj hotovost. Úvěr, jak ho známe u nás, si vzít nemůže. Obrátí se na islámskou banku a ta auto koupí. A potom ho s určitým navýšením, které tvoří její zisk, prodává klientovi. S ním už si jenom domluví, jakým způsobem a v jakém termínu cenu splatí. Nejde tedy o úrok, ale o prostý rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Tento rozdíl se nebude v průběhu splácení měnit, zůstane konstantní. Klient ví dopředu, kolik ho auto bude stát, a rozhodně nebude penalizován, pokud auto zaplatí dříve.

Zhruba 75 % islámských finančních operací je provedeno na principu murabaha, což znamená obchod se ziskovou přirážkou neboli nákup a následnýprodej (trade with markup) nebo společný podnik (joint venture; arabsky mušaraka). Úrokje tedy nahrazen aspekty jako podíl na zisku (risk sharing), majetková práva (property rights), individuální práva a povinnosti (individual rights and duties) a svátost smlouvy (sancity of contracts).

Absolutním hitem islámského bankovnictví je ale qard hasan neboli bezúročná půjčka. Pokud se ocitnete ve finanční nouzi, banka vám proti zástavě půjčí peníze. Půjčka může být poskytnuta i podnikatelskému subjektu.

Lichva mimo zákon

Islámské bankovní právo na rozdíl od toho evropského nepřetrhalo nebo nezastřelo vazby na tradiční morální, sociální a náboženské zásady, na první místo staví dobré mravy společnosti. Pro islámské finančníky platí, že veškeré finanční operace bank, ale i jiných prostředníků, musí být realizovány ze 100 % z vlastních rezerv. Není dovoleno používat peníze jako „potenciální“ kapitál, neboť islámské principy uznávají pouze aktuální cenu peněz nikoliv tu budoucí.

Zdroj: http://finmag.penize.cz/penize/264801-s ... nkovnictvi
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod fc70 4. 9. 2016 15:06

Kéž by. Islámské bankovnictví dobře ovládá put-call parity apod., a často vytváří struktury, které jsou ekonomicky ekvivalentní s půjčkou za úrok, ale slovo úrok se neobjevuje, takže nejsou zakázané. Taková změna formy ale samozřejmě sama o sobě nebrání lichvě a tím, jak podporuje slovíčkaření, už vůbec nepodoporuje morální zásady.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 9. 2016 15:19

Souhlasím. Každá regulace s sebou nese nějaké náklady na vypořádání se s ní. Ve výsledku by tak úvěry byly dražší i když by se poplatek za ně nejmenoval úrok, ale nějak jinak.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod vpe 4. 9. 2016 17:07

Z textu uvedeneho vyse mi plyne:

si domluví, jakým způsobem a v jakém termínu cenu splatí. Nejde tedy o úrok, ale o prostý rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Tento rozdíl se nebude v průběhu splácení měnit, zůstane konstantní. Klient ví dopředu, kolik ho auto bude stát, a rozhodně nebude penalizován, pokud auto zaplatí dříve.

Pokud je to pravda, je to pro jednoduzsi lidi, co si neumi spocitat, zda na uver maji, a kteri konci v pruserech, podstatne pruhlednejsi pujcka, kdyz cast pujcujicich (vc. p2p pujcek, zajistenych veritelu a
Od.) nema ani moc motivace na tom, aby dluznik dlouhodobe splacel.

Mimochodem, kdyz poptate vsechny bankovni instituce s zadosti o sdeleni RPSN v modelové prikladu pujcky pro idealniho klienta, tak konkretni rpsn dokazala odpovedet pry jen jedina, ostatni odkazovaly na pobocky infolinky kalkulatory :-) Je to jedna velka mlha, tyhle pujcky...

A pak verte neverte tem konspiracnim filmum, ktere tvrdi, ze se system snazi zadluzit plebs...

Jasne, je to OT v tomto vlakne, kdyz se zde bavi zbylych 20%, kam umistit uspory, ale stejne mi to neda, protoze system zatim vzdy okradl i ty s usporami (menova reforma v 1957, inflace, apod.) a jen mala cast sporivych se vetsimu ci mensimu znarodneni dokazala vyhnout, takze asi je lepsi "dluzit" :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod Slonik 4. 9. 2016 17:51

Ten thread o Benefi byl zrušen?
Určitě možná s váma tak jakoby nesouhlasím!
Slonik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mrusnok 4. 9. 2016 18:09

Jo, kde je to vlákno o Benefi? Mě to celkem zajímalo...
Podstatné není dluhy splatit, ale spíš to je být schopen splácet.
Mrusnok
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka