LOANIS

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod libol 2. 9. 2016 00:05

Loanis je (a byl) mi celkem ukradený, ale zaujala mne informace pana Zachariáše:
- opravdu máte právníka, který Vám řekl, že když si dáte do patičky emailu nějakou informaci, můžete ji (úspěšně) vymáhat u soudu?
- pokud může předložit nějaké reference v tomto směru, rád bych na něj dostal kontakt
- za zprostředkování jsme samozŕejmě ochoten zaplatit, napadá mne spousta patiček, jen mne dosud nenapadlo se jimi živit - možná je to i pro Vás námět k podnikáni
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod loanis 2. 9. 2016 07:50

Urcite mame pravnika, ktery kdyz nekdo o nasi firme siri verejne pomluvy ve smyslu toho, ze jsme zkrachovali, tak je schopny dotycneho zazalovat a uspet. Tim si budte jisty.
Naposledy upravil loanis dne 2. 9. 2016 08:23, celkově upraveno 1
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 9. 2016 07:58

loanis píše:Takže se o toto můžeme nyní právně opřít a podat žalobu jak na pana Horkého, tak na administrátora Patrika, který zde opět šíří dezinformaci o nějakém zastrašování, což zvážíme, pokud nebude do 4.9.2016 17h SEČ smazáno.

Tímto se tvrzení o vyhrožování a zastrašování stalo pravdivým.

Jinak se obecně má za to, že ty patičky jsou neplatné, dohodu o mlčenlivosti musí akceptovat obě strany, tím že si něco přilepíte k mailu to nemůžete nikomu vnutit.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod loanis 2. 9. 2016 09:21

Výzva ke stažení nepravdivých informací není vyhrožování ani zastrašování. Nemluvě o tom, že právem nelze vyhrožovat, což vám řekne každý právník.

Samozřejmě zde se především bavíme o mentální vyzrálosti dotyčného. Pokud někomu jako svému klientovi sdělím interní informaci, předpokládám, že je dotyčný natolik duševně vyspělý, že nebude z povahy informaci dále šířit, což mu připomínám i upozorněním v e-mailu, nicméně tím, že učinil pravý opak jen ukázal, že jsem se mýlil.
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 9. 2016 09:32

loanis píše:Takže - naše firma stále existuje a stále dělá svoji práci - přeposílá splátky, kterou nemáme nijak zaplacenou a provoz tohoto dotujeme ze svého a ještě několik let dotovat díky naší blbosti / charakteru / poctivosti (říkejte si tomu jak chcete) budeme. Vědomě.

loanis:
Pokud máte ztrátový byznys, tak proč vám vadí, když to o vás lidi říkají? Říkáte to sám a veřejně, tak proč za to chcete někoho jiného žalovat? Docela se těším, až budete soudu vysvětlovat, že žalujete jiného za zveřejnění toho, co sám bez vyzvání říkáte světu a hrdě se k tomu hlásíte. (Což mimochodem asi není úplně ideální manažerský postup, nemyslíte?)
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod loanis 2. 9. 2016 09:43

My nemáme ztrátový bysnys. Ten bysnys je obecně ztrátový (pro VŠECHNY PLATFORMY V ČR), POKUD vám záleží na tom, zda na těch úvěrech vydělají s vámi i vaši klienti. Pokud by nám to bylo jedno (což koukám, že nám mělo být jedno), vydělávali bychom cca 1,5 mio Kč měsíčně jako jsme několik měsíců vydělávali.

Chápete ten rozdíl?

Takže ano, vadí mi, když někomu sdělím interní informaci z dobré vůle a v dobré víře, abych klientovi osvětil celý mechanismus procesu, tak on jde a rozhlašuje veřejně něco o tom, že jsme zkrachovali. To prostě není pravda.


Fascinuje mě, jak máte tendenci dělat z nás ty špatné, když my jsme jediní, kdo se ke globálnímu problému v ČR postavil čelem a provedl razantní změnu, aby zamezil dalším ztrátám (SVÝM KLIENTŮM!). On tento problém mají všechny ostatní platformy, proč myslíte, že si na benefi můžete zvolit provizi až 70%? To je úplně mimo, ale ejhle nějak jim to funguje, zřejmě lidi opravdu chtějí prodělávat. Jen to má potom háček v tom, že za to viní nás - administrátora, když skutečně prodělají.

Co jsme podle vás měli dělat? Hrát si dál jaká je to výhodná investice jako to dělá konkurence a prohlašovat, že máme minimální defaulty a lákat nové a nové investory do investic? To by byl správný manažerský přístup podle vás? Ano, možná byl pro naší firmu, abychom si namastili kapsu a abychom skvěle zapadli mezi většinu podnikatelů v ČR, kteří na lžích a zavádějících informacích staví své podnikání, ale určitě to není korektní dle mého pohledu vůči naším klientům a určitě to nezapadá do naší idei, kterou jsme při budování firmy měli, a právě proto jsme se rozhodli s tím v takové formě jaké jsme to dělali přestat.

Btw. A toto opravdu není tajemství - LOANIS chystá zcela nový projekt s investicí v řádech desítkách miliónů CZK, takový, který bude mít smysl pro všechny zúčastněné strany, to je zejména důvod, proč tu nechci vidět žádnou debatu o zkrachování a proč jsem pana Horkého slušně a v klidu požádal o stažení této nepravdivé informace, přičemž jsem mu tuto skutečnost a plány sdělil. Ale ne, on šel žalovat jak malý kluk za administrátorem fóra, za kterého se schovává a nám nedokáže ani odpovědět.
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr.D 2. 9. 2016 10:10

Loanis: Já tedy velice oceňuju, jak jste se k tomu otevřeně postavil a jak rozkrýváte pozadí tohoto byznysu. Chápu také, že se vám nelíbí některá vyjádření o vašem krachu.
Ale dle mého názoru volíte zbytečně konfrontační tón, podle mne stačilo, kdybyste tu popsal situaci z vašeho pohledu a ať si každý udělá každý svůj názor (např. já jsem spíše na vaší straně). Je zbytečné se tu ohánět právníkama, tím nic nezískáte. Naopak vyvoláváte dojem, že máte co skrývat.
To je jen můj skromný názor.
Dr.D
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loanis 2. 9. 2016 10:18

Přestaňte používat slovo krach a budu v klidu, v naprostém. Máte pravdu, že bych se tím vůbec neměl zatěžovat, nicméně pokud byste byl v mé situaci a musel toto vysvětlovat po několikáté, nevím, zda byste měl opravdu takový nadhled a neodpovídal na to. Snažil jsem se, ale ono je to vždy v teoretické rovině lehčí někomu něco říkat, jak by měl co dělat. Znám to velmi dobře. Nicméně reálně je to vždy trochu těžší.

To že jsme nezkrachovali, ale pracujeme na něčem jiném a lepším, uvidíte všichni sami, a to již velmi brzy.

Štve mě jen princip toho, že se tu většina shodne na tom, že je to vše ztrátové (kromě Zonky např. zatím), ale jakmile přijde majitel jedné z firem, a řekne ano, máte pravdu, je to opravdu ztrátové pro VÁS jako investory, tak se tu do mě začne banda lidí navážet kvůli tomu, že jsem si dovolil potvrdit pravdu o tom, že se do těchto půjček nevyplatí investovat.

Zřejmě je to tím, že se v "investorech" probudí strach ztráty obrovského množství prostředků, které do těchto platforem vložili a uvědomění, že už je zřejmě nikdy neuvidí? Možná?

Když bychom zkrachovali, vypadalo by to jinak. Neběžel by web, nikdo by nepřeposílal splátky (to se taky nedělá samo, je to desítek splátek denně) a nikdo by se o žádnou reputaci firmy nezajímal.
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jack111 2. 9. 2016 11:30

loanis: Pan Horký je adresát emailu, takže pro něj zbytek věty, kterou jste zvýraznil, neplatí. Přesně jak se píše v patičce.
To vám poradil právník?
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 9. 2016 12:05

loanis píše:My nemáme ztrátový bysnys.

loanis píše:Takže - naše firma stále existuje a stále dělá svoji práci - přeposílá splátky, kterou nemáme nijak zaplacenou a provoz tohoto dotujeme ze svého a ještě několik let dotovat díky naší blbosti / charakteru / poctivosti (říkejte si tomu jak chcete) budeme. Vědomě.

Pokud musíte svůj byznys dotovat, tak asi moc ziskový nebude.
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod loanis 2. 9. 2016 12:52

Zkusím to napsat jinak - ten bysnys je vysoce profitabilní, ale v pripade, ze investorovi preposleme vetsinu zadatelu, kteri o nas o pujcku pozadaji a nasledne dostanou nabidku. Pokud vsak zadatele chceme filtrovat dle nejlepsiho vedomi a svedomi, pak je to pro nas jako administratora skutecne ztratove. Spocitejte si to matematicky. Kolik procent je realna provize administratora.

Je to proste tak, ze bud na tom muze vydelavat klient - diky nasi nadramec filtraci nebo na tom muzeme vydelavat my, diky nasemu laxnimu pristupu k veci. My bohuzel laxni pristup k posuzovani mit nechceme, tudiz to pro nas ziskove byt nemuze, proto nezajistene p2p pujcky delat jiz nikdy nebudeme.

Ano, nekomu to muze byt fuk, zda na tom vy klienti prodelate kalhoty. Hlavne kdyz se administrator nazere, proto tu vesele dal existuji konkurence.

Pro pomalejsi: my svuj byznys nemusime dotovat, muzeme povolit vystavovani aukci, rozeslat email tisicum uzivatelum v nasi databazi a mame prace nad hlavu hned, jen jsme se rozhodli jej RADEJI dotovat a v teto cinnosti aktivne nepokracovat, nez nechat vas klienty si nabijet opakovane hubu. Napsal jsem to dostatecne srozumitelne?
loanis
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 9. 2016 14:21

loanis píše:Zkusím to napsat jinak - ten bysnys je vysoce profitabilní, ale v pripade, ze investorovi preposleme vetsinu zadatelu, kteri o nas o pujcku pozadaji a nasledne dostanou nabidku. Pokud vsak zadatele chceme filtrovat dle nejlepsiho vedomi a svedomi, pak je to pro nas jako administratora skutecne ztratove. Spocitejte si to matematicky. Kolik procent je realna provize administratora.

To je váš byznys. Mě P2P půjčky nezajímají. Poněvadž nejsem šílenec. Akorát je mi divné, že píšete emotivní příspěvky do fóra, když je údajně vaše firma zdravá. To máte takhle nastavené PR, že hned taháte z rukávu žaloby, když o vás někdo něco anonymně naškrábe na net?
jednadva
Diskutér

Odeslat příspěvekod Liquidair 2. 9. 2016 14:47

loanis;
Je-li to vse v tomhle byznysu tak jak tvrdite, tak ocenuji, ze zde vkladate prispevky a snazite se uvest veci na pravou miru.
Notabene ocenuji vase podnikatelske zamery/principy. A jsem zvedav co teda pripravujete aby to bylo pro vsechny fer.
Co se tyce te vyzvy k stahnuti nejake te informace, tak to reste (nepomuze-li to vyvou) soudem. Neumim se vzit do vasi situace, ale asi bych to taky resil, kdyby mi nekdo siril nepravdive informace o me firme.
Liquidair
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 9. 2016 15:02

xtonda píše:
loanis píše:Takže se o toto můžeme nyní právně opřít a podat žalobu jak na pana Horkého, tak na administrátora Patrika, který zde opět šíří dezinformaci o nějakém zastrašování, což zvážíme, pokud nebude do 4.9.2016 17h SEČ smazáno.

Tímto se tvrzení o vyhrožování a zastrašování stalo pravdivým.

Jinak se obecně má za to, že ty patičky jsou neplatné, dohodu o mlčenlivosti musí akceptovat obě strany, tím že si něco přilepíte k mailu to nemůžete nikomu vnutit.


Mně je úplně jedno, jestli firmu Loanis čeká krach, jestli peníze investorů jsou zaručená investice nebo je investoři už nikdy neuvidí. Až doteď jsem o firmě Loanis neslyšel a byla mi tak nějak úplně ukradená, stejně jako miliony jiných firem poskytující půjčky (a je mi úplně jedno jestli je to P2P půjčka nebo klasický úvěr) investice a další finanční produkty.
Ale na "smažte to, nebo vás zažalujeme" - to začínám vidět rudě. Koukám, že to je u firem z finanční oblasti takový národní folklór. Ale tak jo, třeba z toho bude nějaký pěkný článek ke zveřejnění, tak s chutí do toho.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jednadva 2. 9. 2016 15:43

Možná vadí, že se v tom příspěvku píše o problémech se základním kapitálem. Nejsem insolvenční právník, ale to by možná mohlo ve spojení s dalšími věcmi zavánět nutností podat na sebe insolvenční návrh.
jednadva
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků