Dvě hypotéky

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Filip2510 17. 6. 2019 12:53

Dobrý den všem,

Mám dotaz ohledně hypotéky. Plánujeme s manželkou koupit byt v Praze na hypotéku. Během dvou let bych měl mít k dispozici pozemek, kde bych chtel zažít stavět dům- řešení taky hypotékou. A můj dotaz zní, v případě že budu mít nájemníka v bytě, který mi bude platit hypotéku a byt treba ještě vydělá...1-2tis/mesicne. Dostanu hypoteku na dum? ( s tim ze u bytu budu mit zaklad k udeleni hypoteky a u domu budu rucit vlastním pozemkem).

Pokud je potřeba něco upřesnit, tak upřesním...Diky
Filip2510
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jack111 17. 6. 2019 13:31

Hypotek muze mit kazdy kolik zvladne.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod mlrs 17. 6. 2019 15:59

jo, není to problém - jediný problém by mohl nastat s bonitou a omezením ze strany ČNB - páč se Vám do toho budou počítat hypotéky obě - takže v reálu Vám sice ta na byt bude v podstatě vydělávat, z pohledu výpočtu to však bude čisté mínus...
Tzn 9ti násobek čisté mzdy pro celkovou výši a maximální měsíční splátka může být 45% čistého příjmu žadatele/žadatelů - pokud se do obojího vejdete s oběma HÚ, tak pohoda :-)
mlrs
Diskutér

Odeslat příspěvekod brouter 17. 6. 2019 16:35

Mel jsem 3 hypoteky soucasne, ted jiz jsem jednu doplatil. Ale nad tri me bylo receno, ze by byl problem. Ze by nebylo jak zduvodnit. Takto se zduvodnilo tak, ze mam 2 deti, proto 3 hypoteky. Tedy vice neni problem, pokud je bonita.
brouter
Návštěvník

Odeslat příspěvekod m_p_ 17. 6. 2019 17:41

Platí výše uvedené, ale je potřeba si uvědomit, že úrok z hypotéky pronajímaného bytu nedáš do daňového přiznání.
m_p_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod honza_krizek 17. 6. 2019 18:35

Uplatnit úroky může pouze při reálných výdajích v příloze 2 daňového přiznání
honza_krizek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 17. 6. 2019 19:55

Směle do toho, více hypotéky, více adidas...
fremantle
Diskutér

Odeslat příspěvekod Filip2510 17. 6. 2019 20:47

Děkuji za rady.
Filip2510
Kolemjdoucí