Refinancování u UCB - otřes

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Vasekpasek 25. 10. 2019 21:50

Zdravím, chci se podělit o otřesnou zkušenost s refinancováním hypotéky u UniCredit, kde mi zanedlouho doběhne fixace.
Chtěl jsem začít řešit refinancování poměrně brzy, proto jsem navštívil banku už někdy v létě (stejně jsem tam měl cestu kvůli heslům do nového telefonu). Bylo mi přislíbeno, že mi během 14 dní pošlou návrh na refinancování. Nestalo se. Moc jsem to neřešil, zkoušel jsem mezitím jednání i s jinými bankami. Při vstupu na jejich stránky a použití jejich výpočtové kalkulačky mi většinou hned druhý den volali, s několika bankami jsem vstoupil do užších jednání, většinou po mailu. Protože ale člověk potřebuje většinou nový odhad, vždycky zápisy do katastru a podobně, tak jsem se vrátil také na stránky UCB. Druhý den volali, chtěl jsem po nich nástřel, jak by hypotéka mohla vypadat. Po telefonu mi nic říct nemohli, po mailu prý nic nepošlou. Jediné, co doporučili, bylo napsat mail na pobočku, na ten prý mi odpoví a nabídku pošlou. Napsal jsem, nabídku neposlali. Už jsem začínal být celkem naštvaný, nicméně po dalších 10 dnech jsem si tedy znovu zašel na pobočku. Tam nebyli schopni nic vymyslet, prý to ale zadají do systému a nabídka mi přijde. Je to už 14 dní, nabídka nikde. V době, kdy člověk pořád čte, jak se banky perou o klienty a hypotéky jim doslova nutí, aby splnily plány, mi to přijde skoro neuvěřitelné.
Vasekpasek
Diskutér

Odeslat příspěvekod ROlda78 25. 10. 2019 22:22

tady je rada jednoduchá, adié UCB
O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak. Jan Werich
ROlda78
Diskutér

Odeslat příspěvekod libol 26. 10. 2019 07:53

Ať tě uklidním :-( - refinanc u RB dopředu se se mnou bavit odmítli, nejdříve tři měsíce předem, potom nabídka k zblití a nezájem. Hlasoval jsem taky nohama.
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 26. 10. 2019 08:45

Klasika, UCB je jako banka a personál naprosto marná (i když s jedním produktem jsem vcelku spokojen).

Taky jsem se tam snažil kdysi udělat hypotéku jako stálý klient. Při předběžném jednání tak půlročním předstihem bylo všechno OK. Když jsem to potřeboval vyřídit naostro, tak mi dali hodně přestřelený úrok, přitom v reklamě měli normální sazbu. Tak se ptám, co bych ještě musel splnit pro tu reklamovanou sazbu, že mám prakticky všech 5P: vysoké příjmy, relativně nizký poměr hypotéky k ceně nemovitosti, žádné jiné závazky... Odpověď byla v tom smyslu, že všem nabízejí tu blbou sazbu a tu reklamovanou nedávají nikomu. Tím to skončilo. Nakonec jsem si vzal hypotéku v bance, kde jsem účet neměl za sazbu, která byla po sazbou, kterou měla ta banka v reklamě (a samozřejmě hluboko pod UCB).
xls
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 30. 10. 2019 22:08

velice si vazim jakéhokoliv internetového nazoru ke kvalite služeb u hypo. opravdu je stasne malo info z lidske stranky a všude se resi pa only. dekuji.
Nejde to jinak, proto moje zájmy hledej přímo v mém profilu. Ano, uhodls, jsou tam kódy ING. Miluju. :)
evelista
Diskutér