lze ušetřit nákupem na splátky oproti cash?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jantars 23. 11. 2019 09:18

Když jsem v obchodu s elektronikou vyučoval svoje dítka proč je cena na splátky nízká, a jak to je vlastně se splácením a RPSN, tak se mi prodavač vysmál s tím, že lidé běžně na splátky kupují a pak po prvním měsíci vše zaplatí. Demonstroval mi to na TV, která byla na splátky o cca 8t levnější, za první měsíc zaplatím 1t na úrocích splatím vše ukončím úvěr a 7t. mám v kapse.
Nedaří se mi dohledat nějaké relevantní informace, je to takto možné nebo mě chtěl jen nalákat na kopi TV?
Jantars
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 11. 2019 09:58

Ano, někdy to tak skutečně je. Obchodník př prodeji na splátky poskytne slevu ze základní ceny zboží. No a protože úvěr je možné předčasně splatit (s malými sankcemi), lze na tom i vydělat.

Není to ale pravidlem, spíše jde o různé akční nabídky.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rufss 23. 11. 2019 10:41

A ted si vem, ze v autobazaru mas auto pri koupi na splatky levnejsi klidne o nekolik desitek tisic.
rufss
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 11. 2019 11:17

Koupil jsem takhle lednici v Planeu, sleva 15 nebo 20 % (přesně si to nepamatuju) byla při nákupu na splátky bez navýšení 10x desetina té snížené ceny. Je to přes Hello Bank.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 11. 2019 11:40

Ono může být v případě obchodu s elektronikou zajímavé, že na splátkový prodej není nutno se na levnější cenu "kvalifikovat" ani čerpáním celé částky, ale jen nějakou minimální výši úvěru, což kdysi dávno bylo u žabožroutské lichvy 3000 Kč (kupoval jsem tímto způsobem tuším pračku - prodejce nabídl na celou kupní cenu slevu 10 %, tak proč ne - zbytek byl uhrazený kreditkou s vratkou)... Od smlouvy pak šlo klidně ve 14 denní lhůtě odstoupit, takže to nestálo ani to 1 %, ale jen pár korun na úrocích.

Ale platí, že taková akce musí právě probíhat a chce si to ohlídat případné záludnosti v podmínkách.
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod mojmax 23. 11. 2019 12:10

Samozřejmě, že lze ušetřit. Např. Datart má občas akce, kdy při nákupu na splátky BEZ NAVÝŠENÍ dá ještě slevu 10 % (maximálně 1000 Kč). Nic tedy nepřeplatíš a ještě máš slevu. Peníze, které bys musel zaplatit hned, tak můžeš ještě úročit na spořicím účtu (či jinde).
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod audiobullys 23. 11. 2019 13:37

tudle v tv říkal odborník že nákup na splátky bez navýšení je běžná věc, akorát k tomu vydaj kreditku. moderátorka prej dostala kreditku u banky, pak tam zrušila účet - nevím jestli neříkala něco o převedení - takže asi v rámci mobility jí ho převedly. no a kreditka jí určitě zůstala viset v registrech. lidi jak si myslej, že když kartu neaktivovali, že to nemaj v registrech. asi úplně stejný jako když si nevyzvednou dopis tak, že neexistuje pohledávka
- prej dluh spí. pak nemá bejt 820 tisic lidi v exekuci.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod mojmax 23. 11. 2019 22:14

To záleží, jak máš nastavený úvěr. Já třeba měl úvěr, kdy mi žádnou kreditku nevydali, prostě jsem jenom zaplatil 10x desetinu zboží a úvěr bylo ukončený. Takže odborník v TV si může myslet co chce, záleží co ty podepíšeš za smlouvu, pokud kreditku nechceš, nedostaneš ji, pokud si nepřečteš podmínky, máš kreditku, ale to už je tvůj problém.
mojmax
Diskutér

Odeslat příspěvekod evelista 27. 11. 2019 23:19

ja to delam velice rad, inflace, ty ty love mas pekne na sporaku, mas lepsi cash flow, pokud v tom není zadny priplatek vždy jdu do toho.
evelista
Nadšenec
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků