Spotřebitelský úvěr u Ge money je nehorázná lichva

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Václav Duška 25. 12. 2005 15:14

Moje zkušenosti s bankou Ge money jsou otřesné.
Při sjednáváni spotř.úvěru na ojeté vozidlo,které autobazar nabízel 16.11.2005 za 189,000,Kč a kdy po zaplacení akontace ve výši 59,000,-Kč zbývalo doplatit 130,000,-Kč,jsem namísto ujištění v autobazaru a v zákaznickém centru,Ge money,že při předčadsném zaplacení úvěru,který jsem hodlal a zaplatím do poloviny ledne.2006 a kdy jsem byl informován,že částka za dobu trvání pújčky přes 130,000,-Kč by neměla převyšovat 10,000,-Kč, 19,12.05 jsem požádal o předčasné zaplacení,a bylo mě sděleno,že nikoliv do 10,000,-Kč ale že musím zaplatit,162,000,-Kč, tedy o 32,000,-Kč více,respektivě + 5,200,-Kč což byla první splátka v prosinci,takže celkem 37,200,-Kč.
To jsem však netušil,když jsem do 20.12 uhradil na účet Ge money 130.000,-Kč,tak mě nakonec sdělili,že částka které zbývá uhradit,není těch 32,000,-Kč + těch 5,200,-zaplacené v prosinci,ale už to bylo 22,12,05 téměř 37,000,-Kč. a když k tomu připočtu ještě splátku za prosinec těch 5,200,-Kč tak celkem musím do 12,01.2006,zaplatit za dobu trvání úvěru cca 1,5 měsíce celkem přes 41,000,-Kč.na úrocích.
Předesílám,že pokud byh byl takto informován,před podpisem smlouvy,tak bych si tento úvěr nikdy nevzal.
Ale jak jsem již uvedl výše,tak napřed jsem se informoval jak u ge money,tak v autobazaru, a přesto že na to mám dva svědky,tak mě to není nic platné,musím zaplatit a potom se prý mohu soudit.
Zástupci uvedených společností,,kteří mě poskytli tyto podle mě úmyslně zkreslené informace,vše popírají,i když další dva svědci jim říkají,že u toho také byli a také obdrželi tyto informace.
také si myslíte že je to nehorázná lichva? Já tedy ano.
Václav Duška

Odeslat příspěvekod hkjhiufuzfuz 26. 12. 2005 22:11

Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!
hkjhiufuzfuz

Odeslat příspěvekod XX 27. 12. 2005 00:03

hkjhiufuzfuz píše:Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!j/quote]

Vy budete asi vůl jak lev... Pro Vaši informaci, investice 60 kKč na 5 let s konečným zůstatkem 90 kKč přestavuje efektivní úrok cca 8,1%, tj. někde na úrovni stavebka před změnou zákona... BTW kdybyste mně půjčil 60 kKč na 5 let, kolik byste si představoval, že Vám po těch 5 letech vrátím? 62, 65, 70?
XX

Odeslat příspěvekod Návštěvník 29. 12. 2005 21:06

XX píše:
hkjhiufuzfuz píše:Souhlasím. GE Money je zloděj. Půjčil jsem si od nich 60 000 Kč na 5 let, přičemž na splátkách zaplatím 90 000, což je o celých 50% víc, než jsem si půjčil!j/quote]
Vy budete asi vůl jak lev... Pro Vaši informaci, investice 60 kKč na 5 let s konečným zůstatkem 90 kKč přestavuje efektivní úrok cca 8,1%, tj. někde na úrovni stavebka před změnou zákona... BTW kdybyste mně půjčil 60 kKč na 5 let, kolik byste si představoval, že Vám po těch 5 letech vrátím? 62, 65, 70?e/quote]

Tady zas je někdo moc chytý, že? Já si chtěl půjčit taky 60.000 na 5 let od RB Rychlá půjčka. Dle jejich stránek bych měl za 60.000 za 5 let platit měsíčně 1214 kč, takže necelých 73.000, přeplatek teda cca 13.000. Po konzultaci s operatorkou mi to taky napočítali přes 90.000.. Obrátil jsem se tedy na ČSOB a tam zaplatim včetně pojištění něco málo přes 75.000 a proti 90.000 je to rozíl... Takže RB a GE nebrat.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 30. 12. 2005 23:53

vždyť GE je jedna z nejdražších, ne-li nejdražší...vyjebávaj s lidma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod A2ffffffff 31. 12. 2005 12:08

Přesně tak jak píšete jsem dopadl já. Ty ***** Vám vyloženě řeknou, že splátka předčasná je bez sankcí a pak Vám spočítaj jakési "odstupné", ktyeré si určej sami. Já jsem měl splácet 80.000 na 6 let a splátky ( na 72 měsíců ) mi vyšly na 2450 Kč !!! Celkem tedy přes 176.000 Kč ! To už je kurevská lichva. Pan Anonymus chytrej ať jde se svýma výpočtama do ***** ! 100 % nárůst za 6 let je lichva jak prase ! Navíc: Ve splátce vůbec nevíte, kolik je na pokrytí výše spláceného úvěru a kolik mají svůj poplatek oni ! Podobná habaďůra je i Home Credit ! Vyřešil jsem to úvěrem u ČS, kde zaplatím za 6 let z 80k jen 96k. a mám pokoj. S Ge Money už nechci mít nic společnýho a na rovinu - stejný ***** jsou i v AAA ( protože moooooc dobře věděj jak to s těma splátkama je ! ). Jo, a maj asi taky dobrý psychošoleníčko, protože jak Vás chytěj na vějičku, vnutí vám i to, co nechcete !
A2ffffffff

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 1. 1. 2006 16:13

A2ffffffff píše: Navíc: Ve splátce vůbec nevíte, kolik je na pokrytí výše spláceného úvěru a kolik mají svůj poplatek oni !o/quote]

A on Vás někdo nutí takovouhle smlouvu podepisovat? Nejspíš ještě s pistolí u hlavy, že? Nebo se necháte nalákat na možnost vyhrát fungl nový Opel Astra a teprve, když ho právě Vy nevyhrajete, zjišťujete, že tu Astru svými úroky zaplatíte i těm, co ji vyhráli?

BTW takovéhle fňukání mám zvláště rád u lidí, kteří mají přístup na net a mohou si během hodiny najít informací, že jim z toho půjde hlava kolem. Takovým bych dával k úroku speciální přirážku za blbost ve výši aspoň 10%...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 1. 2006 09:35

Pozor, možná že v oblasti půjček byste si počínal obezřetněji, nepochybuji o tom, ale možná o jiné oblasti našeho spletitého světa Vám chybí informace a tam byste si počínal jako pravý amatér a možná i potřeboval informace od toho, kterého teĎ tak nešťastně urážíte. Nikdo z nás není vševědoucí a ráda bych žila ve společnosti, kde se dá počítat s obecnou slušností. Nepovažuji za normální, něco takového - tedy podvod na každém kroku, předpokládat. K smůle nás všech.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 1. 2006 11:39

Můžete využit možnosti obrátit se na pomoc na Sdružení na ochranu spotřebitele - www. světspotřebitelů.cz. Na www stránkách je k dispozici telefonní číslo na bezplatnou právnickou poradnu. Je možné, že můžete odstoupit od smlouvy, pokud byla sjednána dealerským způsobem - tedy mimo provozovnu do1 roku od uzavření smlouvy.

Hodně štěstí !
Návštěvník

Odeslat příspěvekod b 2. 1. 2006 13:32

pokud máte pochyby o platnosti smlouvy, zda odpovídá zákonu o spotřebitelském úvěru a obsahuje všechny náležitosti, můžete se obrátit na českou obchodní inspekci - viz wwwcoi.cz
b

Odeslat příspěvekod Thalieník 20. 1. 2006 19:34

Vzít si úvěr na auto (příspěvek 80tis. na 6 let - celková platba 176 000,-) - to je klasická sazba spotřebitelských úvěrů 20% P.A. (např. Ge-Multiservis), která je snesitelná pouze u předmětů do 10ti tisíc. Jinak koupit auto s takovým úrokem může koupit jen malomocný člověk. Člověk by poté zjistil, že kdyby nezevloval po autobazarech a šel do nového auta tak zaplatí téměř stejně za nové auto, než za "vrak" z bazaru za 80 tisíc.
Nechápu, jak můžou takové finanční služby s úspěchem nabízet...
Renault Kangoo 2 1,5 dCi - 50kW, r.v. 2010/ Thalia 1.4 8V - 55kW, r.v. 2005
Thalieník
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suah 21. 1. 2006 15:37

Lebo ludia su financne nevzdelani :D
suah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Věrka 5. 2. 2006 20:42

Dcera si půjčila u GE Money 103 000 na auto .Splátky jsou 48x 4 167 Kč.Přeplatek 93 000 Kč!!!Mám ji zabít?Nebo lichváře? :cry:
Věrka

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 2. 2006 10:26

To byla chyba si vzít takovouto půjčku. Nejlepší by bylo dceru nezabíjet, ale prohlásit ji za mrtvou...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 6. 2. 2006 11:14

[quote="Věrka";Dcera si půjčila u GE Money 103 000 na auto .Splátky jsou 48x 4 167 Kč.Přeplatek 93 000 Kč!!!Mám ji zabít?Nebo lichváře? :cry:s/quote]

A je v tom aspon pojisteni? (ruceni+havarijni) - to by pak ten preplatek byl aspon o par tisic mensi, mozna by to vyslo i na 15% rocne - ale i to je docela palka :shock:

Pokud si to koupila k podnikani, tak dejme tomu, ale pokud to ma jen tak, obcas na vikend k vode, tak to je nerozum - na druhou stranu, neni to tak velka castka, spalila se ted, snad uz si to zapamatuje :roll:

Ja bych dceru nezabijel, ale donutil bych ji, aby si na to extra vydelala.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Věrka 6. 2. 2006 23:05

Je to BEZ pojištění....Všude volejte a křičte-GE Money a jejich půjčky jsou LICHVOU.Zítra se chystám na ČOI i se smlouvou... :(
Věrka

Odeslat příspěvekod Michal Kára 7. 2. 2006 08:40

A byly ty splátky napsané ve smlouvě? Nebo úroková sazba? (V tomhle případě činí při anuitním způsobu splácení cca 37%.) Pak bych nechodil na ČOI (stejně vám nepomůže) ale s dcerou na doučování z matematiky... :twisted:
Michal Kára

Odeslat příspěvekod Michal P 7. 2. 2006 12:03

Taky jsem si bral úvěr na auto ale zjistil jsem si vše potřebné předem, auto nejsou rohlíky abych jen šel a koupil. Půjčil jsem si 179900 a splácím 60 x 3631 = 217860 což je asi 21% navýšení.
Taky jsem neskočil na první supernabídku a hledal jsem, a to jsem v té době měl dost omezený přístup k netu.
Inu za blbost se platí, nadávání na lichvu je na nic.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal Kára 7. 2. 2006 13:41

Az na to, ze pocitat vyhodnost pujcky podle navyseni je trochu osemetne. Takhle si reknete 21% za tri roky, to je malo (svadi to k tomu rict 7% rocne, coz je uz uplna blbost). A ta pujcka ma pritom urok pres 24%...
Michal Kára

Odeslat příspěvekod Michal P 8. 2. 2006 08:13

To navýšení 21% je za pět let.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal Kára 8. 2. 2006 08:34

Mate samozrejme pravdu. :oops:

V tom pripade vychazi urokova sazba cca 8%, coz je podezrele malo :shock:
Michal Kára

Odeslat příspěvekod Věrka 8. 2. 2006 12:48

Spátky byly uvedeny,RPSN ani úrok ne,ve smlouvě napsáno Věřitel zašle nabídku na pojištění.Nezaslal,na můj dotaz proč,úvěr má splatnost 48 měsíců,tak máme 48 měsíců čas.Auto je po havárii na odpis....Teď jsme požádali o možnost předčasného splacení úvěru. Rád Vás budu informovat
Hezký den-jo,a začíná doučovací kroužek :roll:
Věrka

Odeslat příspěvekod Michal P 9. 2. 2006 09:17

[quote="Michal Kára";Mate samozrejme pravdu. :oops:

V tom pripade vychazi urokova sazba cca 8%, coz je podezrele malo :shock:[/quote]
Je to na účelový úvěr na nové auto přes Cetelem.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Věrka 23. 2. 2006 10:36

Stav s úvěrem-půjčeno 103000 v listopadu.Původně splátky 48x4 167.Protože si život s námi zahrává( a někdy my s ním) ,dcera nabourala.Auto nepojištěno.Takže chceme vše předčasně splatit.Výpočet dle GE : 4x4167=16668+123000=139668... :shock:
Věrka

Odeslat příspěvekod Návštěvník 23. 2. 2006 12:44

[quote="Věrka";Stav s úvěrem-půjčeno 103000 v listopadu.Původně splátky 48x4 167.Protože si život s námi zahrává( a někdy my s ním) ,dcera nabourala.Auto nepojištěno.Takže chceme vše předčasně splatit.Výpočet dle GE : 4x4167=16668+123000=139668... :shock:e/quote]

Takze puvodne (po zanedbani casove hodnoty penez) 48*4167=200016, a nyni 139668 - tj. 60348 rozdil.

Pro zjednoduseni tedy pujcka 103000 na 4 mesice, zaplaceno 139668, tj. 35%, tj. 7.9% na mesic (249% p.a.) - na druhou stranu, u hypoteky u snahy o zaplaceni drive (pred uplynutim fixniho obdobi) vam taky napari plne uroky...

No je to zkusenost za 36668, ale co byste od (jakekoliv) banky chtela - priste doporucuju propocitavat pred podpisem smlouvy a auto na splatky pojistovat.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Věrka 22. 3. 2006 10:34

Věrka
Kalkulace kupní ceny :dosud splaceno 4x4167 = 16668 Kč
částka předčasného splacení 122 941,97 Kč
nesplacená jistina k 15.3 1O1 133,48 Kč
doúčtovaný úrok za dny od posl.splátky 2696,59 Kč
Poplatek za předčasné ukončení
adminstrativní náklady na ukončení smlouvy 500,00 Kč
náklady spojené s ukončením fixace zdrojů 1000,90 Kč
Dosud neuhrazené náklady Věřitele(Poskytovatele
úvěru) vynaložené na služby třetích stran 17 611, Kč
Poplatek celkem 19 11,90 Kč

Celkem k úhradě 122 941,97 Kč
Takže skutečnost139 609,97-105 208´=34 401 Kč navíc..
Celá "legrace": Výše úvěru 105 208 Kč,administrativní poplatek 2 208 Kč,
Věrka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Premysl Tiser 7. 4. 2006 04:47

XX píše:
Vy budete asi vůl jak lev... Pro Vaši informaci, investice 60 kKč na 5 let s konečným zůstatkem 90 kKč přestavuje efektivní úrok cca 8,1%, tj. někde na úrovni stavebka před změnou zákona... BTW kdybyste mně půjčil 60 kKč na 5 let, kolik byste si představoval, že Vám po těch 5 letech vrátím? 62, 65, 70?e/quote]

Nevim, jestli je vul jak lev. Ty penize nesplati po peti letech jednorazove, ale postupne je splaci po celou dobu. Dluzna castka se tedy snizuje, urok bud emnohem vetsi. Kdyby dochazelo k linearnimu splaceni pujcky, pracovali by penize v prumeru polovine uvedene doby, takze urok by cinil presne 17,6% rocne.

Uvedeny vypocet je zkresleny, protoze zpocatku se hradi vice uroky a pujcka klesa pomaleji.
Premysl Tiser
Diskutér

Odeslat příspěvekod Petr Bajl 19. 4. 2006 18:30

Úvěry poskytované v ČR jsou židovina. Když se podíváte na společnosti v jiných zemích např. v Německu , mají zde velice nízké roční úroky zhruba kolem 6 % . Napomohl tomu zákon který u nás zatím chybí.
Petr Bajl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal P 20. 4. 2006 10:57

Docela by mě zajímalo kdo byl nucen podepisovat takový nehorázný smlouvy. Když si beru úvěr tak přece nepodepíšu první co mi kdo nabídne ale hledám, dnes neni potřeba cokoliv obíhat je tu internet, zdarma infolinky apod.
...
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tommy11 29. 6. 2006 16:40

Přesně tak sou to lichváři nehoráznýho zrna. Chci si brát auto na leasing a tak sem si zjišťoval kdo co nabízí a tzo co nabízí GE money auto, to je svin.....vo. Přeplatil bych 2x víc jak u ostatních
Tommy11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 30. 6. 2006 11:55

Michal P píše:Docela by mě zajímalo kdo byl nucen podepisovat takový nehorázný smlouvy. Když si beru úvěr tak přece nepodepíšu první co mi kdo nabídne ale hledám, dnes neni potřeba cokoliv obíhat je tu internet, zdarma infolinky apod. /quote]

Nikdo nebyl nucen. To jen nějaká lama něco podepsala a pak se se svou blbosti šla pochlubit na internet 8)
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jonathan 10. 10. 2006 21:27

Nemam nic moc konkrétního k tématu, jenom chci prohlásit, že s GE už nikdy nic. Jsou to zloději nejhorší na trhu. Šiřte tuhle zprávu dál a snad bude líp. Aloha
Jonathan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mario 26. 10. 2006 20:48

2 Jonathan: Spíš bych šířil, že jsi hlupák, stejně jako spousta dalších, a ne že GE jsou zloději... Já měl od GE taky půjčku, kterou jsem refinancoval, ale jestli někdo podepíše smlouvu kterou nečte, tak je fakt hlupák který může nadávat tak akorát sám na sebe a ne na GE. Nejen GE ale i mobilní operátoři ví, že Češi to je banda naivních hlupáku kterým když se něco slíbí, tak se zaprodají i ďáblu...
Když najdeš spoustu hlupáku kteří si od Tebe vezmou takovou půjčku, tak jim jí začneš dávat levněji? Budeš zkoušet co vydrží... Ty ani GE se nebudete chovat jako dobročinný spolek který bude šetřit chudáčky lidi ale budeš usilovat co nejvyšší zisk, ne?
Nedělám to ale znám to, možná bych to dokázal provést...
Mario
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ri.va 27. 10. 2006 20:41

Dovolila bych si souhlasit s tím anonymem z ledna - když se v tom někdo vyzná, tak se to kecá, že ti ostatní jsou volové. Ale člověk nemůže vědět všechno. Já jsem ve všech oblastech, ve kterých jde o peníze, totálně neohrabaná, a už několikrát jsem zjistila, že i když několik dní hledám a studuju všechno možné, stejně mi pak něco unikne. Smlouvy si můžu číst třeba pětkrát a nevidím nic špatného, protože nevím, po čem mám koukat. Nakonec jsem to vzdala a zařadila se k lidem, za které tyhle věci prostě zařizuje někdo jinej. Nemám na to a děsím se chvíle, kdy to nepůjde a budu muset sama. Obvinit někoho z blbosti je příliš snadné...
ri.va
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jonathan 27. 10. 2006 23:59

Ježiš, takový jako ty mam nejradši. Šalamounovo...však to znáš.
Můj příspěvek se týkal toho, že GE ma jedny z nejhorších podmínek na trhu ( v rámci solidních poskytovatelů finančních služeb). Tak až se tě někdo zeptá na radu, tak nedělej nejchytřejšího člověka na světě, protože jim bezesporu jseš, ale poraď jim něco jinýho než GE. A o tom to je.
Jonathan
Kolemjdoucí