Mate uver u Cetelem?

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Laco 21. 8. 2006 10:13

Ma nekdo z vas pujcku od Cetelemu? A jak jste s ni spokojeni? Uvazuji o uveru na nakup auta a u Cetelemu se to zda byt nejvyhodnejsi.
Laco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paysoft 21. 8. 2006 18:01

Mám úvěr Cetelemu od dubna, peníze jsem měla na účtu do 48 hodin, jsem maximálně spokojena. Jednání rychlé, vstřícné, úrok bezkonkurenční. Vřele doporučuji.
paysoft
paysoft
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Michal P 29. 8. 2006 11:16

Viz moje příspěvky zde
http://forum.finexpert.cz/viewtopic.php ... c&start=15
jinak naprostá spokojenost zprostředkoval mi ho prodejce.
Přeplatím celkem jen 21% ceny a splátky jsou na 5 let.
Michal P
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KOSŤA KOSTIČ 6. 1. 2007 03:39

Nemám sice od nich úvěr v pravém slova smyslu, ale využívám od nich aura kartu a jsou nejlepší na trhu. Splácí se minimálně 4% z celkovýho limitu karty, horní hranice splátky, ani počet splátek není dán. Splatit lze jednorázově, nebo kdykoli jindy a to vždy bez jakýchkoli sankcí. No a když nejsou finance na splátku, stačí si z tý karty zdarma poslat zbytek na účet a z toho ty peníze zase poslat zpátky. Pokud tam teda ještě něco je. A po splacení je neustále k dispozici i nadále, ale už se vůbec nic neplatí za vedení účtu, ani za mezinárodní platební kartu. A když něco kartou zaplatím a peníze vrátím do asi padesáti dnů, neplatím ani úrok. A když chci prachy převést na účet, stačí zavolat a většinou druhý den je tam mám. Prostě fakt super záležitost. Škoda jen, že maximální kredit je 60 kapříků. Být desetkrát vyšší, lichváři od konkurence nemaj šanci...
Jsem gastrosexuál, takže mi každá může akorát tak uvařit...
Je lepší mrtvej frajer, než živej sráč?
KOSŤA KOSTIČ
Diskutér

Odeslat příspěvekod Narcissus 5. 4. 2007 08:45

Mám dotaz - chci od Cetelem malou půjčku (jejich Půjčka na cokoli) do cca 30 000,- s tím, že ji splatím max. do 11-ti měsíců. Když použiju cetelemský kalkulátor, vyjde mi délka splácení, výše splátky, RPSN a roční úroková sazba.
Musím nějak do celkové zaplacené částky započítat i RPSN a roční úrokovou sazbu?
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 5. 4. 2007 11:57

Poplatky, RPSN, úroková sazba jsou již součástí té splátky která Vám vyšla v kalkulačce. Je to rozepsáno pouze kvůli zákonu, protože s jejich výší musíte být seznámen. Jinak jsem si sám kupoval auto pro soukromé použití přes Cetelem, a pokud porovnám leasing od Škofinu, který mi nyní končí na firemní auto a teď jsem v lednu kupoval přes Essox nové firemní /prodejce jiný úvěr nebyl schopen zprostředkovat/, pak mi jednoznačně nejlépe vyšel úvěr přes Cetelem. I s výhodou, že pokud je úvěr po odečtení akontace nižší než 300.000,- pak není potřeba uzavírat havarijní pojištění - ostatní jej mají jako podmínku a hned je úspora cca 10.000,- ročně.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod Narcissus 5. 4. 2007 21:17

Tak to je super, oni jsou kluci v Cetelemu docela levní. Dík za odpověď.
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papshop 5. 4. 2007 21:30

Levný není žádný úvěr, ale občas to jinak nejde.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 18. 6. 2007 12:27

pridavam se k pozitivnimu hodnoceni Cetelemu.. nemam sice zadny uver na auto ale klasickou bezucelovou pujcku 250tisic Kc a k tomu jejich kreditku. Ta kreditka takovej prumer ale pujcka teda rozhodne levnejsi nez byly uroky a RPSN od banky... jednoznacne doporucuju.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod dalich 19. 6. 2007 02:02

Kupoval jsem ojeté auto, prošel pár nabídek včetně leasingu a Cetelem byl jasnou volbou. Ideální je uzavřít smlouvu přes web, máte to pak bez poplatku. Chování Cetelemu, podmínky, sazby i způsoby řešení nestandardních situací (např. problémy se splácením, doložení příjmů atp.) = určitě DOPORUČUJI!
Presstitut a zloděj z povolání.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dede 8. 12. 2007 01:50

Neví někdo, jak je to s mimořádnými splátkami u Cetelemu?
Maník na infolince pořád blekotal něco o tom, že můžu mimořádně splatit maximálně 20000kč, při vyšší částce si prý účtují 5% sankci. Když jsem to chtěl vyvětlit, tak to opakoval pořád dokola.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 8. 12. 2007 02:26

Stačí se mrknout do všeobecných úvěrových podmínek ...
viz bod III.3.3:
Cetelem je při předčasném splacení úvěru nebo jeho čerpání se specifickými podmínkami splácení, oprávněn požadovat od klienta současně s úhradou předčasné splátky úhradu nákladů s tím spojených, a to až do výše 5 % z předčasně splacené úvěrové jistiny.
Dokonce tam ani těch 20 000 Kč není ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Moderátor

Odeslat příspěvekod dede 8. 12. 2007 11:39

Já to tam našel také, ale nechtělo se mi věřit, že na infolince lžou.
dede
Diskutér

Odeslat příspěvekod khonsun 8. 12. 2007 18:01

Kupoval jsem pres ne klimatizaci v Globusu, protoze nechteli nic navic. V jejich losovani jsem si vytahl nejakych 20 procent a skutecne jsem to mel celkove levnejsi, nez kdybych platil hotove. Protoze jsem vporadku splacel /duchodce/, poslali mi kartu na 20 tis kreditu, ale tu nevyuzivam. Takze spokojenost.
Za 27 let mi bude 100.
khonsun
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2008 15:20

Jiri O.: to sis jako vyrizoval pujcku sam pro sebe? Trosicku divne ne?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod mobilman 26. 1. 2008 02:29

no asi jo, proc by nepozadal :) muze preci kazdy...
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 26. 1. 2008 20:40

mobilman: spise je to trapna reklama na sluzby tehoz cloveka :wink:

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Pecuch 27. 1. 2008 19:38

Pujcku u Cetelemu mam uz druhou, na prvni jsem preplatil par stovek a druhou na koupi notebooku mam zdarma. Tak plna spokojenost.
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 27. 1. 2008 20:13

Pecuch: par stovek? Takze sis pujcoval v radu desetikorun? :mrgreen:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod kolda55 13. 3. 2008 22:21

Vstricnost v Cetelemu je opravdu velmi dobra....Chovaji se ke klientovi se vsi uctou !
Napr. Home Credit je nehorazna firma ktera se chova ke klientum opravdu dost hnusne !
kolda55
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pecuch 14. 3. 2008 08:21

Ne, bylo to v radu tisicikorun, neco kolem 20.000,- a opravdu to navyseni bylo nizke. Vsem Cetelem doporucuji, vstricne jednani na pobocce v Brne, nizke uroky a pres internet bez poplatku. Navic maji i dobrou kreditku Aura. :D
2016 Ford Mondeo 2.0 TDCi
2014 Honda Integra 750
2006 Yamaha FZ1 Fazer
Pecuch
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janyH 30. 5. 2008 06:30

ja som vyuzil kartu aura ,pozical som si 40.000sk s tym ze mesacne budem splacat 2000sk. minul som to naraz a nejak mi to financne nevychadza a preto vzdy ked vlozim 2000sk na konci mesiaca ich vyberiem. Chodia mi vypisy a to mesacny urok 700sk plus nejake poistenie a vedenie uctu co robi asi 100sk, tak mne to pripada dost nevyhodne, alebo to tak ma byt? vdaka za odpoved
janyH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 30. 5. 2008 08:00

janyH: vitej v realite.

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod janyH 3. 6. 2008 16:36

sauron: tak teda rozmyslam ci nezobrat z Tatra banky nejaky vyhodny bezucelovy uver , vyplatil by som celu ciastku u cetelemu popripade si kupil vytuzene ojazdene auto, co myslite je to vyhodne? necham si poradit. Islo by o sumu cca 130 000sk
janyH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 6. 2008 21:31

Máš problémy se splácením 40 kSk a chceš si půjčit dalších 130? Vítej v pekle, nešťastníku...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 6. 2008 22:39

Tomáš Marný: takhle zije pomerne dost lidi v populaci. Osobne to nechapu :roll:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 6. 2008 01:07

To S474N: Já to bohužel taky nechápu, ale mám s tím osobní, či spíše rodinnou, zkušenost. Prostě čím větší blbec, tím víc si půjčí a je mu jedno, jestli to bude moct splácet nebo ne. Přímá souvislost s IQ...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 4. 6. 2008 11:01

Taky jsem si pujcoval od Cetelemu pred tremi roky. Zarizovali jsme byt a kolega me upozornil na akci, kde pri koupi nabizel eshop uver u Cetelemu RPSN kolem 10% nebo bez navyseni splatit pujcku do 3 mesicu. Pucka byla asi 75tisic, splacena bez koruny navyseni, bez zadnych problemu.

Za dalsi rok byla podobna akce, limit byl ale snizen asi na 50 tisic, tentkrat jsme kupovali drazsi elektroniku asi za 35tisic, ale ten uver nam zamitli bez udani duvodu. A to s cistym zaznamem v registru, ale uz nas nechteli na dalsi tri mesice sponzorovat :)
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 6. 2008 11:34

4honza: asi tak, videli ze splacis a ze z tebe nic navic nekapne, tak to radeji zamitnuli rovnou :mrgreen:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod janyH 5. 6. 2008 17:12

no aby som vas priviedol na spravnu mieru! nikde som netrvdil ze neviem splatit tych 40 tis sk tak absolutne nerozumiem co to tu rozvadzate, len som podotkol ze ten cetelem neni az tak super vyhodny jak ho tu seci ospevuju, to je fsjo.
janyH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 5. 6. 2008 18:44

janyH: Když už máš nemoc HoSiP (zkratka Houno Si Pamatuju, něco jako AIDS) a nepamatuješ si, co jsi napsal před pár dny, tak se alespoň vrať o stránku zpátky a přečti si to:

"ja som vyuzil kartu aura ,pozical som si 40.000sk s tym ze mesacne budem splacat 2000sk. minul som to naraz a nejak mi to financne nevychadza a preto vzdy ked vlozim 2000sk na konci mesiaca ich vyberiem."

Pokud ještě umím slovensky, tak mně z toho nějak nevyplývá, že to vieš splatit...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod wannadoo 10. 4. 2009 12:34

Dobrý den všem! Četla jsem jen některé příspěvky a byla jsem velice překvapena, že Cetelem byl vesměs hodnocený kladně, dokonce "nadšeně"... Myslím si, že hlavně proto, že se jednalo buď o potenciální klienty nebo o ty, kteří se zatím nedostali do problémů a splácejí. Ale pokud se dosanete do složité situace, např. ztráta zaměstnání, nedá se už vůbec hovořit o nějaké vstřícnosti! Kvůli opoždění splátky jsem se setkala s arogancí, ironií, dokonce i s hulvátstvím typu "vy si tady podmínky určovat nebudete" a "milý" hlas mě také "informoval" o možnosti exekuce SJM... Samozřejmě, chtějí zpátky své peníze, to je v pořádku, ale i to jde dělat slušně a na profesionální úrovni.
wannadoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 4. 2009 13:08

Tyhle splátkové společnosti asi budou všechny stejné. Myslím, že podnikat v oblasti půjčování peněz je jen pro otrlé, kteří se v případě nutnosti neštítí ničeho. Nějak ty peníze z neplatičů vyrazit musí, větším či menším násilím. Já mám také neplatiče, ale jsem na ně milý, koneckonců jsem to já, kdo z nich chce dostat svoje peníze :)
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 10. 4. 2009 21:01

Mám pocit, že lidi, kteří vykřikují, že se jednou jedinkrát zpozdili se splátkou o jeden jediný den a hned měli problémy, trochu kecají... Pokud tedy měli úvěr u relativně seriózní společnosti a ne u pofiderních nejmenovaných firem s RPSN od 150%...
Mně u jisté stavební spořitelny taky řekli, že podle smlouvy má být splátka na účtu do 20., ale že tolerují, pokud je tam do konce měsíce, pokud to ovšem není pravidlem.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 10. 4. 2009 21:53

No, je otázka jestli se kvůli krizi pravidla interně nezpřísnila.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod wannadoo 11. 4. 2009 06:09

Pravidla se někde už zpřísnila nebo se určitě ještě zpřísní. Ale taky záleží na tom, na koho na info lince "padnete" - pokud máte čas a trpělivost zavolat několikrát, dost často dostanete na jeden konkrétní dotaz několik různých odpovědí, ale slušných. Ten "neslušňák" měl asi "špatný den", ale bylo mi řečeno, že stěžovat si na jeho chování nemá smysl, i kdyby mi řekl své jméno...
wannadoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wannadoo 11. 4. 2009 06:11

Jednalo se o Cetelem, má odpověď/příspěvek viz. níže.
wannadoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wannadoo 11. 4. 2009 06:14

Tomáš Marný píše:Mám pocit, že lidi, kteří vykřikují, že se jednou jedinkrát zpozdili se splátkou o jeden jediný den a hned měli problémy, trochu kecají... Pokud tedy měli úvěr u relativně seriózní společnosti a ne u pofiderních nejmenovaných firem s RPSN od 150%...
Mně u jisté stavební spořitelny taky řekli, že podle smlouvy má být splátka na účtu do 20., ale že tolerují, pokud je tam do konce měsíce, pokud to ovšem není pravidlem.

Jednalo se o Cetelem, více v dalším příspěvku.
wannadoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 11. 4. 2009 13:39

Mně to staří říci/napsat jednou, jsou schopen to pochopit napoprvé :-). Hlas se obvykle zvyšuje na lidi, kteří nejsou schopni něco pochopit ani napodruhé :-). Možná proto byl na Vás ten člověk u Cetelemu nepříjemný ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod kekeki 21. 4. 2009 17:09

Ja mam pujcku i kartu aura u celtelemu a muzu rict ze to jsou pekny zmr,,,,
Kdyz se zpozdite se splatkou na kartu s mesicni splatkou 1000 nauctovali si 800 korun jako urok , kdyz si sjednavate pujcku pres postu ani je nezajima se vas zeptat jaky chcete pojisteni treba jako pro ztratu zamestnani proste si zaskrtli policko B bez moji vedemosti samozdrejme je to ma vina ze jsem to podepisovala,ale kdyz se specha tak se specha,volala jsem jestli by mi odlozit na jeden mesic pujcku oni mi rekli k cemu vam to bude byli neprijemni , jednu splatku jsem bohuzel nezaplatila a kazdy tyden vam chodi upominka po 400 kc jako urok za nezaplaceni castky, takze za mesic to bylo 1200 urok ,nezajimalo pry sehnat 7000 za 3 dny je lehke . Maji sileny uroky a nezajima je nic !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kekeki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brnakk 21. 4. 2009 19:06

Kupoval jsem si přes Cetelem notebook za 20k. Měli akci, když splatím do 10 měsíců, nebudu platit ani Kč navíc, tak proč to nevyužít. Vše jsem splácel včas a nebyl jediný problém. Jejich kreditku nevyužívám a jsem spokojen.
"Go for a business that any idiot can run – because sooner or later, any idiot is probably going to run it." - Peter Lynch
brnakk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 21. 4. 2009 20:06

Kikina si evidentně plete úrok a smluvní pokutu nebo poplatek za upomínku... Takoví lidi by měli mít soudně zakázáno půjčovat si cokoliv jiného, než mouku od sousedky...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 4. 2009 05:10

brnakk: jj, podobnou nabídku jsem už také někde viděl, tuším, že snad u Mironetu. Sranda je, že když se ti to nepovede do té inzerované doby splatit, tak tam bylo asi 30% RPNS :-) Oni zkrátka počítali s tím, resp. ta splátková společnost, že si ten úvěr prodloužíš, nebo přeceníš své schopnosti ho splácet.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 4. 2009 05:56

kekeki: Podepsala jsi smluvní podmínky? Podepsala. Porušila jsi je? Porušila. Tak se nediv.
Vysoké sankční pokuty má každý, Citibank u jejich kreditní karty má 550 Kč. Je to podstatný zdroj příjmů splátkových společností. Karty od Cetelem mají aspoň 1 výhodu - naprosto bezkonkurenční kurzy cizích měn. Kdyby byla jejich karta zdarma, už jsem si jí pořídil.

Jo a že jsi nečetla co jsi podepsala? Co na to asi tak říct ... Možná by bylo vhodné zauvažovat o omezení svéprávnosti :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zdibrid 22. 4. 2009 07:41

PatrikChrz: kreditku mi poslali automaticky po splacení úvěru. Možná má výhodné kurzy, ale jako špachtle na lepení byla vynikající :D
Zdibrid
Diskutér

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 22. 4. 2009 08:23

Těmhle pochybným firmám je třeba se obloukem vyhýbat! Cetelem, Provident, Homecredit, ještě bych sem přiřadil GE Money. Homecredit zruinoval stovky tisíc ruských domácností, dělá naší zemi v Rusku "dobrou" reklamu.
Půjčky má smysl si brát jen od bank, ty alespoň dbají na svou pověst.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 08:46

Ruprecht001 píše:brnakk: jj, podobnou nabídku jsem už také někde viděl, tuším, že snad u Mironetu. Sranda je, že když se ti to nepovede do té inzerované doby splatit, tak tam bylo asi 30% RPNS :-) Oni zkrátka počítali s tím, resp. ta splátková společnost, že si ten úvěr prodloužíš, nebo přeceníš své schopnosti ho splácet.

To má Cetelem taky... Splácet a po roce zaplatit zbytek, nebo platit další 2 roky, RPSN 32,4%. Samozřejmě člověka na ten doplatek neupozorní, není ani na složenkách, co na splácení po celé 3 roky pošlou.

To stanislav.stribrny: Neřekl bych, že Cetelem patří do stejné sorty jako ty ostatní.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 22. 4. 2009 09:10

Tomáš Marný: Souhlas. Cetelem, GE a HomeCredit bych rozhodně neházel do jednoho pytle s Providentem apod. Proveident a spol je zaměřený trochu jinak a jejich RPNS je řekl bych řádově jinde :-D
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 4. 2009 10:15

To Sauron: Tak já to zkusím pomalu a polopaticky: Přijde ti 36 ks složenek, kde je předtištěno, dejme tomu, 862 Kč. Složenka na onen doplatek po roce, který činí 8.500,- Kč, ovšem mezi nimi není. Protože jinak by člověka mohlo trknout, že má něco po roce doplatit...
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 09:35

Dobrý den,
nevíte někdo proč požaduje Cetelem výpis z účtu při úvěru? Jestli kvůli bydlišti nebo jestli detailně kontrolují položky? díky moc
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 09:45

Většinou je to další ověření příjmů, aspoň mBank při vydání kreditní karty "dle příjmů" chce výpis z účtu NA KTERÝ CHODÍ VÝPLATA (výslovně to mají takto uvedeno). K tomu chtějí i potvrzení od zaměstnavatele. Prostě se hůře falšuje 1 dokument (potvrzení od zaměstnavatele), než dva dokumenty (potvrzení od zaměstnavatele + výpis z účtu).

Ale samozřejmě těch údajů, co se z toho dá zjistit je víc, bydliště, způsob hospodaření (vybereš vše hned jak to přijde na účet), počet plateb kartou,...
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 09:58

Díky ti za odpověd. Já jsem totiž teď na tom výpisu z banky zjistila chybu.Započítali mi kontokorent do mínusu 1608,-Kč a já ho vůbec nečerpala (mám ho sjednaný na 5.000 ,-Kč).Přitom v druhém sloupci mám konečný zůstatek 9.000 v plusu, tak nevím teď jak to bude posuzovat Cetelem. A jestli jim tam mám volat, že jsem tam našla chybu a tak. Nebo jestli to zas až tak moc studovat nebudou ten výpis.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 7. 2009 10:09

Bohužel banky ani splátkové společnosti nijak nezveřejňují průběh posuzování žadatelů :₍
Pokud to může vypadat jako nepovolený debet, tak bych k tomu určitě nějaký vysvětlující dopis napsal.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ondrasz 16. 7. 2009 10:10

Patrik spíš hůře se falšují 2 dokumenty než jen 1, předpokládám že tam mělo být. ;-)
Ondrasz
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:14

No to jo ,ale nevím co jim tam mám napsat vypadá to takto:
Výše KTK úvěru 5.000,- Kč
Vyčerpané 1608,- Kč
Z toho po splatnosti: 0
Disponibilní zůstatek 3.391,08
a v
v druhém sloupci
Konečný zůstatek 9.969,45

Tak tomu nerozumím jestli je špatně výpis z banky nebo jak se vůbec zaúčtovává ten kontokorent.
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 7. 2009 10:27

Konečný zůstatek v plusu vůbec nemusí znamenat nečerpání kontokorentu. Než bych to viděl na chybu banky, to bych si to ještě zkontroloval. Prostě vám přišla nějaká platba, která splatila debet, ale den dva jste v něm klidně být mohla. Ještě poznáte na úrocích.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod lucinka316 16. 7. 2009 10:37

Jo to chápu, ale výpis je od 31.05. do 30.06. a když si sečtu položky ,které mi odešli (peníze) tak jsem v plusu 9.969.45. Takže nevím proč tam uvádějí disponibilní zůstatek KTK úvěru 3.391 ,když mám nastaveno 5.000. Bojím se ,že mi tu půjčku kvůli tomu nedají. Jo a ještě jiná platba na splacení debetu tam nepřišla to by bylo vidět právě v tom výpisu ne?
lucinka316
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 20:38

Meli jsme nekolik uveru od Cetelem v ramci 0% RPSN. Vzdy jsme to v poradku zplatili aby jsme mohli vyuzit prave 0% RPSN a pujcka nas nic nestala.
Ale nikdy nam neprislo nejake to potvrzeni o splaceni uveru. Cetelem vzdy posle pouze dopis na zacatku s cislem uctu kam zasilat bankovky, ale potvrzeni, to ne.
Chapu, ze to jsou pro Cetelem vydaje navic, ktere jim uz nic neprinese.
Na druhou stranu se docela obavam, ze za par let zazvoni exekutor, ze jim jedna splatka neprisla a ze dluzime nejakou raketu. Zkousel jste se nekdo ziskat nejaky papir, ze nemate vuci spolecnosti zadne zavazky nebo tak neco? Docela mam z toho strach.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 20:45

Pokud jste úvěr splácel bankovním převodem, tak to může posloužit jako dostatečný důkaz. Podle stávajícího zákona o bankách, mají povinnost ukládat data o transakcích nejméně po dobu deseti let.

Jinak samozřejmě máte jako (bývalý) dlužník právo požádat Cetelem o potvrzení splnění závazku.
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr222 8. 9. 2009 21:00

Tak splatky z uctu odesly, ale jestli byly v poradku pripsany Cetelemu....
Nejsem si jist, jestli to, ze mam vypis z uctu, ze penize byly odeslany znamena, ze jsem z obliga.
Pravo na vypis - je to nekde zakotveno? Pak me napada, ze by to mohlo byt zpoplatneno jako jakesi potvrzeni.
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 4honza 8. 9. 2009 21:34

Tak jsem ti to našel, je to jedna z povinností věřitele.

Občanský zákoník § 569

(1) Věřitel je povinen vydat dlužníkovi na jeho požádání písemné potvrzení o tom, že dluh byl zcela nebo zčásti splněn.

Co se týče připsání na účet, to řeší zákon o bankách. V případě, že by nebyly peníze připsány na účet plátce do 3 pracovních dnů, odpovědnost je na bance, která svojí povinnost nesplnila (banka odesílající platbu čí přijímající platbu)
Naposledy upravil 4honza dne 8. 9. 2009 21:35, celkově upraveno 1
4honza
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 8. 9. 2009 21:34

A zkoušel jsi klientskou zónu na http://www.cetelem.cz? Tam zjistíš, jestli jsi s nějakou splátkou pozadu nebo ne. Bohužel nelze zjistit zůstatek dluhu.

Jinak já splatil úvěr s 0% navýšením (tedy ten typ "buď do roka zaplatíte všechno, nebo za 3 roky přeplatíte 30%) koncem července a dopis o splacení mně přišel minulý týden.
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr222 9. 9. 2009 00:12

4honza: Dik, to vypada zajimave

My meli 3 pujcky vsechny s podobnym scenarem - varianta 1 s 0% RPSN - do roka a varianta 2 kde bylo asi 15-20%, ale potvrzeni nam nikdy neprislo, spis Aura karta aj. nabidky.
Klientske sekce jsem si nevsiml, vyzkousim :idea: .
petr222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mobilman 10. 9. 2009 21:51

Cetelem bohužel standardně potvrzení o ukončení úvěru nedává, já si o to musel extra požádat když už jsem měl pocit že jsem ho splatil a potvrdili mi že se vydává jen na žádost (tedy sami to neposílají automaticky) a sdělili mi výši přeplatku který jsem si mohl nechat za poplatek nechat poslat na účet nebo by ho zdarma připsali na jinou úvěrovou smlouvu pokud bych u nich ještě nějakou měl...
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod ka-spel 1. 12. 2010 23:23

Píšete tady o podmínkách Cetelemu. Díval jsem se na jejich online kalkulačku a mají celkem dobré (no řekl bych nejlepší) úroky. Uvažuji o přefinancování sekery na kreditce. A splácet pak podstatně lepší splátky. Může někdo říct, jak podrobně zjišťují výpisy z banky a zda pokud tam uvidí nějaké splatky, jestli je vůbec šance? Jak říkám nejde o úvěr navíc, ale o přefinancování.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Odeslat příspěvekod mobilman 2. 12. 2010 09:56

V žádosti musíte uvést veškeré splátky - jinak se dopouštíte úvěrového podvodu tím že zamlčíte nebo zkreslíte některé důležité informace.
Pokud splácíte v pořádku a máte slušný příjem pak není u Cetelemu problém.
mobilman
Diskutér

Odeslat příspěvekod Zolik610 15. 4. 2016 12:36

Pokial možem poradit,tak auto od nich neberte.My sme si so ženou vzali auto s ich úverom a dopadlo to na prd.Dali sme 50 000kč,auto stálo 85 000kč a nakoniec celkovu cenu zaplatíme skoro 140 000 kč.Takže lychvarina jak svina.Kludne si to spočítejte jestli se to vyplati ;)
Zolik610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Smurfik 15. 4. 2016 13:05

Proč sis to nespočítal ty předem?
Smurfik
Diskutér

Odeslat příspěvekod radecekh 15. 4. 2016 14:56

Zolik610:
Řekl bych, že zásadní problém je v tom, že to auto 85 tisíc nestálo. To byla jen fiktivní cena při financování úvěrem, aby to dobře vypadalo.
Ani Cetelem není takový zloděj, aby půjčil 35 tisíc a chtěl vrátit 90 tisíc.
radecekh
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 15. 4. 2016 15:18

Ale tak třeba do splátek úvěru započítali také platby pojistného na povinné ručení a havarijní pojištění.
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 15. 4. 2016 16:33

A provizi za sjednání úvěru 20 tisíc. Takhle funguje řada autobazaru
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 4. 2016 07:45

Myslis jako dalsi provizi k te, co dostane od Cetelemu?
osobne2
Diskutér

Odeslat příspěvekod avathar 17. 4. 2016 08:43

Normální provize je okolo 1%, tyhle bazary preuctovavaji třeba 20%. Určitě je to ojeb zákazníků, kdyby odstoupili od smlouvy apod.
avathar
Diskutér

Odeslat příspěvekod osobne2 17. 4. 2016 11:25

To jo no. Tak ale když to je uvedeno ve smlouvě a zákazník to podepíše ... jeho boj.
osobne2
Diskutér