kontokorent

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod strny88 14. 3. 2008 19:56

Dobrý den, mám učet u České spořitelny, do nedávné doby se jednalo o program Student+, studia jsem zanechal a nyní mám běžný učet. Zatím nikde nepracuji, ale potřebuji přečerpat učet o 10000kč. Lze to? Děkuji
strny88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hiro.N 14. 3. 2008 20:57

lze, ja ho mam za 15,9% rocne,ale vyuzivam to v krajni nouzi cca na 2 tydny, bez problemu ti schvalej 10k jenze MUSIS mit nejaky prijmy,tkz se bojim,ze to bude neuspesny...
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 3. 2008 21:11

Bez 3 měsíční historie příchozích platů pochybuji, že by jakákoliv banka dala úvěr (jakýkoliv).
No, jak se říká, "líná huba, holé neštěstí" :-), takže zkusil bych se zeptat, možná spíš mailem, než na přepážce, ale šanci moc nevidím.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 3. 2008 00:11

No zrovna spořitelna myslím u studentskýho konta měla kontokorent kdysi až 20 000 automaticky - takže pokud jsi to využíval a máš u nich tím pádem historii člověka, kterej je schopnej to splácet, mohlo by to jít...
KubaPa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hiro.N 15. 3. 2008 00:56

ale to neni tak jednoduchy, meli podminky s tim,ze to musi odsouhlasit rodice nebo tak neco..jakoby rucitele nebo co ja vim.proste se kryjou aby to meli kdyztak z koho dostavat...kazdopadne pro ne je stezejni prijem za posledni 3 mesice, deleno trema = prumernej a podle toho ti to shcvalej..tkz by timhle stylem zkoumali i rodice
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod strny88 15. 3. 2008 03:29

Dnes jsem se podival na výpisy a mám stále Student+, co jsem se díval na internetu, tak s programem student+ mám nárok na 15000kč, ale potřebují předložit potvrzení o studiu,já potvrzení ze studia mám(ikdyž už nejsem studentem) potvrzení je staré přesně měsíc. Lze tohlke potvrzení o studiu použít??
strny88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2008 08:27

strny88 píše:...,já potvrzení ze studia mám(ikdyž už nejsem studentem) ...? /quote]

Tohle je zahrávání si s ohněm. Jedná se totiž o úvěrový podvod a to je trestný čin. Stačí abys včas nezaplatil (zapomněl, nemohl, zadal chybný příkaz,...), pojišťovna začně pátrat a lítáš v pěkným průšvihu.

§ 250b
(1) Kdo při sjednávání úvěrové smlouvy či v žádosti o poskytnutí subvence nebo dotace uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti nebo peněžitým trestem.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 3. 2008 14:03

Hiro.N píše:ale to neni tak jednoduchy, meli podminky s tim,ze to musi odsouhlasit rodice nebo tak neco..jakoby rucitele nebo co ja vim.proste se kryjou aby to meli kdyztak z koho dostavat...kazdopadne pro ne je stezejni prijem za posledni 3 mesice, deleno trema = prumernej a podle toho ti to shcvalej..tkz by timhle stylem zkoumali i rodice
Zajímavý, je to teda už asi tři roky, ale nic o rodičích tam nebylo - prostě jsem otevřel studentský konto a automaticky dostal kontokorent.
KubaPa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 15. 3. 2008 14:05

strny88 píše:Dnes jsem se podival na výpisy a mám stále Student+, co jsem se díval na internetu, tak s programem student+ mám nárok na 15000kč, ale potřebují předložit potvrzení o studiu,já potvrzení ze studia mám(ikdyž už nejsem studentem) potvrzení je staré přesně měsíc. Lze tohlke potvrzení o studiu použít??r/quote]
Takový potvrzení bych nepoužíval.
Ale přečti si podmínky toho studentskýho konta - některý banky ti ho do určitýho věku nechaj i po skončení studia. Pokud to tak je a zároveň k němu nabízej automaticky kontokorent, měli by ti ho dát bez toho, abys jim nějak kecal (to bych taky nedělal).
KubaPa
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 15. 3. 2008 14:51

Děkuji, hodně jste mi pomohli, hned v pondělí si tam zajdu a zeptám se na přepážce.
strny88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 3. 2008 15:24

...a pokud to nevyjde na přepážce, zkusil bych ještě maila. On člověk někdy dostane jiné info na přepážce a jiné v call centru.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 19. 3. 2008 16:59

ještě se chci zeptat, pokud jim předložím doklad o studiu, kontrolují si to nějak zpětně se školou? Dík
strny88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 3. 2008 21:25

strny88: mohou a nemusejí, záleží na vnitřních předpisech banky (výše kontokorentu, minulost klienta, ...), ale i třeba aktuální náladě oprávněného pracovníka.

Ale jak jsem psal výše - § 250!!!! Strkáš hlavu pod gilotinu!
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 22. 3. 2008 00:22

PatrikChrz, děkuji za cenné rady, ono to asi opravdu nemá cenu takhle riskovat. Tak díky za upozornění a objasnění.
strny88
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron