CITIBANK

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Mobilmaniak1981 30. 8. 2008 16:34

Mě se jedná o následující věc, zúčtovací období obvykle u služeb mobilních OP jsou tři...jak to je u kreditky, teoreticky 30 různých zúčtovacích období ? Příklad KK si zaktivuju 1.9. a koupím zboží 15.9. tak těch 55 dnů mám od 1.9. nebo od 15.9. ? Anebo mám jen 40 dnů.
Těch 25 dnů na splacení chápu, na výpise je napsané dokdy mám částku uhradit, to je ok.
Mobilmaniak1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mobilmaniak1981 31. 8. 2008 12:44

Já myslel, že to je tak : 1.9. BO 55 dní do 25.10., nákup 20.9. BO do 25.10. beru zúčtovací období 1-31., nejlepší by bylo mít zúčtovací v měsící a ne jinak, to pak by se z toho jeden zbláznil. Jasně hlídat výpis to jo, ale nikde na výpise není napsané BO 12.-11.
Pořád se v tom hrabu, ale než si něco pořídím, chci to mít ověřené.
Mobilmaniak1981
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xls 1. 9. 2008 08:05

Tak máme 1.9. a slíbený nový sazebník na webu nikde. Asi si myslej, že bude lepší to publikovat zpětně.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod snowboarder 1. 9. 2008 13:12

tak jako ostatně to poslední dobou prochází všem :-\
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2008 07:38

2.9.: zase nic. Je zajímavý, že když se zpozdí klient, tak ho každý takováhle sranda vyjde 550,-, když banka, tak je to ok.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 2. 9. 2008 22:21

xls píše:2.9.: zase nic. Je zajímavý, že když se zpozdí klient, tak ho každý takováhle sranda vyjde 550,-, když banka, tak je to ok.

Tak už tam visí... A není to hezké. Přibyl poplatek za transakce v zahraničí. To jen potvrzuje moji doměnku, protože v druhé polovině srpna byly kurzy karet Citi děsné, doslova odstrašující. A bude hůř. :-(
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xls 2. 9. 2008 22:45

V podstatě po mBank další banka, která by si mohla nechat na kartu vyrazit "V ZAHRANIČÍ NEPOUŽITELNÉ". No nic, zařídím si pro tyhle účely něco jinýho.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod dalich 2. 9. 2008 23:00

xls píše:V podstatě po mBank další banka, která by si mohla nechat na kartu vyrazit "V ZAHRANIČÍ NEPOUŽITELNÉ". No nic, zařídím si pro tyhle účely něco jinýho.

Je to fakt na pytel, přitom kreditky Citi donedávna měly dobré sazby. No nic... Jinak hodně dobré kurzy (nejlepší) mají karty Cetelem a HSBC Bank.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod memorix 15. 9. 2008 05:59

V případě Vaší platební neschopnosti, předlužení, konkursu, duševní choroby, smrti nebo jiné právní nezpůsobilosti nejsou nikterak dotčena nebo ovlivněna naše práva a prostředky nápravy a aktuální zůstatek se v takovém případě stává okamžitě splatným. Vy nebo Váš zástupce jste povinen nám v tomto případě neprodleně navrátit kartu přestřiženou na dvě části..

Ty podminky Citi jsou sileny. Je videt, ze pamatuji na vsechno. Jakmile u vas propukne schizofrenie, hned zrana kartu prestrihnout a vratit.
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod dalich 15. 9. 2008 10:07

memorix píše:V případě Vaší platební neschopnosti, předlužení, konkursu, duševní choroby, smrti nebo jiné právní nezpůsobilosti nejsou nikterak dotčena nebo ovlivněna naše práva a prostředky nápravy a aktuální zůstatek se v takovém případě stává okamžitě splatným. Vy nebo Váš zástupce jste povinen nám v tomto případě neprodleně navrátit kartu přestřiženou na dvě části..

Ty podminky Citi jsou sileny. Je videt, ze pamatuji na vsechno. Jakmile u vas propukne schizofrenie, hned zrana kartu prestrihnout a vratit.

Prostě Amerika. :mrgreen:
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Caddy 2. 10. 2008 18:02

ja se pridam k tem zdesenym z Citibank kreditky - vypadala vyhodne, ale clovek ma pocit, ze ty penize proste samovolne sublimuji, mesicne ubyva pomalu vic, nez je vyse splatky, i kdyz se nepouziva... :) Nemluve o 90,- korunach za vyber hotovosti a tom, ze s ena to nevztahuje bezurocne obdobi, 550,- korun za pozdni splatku nebo za predcasne splaceni silene pujcky po telefonu (NIKDY to nezkousejte!)...a vubec, zbavit se jich, to je porod...
Kdyz mi ted rikala moje poradkyne v CS podminky jejich kreditky, malem jsme sel pod stul, kdyz jsme si uvedomil, jaky jsou v Citi zlodeji...to pomalu neni banka, ale instituce pomalu srovnatelna s Providentem...

joa jeste jsem si vzpomnel na kurs, kdyz platim treba na paypalu, zpravidla kurs byva i o korunu horsi, nez kdyz platim normalni kartou od CS...pakuji se, kde jen to jde
Caddy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 2. 10. 2008 20:54

Hm, a já myslel, že do ní půjdu, protože mně pomalu končí platnost VISA Kredit Partner od ČS... Spořka sice tvrdí, že pokud nebudu chtít jejich zázračnou chytrou kartu, vydají mně znovu tu původní, ale :twisted: jim věř :hm .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2008 21:07

Smlouva se Citi je prostě "smlouva s ďáblem". Pokud dodržíš všechny jejich podmínky a kartu používáš opravdu jen k placení, nepřekročíš limit a vše včas splatíš, tak to může být dobrý sluha, ale běda, jak o milimetr uhneš, hned dostaneš po papuli :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 2. 10. 2008 21:10

To, že to je smlouva s ďáblem, tak toho jsem si byl vědom a dávám si pozor. Jakej ale použili kurz při mý poslední platbě přes internet do zahraničí v eurech (ČNB střed + 4%), tak to už přestává být sranda a je to pomalu na zrušení. A to se snad má od října ještě zhoršit.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 10. 2008 21:31

Citi se teď už hodí opravdu jen na platby v rámci ČR a to pouze při malém objemu (při větším se vyplatí "vracecí" kreditky, např. Bene+ (taky nemá špatné kurzy cizích měn) a nebo Cetelem (ta (dle obratu) vrací až 1,5 % a má nejlepší kurzy cizích měn na trhu).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků