CITIBANK

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kazetka149 4. 4. 2008 11:02

Musím se podělit se zkušeností s CITIbank mají teď celkem výhodné úvěrové karty. Dali nám na kartu 60 tisíc s tím, když vybereme a do 55 dnů vrátíme tak nic navíc neplatíme. Máme to pro jistotu než pojedeme na dovolenou aby jsme nemuseli vézt tak velkou hotovost a kdyby se něco stalo. Tak to se mi zdá celkem dobré. Pokud neuhradíte do dané lhůty nabíhá vám klasický splátkový kalendář. Ale podmínky nevím zase tak podrobně jsem to neprohlížela to ví manžel. Netvrdím tedy že je to dlouhodobě nějak výhodné. Pouze, že je to výhodné krátkodobě. tak podvodníkům fuj a pěkné dny.
kazetka149
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2008 11:06

...určitě? Podle mě se bezúročné období vztahuje pouze na případy, kdy jsou peníze utraceny nákupem (banka dostane provizi, tak nemusí peníze úročit). Ale při výběru hotovosti úroky (a ne malé) nabíhají okamžitě!
A těch 55 dnů je "až 55 dnů", tedy peníze musejí být splaceny zpravidla do 25. dne následujícího měsíce (a to i v případě, že byly vybrány třeba třicátého - takže z "až 55 dní" je rázem 26 dní).
Smlouva se Citi je smlouva s ďáblem. Stačí nedodržet podmínky a už jsou tu poměrně značné sankce (např. 550 Kč za přešvihnutí limitu - to se může podařit celkem snadno).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 4. 2008 11:20

Kdepak, existují už i v ČR banky, kde na výběr v hotovosti se vztahuje bezúročné období.
Jinak ta Citibank ná absolutně nejvyšší úrok v případě nesplacení požadované částky (pokud se nepletu 26,6% p.a.)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kazetka149 4. 4. 2008 11:24

omlouvám se je to tak jen na nákupy v obchodech omlouvám se úrok horzný pryč s nimi :-( moje chyba špatně jsem četla aspon víme že ted tu kartu nemáme raději ani používat
kazetka149
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2008 11:26

DoubleSix: a které? Já vím jen o Diners Club, která si to ale vynahrazuje tím, že si "úrok" vybere předem - poplatek za výběr z bankomatu je 4 % z vybírané částky (budu-li počítat průměrnou dobu 1 měsíc, vychází úrok na slušných 48 %).

Takže která banka má bezúročné období na výběr hotovosti, aniž by si ho "nevynahradila" adekvátním poplatkem za výběr z bankomatu?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 4. 2008 11:28

PatrikChrz : je to asi měsíc, co jsem procházel nabídky bank ohledně kreditek a překvapilo mě, že jsem na to narazil, která banka to byla, to si nepamatuju, zkusím pohledat data a dám vědět. (ale určitě to bylo vynahrazeno výší poplatku - jednorázová platba + % z výběru)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2008 11:29

kazetka149 píše:...špatně jsem četla..../quote]

Jo jo, na tohle přesně banky spoléhají - a Citi zvláště.
Jejich produkty mohou dobře posloužit, pokud zná člověk všechny jejich záludnosti, ale mohou se také stát "smrtící pastí", právě z důvodu neznalosti.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 4. 2008 11:45

Dále je CITI karta "výhodná" tím, že za její vedení se platí pouze 800,- Kč ročně (kdežto u VISA Partner České spořitelny celých 300,- Kč) :-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2008 11:47

Tomáš Marný: základní kreditka Citi aspoň donedávna byla zdarma, platilo se jen za (volitelné) pojištění nebo pokud chtěl někdo zlatou barvu :-)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 4. 4. 2008 12:34

[quote="Tomáš Marný"oDále je CITI karta "výhodná" tím, že za její vedení se platí pouze 800,- Kč ročně (kdežto u VISA Partner České spořitelny celých 300,- Kč) :-). /quote]Na webu má CitiBank uvedeno, že karta je zdarma, žádný roční poplatek (neplést si debetní a kreditní kartu) (kolega ji má a opravdu nic neplatí)
Obrázek
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 4. 4. 2008 13:32

Ta kreditka není špatná, sám ji mám, ale je potřeba si dobře přečíst a dobře pochopit. V zásadě jsou ale pravidla takový, že se banka snaží vyjebat s váma, ale z druhý strany je potřeba se zařídit a udělat to samý s nima.
Tj. ta karta se dá v pohodě používat na jakýkoli platby, je ale potřeba ji v termínu kompletně doplatit, na výběry z bankomatů nebo nedoplacení je potřeba zapomenout. Podezřívám je, že mají výpis a i číslo účtu speciálně udělaný tak, aby to člověk špatně pochopil nebo udělal náhodně chybu. Blbý je taky drahý pojištění, který jsem využil jen na 1 měsíc, když jsem jel na rizikovou cestu po Asii, a po cestě ho zpětně zrušil.
Když si člověk dává pozor, tak ho to opravdu nic nestojí (ale pokud mě nějak nejebou, tak jen 1x, pak to hned zruším).
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 4. 4. 2008 18:16

Tak to pardon, já vycházel z přesvědčení, že kreditky vedou za stejných podmínek (těch 800,- bylo za kreditku Shell, a jak vidím, už to od 1. ledna 2008 upravili na 850,-).
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 4. 2008 22:35

Tomáš Marný: jo, jenže Shellka má nějaké výhody (slevy a bonusy za nákupy), v určitých případech (např. nákupy benzínu do služebního auta :-)) se může i vyplatit
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 8. 4. 2008 10:47

PatrikChrz píše:DoubleSix: a které? Já vím jen o Diners Club, která si to ale vynahrazuje tím, že si "úrok" vybere předem - poplatek za výběr z bankomatu je 4 % z vybírané částky (budu-li počítat průměrnou dobu 1 měsíc, vychází úrok na slušných 48 %).

Takže která banka má bezúročné období na výběr hotovosti, aniž by si ho "nevynahradila" adekvátním poplatkem za výběr z bankomatu?
Jedná se o ČSOB. Bezúročné období 45 dnů se vzathuje i na výběr hotovosti a převody na jiné účty. Poplatek za výběr hotovosti u bankomatu ČSOB je 6Kč + 1%.
Obrázek
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 4. 2008 11:01

Hehe, opravte me, ale dalo by se toho prece vyuzit tak, ze by si clovek poslal penize na eMax a 44ty den vratil :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků