Penzijní připojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vpe 21. 5. 2022 22:12

Proc jsi za tu dobu neudelal toto viewtopic.php?p=13202748#p13202748
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 22. 5. 2022 03:33

Protože to jsou šmejdi, poradí mu akoràt, aby převedl smlouvu a zinkasují provizi, na nic jiného je zaměstnavatel nevyškolil.
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 22. 5. 2022 09:50

... s ohledem na inflaci, jejíž konec resp. snížení zatím nevidím v dohledu, se rozhodování "vyber nebo si nech vyplácet" (které u drtivé většiny spořících - v rozporu se smyslem penzijka resp. jeho veřejné podpory - i za mnohem nižší inflace vyznělo pro vybrání) patrně pro mnohé zjednodušilo: určitě jednorázově vyber (a nepotřebuješ-li to, zkus to zhodnotit). Tohle platí zřejmě bez ohledu na zdanění víceméně marginálního výnosu (a i státního příspěvku?). Rád bych ale věděl, zda to platí i pro ty, jimiž přispívá zaměstnavatel (může jít až o 50 tis. Kč ročně, tj. 4.166 Kč měsíčně). Některé zdejší diskusní příspěvky naznačují, že u takto naspořeného se lze zdanění vyhnout něčím, co není jednorázový výběr, ale ani 10leté vyplácení. Je to různé fond od fondu? Nebo záleží na něčem jiném? A vyplatí se to? Znalým předem děkuji za příp. reakce a omlouvám se jim za příp. naivitu dotazu.(Jsem u PF KB.)
DPH - VAT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zc 22. 5. 2022 16:21

Na stránce tvého penzijního účtu u Penzijní společnosti KB je možný výpočet vyplacené dávky pro různé varianty a délky výplaty s uvedením daně. Můžeš si to sám porovnat. Např. v DPS se při jednorázovém vyrovnání zdaňují výnosy i příspěvky zaměstnavatele, při vyplácení starobní penze na určenou dobu do dobu kratší než 10 let se zdaňují jen výnosy, při výplatě 10 a více let se nedaní nic. Snad jsem se nesekl.
Ale je lepší si to ověřit u PS KB.
Já jsem přešel z Transformovaných fondů do DPS, individuální strategie, 100% peněžní účastnický fond a nechal si vyplácet 99% prostředků po dobu 3 roky. Z dnešního pohledu to asi nebylo nejlepší, protože kdybych si to nechal vyplatit jednorázově, tak bych sice přišel o cca 25tis na dani, ale to bych měl za cca rok a půl zpět na úrocích u správné banky.
Výhodou mého postupu je snad jen to, že DPS mi běží dál se započtením všech odkroucených dob.
zc
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DPH - VAT 22. 5. 2022 16:56

Děkuji za odpověď! A ano, neuvedl jsem, že jsem v KB u transformovaného fondu. Relevantní tu tedy zřejmě je resp. v rozhodné době bude, a) jaká je resp. v rozhodné době bude ta nejkratší možná "určená" doba pro "vyplácení starobní penze na určenou dobu do dobu kratší než 10 let", b) kolik mám resp. v rozhodné době budu mít naspořeno právě na příspěvcích zaměstnavatele a c) kolik je resp. v rozhodné době bude výše (%) zdanění... a inflace...
DPH - VAT
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 22. 5. 2022 17:17

jjrr píše:Protože to jsou šmejdi, poradí mu akoràt, aby převedl smlouvu a zinkasují provizi, na nic jiného je zaměstnavatel nevyškolil.

To si nemyslím, dobře formulovanými písemným dotazy se může dostat za přijatelnou dobu i na paragrafové znění jeho smlouvy.

Kdežto zde jsou to stále jen spekulace.
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaabi 23. 5. 2022 07:45

Díky všem, co se zapojili do reakcí ohledně platby kartou online u Allianz. Je to škoda, že to zrušili (moc nechápu v dnešní době). Ještě jsem trochu pátrala a zjistila, že přes aplikaci by údajně mělo jít zaplatit určitý smlouvy, ale penzijko z toho vyjmuli. Nemám u nich jiné smlouvy, tak nemohu stopro ověřit.
gaabi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mimous 23. 5. 2022 08:31

Asi to bude opravdu nastavené jak na co. Já z appky Allianz platil kartou pov+hav minulý měsíc.
mimous
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaabi 23. 5. 2022 09:35

Moc mi to hlava nebere - proč na jedno to povolí a na druhé ne. Očekávala bych, že pokud to nechtějí podporovat, tak to nepovolí na nic. Je to zvláštní.
gaabi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fremantle 23. 5. 2022 10:56

Úhrada pojistného je prodej "vlastní služby" (celá částka je příjem pro pojišťovnu), zatímco při platbě za doplňkové penzijní spoření (resp. penzijní připojištění) jde o svěřenou hodnotu (částka je majetkem klienta, za kterou jsou nakoupeny podíly v účastnickém fondu - nejde tedy o příjem pojišťovny, pojišťovna ale platí poplatek provozovateli platební brány z každé transakce, nehledě na to, jestli jde o vlastní službu nebo svěřenou hodnotu, takže přirozeně pojišťovna nechce platit poplatky z úhrad, z nichž "nic nemá", analogicky to je u služeb České pošty, kde taky nelze všechny služby hradit kartou (např. úhrada poštovní poukázkou) ze stejného důvodu (pardoxně u ČP ale lze hradit dobírku, kde jde o to stejné)...

Jde ale o pozůstatek z doby, kdy mezibankovní poplatky nebyli regulované a provozovatel platební brány u některých typů karet musel zaplatit až 1,6 % z transakce (třeba u vydavatelů kreditek kdysi velmi populární typ karty MC World), takže s "obchodníkem" (pojišťovnou) musel mít nasmlouvaný poplatek, který pokryje i tuto situaci, nyní už můžou mít obchodníci s pravidelnými velkými objemy plateb zlomkové, takže by už na tom tolik nekrváceli, ale to by museli chtít...

Někteří dodavatelé energií už také umožňují hradit zálohové platby za energie kartou a v tomto případě celá částka taky není příjmem dodavatele (z plaby za elektřinu tvoří část platby i cenu za distribuci elektřiny, systémové služby - podpora OZE, náklady na ERÚ a OTE a daně; a pakliže mám nastaveny vysoké zálohy, tak mi při ročním vyúčtování může vzniknout i přeplatek, který je odeslaný na účet).
fremantle
Inventář

Odeslat příspěvekod vpe 25. 5. 2022 10:06

úhrada poštovní poukázkou - neblokli to az v dobe, kdy filutove si posilali 50 tisic sami sobe aby meli obrat na karte?

A kdyz tyto typy plateb (na poste) treba Mbanka vyjmula z odmen, neni tam pak mensi fee?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 5. 2022 14:26

tady nějaká částečná informace o možnosti čerpání předdůchodu, i když není naspořeno na 5 let. Víc se případně dopátrejte.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod jjrr 25. 5. 2022 16:00

Vždyť to je placený článek, fuj. :-\
jjrr
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ripper6 26. 5. 2022 08:47

Ja bych se chtel zeptat, jestli se vyplati penzijni pripojisteni a to kdyz:
zmestnavatel mi da 1500czk mesicne
musim ale platit 350czk

Pokud bych ale u zamestnavatele skoncil treba za 5 let, znamena to ze mam uvazek a musim minimalne platit dal 350czk?
Vybrat to mohu az v duchodu je to tak?
Pokud bych to vybral driv, budu vracet penize a prijdu o statni prispevky?

Prave ten uvazek, penale pripadne z drivejsiho vyberu me odrazovalo a pri stridani praci rok co rok, mi to nedavalo moc smysl.
ripper6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 5. 2022 09:22

podle mě to můžeš každý měsíc libovolně měnit a určitě by ti možnosti řekli na infolince. Jen je vždy potřeba změny nahlásit.
V profilu nebo SZ promo Revolut 700Kč, SkipPay 500Kč, AliExpress US $19, Raiff. 300Kč ...
A1rh-
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků