Havarijní pojištění vozidla

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 17. 3. 2023 11:08

Zdravím, chtěl bych udělat nějaké odpovídající havarijní pojištění vozidla, u kterého mi po letech skončilo GAP pojištění. To GAP jsem udělal u nového vozidla a neztrácelo v čase svou cenu...Sice ta cena nebyla nejnižší, ale šel jsem do toho. Nicméně teď jsem obdržel nějaké nabídky a trochu mě ty nabízené ceny zarazily...zejména z důvodu, že to havarijní pojištění vychází u 4 roky starého auta více než byl původně ten GAP :hm
Samozřejmě chápu, že se ta částka odvíjí od ceny vozidla a celé řady faktorů,ale existuje nějaká možnost objektivního porovnání a výběru pojišťovny? I když nevím, zda je to "pravé ořechové" to TV reklamy "Já jsem Rixo"...Díky
Lubro
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alfréd z hor 17. 3. 2023 12:32

No na Rixo hoď rovnou bobek, tu jejich reklamu nějak nechápu, bo všude levněji, než přes Rixo :D . Před lety jsem si wageny přepojišťoval přes e-pojištění, na podkladě kalkulace na webu se vždy ozval prodejce a byla vybrána nějaká "neveřejná" nabídka ... paradoxně, když jsem před rokem pojišťoval new přibližovadlo, nejlépe mě vyšla pojistka přímo u pojišťovny (zadání údajů na webu pojišťovny a následný kontakt k prodejcem, kde byla nabídka jiné částky a výraznější slevy, než v kalkulaci a to cca o polovinu levněji, než nabídka a kalkulace prodejce wagenu). E-pojištění sice umělo levnější pojistku, ale horší parametry, což jsem u new wagenu nechtěl riskovat, u ojetiny neřeším, tak jdu vždy po nejvýhodnějším v poměru cena/výkon. Holt to chce tomu věnovat pár dnů čas, hledat a kalkulovat ...
Alfréd z hor
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 17. 3. 2023 12:46

Jen vysvětlení, proč u havarijního pojištění se stářím neklesá lineárně i cena pojištění.

Příklad - nové auto, hodnota 500 000 Kč, pojistné 5 % z ceny vozidla, tj. 25 000 Kč ročně
po 3 letech, bude cena vozidla, řekně, o 1/3 nižší, tj. 333 333 Kč, pokud by bylo zachováno, že cena havarijního pojištění bude 5 % z ceny vozidla, tak by to bylo 16 666 Kč. Ovšem tak to není, pojistné bude vyšší.

Různé pojišťovny k tomu přistupují různě, zažil jsem, že trvají na pojistném dle ceny nového vozidla, ale častější je výpočet % z aktuální ceny plus nějaké navýšení za stáří.

A teď proč - pokud mi auto ukradnou nebo půjde o totálku, dostanu za to staré jeho hodnotu v době PU. Jenže v případě parciální škody bude oprava stát úplně stejně u nového jako u starého auta. Zkrátka nový blatník na 5 let staré auto stojí úplně stejně jako nový blatník na auto, které právě vyjelo z autosalonu (pravda, některé automobilky mívají akce pro starší vozy, kdy dávají slevy), protože pořád to bude ten identický blatník (počítám s tím, že je to stejný typ auta).

Pak jsou tu ještě akce, kdy prodejce nových aut má nějakou akci / spolupráci s pojišťovnou a může nastat i paradoxní situace, kdy pojistka na úplně nové auto stojí méně, než na to 3 roky staré.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ludwar 16. 5. 2023 19:16

Lubro píše:Zdravím, chtěl bych udělat nějaké odpovídající havarijní pojištění vozidla, u kterého mi po letech skončilo GAP pojištění. To GAP jsem udělal u nového vozidla a neztrácelo v čase svou cenu...Sice ta cena nebyla nejnižší, ale šel jsem do toho. Nicméně teď jsem obdržel nějaké nabídky a trochu mě ty nabízené ceny zarazily...zejména z důvodu, že to havarijní pojištění vychází u 4 roky starého auta více než byl původně ten GAP :hm
Samozřejmě chápu, že se ta částka odvíjí od ceny vozidla a celé řady faktorů,ale existuje nějaká možnost objektivního porovnání a výběru pojišťovny? I když nevím, zda je to "pravé ořechové" to TV reklamy "Já jsem Rixo"...Díky


Ty ceny jsou generovány systémem, takže bych doporučil srovnat vícero srovnávačema, například srovnator nebo suri (tam mě vycházejí nejlevněji), a nebo zkusit napřímo u pojišťoven, jako je např. allianz. Aje jak píšeš, občas cena nedává smysl - a z toho důvodu bych zkusil přímo zavolat do pojišťovny, třeba ti dají vysvětlení O:-)
Ludwar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dalich 16. 5. 2023 23:21

Cokoli kromě Rixo. Jsou děsně otravní, volají klidně v neděli ve 12:15 hod,, tedy v době oběda, že mi končí pojistka a co s tím uděláme. Nakakat. A ceny úplně mimo. Ne, fakt Rixo ne. Zlatí agenti z pojišťoven

Osobně mám kombinaci více řešení.

Jedno auto má POV+HAV u GČP. Dostal jsme tak sexy nabídku, že nešlo říct ne a už to jen udržuji, bo už nikdy lepší nebude. K tomu maximální asistence.

Další dvě auta mají jen POV, ale vytuněné. Tj. maximální limity, maximální asistence, skákající a kousající zvířátka, skla do 20 tisíc, živel na 100 000. Jedno HVP, druhé Slavia.
dalich
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlkoslav 17. 5. 2023 09:47

No nevím. Asi záleží na konkrétní situaci, hodně možná dělá, pokud je žádáno i havarijní pojištění.
Pro mě je Rixo momentálně nejužitečnější. Pokud vím, je to jediný srovnávač, který nabízí pojišťovnu VZP (Všeobecná zdravotní pojišťovna!), která nabízí pro mě zcela bezkonkurenční povinné ručení. K jakému absolutně nejsem schopen si samostatně pomoci. Je fakt, že zbytečně moc otravují, ale dá se s tím žít. Většinou jen před termínem výročí a pak uhání zaplacení, mají to dobře podchycené.
vlkoslav
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ladisg 17. 5. 2023 10:14

Ja mam uz asi 5 let dobrou zkusenost s Klik.cz. Volaji jednou do roka pred vyrocim smlouvy (dal jsem jim k tomu souhlas, ptaji se na to) a necham si poslat do emailu 3 nejlevnejsi nabidky od 3 pojistoven. Pote jim bud odpovim na email, nebo ne. Vetsinou je ale necham zrusit puvodni smlouvu co mam u pojistovny a zalozime spolu obratem u te same pojistovny pojisteni treba o tisic levneji, umi stlacit cenu, kdyz mi pojistovna chce kazdy rok pojistne navysovat(CSOB Allrisk, VW Golf). Jinak neotravujou, akorat nechapu jejich spolupraci s pojistovnama, kdyz jim porad podlizaji ceny, se divim ze to pojistovny nesere.
ladisg
Návštěvník

Odeslat příspěvekod passé 17. 5. 2023 13:45

Ja zkusil Klik.cz poprve pred pul rokem, kdyz mi zdrazila pojisteni Pillow, nabidli nejlevneji Uniqu, u ktere by to vyslo o dost draz, kdyz jsem to u ni zkousel naprimo. Takze jsem pres ne zalozil povinne ruceni u Uniqy. Asi maji nejake mnozstevni slevy za zprostredkovani?
passé
osobne


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků