Úrazové pojištění - doporučte lepší

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2008 11:34

Ma draha polovicka ma urazovou pojistku od Kooperativy s kodem 23UO a nasledujici parametry:

Obrázek

Ma smysl s tim neco delat? Existuje lepsi pojisteni za stejne mesicni pojistne?
Naposledy upravil Rop dne 6. 6. 2008 13:16, celkově upraveno 1
Důvod: Udělal jsem z "urazu" "úrazové pojištění" ... už jsem myslel že se ptáte jak si nejlépe zlomit nohu
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 6. 6. 2008 12:56

Toť otázka, záleží, co ta úrazovka kryje, jaké jsou podmínky atd. Spíš bych řešil, jestli ty sjednané pojistné částky opravdu jsou nastaveny tak, aby dokázali vykrýt výpadek příjmu.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2008 12:59

LifeFinance: vypadej prijmu neni vubec dulezity - respektive v tomto pripade ho u ni netreba resit. Deti take nemame.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivok24 6. 6. 2008 15:11

Tak proc potrebujes pojisteni (to neni vykrik, ale vazna otazka -- jaky je v tomto pripade duvod se pojistit)?

S474N píše:LifeFinance: vypadej prijmu neni vubec dulezity - respektive v tomto pripade ho u ni netreba resit. Deti take nemame.
ivok24
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 6. 6. 2008 17:46

Tak to zruš, když máš rezervy na kontě a někde zainvestované miliony:-))
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 6. 6. 2008 18:35

ivok24: ja pojisteni nepotrebuju, nejedna se o me, staci pozorne cist :wink:

Duvod je ten, ze kdyby se cokoliv stalo - treba uraz a nasledne vozik, tak aby pochopitelne byli nejake penize - ono treba ten vozik taky neni zadarmo. Resilo se tu ohrozeni prijmu, ale to s timto zrovna nema moc spolecneho.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 6. 2008 21:12

Takze mam tu prvni nabidku od Allianz - po rozkliku cele PDF, prosim vsechny o zhodnoceni. Taky jsem k tomu dostal tento komentar:

Nabidka Allianz píše:ahoj,
tak jsem se na to díval...
z hlediska cen to není špatné, ta pojistka už trvá jak dlouho..??
akorát mi příjde zbytečné mít třeba pojištěno riziko smrti.. děti nemáte, takže na co potřebuje zajistit smrt..?? nějaké úvěry nebo platby, které by se tím pokryly..??
jinak k dalším věcem: těžko říct, co umí to úrazové pojištění, respektive co obsahuje, nedokáži definovat...

nicméně vracím se k podstatě věci, cena je to poměrně dobrá...
další otázka - proč 10 let..?? má to nějaké opodstatnění..?? je celkem škoda, že to není na delší dobu, protože po 10 letech se bude muset udělat zcela nové rizikové pojištění a bere se vstupní věk v tu danou chvíli, což bude určitě dražší a poměrně o dost.. a to nemluvím o tom, že mohou nastat zdravotní obtíže, které další pojištění vyloučí..

a teď trochu konkrétněji... ty trvalé následky úrazu s progresivním plněním.. těch 700 tisíc to je už včetně progrese nebo bez..?? a jaké trvalé následky jsou obsaženy...??
proč není sjednán pobyt v nemocnici..?? mohl by částečně vykrýt rozdíl mezi prací a nemocenskou a zároveň i poplatek 60,- kč denně v nemocnici.. :-)
proč trvalé poškození (asi míněno jako invalidita) je sjednána jenom na 50 tisíc..?? to vám pomůže tak na jeden rok, co ale pak...

toliko analýza... zkoušel jsem to zadat v rámci našeho rizikového pojištění, ale tam je jedna podmínka, že riziko smrti jako hlavní část rizikového pojištění musí být sjednána.. i proto asi Kooperativa má něco podobného.. což mi k Tvé přítelkyni nesedí...

takže jsem zkusil zadat parametry do investičního životního pojistění, kde jsem dal pojistnou dobu do 60 let.. tím pádem mi připojištění (a troufám si říci daleko obsáhlejší) vyšlo v podstatě na stejné peníze, Tvá drahá polovička má jistotu, že je bude mít za stejnou cenu pořád a navíc si bude moci dělat daňové odpočty. Jelikož miminum na investici je 500,- kč, měla by zpět od státu 900,- Kč za rok, což zase trochu sníží výdaje za rizikovou část...
ano, beru, že primárně nešlo o investiční část... i já bych si raději udělal čistě rizikovou záležitost.. jenomže samostatné rizikovky většinou právě proto vycházejí dráž, protože tam není ta investice...
Znám Tě tady z fóra, vím, že jsi chytrý člověk, takže předpokládám, že znáš lepší způsoby, jak nainvestovat 500,- kč měsíčně... Nicméně tady jde hlavně o ta rizika a s tím souvisí i to, že vylepšíme rizikové pojištění i za cenu součásti investičního pojistění...
mimochodem asi víš, že u investička je možno peníze i během doby vybírat, takže zase budete mít něco navíc v průběhu doby na pokrytí životních rizik...

a poslední věc: co se týče rizik u nás, tak za v podstatě stejný peníz rizik, jako má teď Tvá přítelkyně u Kooperativy, by u nás měla trvalé následky úrazem (kde je 378 vyjmenovaných TN!!) s progresí až 2000000,- Kč, dále dokonce denní odškodné (přes 500 variant) v případě běžných úrazu, jako zlomená ruka, noha, apod.. nemusí být navíc ani na nemocenské... dále v případě plné invalidity následkem úrazu by dostávala ročně 60 tisíc korun až do 60 let věku...
dal jsem tam i pobyt v nemocnici následkem úrazu na 400,- kč denně.. což při měsíčním marodění by dělalo 12000,- Kč a to dokáže pokrýt výpadek v práci...
to vše vychází na 279,- Kč......
plus jsem tam dal věc, kterou dávám vždy, a to je zproštění od placení celé smlouvy v případě plné invalidity ať už nemocí nebo úrazem.. jednoduše řečeno kdyby se něco takového stalo, tak člověk nemá prostředky dále platit pojištění, proto by pojišťovna v tomto případě převzala placení celé smlouvy za Tvou přítelkyni až do konce!! Takže by jí dál bylo spořeno i dál by byla rizikově připojištěna, ale už by to neplatila.. :-)

celkově ta připojištění pak vyjdou na 318,- Kč...
a co se týče investice, pokud by v průběhu na ty peníze nešahala, tak v těch 60 je předpoklad zhodnocení, že tam bude mít 528 tisíc...

uff... :-)) pokud budeš chtít, pošlu Ti to emailem v PDF, ať se na to můžeš podívat... nic Ti nenutím, vážně!! pouze mě baví tyto analýzy, nalož s ní jak budeš chtít.. ;-)
pěknou sobotu Tobě i přítelkyni přeje
????
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LifeFinance 7. 6. 2008 21:57

S474N píše:LifeFinance: vypadej prijmu neni vubec dulezity - respektive v tomto pripade ho u ni netreba resit. Deti take nemame.


Hmm, a k čemu tedy ta úrazovka je? Aby přeci vykryla příjem z důvodu těžkého úrazu, který zanechá trvalé následky. Zkuste si spočítat, kdyby Vaše drahá polovička se stala plně invalidní, o kolik miliónů - ušlých příjmů ze zaměstnání by přišla do období stáří. Nebo si myslíte, že když vydělává 20 000 Kč, tak ji stát sociálně zajistí ve formě invalidního důchodu ve výši 100 % jejího příjmu?

A co drobné úrazy? Máte rezervu? Pokud ne, tak nedoufejte, že nemocenská plně pokryje ušlý příjem. Pokud rezervu nemáte, tak ji tvořte, ale po dobu než ji budete mít se zajistěte.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 6. 2008 23:35

LifeFinance: ale ty tu smesujes dve ruzne veci. Zaprve vykryti prijmu z duvodu tezkeho urazu a vykryti nakladu spojenych s urazem. Jak jsem psal, co se tyce vykryti prijmu to neni smerodatne, dulezite je to predevsim kvuli pokryti nakladu spojenych s urazem - napriklad prave ten vozik atd. Zjednodusene receno, proste aby se negenerovaly s tim spojene dalsi "minusy".

BTW co se rezervy tyce, tak tu mam rekl bych pomerne vysokou a neni treba ji tu resit :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 6. 2008 09:25

LF: Zajimave, ja jsem takovou pojistku hledal a nenasel... Rekneme, ze jsem zivitel rodiny s cistym prijmem 40 tisic korun. Chci, aby v pripade me smrti / trvale invalidity / castecne invalidity (nebudu moci delat vykonavat svoje povolani ale budu muset delat jine cimz se snizi muj prijem) dostavala rodina stale zhruba tento prijem, pochopitelne valorizovany o rust zivotnich nakladu. A chci aby ho dostavala ve vsech pripadech, t.j. zadne vyluky, nejvyse jsem ochoten pripustit vyluku sebevrazdy tesne po uzavreni smlouvy. Kolik takova pojistka bude stat?
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 8. 6. 2008 13:10

lemming píše:LF: Zajimave, ja jsem takovou pojistku hledal a nenasel... Rekneme, ze jsem zivitel rodiny s cistym prijmem 40 tisic korun. Chci, aby v pripade me smrti / trvale invalidity / castecne invalidity (nebudu moci delat vykonavat svoje povolani ale budu muset delat jine cimz se snizi muj prijem) dostavala rodina stale zhruba tento prijem, pochopitelne valorizovany o rust zivotnich nakladu. A chci aby ho dostavala ve vsech pripadech, t.j. zadne vyluky, nejvyse jsem ochoten pripustit vyluku sebevrazdy tesne po uzavreni smlouvy. Kolik takova pojistka bude stat?


Víte, to si žádá finanční plán, protože Vaše požadavky není schopen pokrýt jeden produkt-pojistka. Obecně nevím kolik Vám je let, co děláte, jaké máte plány a možnosti atd. Píšu to proto, protože jsem poradce, který se zabývá komplexním FP a klientovi nepodávám nepodložené informace.

Pokud ode mě budete chtít cenu a konkrétní nastavení zajištění příjmu, tak se budete muset se mnou sejít.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 6. 2008 13:48

LifeFinance: ale toto tema neni o komplexnim FP, ale o konkretni veci. Je tedy mozno byt konkretni?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 8. 6. 2008 17:28

LF: A proc tedy nahore pisete: "K čemu tedy ta úrazovka je? Aby přeci vykryla příjem z důvodu těžkého úrazu, který zanechá trvalé následky. " kdyz pak (spravne) priznavate, ze takova pojistka neexistuje? O:-)
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod LifeFinance 8. 6. 2008 19:04

Pokud si to pečlivě přečte, tak zjistíte, že se můj příspěvek týkal trvalých následků, smrti a částečné invalidity. Myslel jsem to tak, že na pokrytí 3 rizik budou potřeba nejméně 2 produkty. Nepřiznávám tím, že nelze najít řešení.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dalich 9. 6. 2008 03:21

Mrkněte se na nabídku Pojišťovny České spořitelny Podmínkou je nejprve uzavření penzijka, ale stačí 100 Kč měsíčně a lze ho následně zrušit. Ta pojistka vychází na 100 Kč měsíčně a progresivní plnění je 2,4 mil. Kč. Za 100 Kč hodně dobré krytí (varianta 3).

Výhody: cena, rozsah krytí, jednoduchost.

Nevýhody: Jde o pojištění na dobu neurčitou, tzn. že pojišťovna kdykoli může změnit cenu a parmetry pojistky. A navíc se kmen prodává Kooperativě, protože Erste bude dělat jen bankovnictví, takže do jisté míry nejistota, co bude dál.
dalich
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků