IŽP Evropská penze od Broker Consulting?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 15:26

Dobrý den, byl jsem kontaktován společností Broker Consulting a po tzv. "optimalizaci financí" mi bylo doporučeno tohle IŽP - http://www.cpp.cz/prodejci/cpp/investic ... -penze.asp

Chci se zeptat na radu, jestli je to přínosné nebo ne? Nemohl jsem o tom nikde moc najít, co vím je, že lze čerpat daňové odpočty (otázka je, jak dlouho to bude platit), ovšem pokud by to snad člověk ukončil dřív než v 60ti tak se to musí nějak dodanit či co ... Přišlo mi to zajímavé, vzhledem k tomu, že údajně lze naspořené prostředky odkupovat bez sankcí (tj. bez rušení a nutnosti dodaňování daňových úspor). V současnosti je mi 28 let, takže se trochu obávám investice na tak dlouhou dobu, vzhledem k možné inflaci, a předpokládal jsem možnost použít část zhodnocených prostředků cca po 10ti letech.

Ale úplně náhodou jsem teď narazil na to, že je první 3 roky strháváno snad celých 65% vkladu na poplatek za založení účtu což se mi zdá snad i nepravděpodobné? V takovým případě bych tam za 3 roky při vkladu 600 vložil 21600 a na účtu by bylo jenom nějakých 7500 jestli jsem to dobře spočítal? Dělal jsem si ještě další výpočty a vyšlo mi, že při zhodnocení 8% jaký uvádějí bude teprv za nějakých 11 let (při započítání odpočtů) hodnota na účtu vyšší než co se tam vloží (ale neuvažoval jsem inflaci, takže reálná hodnota bude nižší, a otázka je, jak moc je reálnej průměrnej výnos 8% ?).

Bohužel už jsem to podepsal, protože se mi to zdálo velmi zajímavý - předpokládal jsem naspoření prostředků vyšších než je možný např. na ING kontu v horizontu nějakých 10ti let, ale potom, co jsem dnes tohle úplně náhodně našel, a víc si to propočítal, zjišťuju, že po 11-15 letech by mi to vycházelo tak nula od nuly, jsem docela nahlodán tu smlouvu zrušit - má tohle IŽP (podle někoho znalého ekonomie na tomhle fóru) smysl, nebo je to tak špatný, jak si teď myslím?
Případně, pokud bych se rozhodl smlouvu zrušit, jaké by mě mohly čekat případné sankce? První splátku jsem ještě neučinil, podepisoval jsem to tenhle týden, podle sazebníku je údajně pokuta za odstoupení od pojistné smlouvy 250Kč...

Pokud by se našel někdo znalý, kouknul na podmínky, jestli se na tomhle vůbec dá vydělat, nebo jedině prodělat, byl bych vděčný - ekonomický vzdělání nemám a vzhledem ke složitosti (možná záměrný) těchhle produktů se v tom fakt nevyznám :--
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 15:28

Ještě mimochodem ten poplatek za založení IŽP (kolik si strhnou v prvních letech) jsem nikde nenašel, neni uvedenej ve smlouvě ani v sazebníku, to se mi zdá taky zvláštní ...
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 16:11

Jo, to strhavani casty v prvnich letech byva obvykly. Vetsina z tech penez pak je k tomu kdo uzavrel smlouvu - tedy k Broker Consulting :D

Pokud vim, tak takhle brzy po podepsani se to da vypovedet bez sankci (snad dokonce ze zakona :?: ), ale pro detailni podminky je potreba si prostudovat smlouvu nebo vseobecne podminky.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 16:13

Jeste: Podminky te smouvy neznam, ale to co pisete jsou obvykle vlastnosti IZP, takze to nejspis bude jak rikate. Jinak pokud chcete IZP na sporeni, tak je to blbost, pokud vyuzijete i to pojisteni (ale je otazka, jak moc dobre je nastaveny), tak obcas vyhodny je, obcas je lepsi cista rizikovka + sporeni do fondu.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 16:37

No životní pojištění je nastavený na nejnižší možný (30.000), protože sami přiznali, že obecně neni moc výhodný, a že na životní pojištění je vhodnější uzavřít samostatnou smlouvu jinde.
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 16:42

vsechno_obsazeny :
Toto IZP znam vic nez dost, mesicni poplatek je 50 kc za vedeni uctu,
smlouva na 30 let je opravdu prvni 3 roky zpoplatnena 65% z vkladu, co se tyka odkupu,tak i tak, budete platit dan z vynosu (provadi pojistovna) , a dalsi NEJDULEZITEJSI VEC, je ta,ze IZP je dobre CISTE na rizika, a pokud Vam to poradce dal jako "sporeni" ci na zhodnocovani penez, jak jste sam spocital,za 10 let +- kdyz to pujde dobre, budete na "svem", sice neznam bliz vase pomery,ale predstavte si,ze za 5let budete bez penez a chtit vybrat prachy, vyberete cca 30 tisic (vlozeno 60) , tipuju, mozna min,nechce se mi pocicat ted,a jeste to dodanovat pri ukonceni, a vybirat z toho po tak malo letech a pokracovat je taky nesmysl,
Tudiz > v klidu bych vam rekl, ZRUSTE TO, mate na to do dvou mesicu a snad i bez sankcni,je to v poj.podminkach, IZP jako sporeni je ***** nejvetsiho kalibru a i kdyby jste mel ozelet ten prvni vklad, vubec nevahejte, jde o to, zeby jste v budoucnu ztratildaleko vic, vzdyt si vemte,ze za 10 let tam narvete 120 tis, pri litru mesicne, a vyberete si 120, a kdyz to nechate lezet,zase se bude urocit jen 120,a to si vemte co je dnes 100 tis, drobne,a coto bude za 10 let? Co se tyce BC, je to dobra spolecnost,ale poradce si chtel ocividne vydelat.
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 16:49

Z jakeho jste kraje?
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 17:03

Hiro.N píše: a dalsi NEJDULEZITEJSI VEC, je ta,ze IZP je dobre CISTE na rizika


No tak ještě by byla varianta, že bych teda na to IŽP spořil, nevybíral a počítal s tím tak jak je myšleno penzijní připojištění, jako přilepšení k důchodu. Ovšem spoření na takhle dlouhou dobu se mi zdá značně riskantní, vzhledem k možnému výskytu událostí, který hodnotu peněz pošlou ke dnu. Takže myslíte, že ani na takovýto styl spoření se toto IŽP nehodí (když víte, o co přesně jde) a že by mělo význam skutečně jenom v případě zvýšení pojistné částky na rizika? (ale jak sami říkali, na to není prý konktrétně tohle IŽP nejvýhodnější variantou)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 17:36

Pokud chcete sporit, zruste IZP a davejte to do fundu. Vynos stejny, ale naklady mnohem mensi.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 17:46

IZP Je hybrid, snazi se vydelat penize, snazi se delat urazovku, nic poradne, rikam vam zruste to nebo pak brecte za 10 let,ze tam nic nemate a ze jste si pekne zabetonoval penize.
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 18:38

Tak popořadě, Broker Consulting no nevím nevím, asi bych si od nich nic udělat nenechal, viz třeba Váš případ.
IŽP není z principu špatný produkt, ovšem IŽP od ČPP není to nejlepší co můžete mít.
Chce to brát primárně jako pojistku a to investování je jen takový doplněk. Většinou je v IŽP levnější krytí rizik než v samostaných pojistkách.
600 Kč do investička nejsou žádné velké peníze, nenapsal jsi nám však, jaké rizika ty pojistka kryje.
A IŽP se nedělá, aby jsi z toho předčasně vybíral. Taková možnost tady je, ale není to výhodné.
Rezervu si dělej na nějakém spořícím účtu.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 19:25

Ok, děkuji všem za názory. Proč je mi proti srdci takovýhle dlouhodobý pojištění je taky to, že v současnosti mě nejvíc pálí hypotéka, takže je podle mě lepší použít prostředky na splácení hypotéky, kde mám úrok cca 5,5% (přičemž je otázka na kolik skočí po skončení 5letý fixace) místo jejich cpaní do fondu s teoretickým zhodnocením 8,5% (a to nejspíš jedině za velice příznivých podmínek), protože mi to bylo vysvětleno tak, že prostředky lze po nějaké době zhodnocené vybrat a použít je na částečné řešení hypotéky, což jak je mi už teď jasné není pravda (resp. zamlčeli že to není příliš výhodné řešení). Takže bude (v souladu s tím, jak jsem si původně myslel) v mým případě asi nejvhodnější střádat peníze na nějakým spořícím účtu a až to bude aktuální, je případně použít na splacení části hypotéky, abych tím snížil celkově zaplacený úroky.

30kveten2004 píše:600 Kč do investička nejsou žádné velké peníze, nenapsal jsi nám však, jaké rizika ty pojistka kryje.


No tak pojištění tam v podstatě právě není žádný (jenom 30.000 životní a zproštění placení v případě invalidity), neboť to bylo prezentováno spíše jako spořící produkt (primárně samozřejmě jakoby na důchod, ale s možností "výhodných" předčasných výběrů).

To je tak, když se člověk spolehne na informace od poradců a všechno si do detailu sám neověří :oops:
(ačkoliv jsem si samozřejmě informace ověřoval jak v pojistných podmínkách, tak jsem hledal i názory na internetu, ovšem například zmínka o výši počátečního poplatku není nikde a našel jsem to teď až náhodou když jsem hledal zákonné podmínky čerpání úlev na dani)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 19:50

Z toho opravdu definitivne plyne zrusit....
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 19:58

Tak když tam máš připojištění za pár desítek kč, tak to zruš, protože takhle by se investičko nastavovat nemělo....
V tvém případě bys tam měl připojištění na trvalé následky úrazu s progresí, případně denní odškodné, případně vážná onemocnění, pokud je tam zvýšená pravděpodobnost....
Ovšem k hypotéce se dá udělat lepší pojistka....
A to zhodnocení 8,5 % ne že není nereálné, ale spíš se počítá s nižším zhodnocením, cca 7 %.
Jestli potřebuješ pojistit, se ozvi :D
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 20:26

bc to pocita s 9 % pokud vim, dokonce, kazdopadne velmi vazny onem, jsou desne drahy a navic ta pojistovna se dost bude skubat, bych snad ani nedaval,a denni odskodne je taky kravina, to ma resit fin.rezerva, nikoliv loupezivy pojisteni... jedina dobra vec jsou trv nasledky klidne od pul mega do dvou, i vic, clovek nekde opre auto nebo nekdo do nej a tohle je jediny rozumny pojisteni
Hiro.N
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků