IŽP Evropská penze od Broker Consulting?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod LifeFinance 12. 6. 2008 20:47

To Vám tedy poradili, IŽP není špatný produkt, dá se využít především na zajištění za levnější pojistné a bokem tvořit rezervu, která má při dožití vynahradit "vyhozené" pojistné, pokud tedy jste po celou dobu neplnili.

ČPP pro mě není adekvátní společnost, které bych měl svěřit své peníze. Zkuste popsat, jak probíhala spolupráce s poradcem od BC a jaké byly Vaše požadavky.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 20:57

A jaké pro Tebe jsou adekvátní společnosti, kde bys svěřil své finance?
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LifeFinance 12. 6. 2008 21:03

:-) Odpověď ze mě nedostanete.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 22:26

Tak to je trapný
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 08:51

30kveten2004 píše:Ovšem k hypotéce se dá udělat lepší pojistka....
A to zhodnocení 8,5 % ne že není nereálné, ale spíš se počítá s nižším zhodnocením, cca 7 %.
Jestli potřebuješ pojistit, se ozvi :D


K hypotéce už tak jako tak rizikovou pojistku mám (byla to podmínka při vyřizování hypotéky, resp. ne nutná, ale snížil se tím úrok).
Životní pojistka pro mě možná zanedlouho začne být aktuální, s přítelkyní už ledacos plánujem (jak jsem se dozvěděl, životní pojistka v principu nemá smysl, pokud nejsou osoby, které by na člověku byly více či méně závislé).

Takže jak to chápu nyní (doufám že správně), IŽP není špatný produkt, ovšem jeho smysl je zcela jiný než spoření, používat jej na jiné účely než životní pojistku a úrazové pojištění je jak je mi již teď zřejmé neefektivní, ale má výhodu oproti rizikovýmu pojištění, kdy člověk platí pojistku a po uplynutí doby nedostane nic (pokud není plněno), ale u IŽP je šance, že dostane po uplynutí doby to, co tam vložil, případně i něco navíc, takže defakto pojistka je pojišťovně hrazena z výnosů investic a člověk má pojištění "v podstatě" jakoby zdarma.
Ale nesmí to být nastaveno takto "za účelem spoření" s (v podstatě) nulovou částkou životní pojistky, protože jako spoření (i důchodové) to jak jsem pochopil příliš výhodné není.

A v principu mi teď došlo, že vhledem k počátečnímo poplatku počítanýmu procentuálně z počáteční splátky, je zřejmě nejvýhodnější začít na minimální možné splátce (nebo rozhodně nějaké co nejnižší), ze který se vypočte poplatek, a až po těch 3 letech splátku pojistky zvýšit, což by bylo optimální (ovšem "optimalizátoři" od BC mi tohle neřekli, a nyní již chápu z jakých důvodů, pokud se od vstupního poplatku odvíjí jejich provize).

(mimochodem, on i samotný název "Evropská Penze" je tím pádem dost matoucí a zavádějící, protože implikuje spíš penzijní nebo důchodovné pojištění, kterým jsem se tím pádem věnoval, když jsem si hledal informace před podpisem smlouvy, a vůbec mě ani v podstatě nenapadlo, že se jedná produkt určený hlavně na životní pojištění, tedy pojištění rizik)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 10:15

Pokud navýšíte platbu ve 3. 10. nebo jakémkoliv roce, stejně se strhne poplatek s navýšení jako u prvních 3 let. Nastavte si to IŽP na zajištění smrti a úrazu. Hypo máte zajištěnou, ale pokud máte nebo budete mít děti, tak je hezké, že by měli kde bydlet, ale co by pak daly do pusy, když žena bude na mateřské a Vám se něco stane.

30květen

Co je na tom trapného? Nebudu se vyjadřovat a psát svůj subjektivní názor na společnosti, které jsou na finančním trhu. Jednou jsem to udělal a hned jste se toho chytl.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 10:34

Aha. Takže neni tak úplně pravda, co je uvedeno v sazebníku, že poplatek za změnu pojistné častky nebo změnu výše pojistného je jenom 50Kč.

Asi skutečně před uzavřením takovýho pojištění bude potřeba vidět všechny sazebníky, i interní, a pokud se budou zdráhat je ukázat, tak jim nevěřit a nic si tam neuzavírat.

Navýšit tohle IŽP na zajištění smrti a úrazu bych samozřejmě mohl, to chápu, ovšem sami poradci řekli, že na životní a úrazový pojištění tohle není nejvýhodnější varianta a sami nabízejí pojištění od jinýho pojistitele na tyhle rizika (konkrétně myslím zmiňovali Českou Spořitelnu). Tenhle produkt prostě oni nabízeli jako spořící.

Takže mně z toho vyplývá tuhle smlouvu vypovědět a na IŽP (který, jak jsem pochopil, výhodný může být, pokud člověk chce životní a úrazovnou pojistku) se poohlédnout někde jinde po nejlepších podmínkách.

Jak je to vlastně s výpovědí smlouvy, lze výpověď podat ještě před začátkem platnosti pojistné smlouvy?
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 14:10

Poplatek 50 Kč se vztahuje na změnu pojistné částky, inv. strategie atd. Zvýšením pojistného se automaticky začnou srážet i poplatky z navýšení.

Samozřejmě za 600 Kč měsíčně Vás asi to IŽP nezajistí na 2 mil., záleží jak si produkt nastavil BC. Česká spořitelna je 100 % vhodnější kvůli zajištění rizik a flexibilitě.

Víte, ono je těžké doporučit vhodné portfolio, když poradce nezná Vaše potřeby, cíle a přání. Stále jste mě nepopsal, jak spolupráce probíhala. Jaký jste dostal finanční plán a jaký efekt Vám přinese.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 14:50

No tak spolupráce probíhala tak, že se mi sami ozvali (nevím, kde sehnali kontakt, ale nejspíš od někoho známého, protože po mně chtěli taky kontakty na známé). Navrhli, že udělají zdarma optimalizaci financí, dostali zapůjčeny smlouvy stavebního spoření, pojistek atd. prostě všechny relevantní smlouvy, samozřejmě se ptali, jaké mám priority, přičemž jsem zmiňoval, že v současnosti hlavní prioritou je splacení hypotéky a navrhli jako řešení tenhle jediný produkt, s tím, že není nejvýhodnější na životní pojištění, ale že se hodí na spoření a zajištění do budoucnosti a získání prostředků od státu formou daňových odpočtů, s výhodou vysoké likvidity (tj. možnost snadného výběru části naspořených prostředků ve výrazně kratším čase než je např. ukončení stavebního spoření, což je sice pravda, ale už se nezmínili, že je to značně nevýhodný postup, a to i při daňových odpisech) a s tím, že "klienti si tento produkt často pořizují na získání prostředků na splacení hypotéky", což je téměř doslova alespoň co si pamatuju.
Žádný jiný produkt nenavrhli, pouze tento.
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 17:55

Hmm, takže Vám sjednali pouze IŽP bez zajištění? A čím kryjete hypotéku (název produktu)? Především, Vás zajímá a jsou Vaše priority - zajištění příjmů, jak zaplatit hypotéku dříve a rezervy?

Podle toho co píšete, tak Vám byla provedena nekvalitní služba a tomu odpovídá i doporučené portfolio.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 13. 6. 2008 18:33

No jo, ani k předčasnému splacení hypotéky se IŽP nepoužívá, od toho jsou podílové fondy.
Pozval bych si toho poradce ještě jednou, přizval bych nějakýho odborníka, nechal bych chvíli kecat toho poradce, a pak bych mu dal do držky :D
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 20:48

LifeFinance píše:A čím kryjete hypotéku (název produktu)?


Na hypotéku mám přímo k ní rizikovou životní pojistku. Nebyla podmínkou, ale byla na ní sleva na úrokový sazbě - je zase samozřejmě otázka, jestli splátka rizikový pojistky nepřevyšuje úsporu získanou slevou úrokový sazby, což zřejmě ano, ovšem i tak to považuju za dobrou věc, protože v případě nenadálý události je IMHO dobrý aby kvůli tomu rodina nepřišla o bydlení ale zaplatil se zbytek hypotéky z pojistky.

No, moje hlavní chyba byla asi v tom, že se mi zdálo jednání poradců poměrně seriózní a neověřil jsem si to důkladně sám (i z nedostatku času, protože např. teď jsem poslední dva pracovní dny strávil vyhledáváním ekonomických informací což by asi nebylo z pohledu mého zaměstnavatele úplně ideální využití pracovní doby). Nu což, dobrá zkušenost pro příště, věřit jedině sobě a raději si všechno tejden rozmyslet a najít si všechny detaily :-)

30kveten2004 píše:Pozval bych si toho poradce ještě jednou, přizval bych nějakýho odborníka, nechal bych chvíli kecat toho poradce, a pak bych mu dal do držky :D

Já to tak hrotit nebudu, pokud teda sami nebudou dělat nějaký problémy. Já myslím, že když smlouvu vypovím, tak to bude jako trest celkem stačit (kromě toho, že už si vzhledem ke ztrátě důvěry u nich nic neuzavřu a budu od toho odrazovat i všechny známé, včetně kontaktů, který jsem jim poskytnul) - oni na to určitě nějaký náklady měli, ztratili tím čas, za kterej tím pádem nedostanou nic zaplaceno, strávili čas děláním "optimalizace", taky zdarma, telefonovali mi, jezdili za mnou a všechno zadarmo, to je teda smůla .... ;-)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 6. 2008 00:28

No stejnak, pozval bych si ho, aby mi to objasnil:-)
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 14. 6. 2008 11:07

bude to je snuzka blabolu, zachranujic svoji provizi, na druhe strane to berte tak,ze poradce je podnikatel za ucelem dosazeni zisku, takove klienty jako vy co to rusi, mam tez rad, urcite ho pekne naserete,okradl jste ho o cas a benzin
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 6. 2008 11:25

Tak počkej, týpek z Brokeru tu svojí práci odflákl, okradl klienta, takže by měl srazit paty a co nejrychleji zmizet.... Poradce okradl klienta..... Ne že klient okradl poradce o čas a benzín....
Pokud se klientovi udělá portfolio dobře a vše se mu vysvětlí, tak není důvod, aby pak někdy něco rušil, vyjma nepředvídatelných situací...
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků