IŽP Evropská penze od Broker Consulting?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 16:26

Dobrý den, byl jsem kontaktován společností Broker Consulting a po tzv. "optimalizaci financí" mi bylo doporučeno tohle IŽP - http://www.cpp.cz/prodejci/cpp/investic ... -penze.asp

Chci se zeptat na radu, jestli je to přínosné nebo ne? Nemohl jsem o tom nikde moc najít, co vím je, že lze čerpat daňové odpočty (otázka je, jak dlouho to bude platit), ovšem pokud by to snad člověk ukončil dřív než v 60ti tak se to musí nějak dodanit či co ... Přišlo mi to zajímavé, vzhledem k tomu, že údajně lze naspořené prostředky odkupovat bez sankcí (tj. bez rušení a nutnosti dodaňování daňových úspor). V současnosti je mi 28 let, takže se trochu obávám investice na tak dlouhou dobu, vzhledem k možné inflaci, a předpokládal jsem možnost použít část zhodnocených prostředků cca po 10ti letech.

Ale úplně náhodou jsem teď narazil na to, že je první 3 roky strháváno snad celých 65% vkladu na poplatek za založení účtu což se mi zdá snad i nepravděpodobné? V takovým případě bych tam za 3 roky při vkladu 600 vložil 21600 a na účtu by bylo jenom nějakých 7500 jestli jsem to dobře spočítal? Dělal jsem si ještě další výpočty a vyšlo mi, že při zhodnocení 8% jaký uvádějí bude teprv za nějakých 11 let (při započítání odpočtů) hodnota na účtu vyšší než co se tam vloží (ale neuvažoval jsem inflaci, takže reálná hodnota bude nižší, a otázka je, jak moc je reálnej průměrnej výnos 8% ?).

Bohužel už jsem to podepsal, protože se mi to zdálo velmi zajímavý - předpokládal jsem naspoření prostředků vyšších než je možný např. na ING kontu v horizontu nějakých 10ti let, ale potom, co jsem dnes tohle úplně náhodně našel, a víc si to propočítal, zjišťuju, že po 11-15 letech by mi to vycházelo tak nula od nuly, jsem docela nahlodán tu smlouvu zrušit - má tohle IŽP (podle někoho znalého ekonomie na tomhle fóru) smysl, nebo je to tak špatný, jak si teď myslím?
Případně, pokud bych se rozhodl smlouvu zrušit, jaké by mě mohly čekat případné sankce? První splátku jsem ještě neučinil, podepisoval jsem to tenhle týden, podle sazebníku je údajně pokuta za odstoupení od pojistné smlouvy 250Kč...

Pokud by se našel někdo znalý, kouknul na podmínky, jestli se na tomhle vůbec dá vydělat, nebo jedině prodělat, byl bych vděčný - ekonomický vzdělání nemám a vzhledem ke složitosti (možná záměrný) těchhle produktů se v tom fakt nevyznám :--
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 16:28

Ještě mimochodem ten poplatek za založení IŽP (kolik si strhnou v prvních letech) jsem nikde nenašel, neni uvedenej ve smlouvě ani v sazebníku, to se mi zdá taky zvláštní ...
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 17:11

Jo, to strhavani casty v prvnich letech byva obvykly. Vetsina z tech penez pak je k tomu kdo uzavrel smlouvu - tedy k Broker Consulting :D

Pokud vim, tak takhle brzy po podepsani se to da vypovedet bez sankci (snad dokonce ze zakona :?: ), ale pro detailni podminky je potreba si prostudovat smlouvu nebo vseobecne podminky.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 17:13

Jeste: Podminky te smouvy neznam, ale to co pisete jsou obvykle vlastnosti IZP, takze to nejspis bude jak rikate. Jinak pokud chcete IZP na sporeni, tak je to blbost, pokud vyuzijete i to pojisteni (ale je otazka, jak moc dobre je nastaveny), tak obcas vyhodny je, obcas je lepsi cista rizikovka + sporeni do fondu.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 17:37

No životní pojištění je nastavený na nejnižší možný (30.000), protože sami přiznali, že obecně neni moc výhodný, a že na životní pojištění je vhodnější uzavřít samostatnou smlouvu jinde.
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 17:42

vsechno_obsazeny :
Toto IZP znam vic nez dost, mesicni poplatek je 50 kc za vedeni uctu,
smlouva na 30 let je opravdu prvni 3 roky zpoplatnena 65% z vkladu, co se tyka odkupu,tak i tak, budete platit dan z vynosu (provadi pojistovna) , a dalsi NEJDULEZITEJSI VEC, je ta,ze IZP je dobre CISTE na rizika, a pokud Vam to poradce dal jako "sporeni" ci na zhodnocovani penez, jak jste sam spocital,za 10 let +- kdyz to pujde dobre, budete na "svem", sice neznam bliz vase pomery,ale predstavte si,ze za 5let budete bez penez a chtit vybrat prachy, vyberete cca 30 tisic (vlozeno 60) , tipuju, mozna min,nechce se mi pocicat ted,a jeste to dodanovat pri ukonceni, a vybirat z toho po tak malo letech a pokracovat je taky nesmysl,
Tudiz > v klidu bych vam rekl, ZRUSTE TO, mate na to do dvou mesicu a snad i bez sankcni,je to v poj.podminkach, IZP jako sporeni je ***** nejvetsiho kalibru a i kdyby jste mel ozelet ten prvni vklad, vubec nevahejte, jde o to, zeby jste v budoucnu ztratildaleko vic, vzdyt si vemte,ze za 10 let tam narvete 120 tis, pri litru mesicne, a vyberete si 120, a kdyz to nechate lezet,zase se bude urocit jen 120,a to si vemte co je dnes 100 tis, drobne,a coto bude za 10 let? Co se tyce BC, je to dobra spolecnost,ale poradce si chtel ocividne vydelat.
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 17:49

Z jakeho jste kraje?
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 18:03

Hiro.N píše: a dalsi NEJDULEZITEJSI VEC, je ta,ze IZP je dobre CISTE na rizika

No tak ještě by byla varianta, že bych teda na to IŽP spořil, nevybíral a počítal s tím tak jak je myšleno penzijní připojištění, jako přilepšení k důchodu. Ovšem spoření na takhle dlouhou dobu se mi zdá značně riskantní, vzhledem k možnému výskytu událostí, který hodnotu peněz pošlou ke dnu. Takže myslíte, že ani na takovýto styl spoření se toto IŽP nehodí (když víte, o co přesně jde) a že by mělo význam skutečně jenom v případě zvýšení pojistné částky na rizika? (ale jak sami říkali, na to není prý konktrétně tohle IŽP nejvýhodnější variantou)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lemming 12. 6. 2008 18:36

Pokud chcete sporit, zruste IZP a davejte to do fundu. Vynos stejny, ale naklady mnohem mensi.
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 18:46

IZP Je hybrid, snazi se vydelat penize, snazi se delat urazovku, nic poradne, rikam vam zruste to nebo pak brecte za 10 let,ze tam nic nemate a ze jste si pekne zabetonoval penize.
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 19:38

Tak popořadě, Broker Consulting no nevím nevím, asi bych si od nich nic udělat nenechal, viz třeba Váš případ.
IŽP není z principu špatný produkt, ovšem IŽP od ČPP není to nejlepší co můžete mít.
Chce to brát primárně jako pojistku a to investování je jen takový doplněk. Většinou je v IŽP levnější krytí rizik než v samostaných pojistkách.
600 Kč do investička nejsou žádné velké peníze, nenapsal jsi nám však, jaké rizika ty pojistka kryje.
A IŽP se nedělá, aby jsi z toho předčasně vybíral. Taková možnost tady je, ale není to výhodné.
Rezervu si dělej na nějakém spořícím účtu.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 12. 6. 2008 20:25

Ok, děkuji všem za názory. Proč je mi proti srdci takovýhle dlouhodobý pojištění je taky to, že v současnosti mě nejvíc pálí hypotéka, takže je podle mě lepší použít prostředky na splácení hypotéky, kde mám úrok cca 5,5% (přičemž je otázka na kolik skočí po skončení 5letý fixace) místo jejich cpaní do fondu s teoretickým zhodnocením 8,5% (a to nejspíš jedině za velice příznivých podmínek), protože mi to bylo vysvětleno tak, že prostředky lze po nějaké době zhodnocené vybrat a použít je na částečné řešení hypotéky, což jak je mi už teď jasné není pravda (resp. zamlčeli že to není příliš výhodné řešení). Takže bude (v souladu s tím, jak jsem si původně myslel) v mým případě asi nejvhodnější střádat peníze na nějakým spořícím účtu a až to bude aktuální, je případně použít na splacení části hypotéky, abych tím snížil celkově zaplacený úroky.

30kveten2004 píše:600 Kč do investička nejsou žádné velké peníze, nenapsal jsi nám však, jaké rizika ty pojistka kryje.

No tak pojištění tam v podstatě právě není žádný (jenom 30.000 životní a zproštění placení v případě invalidity), neboť to bylo prezentováno spíše jako spořící produkt (primárně samozřejmě jakoby na důchod, ale s možností "výhodných" předčasných výběrů).

To je tak, když se člověk spolehne na informace od poradců a všechno si do detailu sám neověří :oops:
(ačkoliv jsem si samozřejmě informace ověřoval jak v pojistných podmínkách, tak jsem hledal i názory na internetu, ovšem například zmínka o výši počátečního poplatku není nikde a našel jsem to teď až náhodou když jsem hledal zákonné podmínky čerpání úlev na dani)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 20:50

Z toho opravdu definitivne plyne zrusit....
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 20:58

Tak když tam máš připojištění za pár desítek kč, tak to zruš, protože takhle by se investičko nastavovat nemělo....
V tvém případě bys tam měl připojištění na trvalé následky úrazu s progresí, případně denní odškodné, případně vážná onemocnění, pokud je tam zvýšená pravděpodobnost....
Ovšem k hypotéce se dá udělat lepší pojistka....
A to zhodnocení 8,5 % ne že není nereálné, ale spíš se počítá s nižším zhodnocením, cca 7 %.
Jestli potřebuješ pojistit, se ozvi :D
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 12. 6. 2008 21:26

bc to pocita s 9 % pokud vim, dokonce, kazdopadne velmi vazny onem, jsou desne drahy a navic ta pojistovna se dost bude skubat, bych snad ani nedaval,a denni odskodne je taky kravina, to ma resit fin.rezerva, nikoliv loupezivy pojisteni... jedina dobra vec jsou trv nasledky klidne od pul mega do dvou, i vic, clovek nekde opre auto nebo nekdo do nej a tohle je jediny rozumny pojisteni
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 12. 6. 2008 21:47

To Vám tedy poradili, IŽP není špatný produkt, dá se využít především na zajištění za levnější pojistné a bokem tvořit rezervu, která má při dožití vynahradit "vyhozené" pojistné, pokud tedy jste po celou dobu neplnili.

ČPP pro mě není adekvátní společnost, které bych měl svěřit své peníze. Zkuste popsat, jak probíhala spolupráce s poradcem od BC a jaké byly Vaše požadavky.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 21:57

A jaké pro Tebe jsou adekvátní společnosti, kde bys svěřil své finance?
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LifeFinance 12. 6. 2008 22:03

:-) Odpověď ze mě nedostanete.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 12. 6. 2008 23:26

Tak to je trapný
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 09:51

30kveten2004 píše:Ovšem k hypotéce se dá udělat lepší pojistka....
A to zhodnocení 8,5 % ne že není nereálné, ale spíš se počítá s nižším zhodnocením, cca 7 %.
Jestli potřebuješ pojistit, se ozvi :D

K hypotéce už tak jako tak rizikovou pojistku mám (byla to podmínka při vyřizování hypotéky, resp. ne nutná, ale snížil se tím úrok).
Životní pojistka pro mě možná zanedlouho začne být aktuální, s přítelkyní už ledacos plánujem (jak jsem se dozvěděl, životní pojistka v principu nemá smysl, pokud nejsou osoby, které by na člověku byly více či méně závislé).

Takže jak to chápu nyní (doufám že správně), IŽP není špatný produkt, ovšem jeho smysl je zcela jiný než spoření, používat jej na jiné účely než životní pojistku a úrazové pojištění je jak je mi již teď zřejmé neefektivní, ale má výhodu oproti rizikovýmu pojištění, kdy člověk platí pojistku a po uplynutí doby nedostane nic (pokud není plněno), ale u IŽP je šance, že dostane po uplynutí doby to, co tam vložil, případně i něco navíc, takže defakto pojistka je pojišťovně hrazena z výnosů investic a člověk má pojištění "v podstatě" jakoby zdarma.
Ale nesmí to být nastaveno takto "za účelem spoření" s (v podstatě) nulovou částkou životní pojistky, protože jako spoření (i důchodové) to jak jsem pochopil příliš výhodné není.

A v principu mi teď došlo, že vhledem k počátečnímo poplatku počítanýmu procentuálně z počáteční splátky, je zřejmě nejvýhodnější začít na minimální možné splátce (nebo rozhodně nějaké co nejnižší), ze který se vypočte poplatek, a až po těch 3 letech splátku pojistky zvýšit, což by bylo optimální (ovšem "optimalizátoři" od BC mi tohle neřekli, a nyní již chápu z jakých důvodů, pokud se od vstupního poplatku odvíjí jejich provize).

(mimochodem, on i samotný název "Evropská Penze" je tím pádem dost matoucí a zavádějící, protože implikuje spíš penzijní nebo důchodovné pojištění, kterým jsem se tím pádem věnoval, když jsem si hledal informace před podpisem smlouvy, a vůbec mě ani v podstatě nenapadlo, že se jedná produkt určený hlavně na životní pojištění, tedy pojištění rizik)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 11:15

Pokud navýšíte platbu ve 3. 10. nebo jakémkoliv roce, stejně se strhne poplatek s navýšení jako u prvních 3 let. Nastavte si to IŽP na zajištění smrti a úrazu. Hypo máte zajištěnou, ale pokud máte nebo budete mít děti, tak je hezké, že by měli kde bydlet, ale co by pak daly do pusy, když žena bude na mateřské a Vám se něco stane.

30květen

Co je na tom trapného? Nebudu se vyjadřovat a psát svůj subjektivní názor na společnosti, které jsou na finančním trhu. Jednou jsem to udělal a hned jste se toho chytl.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 11:34

Aha. Takže neni tak úplně pravda, co je uvedeno v sazebníku, že poplatek za změnu pojistné častky nebo změnu výše pojistného je jenom 50Kč.

Asi skutečně před uzavřením takovýho pojištění bude potřeba vidět všechny sazebníky, i interní, a pokud se budou zdráhat je ukázat, tak jim nevěřit a nic si tam neuzavírat.

Navýšit tohle IŽP na zajištění smrti a úrazu bych samozřejmě mohl, to chápu, ovšem sami poradci řekli, že na životní a úrazový pojištění tohle není nejvýhodnější varianta a sami nabízejí pojištění od jinýho pojistitele na tyhle rizika (konkrétně myslím zmiňovali Českou Spořitelnu). Tenhle produkt prostě oni nabízeli jako spořící.

Takže mně z toho vyplývá tuhle smlouvu vypovědět a na IŽP (který, jak jsem pochopil, výhodný může být, pokud člověk chce životní a úrazovnou pojistku) se poohlédnout někde jinde po nejlepších podmínkách.

Jak je to vlastně s výpovědí smlouvy, lze výpověď podat ještě před začátkem platnosti pojistné smlouvy?
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 15:10

Poplatek 50 Kč se vztahuje na změnu pojistné částky, inv. strategie atd. Zvýšením pojistného se automaticky začnou srážet i poplatky z navýšení.

Samozřejmě za 600 Kč měsíčně Vás asi to IŽP nezajistí na 2 mil., záleží jak si produkt nastavil BC. Česká spořitelna je 100 % vhodnější kvůli zajištění rizik a flexibilitě.

Víte, ono je těžké doporučit vhodné portfolio, když poradce nezná Vaše potřeby, cíle a přání. Stále jste mě nepopsal, jak spolupráce probíhala. Jaký jste dostal finanční plán a jaký efekt Vám přinese.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 15:50

No tak spolupráce probíhala tak, že se mi sami ozvali (nevím, kde sehnali kontakt, ale nejspíš od někoho známého, protože po mně chtěli taky kontakty na známé). Navrhli, že udělají zdarma optimalizaci financí, dostali zapůjčeny smlouvy stavebního spoření, pojistek atd. prostě všechny relevantní smlouvy, samozřejmě se ptali, jaké mám priority, přičemž jsem zmiňoval, že v současnosti hlavní prioritou je splacení hypotéky a navrhli jako řešení tenhle jediný produkt, s tím, že není nejvýhodnější na životní pojištění, ale že se hodí na spoření a zajištění do budoucnosti a získání prostředků od státu formou daňových odpočtů, s výhodou vysoké likvidity (tj. možnost snadného výběru části naspořených prostředků ve výrazně kratším čase než je např. ukončení stavebního spoření, což je sice pravda, ale už se nezmínili, že je to značně nevýhodný postup, a to i při daňových odpisech) a s tím, že "klienti si tento produkt často pořizují na získání prostředků na splacení hypotéky", což je téměř doslova alespoň co si pamatuju.
Žádný jiný produkt nenavrhli, pouze tento.
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LifeFinance 13. 6. 2008 18:55

Hmm, takže Vám sjednali pouze IŽP bez zajištění? A čím kryjete hypotéku (název produktu)? Především, Vás zajímá a jsou Vaše priority - zajištění příjmů, jak zaplatit hypotéku dříve a rezervy?

Podle toho co píšete, tak Vám byla provedena nekvalitní služba a tomu odpovídá i doporučené portfolio.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 13. 6. 2008 19:33

No jo, ani k předčasnému splacení hypotéky se IŽP nepoužívá, od toho jsou podílové fondy.
Pozval bych si toho poradce ještě jednou, přizval bych nějakýho odborníka, nechal bych chvíli kecat toho poradce, a pak bych mu dal do držky :D
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsechno_obsazeny 13. 6. 2008 21:48

LifeFinance píše:A čím kryjete hypotéku (název produktu)?

Na hypotéku mám přímo k ní rizikovou životní pojistku. Nebyla podmínkou, ale byla na ní sleva na úrokový sazbě - je zase samozřejmě otázka, jestli splátka rizikový pojistky nepřevyšuje úsporu získanou slevou úrokový sazby, což zřejmě ano, ovšem i tak to považuju za dobrou věc, protože v případě nenadálý události je IMHO dobrý aby kvůli tomu rodina nepřišla o bydlení ale zaplatil se zbytek hypotéky z pojistky.

No, moje hlavní chyba byla asi v tom, že se mi zdálo jednání poradců poměrně seriózní a neověřil jsem si to důkladně sám (i z nedostatku času, protože např. teď jsem poslední dva pracovní dny strávil vyhledáváním ekonomických informací což by asi nebylo z pohledu mého zaměstnavatele úplně ideální využití pracovní doby). Nu což, dobrá zkušenost pro příště, věřit jedině sobě a raději si všechno tejden rozmyslet a najít si všechny detaily :-)

30kveten2004 píše:Pozval bych si toho poradce ještě jednou, přizval bych nějakýho odborníka, nechal bych chvíli kecat toho poradce, a pak bych mu dal do držky :D

Já to tak hrotit nebudu, pokud teda sami nebudou dělat nějaký problémy. Já myslím, že když smlouvu vypovím, tak to bude jako trest celkem stačit (kromě toho, že už si vzhledem ke ztrátě důvěry u nich nic neuzavřu a budu od toho odrazovat i všechny známé, včetně kontaktů, který jsem jim poskytnul) - oni na to určitě nějaký náklady měli, ztratili tím čas, za kterej tím pádem nedostanou nic zaplaceno, strávili čas děláním "optimalizace", taky zdarma, telefonovali mi, jezdili za mnou a všechno zadarmo, to je teda smůla .... ;-)
vsechno_obsazeny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 6. 2008 01:28

No stejnak, pozval bych si ho, aby mi to objasnil:-)
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 14. 6. 2008 12:07

bude to je snuzka blabolu, zachranujic svoji provizi, na druhe strane to berte tak,ze poradce je podnikatel za ucelem dosazeni zisku, takove klienty jako vy co to rusi, mam tez rad, urcite ho pekne naserete,okradl jste ho o cas a benzin
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 14. 6. 2008 12:25

Tak počkej, týpek z Brokeru tu svojí práci odflákl, okradl klienta, takže by měl srazit paty a co nejrychleji zmizet.... Poradce okradl klienta..... Ne že klient okradl poradce o čas a benzín....
Pokud se klientovi udělá portfolio dobře a vše se mu vysvětlí, tak není důvod, aby pak někdy něco rušil, vyjma nepředvídatelných situací...
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hiro.N 14. 6. 2008 18:54

ano samozrejme,ale otazka na kolik za to muze klient a na kolik poradce,me se stalo tez nedavno,ze jsem neco podobneho klientovi doporucil na cem jsme se shodli a po mesici klient rusi, staci aby prisel nejaky chytrak z rodiny napr, lidi si nepamatuji ze schuzky nic... rozhodne je lepsi to vse v klidu s poradcem probrat upravit a nezatracovat, muzete mi rict na jake pozici je ten poradce z BC a z jakeho kraje?
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 14. 6. 2008 22:09

Kdyby poradce sestavil portfolio tak, aby klient za hodinu, měsíc či rok věděl přesně na co má sestavené portfolio a jaký přínos pro něj má, tak se nestane, že přijde někdo ze známých a klient to pak zruší.

Problém je, že poradce vnutil potřebu klientovi a neřídil se prioritami, které klient má. Základem je důkladná analýza, která pomůže klientovi odhadnout, co mu poradce může nabídnout a je to taková osvěta. Klient začne přemýšlet od zajištění příjmu až po vytváření aktiv a začne chápat jednotlivé oblasti osobních financí.

Takové "optimalizace", kdy porovnáme smlouvy, které klient má a uděláme mu lepší není poradenství, ale prodej. Každá smlouva se dá nahradit lepší, ať už teď nebo v budoucnu.

Mě by docela zajímalo, co jste společně probírali a co jste si od schůzky odnesl? Jak probíhala analýza?
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cecen 21. 7. 2008 17:54

dobry den,
nedavno me bylo nabidnuto nabizet investicni zivnotni pojisteni, vypada to vcelku jako zajimava a prespektivni prace ke studiu. Byl sem na nekolika seminarich a vsude to bylo nabizeno predevsim jako ucet na sporeni ( s rocnim urocenim 8-12% i na internetu sem si nasel ze dlouhodobe neklesly tyto fondy pod 10%), pojisteni bylo vzdy receno jen okrajove, stejne jako moznost hypoteky ktera vam vydelava... (jedna se o ING investor)...

"první 3 roky je strháváno snad celých 65% vkladu na poplatek za založení účtu "

jak mohu zjistit jestli tomu neni tak i u me .. nerad bych nabizel neco co by poskozovalo lidi tento produkt se mi opravdu libi ale nevim co je realita a co oblbujici kecy? i kdyz si rikam ze existuje nejaky zakon tykajici se lzive reklamy takze kdyby lhali tak je uz snad nekdo stahl z kuze
dekuji za odpoved
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 21. 7. 2008 18:45

První dva až tři roky jde u IŽP většina peněz na počáteční náklady, tudíž nevyděláš žádné peníze.
Pro jakou společnost pracuješ?
A zhodnocení 8-12 % je možné, nicméně je přehnané, to by to musel být hodně dobrý fond.
Slušný poradce to prodává jako pojištění, zvířata to prodávají jako nejlepší věc na spoření.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cecen 21. 7. 2008 23:47

no mi to rikame takhle ze prvni dva roky musis platit pokud do teto doby zrusis ucet prijdes o vsechny vlozene penize.... ale to ze za prvni 3 roky nic nevydelas je nejake divne protoze mam pred sebou web ing model (B250 ing investor) ( kterej kdyz mate heslo si vytisknete na jejich oficialnich strankach alespon tak mi to bylo receno )a na nem je jasne napsano kdyz teda zvolime zisk 10% (8-12%) pri pojisteni 1000 rocen tedy 12000 zde mate 1 rok 11403kc+ 1800 podpora od statu ... 10 ROK ze 120 000 zde uz mate 157829 ... 30 rok z 360 000 zde mate uz pres mega a pula rozdil mezi lety je nejakych 150 000 tudiz se z vas zde stava rentier a tyto penize pobirate kazdy rok, popripade si vybrat to mega a pul .. tudiz me to podle techto tabulek prijde taky jako supr vec na sporeni a to pojisteni je jako bonus .. a k tem 8-12% je to ted 7,71% protoze vsechny akcie jdou diky rope do kyticek
http://www2.ing.cz/prod/fondy_vykon_cz.asp viz zde fond ceskych akcii .
dale vedeni uctu je za 30 korun a 20 korun zivotka na 100 000.-

tak se ptam je tomu opravdu tak nebo oblbujou i nas na techto seminarich?
dekuji za odpoved
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hiro.N 22. 7. 2008 10:16

Dobry, jen sundat ty ruzovy brejle:)))
Hiro.N
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cecen 22. 7. 2008 11:00

woow uzasny ze mi reknete sundejte si ruzovy brejle .. vic " dmntni radu a fakta " jste si z prstu asi vycucat nemohl ze ..... tak jelikoz je to oficialni model tak fakt nevim co se vam nezda.. tak jestli mi chcete nekdo davat stejne info jako Hiro.N tak se ani neobtezujte!
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin-E 22. 7. 2008 11:37

U jaké společnosti jste dostal nabídku spolupráce? Je to důležité, abychom Vám mohli říct popřípadě, co jsou zač.

Když tak použijte soukromou zprávu.
Martin-E
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 7. 2008 11:55

Cecene, když to bereš takhle, tak třetí rok teda vyděláš pár korun, ale musel jsi zaplatit 24000 kč, takže celkově jsi za ty tři roky v mínusu, jsi v mínusu celkově za čtyři i pět a který rok začneš vydělávat, to ti přesně neřeknu.
A Ty daňové úlevy dostává klient zpětně tak v březnu příštího roku.
A počítat u IŽP s deseti procenty je většinou hodně nadsazené. Většinou počítám s šesti až sedmi procenty p.a..

Jo a dneska jsem se dozvěděl, že na pojišťovnu Allianz se zákony nevztahují a že daňové výhody mají i u životek, které jsou uzavřené třeba do 50ti let:-)))
Že prý mají speciální produkty:-)))
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cecen 22. 7. 2008 15:20

no vydelavas uz ve 4 roce ale je to malo pak uz to stoupa .. ale uz asi chapu o cem tu mluvite .. ale stejne za 30 let tam mam " 4 krat " tolik nez co sem tam vrazil takze mi to prijde celkem jako dobra sporici vec nebo snad ne :-) ?
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 22. 7. 2008 15:46

Pokud tam das v roce 2010 100 000 Kč tak v roce 2040 tam budeš mít 400 000?
Pokud počítám správně tak při 5 % inflaci tam reálně tedy budeš mít 85855 Kč? To je fakt výhra :-D
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod cecen 22. 7. 2008 16:02

no jasne ze kdyz to berete jako jednorazovou platbu hned ze je to malo .. ale tady davate ty prachy kazdy mesic a pokud de o inflaci tak date na zacatku nejaky pocatecni mimoradny vklad ktery vam tuto inflaci pokryje.
nebo snad ne? me se to furt zda vcelku vyhodne .. budu jen rad kdyz me vyvedete z omylu ;-)
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 7. 2008 21:50

Mimořádný vklad do investička je na dvě věci......
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cecen 22. 7. 2008 22:06

coze? tak to mam asi zase odlisne informace ... mimoradne vklady se vam uroci spolu s penezi ktere tam prichazeji kazdy mesic .. plus mimoradne vklady maji tu vyhodu ze muzou byt kdykoliv vybrany takze nevim jaky je v tom problem
cecen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 22. 7. 2008 22:44

A řekni mi jediný rozumný důvod, proč to cpát na mimořádné pojistné, když ty peníze můžu zhodnotit kdekoli jinde a bez problémů s výběrem.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondrasz 24. 7. 2008 23:28

Cecen asi tak, přesně jak to napsal 30.květen. Ta modelace, tak jak je v té Vaší kalkulačce je slušně řečeno na 2 věci, jelikož se od reality pohybuje na světelné míle daleko.
30.květen no, já bych teda ani za těch 7% nedal ruku do ohně navíc při současné inflaci jsem tak max na nule, takže mluvit o nějakých 12, 15 a ještě více % jako o průměrném zhodnocení je ryzí idealismus :-)ale chápu, že pokud to nebude tvrdit, tak se investičko neprodá ;-)
Ondrasz
Nadšenec