Spoření na důchod - investiční životní pojištění nebo fondy?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod _Max 19. 6. 2008 08:17

S474N píše:_Max: a co treba dodat konkretni vas vypocet?

A co třeba použít výpočet ING, než tady spekulovat?
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 19. 6. 2008 10:18

Maxi

B 250 obhajujete, protože ho hojně doporučujete svým klientů. V podstatě od verze B 150 se tato odrůda neliší. Byl snížen poplatek za vedení účtu na 30 Kč a spread poplatek ze 5 % na 3 %. Nákladovost se v podstatě moc nezměnila, protože nedošlo ke snížení feečka, tedy poplatku který sežere největší část nákladů.
Stále s Vás cítím, že jste si neuvědomil, proč by měl klient platit ze své investice za to, že pošle peníze do pojišťovny a ta je pošle do IS, tím je myšleno m.f. 1,7 % na straně poj. a
Podívejte se na veškeré poplatky, jestli je možné za dluhopisový fond platit feečko 2,7%. Podívejte se na investiční strategie v rámci ING, proč konzerva je stále v mínusu?

Napište mi jediný důvod proč by měl mít klient ING v portfoliu.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _Max 19. 6. 2008 11:24

LifeFinance píše:Maxi

B 250 obhajujete, protože ho hojně doporučujete svým klientů. V podstatě od verze B 150 se tato odrůda neliší. Byl snížen poplatek za vedení účtu na 30 Kč a spread poplatek ze 5 % na 3 %. Nákladovost se v podstatě moc nezměnila, protože nedošlo ke snížení feečka, tedy poplatku který sežere největší část nákladů.
Stále s Vás cítím, že jste si neuvědomil, proč by měl klient platit ze své investice za to, že pošle peníze do pojišťovny a ta je pošle do IS, tím je myšleno m.f. 1,7 % na straně poj. a
Podívejte se na veškeré poplatky, jestli je možné za dluhopisový fond platit feečko 2,7%. Podívejte se na investiční strategie v rámci ING, proč konzerva je stále v mínusu?

Napište mi jediný důvod proč by měl mít klient ING v portfoliu.

Napište mi jediné místo, kde jsem B250 obhajoval. Jsem jen rád že jste zabrousil na produktové listy, aby jste se zamyslel. Je to opravdu jedno z nejdražších investiček, ale levé argumenty a výpočty k tomu pana Moravce nedovedou...
Jinak opět závěry s tím co doporučuji jsou váš výkřik do tmy, protože to vám jde nejlépe. Poradenství nedělám
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 19. 6. 2008 11:46

Já jsem na produktové listy nezabrousil, ačkoliv jsem působil v poradenské firmě, která byla hlavní distributor ING a odešel jsem proto, že jsem nechtěl prodávat tento kompot. Pokud chci být dlouhodobě na trhu a opravdu zastupovat zájmy klienta musím tomu přistoupit výběrem servisní společnosti a produktového portfolia.

Doufám, že jste mě pochopil, co jsem Vám chtěl říci. ING je super, ale pouze na investice, PF nebo rizikové životní pojištění.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod moravecz 26. 6. 2008 11:56

Nakonec jsem se s poradcem domluvil a IŽP jako spoření na důchod jsme opustili. Vybral pro mě pravidelné investice do IMMOFINANZ nebo Zajištený investiční program Target Click Fund. Ale to už je spíš otázka do fóra Investování, zkouším hledat názory na Internetu.
IMMOFINANZ je teď asi zajímavý nakupovat, ale chtělo by to asi sledovat než to 30 let nechat pracovat.
O Target Click Fund jsem nikdy neslyšel, forma životního cyklu byla pro mě doposud neaktuální.
Děkuji za názory.
Zdeněk Moravec
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod moravecz 27. 6. 2008 14:39

Teď je asi vhodná doba na investovaní do Immofinanz, otázkou je, jak se vyvine trh s nemovitostmi v Evropě za 10-20-30 let. Každopádně u tohoto produktu stojí za to sledovat globální situaci hodně dlouho před koncem cyklu.
Ale stejné se dá říct o BRIC, komoditách nebo Emergency Markets ...
moravecz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LifeFinance 27. 6. 2008 15:27

Určitě investovat do nemovitostí, ale chybí mě u Vás dostatečná diverzifikace tj., vsázíte vše na jednoho koně.

Pokud chcete odkládat zhruba 2-3 tis., tak zvolte na penzi programy životního cyklu a doplňujte je o zajímavé investice - nemovitosti, EM, Energie atd.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 28. 6. 2008 08:58

Určitě investovat do nemovitostí

Tak to bych nebral za mantru. Naopak, spíše bych řekl "Jak kdy, jak kde." Své by o tom mohli napsat majitelé amerických nemovitostí, kteří až do nedávna dávali právě na podobné rady... Třeba v Praze se do nemovitostí už investovat nevyplatí, podle mne tu jsou ceny na špici a do 1-2 let očekávám splasknutí bubliny. Viz. ceny akcií developerů na pražské burze, za poslední 3 měsíce padly skoro o 50%, viz. počty dokončených bytů v Praze, viz. prodlužující se doba od dokončení nemovitosti a jeho pronájmu nebo prodeje (dříve byly byty prodány už před dokončením, dnes i půl roku po dokončení jsou neprodané, kanc. prostory nepronajaté), atd.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod _Max 29. 6. 2008 00:39

Ať pořád jen nehledáme že to nejde...
http://www.penize.cz/42908-pravidelna-i ... ze-prodela
Na dlouhém horizontu s rozumným portfoliem není zas tak důležité kam, ale jak...
Max
_Max
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 29. 6. 2008 06:54

Ano, něco podobného jsem už četl, jen se zabývali horizontem snad 100 let, ptoyože západní země provozují burzy cenných papírů o něco déle :-)
Ovšem neřeší se hodnota paněz, devalvace, revalvace, měnová reforma apod. Na to se sice dá namítnou, že tu zažije člověk tak 1x za život, ale bohužel v ČR by musel být na mysli život tak kuřete, neboť na můj pocit je to tu až příliš často :-(
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod moravecz 30. 6. 2008 15:06

K diverzifikaci - ještě před poradcem jsem zakládal pravidelné spoření do BRIC a mám jednorázové investice na horší časy do Latin America, Ruska, atd.
Poradce mi ukázal alternativu k penzijnímu připojištění (IŽP nebo akcie/fondy) a proto teď hledám další způsob investování na dlouhodobý horizont.
Investice do nemovitostí na 30 let by podle mě měla být výnosná, musí se pohlídat ten konec cyklu. Ale kdo před 30 lety mohl tušit třeba internetovou bublinu, když ještě nebyl Internet, že.
moravecz
Návštěvník

Předchozí stránka