Penzijní připojištění - výsluhová, invalidní, pozůst. penze

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2012 11:05

Zaslechl jsem neco o konci listopadu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 31. 7. 2012 15:07

gran86 píše:Do kdy se ještě zřizují transformované fondy ? Chtěl bych si někdy penzijní připojištění založit a vidím že by bylo lepší stihnout ještě transformovaný fond , než se budou dělat pouze účastnické. Jak dlouho trvá založení fondu ? Není ještě na mě moc brzo (26 let) ?



Založit lze konce listopadu, smlouva musí být platná od 1.12. Na poslední dny listopadu bych to nenechávala, fond by ji nemusel akceptovat.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 31. 7. 2012 15:38

Ono muze byt koncem listopadu i problem, kde uzavrit, protoze bude docela "naval" jak na prepazkach, tak u poradcu.
Pri uzavirani zaskrtnout vsechny druhy penzi. U vysluhove dat 50%, nebo nic, automaticky se nastavi 50%. Tohle je velika vyhoda oproti PP uzavrenemu od 2013.

Dale, pokud mam sjednano ve smlouve treba mesicni platbu 500,- (bez ohledu na zamestnavatele) a poslu treba 2000,- bez oznameni/schvaleni fondem, tak dostanu statni pripevek pouze na castku ve smlouve, cili 500!!!

U jakeho PF uzavru take docela zavisi na tom, jake ten ktery fond ma naklady pristich obdobi na 1 klienta. A tady jsou ty rozdily znacne.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 7. 2012 17:50

Fodi: nějakého extra návalu se nebojím. Do konce února, kdy bylo možné převést tak se také extra návaly nekonaly.

Tu výši příspěvku je možné po dohodě s fondem měnit.

Aktuálně vypadá na nejlepší volbu Allianz.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fodi 31. 7. 2012 18:42

Ano, vyse platby se da zmenit. Jen proste nestaci poslat sam od sebe vic a cekat, ze z toho vic bude lepsi statni prispevek.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod savy 2. 8. 2012 18:28

Dobrý den, zajímalo by mě jestli lze dodatečně sjednat výsluhovou penzi u již běžící smlouvy PP?
savy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 2. 8. 2012 19:06

Ano, zatím je to možné, pravděpodobně nejpozději do konce listopadu s účinností od 1.12. Ale berte to jako neověřenou informaci, momentálně asi nikdo netuší, co bude konečnou verzí - pokud vůbec nějaká bude.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod savy 3. 8. 2012 18:21

Předpokládám správně, že již naspořených peněz se případné "dosjednání" výsluhové penze nebude týkat?
savy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 3. 8. 2012 18:58

bude, ale až za 15 let od sjednání, tj. pokud již smlouva běží 10 let, tak za dalších 15 od přidání výsluhovky.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gran86 26. 9. 2012 19:56

Ještě bych se zeptal - co všechno se vyplňuje a volí při uzavírání smlouvy - samozřejmě si potřebuju zvolit společnost u které si ho založím a ještě něco dalšího ? - např. druhy penze (předpokládám že se volí až později, až při výplatě ?)
gran86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 26. 9. 2012 21:18

Za stávající situace doporučuji sjednání ve smlouvě ihned od počátku. Způsob výplaty se volí až při nároku.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 4. 10. 2012 10:00

Mám dotaz: když se dědí penzijko, dědí se i státní příspěvky?
Kolegyně z práce v minulém roce dědila po mamince, ale prostředky dostala bez státních příspěvků.

A ještě jedna otázka - ty státní příspěvky se vyplácejí z čeho? Je to z příjmů, které stát vybere na sociálním pojištění?

díky
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sirius1983 8. 10. 2012 11:19

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na stávající penzijní připojištění. Pokud bude toto připojištění převedeno v rámci důchodové reformy do 3. pilíře jako tzv. transformovaný fond, bude možno ho v případě zájmu v budoucnu kdykoliv ukončit (samozřejmě se ztrátou státních příspěvků)? Děkuji.
sirius1983
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubNavratil 18. 10. 2012 08:28

Zkuste si přečíst tyhle časté otázky. Snad Vám to pomůže.
JakubNavratil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sirius1983 18. 10. 2012 10:50

No že lze penzijní připojištění zrušit nyní vím, ale jde mi o to, jestli tato možnost bude i po penzijní refromě v rámci transformovaného fondu.
sirius1983
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků