JAKÝ PENZIJNÍ FOND-co třeba Generali PF

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 29. 1. 2009 16:40

stanislav.stribrny: není lepší ty peníze raději propít? já jeon, že z fondu se dají státem "ukrást" poměrně snadno...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 1. 2009 19:22

Pokud by se třetí osobou myslela jakákoli osoba (a ne osoba blízká), vyplácel bych si měsíčně 5000 Kč z firmy. Jelikož nejsem zaměstnanec, nemůže se jednat o tzv. příspěvek zaměstnavatele, ale snad by mohlo jít o příspěvek tzv. třetí osoby - dle terminologie penzijního zákona. Pro firmu by to byl nedaňový výdaj, ale to je mi fuk.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod cerfil 4. 3. 2009 15:32

Dobrý den,
a co říkate na to že penzijní připojištění jako takové se má během dvou let asi rušit.A že dvě pojišťovny které chtěli zavést penz.pojištění nedostali konsesi.
cerfil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 15:59

Rušit se nemá. Má jen dojít k oddělení majetku fondu od majetku účastníků. Myslím, že hodně lidí se bude divit, kolik peněz jim to "sežere", protože fondy budou muset okamžitě odečíst provize, které s sebou valí dopředu a mají je rozložené i na desítky let.

Čekám až to nastane, pak uvažuji o zřízení penzijního.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wincore 4. 3. 2009 17:02

Je známo datum, kdy má dojít k tomu oddělení?
Uvažuji o přechodu z CSOB k Generali, tak jestli ma vyznam pockat?
Děkuji.
wincore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 3. 2009 18:14

Pokud vím, tak zatím nebylo nic rozhodnuto.
Ani není jasné, jakým způsobem toto oddělení dolehne na jednotlivé klienty, variant je několik:
1) ony tzv. "budoucí náklady" jednoduše zatáhne vlastník fondu, aby si nenaštval svoje klienty (lze předpokládat u velkých fondů)
2) o tyto náklady se podělí jednotliví podílníci podle nějakého klíče
a) podle aktuálně investovaných prostředků - nejvíce by prodělali ti, co tam mají nejvíce peněz, budou tedy nejvíce znevýhodněni ti, co platí velké částky a (nebo) po dlouhou dobu
b) podle skutečných nákladů, které na nich "visí" - tedy by nejvíce zaplatili ti, kteří jsou u fondu krátce a fond si z jejich zisku nemohl tyto náklady umořit. Tento klíč by byl výhodný pro ty, kteří jsou u fondu dlouho, protože značnou část jejich nákladů fond již umořil z připisovaného zhodnocení
c) nějakým paušálem na každého - málo pravděpodobná varianta, ti kteří jsou u fondu krátkou dobu a (nebo) platí malé částky by mohli přijít o značnou část svých úspor
3) zatáhne to stát - bohužel ne moc nepravděpodobná varianta. Fondy začnou šířit paniku ohledně možné nestability penzijního systému a politici jim na to ze strachu kejvnou.

Přechod k jinému fondu se může a nemusí vyplatit. Pokud by nastala varianta 2b) tak bys na tom krutě prodělal.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerfil 4. 3. 2009 20:46

Ano omlouvám se, teď jsem si přečetl co nám připravilo mpsv, že se bude tedy odělovat majetek akcianářů a učastníků fondu, ale penzijní spoření bude končit a bude se to nazývat penzijní pojištění, které bude podobné a co se nejvíc asi změní príspěvky. Ke 300Kč -50Kč ateprve ke 700Kč-150Kč.Dnes bych si asi už nepořídil měl jsem ho rok a po zhodnocení jsem ho rychle ukončil,protože s 2400Kč za rok udělat zhodnocení 2,28Kč se mi zdálo velice málo.Jak tak počítám tak je to přibližně shodnocení 0,1%.
cerfil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod elisju 5. 3. 2009 07:33

Panebože, to je teda bordel - tak jsem se koukla do smlouvy jak mi někdo radil a mám tam zaškrtlé i výsluhová penze,tudíž bych si to mohla vybrat,ale až za 7 let!Vy mě všichni děsíte - já tam mám teď skoro sto tisíc a měla bych o to přijít?Nemůže si teda nějakým způsobem ty peníze vybrat(abych nemusela dodaňovat) - převést někam jinam a nechat si tam tak stovku ?Určitě něco musí existovat?poraďtě mi prosím
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2009 07:36

Vybrat prachy můžeš, ale:
1) přijdeš o veškeré státní příspěvky za celou dobu a o výnosy z nich
2) pokud jsi něco uplatňovala jako daňový odpočet, budeš to muset jednorázově přiznat jako příjem a dodanit (aktuálně 15 %)

Zas tak se neděs, podle mě si to fondy nějak "vydupou", aby to klienty tolik nebolelo. Buď se stanoví nějaká dostatečně dlouhá přechodná doba, aby si to stačily postupně sebrat na zhodnocení, nebo to nějak bude dorovnávat stát, popřípadě se zvolí nějaká jiná méně viditelná možnost.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elisju 5. 3. 2009 08:01

Díky za uklidnění - peníze tam teda musím nechat,jelikož jsem uplatňovala daňový odpočet a o příspěvky taky nechci přijít.Nechápu,jak to mají třeba v Německu a Rakousku,že se Ti důchodci tam pak mají dobře narozdíl od nás."Nutí "člověka někam ukládat peníze, že nebude na důchody a nakonec z těch našich úspor nic mít nebudeme. Divím se, že tu není nějaká fakt slušná odnož mladých lidím,kteří by se za něco postavili.
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2009 08:12

elisju píše:Nechápu,jak to mají třeba v Německu a Rakousku,že se Ti důchodci tam pak mají dobře narozdíl od nás.

Oni jsou nějakých 40 let napřed. Ale neber to tak tragicky. Máme holt tu smůlu, že sousedíme zrovna s nejbohatšími státy na světě, pokud bychom to srovnali s jinými evropskými zeměmi (Španělsko, Portugalsko, Řecko, Itálie), tak na tom zas tak špatně nejsme. No a ve srovnání s jinými zeměmi patřícími kdysi do lido-demo už vůbec ne
elisju píše:"Nutí "člověka někam ukládat peníze, že nebude na důchody a nakonec z těch našich úspor nic mít nebudeme.

Nikdo tě nenutí spořit v (nepojištěném) penzijním fondu. Já spořím pomocí různých bankovních produktů a zatím mi to vychází celkem dobře :D
elisju píše:Divím se, že tu není nějaká fakt slušná odnož mladých lidím,kteří by se za něco postavili.

A za co by se jako měli postavit? Aby toho stát financoval ještě víc? Kdopak to nakonec asi zaplatí - no přece ti, kteří něco pro svoje zabezpečení něco dělají.
Víš jakým způsobem po válce "nastartovali" komunisti průběžný systém financování důchodů? Znárodněním penzijních fondů! Samozřejmě jim k tomu pomohly i 2 měnové reformy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod elisju 5. 3. 2009 08:25

Hm, asi máte pravdu - hlavně jste mi tady fakt otevřeli oči ,že člověk dělá chyby,jenže když jsem zakládala to penzijní v roce 2002 - tak jsem netušila takovéhle věci. To bych se na celé penzijko vykašlala.
elisju
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cerfil 5. 3. 2009 16:05

Díky ti Patriku řekl jsi jednu podstatnou věc,že například v Německu jsou už na tom o 40 let popředu a tak po uvahách jsem si založil německý produkt od jedné nejmenované společnosti.
cerfil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 3. 2009 17:53

To, že nějaké společnost pochází odněkud nic moc neznamená (když vezmu můj minulý obor, tak ne všechny švýcarské hodinky jsou super kvalita a naopak top značky se najdou i mimo Švýcarsko, např. Německo, Itálie). Případů, kdy zahraniční společnosti pěkně obraly místní občany by se našlo (např. známé fondy Pioneer :D ) dost, takže bacha na to, aby to nebyla jen "navoněná bída". Z německých pojišťoven je typickým příkladem Deutscher ring.

Také je velký rozdíl, jestli je to společnost působící na německém nebo českém trhu. Těch 40 let napřed totiž není jen na straně společností, které poskytují různé formy zhodnocení peněz, ale i na straně klientů, kteří jsou lépe informováni a mají určité zkušenosti. I když nalítnout může kdokoliv komukoliv.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cerfil 5. 3. 2009 21:29

Ano opět s tebou musím souhlasit, že je to risk ale něco o té společnosti vím a prozatím mi stačí že má 182mld.euro na kapitálových vkladech a je 8 zemích a na technických rezervách 158mld euro.Tak že pro mě prozatím větší jistota než u tuzemských firem a dokonce i česká pojišťovna tam posílá své peníze.
cerfil
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků