Zivotka/urazovka – aneb neznalek při ceste dzungli

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod redvirago 28. 10. 2008 23:19

Ahojky vsem….

Tak jsem se konecne dokopal resit „problem“ a zajistit sobe a sve nove narozene dceri „zivotku“ v kombinaci s urazovym pojistenim a zajistit (doufam) tak ji a mou pritelkyni. Protože sam sebe radim, jak často pisete do kategorie „financne nevzdelanych lidi naší země“ tak jsem nejdrive několik dlouhych veceru ztravil ctenim clanku, diskusi apod. Musim rict, ze tento cas nebyl k zahozeni, clovek se dozvi hodne. Pak jsem na zaklade (ani nevim ceho,asi reklamy) vytipoval 4 pojistovny a vyrazil do světa s presvedcenim, ze si vyberu..

Pojistovna ( dospeli/dcera):

Allianz (Rytmus /pastelka),
UNIQA (finance life 2008 F1 / motylek),
AXA( Comfort plus/medvidek),
CP (dynamik/slunicko)

V tasce plno nabidek, vsichni dostaly stejne zadani(viz nize)… A ted babo mudruj. :shock:

Konkretni popis:

1) muz, 29 let, OSVC, investicni zivotni pojisteni + urazove pripojisteni, do 60let, mesicni placeni
- pojisteni smrti nebo doziti 600,- /mesic (sporici část)
- smrt nasledkem urazu 200.000,-
- trvale nasledky s progresi 500% na 200.000,-
- denní odskodne za leceni urazu 100,-/den
- pobyt v nemocnici 200,-/den
- vazne nemoci nebo smrt 200.000,-
- smrt jakakoliv (nemoci, urazem, prirozena, mela pouze allianz) na 600.000,-
- zprosteni od placeni v pripade plne invalidity

2) dite, 2 mesice, holka, investicni zivotni pojisteni + urazove pripojisteni, do 18let, mesicni placeni
- pojisteni „sporeni“ 500,- /mesic
- smrt nasledkem urazu 20.000,-
- trvale nasledky s progresi 500% na 200.000,-
- denní odskodne za leceni urazu 100,-/den
- pobyt v nemocnici 100,-/den
- vazne nemoci nebo smrt 200.000,-
- zprosteni od placeni v pripade plne invalidity rodice

Informace ziskane při navstevach pojistoven jsem porovnal ve dvou urovnich:

z hlediska „sporeni“ a z hlediska urazoveho pripojisteni a vyslo nasledujici:

1) kazda pojistovna kalkuluje „budouci hodnotu“ s jinym %, allianz modelovy vyvoj s 3,335%, UNIQA 6% atd… pouzil jsem tedy pro srovnani těchto produktu ukazatel TANK a PER. Ukazatel TANK jsem pouzil z t-a-n-k.eu a PER jsem si vykoukal z produktovelisty.cz kde jsem si udelal modelove varianty. Vyslo mi nasledujici a to od nejlevnejsiho po nejdrazsi vzhledem k poplatkum za vedeni, vstupnim poplatkum apod.
- Allianz
- UNIQA
- AXA
- CP - nelze posuzovat, všechny poplatky taji

2) v podstate mi vyslo, ze jednotlive poplatky jsou +- stejne. Nejvice z rady vykukuje Allianz se svým poplatkem 108,- za denní odskodne za leceni urazu proti cca 45,- v prumeru. Stejne tak UNIQA se svým poplatkem 102,- za pobyt v nemocnici proti cca 50,- v prumeru. Jinak se da rict, ze na stejno.

Co se tedy me jako laikovy podarilo porovnat jsem porovnal, otazka zda spravne.. Kdybych se dnes mel rozhodnout, tak asi Allianz (Rytmus), pro dite zrejme Slunicko (CP) nebo pastelka (allianz).

Avsak, porad tam visi mnoho ??? neboť od finalniho pevneho presvedceni, ze jsem kvalitne zajistil co jsem zajistit potreboval me pak vždy odvrati další a další clanky které naleznu a tam zrovna bezi kritika na mnou zvoleny produkt…

Samozrejme mi je jasne, ze jsem mohl navstivit ING (co jsem mel v planu,ale v pobocce mely dovolenou) a chtel i CSOB,ale po vycerpavajicich 6vhodinach u zminenych 4 pojistoven me uz dosly sily….

Take jsem pochopil, a to pouze diky clankum na netu, ze se nebavime o sporeni, ale pojisteni. A tak ve me clouma myslenka, zda jdu vůbec spravnym smerem, zda „nesporit“ formou otevrenych podilovych fondu a k tomu vybrat pouze urazovku, za kterou platit a platit…Zda ma smysl vůbec takovyto slouceny produkt porizovat, neboť investovat přes pojistovnu, která nenese odpovednost za me investice (u IZP) a navíc sebou tahne pomalu zdvojene poplatky za spravu uctu, fondu apod… Dost často pisete o „splacanych hybridech“ apod.

Dulezite je také pro me to: ze se mi nechce uzavirat něco, jen pro to, ze je to zrovna v mode, podepsat nekomu papir kdo me první oslovil na ulici nebo si na me nasel cislo. Chtel bych produkt, který dobře pokryje me pozadavky, který me v 60ti letech nezklame při vyplate „sporenych“ a doufam, ze alespon slusne zhodnocenych financi. Dále pak, budu-li nucen diky „nejakym“ problemum zrusit pojistku, dostanu slusnou část zpet atd atd.. Otazkou je také, zda potrebuji všechny ty pripojisteni, které jsem uvedl u sebe a dcery. Například, často pisete jak je nutne myslet na pojisteni při plne invalidite, coz beru jako opodstatnene, napr. 250 tis, ale stejne mnozstvi proticlanku mi říká, ze v naší zemi je v podstate zazrak se do plne invalidity dostat, takze k cemu pak toto pripojisteni, stejne tak za zprosteni od placeni. Obecne teorie o IZP jiz znam od Vas z ruznych clanku, takze takovety obecne teze nejsou nutne. Snazil jsem se popsat plne sve potreby, a spise bych uvital konkretni produktove doporuceni, zkusenosti, vyhody, zda jdu vuvec spravnou cestou apod.

Budu tedy velice potesen, pokud mi budete schopni a hlavne ochotni skutecne poradit, zda jsem k vyberu pristoupil spravne, ci zda jiny produkt je lepsi, atd atd.

Velice dekuji za Vase reakce, rady, tipy apod……

Zdravi Martin, redvirago

PS: jsem ochoten si zaplatit nezavisleho financniho poradce aby mne vhodne nasmeroval, avsak vzhledem k clankum,které jsem cetl, jsem také presvedcen, ze se jedna o vyhozene finance, neboť ono skutecne nezavisle, je to tezke. Najit profika, který nemá na konte 5 pojistoven, který skutecne zanalyzuje me potreby je asi nemozne..:(
redvirago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 10. 2008 08:14

Můj názor, stručně :
1. Pro dítě bych volil pouze pojištění trvalých následků úrazu, nic víc (žádné IŽP, denní dávky, atd.). Ten, kdo nabízí pojištění smrti dítěte, toho bych na místě zastřelil.
2. Pro tebe bude stačit pouze IŽP (pouze smrt libovolným způsobem) a TNÚ (obě asi na částku 600 tisíc, u TNÚ tam navíc bude progrese takže se můžeš dostat až na 3 miliony. Předpokládám, že si k té částce 600 tisíc došel jistým výpočtem a tak ji nebudu rozporovat).

Zbylé peníze investuj raději jinak, než do pojišťovny.

Jinak nejlepší pojistka není ta, která ti přinese na konci nejvíce peněz (zvlášť pokud ti tam někdo simuluje 8% průměrné zhodnocení). Jde o pokrytí rizik, ne o spoření. Spoření je takový bonbónek navíc, třešinka na dortu.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod Hráč 29. 10. 2008 10:29

Pro Redvirago
Zajišťujeme komplexní finanční poradenství jako makléřská firma.
Informace na : jar.mlc(zavinac)centrum.cz
takže požadavek lze vyřešit
Hráč
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LifeFinance 29. 10. 2008 11:14

Martine,
po zhlédnutí Vašeho příspěvku je nutné, aby jste se obrátil na finančního poradce. Pojistné návrhy jsou nastaveny "od každého trochu" a chybí mě tam kvalitní zajištění co do výše poj. částek.

1. TNÚ jsou kryté na malou částku, pokud jste hlavní živitel rodiny a OSVČ, tak se spolehněte, že v případě plné invalidity se o Vás stát nepostará. Váš příjem klesne na 30 %, a proto nepodceňujte toto riziko. Z TNÚ se neplní pouze při plné invaliditě, ale jakýhokoliv trv. následek úrazem.

2. Máte rezervy? Pokud ano, tak není pro Vás důležité mít denní odškodné nebo pobyt v nemocnici. Jsou to vyhozené peníze.

3. Smrt se určuje dost těžko, je potřeba více informací stejně jako u TNÚ. (závazky, rodinné vztahy apod.)

4. U dítěte je potřeba zabezpečit TNÚ a popřípadě vážné onemocnění, vše otázka max. 100 Kč měs.

5. optimalizujte pojistky "co nejvíce do rizik", peníze na spoření vložte do OPF.

Pokud máte jakékoliv dotazy můžete se na mě obrátit s konzultací. Jsem k dispozici. Provedeme pečlivou analýzu cca. 1,5 - 2 hod. a připravím Vám finanční plán mapující Vaše cíle, potřeby a přání.
LifeFinance
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redvirago 29. 10. 2008 15:54

Zdravicko Vsem,

dekuji zatim za Vase nazory k memu tematu. V podstate nazory tykajici se "potrebnosti" priplatku v urazovem pojisteni v IZP jsem malinko ocekaval.

Mozna jsem mohl blize specifikovat svuj stav: u LifeFinance padla otazka, pokusim se tedy doplnit.

Muj rodinny stav je takovy: jsem svobodny, mam 2mesicni dite, pritelkyni. V nejblizsi dobe planuji svatbu. Bydlime ve vlastnim byte, do budoucna planuji vystavbu mensiho domu z vlastnich zdroju, eventuelne s pomoci castecne hypoteky (ve vysi max 1mil, na dostavbu a vybaveni) bude-li to nezbytne nutne. Tot asi takovy strucny prehled jak odhaduji svuj stav do budoucna.

Co se tyce rezerv: pro kazdeho je vyse rezerv ruzne dostacujici. Budem rikat, ze s ohledem na vyse popsane rezervy tvorim, tj. budu-li mesic v nemocnici, nebudu zavisly na denni davce za pobyt v nemocnici, ani na 100,-/den za uraz.. Spise mi jako OSVC vice ublizi fakt, ze nemohu vykonavat svou cinnost. Ta neni manuelni, spise "urednicka", ale preci jen... Do budoucnosti muze byt vse jinak. Dosti vyuzivam auto, jezdim na motorce.

Blize me nic nenapada co doplnit pro lepsi objektivnost mych potreb...

Konzultaci (jak jsem sam psal) se nebranim, jen samozrejme (protoze v tomto jsem tupec) nejdrive ctu, zjistuji, porovnavam, abych alespon i u toho poradce nebyl uuuuuplne blbej jak ten dubovej stul..:)
redvirago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 10. 2008 16:54

redvirago : no tak v tom případě bych dal IŽP na 1 milion korun, TNÚ na 1 milion korun s progresí.
DoubleSix
Diskutér

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 29. 10. 2008 17:35

Motorka? cesta do pekla....

Podle čeho sis vybral tyto čtyři společnosti?
Allianz (Rytmus /pastelka),
UNIQA (finance life 2008 F1 / motylek),
AXA( Comfort plus/medvidek),
CP (dynamik/slunicko)

Třeba klasická AXA comfort plus na pobočce je dražší než AXA comfort plus T100P.
K ostatnímu se vyjadřovat nebudu, aby mě tu nikdo nepomlouval, že haním nějakou společnost nebo produkt.
Pracuji jako finanční poradce a za svou prací a výsledky si stojím!
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2008 17:59

Ideální by bylo něco jako "osvícený finanční poradce", který by poradil bez ohledu na případnou provizi popř. oblíbenost finančních produktů, bohužel to je něco jako UFO :(. Hodně studentů, co si tímto přivydělávají, má v hlavně právě poslední produkt, který měli na školení a ten nabízí.
K tomu, aby ta rada nebyla "dle tabulek" by to chtělo např. znát výši příjmu, ale pokusím se.
Osobně bych nešel do dětské pojistky. Jako spoření to vhodné není a to z několika důvodů:
1) vysoká nákladová složka (provize, náklady pojišťovny)
2) pojistka končí k nějakému datu, pokud se peníze vyberou dřív, člověk hodně tratí
3) po 18. roce života náleží plnění dítěti a jako rodič s tím nemůžeš nic udělat (ne všichni 18 letí mají dost rozumu aby peníze použili účelně, není možné je věnovat "za něco" - např. úspěšné ukončení studia a tak použít vlastně jako "donucovací prostředek".
Stejně tak plnění v případě smrti dítěte jaksi postrádá smysl. Takže jen nějaké trvalé následky, ale aby ty měly opravdu opodstatnění a něco řešily, tak by měly být v milionech, nějakých pár set tisíc je tak na invalidní vozík a tedy nic neřeší. Pojišťovny ještě celkem v pohodě hradí "absolutní" úrazy (amputace, ztráta zraku, sluchu), ale problém je u "částečného omezení hybnosti", které sice člověka rovněž může vyřadit z pracovního procesu (záleží na povolání), ale není dostatečně tabulkově "ohodnoceno".
Pokud máš zajímavé příjmy, spíš bych doporučil dítěti vytvořit rezervu sám, než formou pojištění a pojistkou zajistit pouze sebe. Výhodou takovéto smlouvy je to, že je daňově uznatelná je-li do 60 let, na rozdíl od pojistky na dítě, která daňově uznatelná není. Pravděpodobně bych šel pouze do rizikového pojištění - tedy bez spořící složky, někdy, budeš-li uzavírat zároveň s hypotékou je možné získat lepší cenu (jak na pojištění, tak na hypotéku), v souvislosti s nynější finanční krizí je možné, že banky budou opět v případě hypotéky požadovat zajištění formou životní pojistky a je dost dobře možné že budou různě upřednostńovat až vynucovat produkty z vlastní finanční skupiny.
Také mi přijde nerozumné spořit se zhodnocením kolem třech procent a zároveň si brát hypotéku s úrokem dvojnásobným.

Já bych doporučil toto. Do té doby, než si vezmeš tu hypotéku, tak nesjednávat nic. Až si vezmeš hypotéku, tak uzavřít rizikovou životní pojistku (tedy bez spořící složky) na částku o něco vyšší, než je hodnota hypotéky a pojistku na trvalé následky; tady bude problém s tím, kolik si budeš moc dovolit, ideální by bylo tak dva a půl násobek hodnoty hypotéky (protože reálné plnění z těchto smluv při těžkých úrazech, které (navždy) vyřadí z pracovního procesu je ani ne polovina maximální částky), ale připrav se na to, že to bude drahé. O pojistku bych se zajímal (což nezbytně neznamená, že musíš sjednat) společně s hypotékou, je možné, že dostaneš lepší cenu; ale pozor, v žádném případě neuzavírat kombinaci hypotéky splácené životní pojistkou.
Dítěti bych začal spořit až doplatíš hypotéku eventuelně další dluhy (půjčky), protože je hloupost spořit se zhodnocením méně než polovičním a zároveň si ty samé peníze půjčovat.
To jak spořit je věc individuální. Já patřím k opatrným investorům a tak preferuji bankovní (a záložní) vklady, v současné době lze dosáhnout cca 5 % při akceptovatelném riziku (max. ztráta 10 % při vkladu do 25 000 EUR, a pravděpodobně bude zvýšeno na 50 000 EUR). Výhodou je, že peníze je možné celkem bez problémů v případě potřeby použít a není nutné si pak brát drahé spotřebitelské úvěry. Stačí zvolit vhodnou kombinaci, např. spořící účet bez výpovědní lhůty plus termínovaný vklad na 0,5 až 1 rok.
Ale chápu, že někdo raději investuje do fondů, akcií, komodit, jen to prostě není pro mě (nemám na to nervy :-P ).
Jeden takový drobný tip. Některé životní pojistky plní i v případě sebevraždy po více než 2 letech od sjednání, některé nikoliv (zpravidla ne ty s klesající pojistnou částkou). Může se to zdát jako banalita, nikdo přeci sebevraždu neplánuje, ale případů, kdy policie nehodu nebo vraždu označila jako sebevraždu už tu bylo spousty. Bohužel u evropských pojišťoven je velmi oblíbenou výlukou teroristický akt, takže pokud tě někdo zabije bombou v autobuse s výkřikem "Alláh akbar", nedostaneš nic :(
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2008 18:51

Ups :(, jak jsem tak jel metrem z práce domů, tak jsem si vzpomněl, že jsem se v příspěvku dopustil jednoho lapsu.
Čistě riziková životní pojistka (i když je do 60 let) není daňově uznatelná, musí mít spořící složku v určité minimální výši, myslím (kolegové kdyžtak jistě opraví), že to je 40 tisíc u pojistky do 15 let a 70 tisíc u pojistky nad 15 let).
Takže
1) buď rezignuješ na daňovou uznatelnost pojistky a necháš si jen tu rizikovou po dobu splácení hypotéky,
2) nebo uzavřeš nějakou se spořící složkou (aspoň na tu minimální částku) s tím, že jí budeš platit do 60 let. Osobně bych volil variantu 1).
Pokud je někdo, kdo by v případě tvé nemožnosti splácet, mohl hypotéku uhradit (např. rodiče), tak je tu i možnost vůbec na pojistku rezignovat a "přebytečné" finance použít k jejímu rychlejšímu splacení. Na první pohled to může vypadat jako velký risk, ale možností, které mohou zapříčinit neschopnost splácet hypotéku je více, než je pojistka schopna pokrýt (nemoc, ztráta zaměstnání, někdy i rozvod, některé druhy úrazů, které sice vyloučí z pracovního procesu, nicméně jejich tabulkové ohodnocení nebude dostatečné pro adekvátní náhradu)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 29. 10. 2008 20:42

PatrikChrz, dáváš špatné rady.
Do té doby, než si vezmeš tu hypotéku, tak nesjednávat nic.

Dám příklad: hypo plánuji za dva roky. Za rok hodně vážné zranění při dopravní nehodě s trvalými následky. Sníží se mi konkurenceschopnost na trhu práce. Zranění budou tak vážná, že mě žádná pojišťovna nepojistí ani na smrt, ani na trvalé následky, protože nepůjde do téměř jisté předčasné smrti a z trvalých následků mi vyloučí všechno až na pravou ruku:-)
Jak takovou situaci budu řešit?
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 29. 10. 2008 20:59

30kveten2004: pokud budou zranění tak vážná, že bude mít problém uspět na trhu práce, nebude mít tu hypotéku z čeho splácet, tak si jí ani nebude moc vzít.
Těch rizik, která mohou v životě nastat, je spoustu a na všechny se stejně pojistit nelze.
PatrikChrz
Administrátor

Odeslat příspěvekod 30kveten2004 29. 10. 2008 22:25

No vidíš, takže odklad pojištění rizik se v tomto případě nevyplatil. Člověk je bez práce,občasné přivýdělky, pobírá částečný invalidní důchod plus různé příspěvky a přídavky od státu. Strádá a strádají i jeho děti. Hypotéka je v nedohlednu, nevyjdou s manželkou bonitně třeba o pár tisíc. Ale ušetřil za ten rok, než se mu stala ta nehoda dejme tomu třeba 6 až 12.000,- Kč. Vskutku super.

Samozřejmě že rizik, které mohou v životě nastat je hodně a u většiny se nevyplatí je zajišťovat, ale zrovna tohle je jedno z těch, na které se vyplatí být zajištěn.
30kveten2004
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jege 29. 10. 2008 23:07

Patrik ma pravdu. Sam mam bohuzel IZP a tenhle mesic jsem mel schuzku s pojistovacim agentem a nebylo to hezke setkani ani pro jednoho z nas. Minusove vynosy z investic, 2 roky sporeni padnou na provize agentum, proste des a hruza.
Dnes bych uzavrel jenom rizikove zivotni pojisteni a finance bych radeji investoval nebo minimalne ulozil na sporici ucet a stejne bych z toho mel vyssi zisk. Navic bych nebyl svazan do 60 let a v pripade financnich problemu bych mohl investovane nebo nasporene penize rychle pouzit.
Mimochodem, kdesi jsem cetl clanek o tom, ze u KZP a IZP skoro cele 2 prvni roky "sezerou" odmeny pojistovacim agentum, proto se tak snazi kazdeho do toho uvazat. Ze ma pak clovek na krku dalsich 40 let na krku pojistku, kterou vlastne nepotrebuje a casto si ji ani nemuze dovolit, to uz pak neresi.
jege
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod redvirago 29. 10. 2008 23:28

Jsem moc rad, ze jsem od Vas obdrzel alespon nekolik nazoru.. :-)

Mam zajem situaci resit, ale jak rika Patrik, potrebovalo by to nekoho osviceneho, kdo neni vazan...

Na otazku jak jsem si vybral tyto pojitovny? Jak jsem rekl, z reklamy, tu a tam nekdo rekl: Ta je dobra atd.

Jde mi proste o to ze: moje sousedka spraskla rukama, ty jeste nemas IZP? kamaradi kterym osvedceny poradce poradil jsou take prekvapeni.. ale proste proc nejdrive nezjistit, nepoptat se, pak cinit...

Ono jak to tak sleduju: svuj malicky dil prace jsem tomu venoval, dost toho precetl, nejake pojistovny obesel, malicky zakladni prehled ziskal.

Ve vysledku: co zde uvedl Patrik musim rict je mi velice sympaticke. Preci jen i pro ty ruzne urazovky bych privital konkretni tip na urcite produkty...
Mate nekdo dobry tip? O:-) O:-) O:-)
redvirago
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2008 07:25

redvirago: jen bych ještě doplnil:
Životní (úrazová) pojistka na částky v řádech několika málo statisíců je naprosto nanic a nic neřeší. Pokud nejsi ochoten jí uzavřít opravdu na zajímavou částku (ve tvém případě bych uvažoval o životní pojistce na milion a úrazové tak na dva a půl), tak se na ní rovnou vykašli a peníze použij na rychlejší splácení hypotéky.
V případě nějaké pojistné události ti je totiž (nahoře uvažovaných) dvě stě tisíc (reálné plnění bude sotva polovina) nanic (nesplatíš z toho ani dluhy, ani nenahradíš ušlý příjem) a ty peníze ti budou zbytečně chybět.
Bohužel už při překročení pojistné částky jednoho milionu u úrazového pojištění si klade spoustu pojišťoven různé svazující podmínky a silně zvyšují pojistné.
Výší pojistného se pojišťovny na webu moc nechlubí a vždy se snaží protlačit nějakého finančního poradce (předpokládají, většinou správně, že jak ten se jednou dostane ke dveřím z vnitřní strany :), tak bez nějaké pojistky neodejde ;) ).
Jako takovou referenční nabídku jsem si vybral Českou pojišťovnu (Allianz ani Kooperativa výpočet na svých stránkách nenabízejí).
http://www.ceskapojistovna.cz/on-line-sluzby.html
Jsou tam tři nabídky a ani ta nejvyšší "pro náročné" mi nepřijde jako dostatečná:
Za necelých 6000 Kč ročně jsi pojištěn pro případ smrti úrazem na ubohých šest set tisíc (naprosto nedostatečné) a stejná částka pro případ trvalých následků úrazu (opět nedostatečné). S progresivním plněním je to sice až tři miliony, ale to se týká opravdu jen "vyjímečně zničujících" úrazů, reálné plnění odhaduji na 400 tisíc (200 000 krát 2 násobek za progresivní plnění). Je v tom 300 Kč na den za dobu nezbytného léčení (max. se vyplácí 1 rok) a stejná částka na hospitalizaci (tuším se také vyplácí max 1 rok).
Budu-li uvažovat, že bys potřeboval limity zhruba pětinásobné, vychází mi roční pojistné třicet tisíc. Jenže to není tak úplně pravda, zatímco u majetkového pojištění % pojistného s rostoucí pojistnou částkou klesá, u životního (úrazového) roste, takže výsledné pojistné (pokud bude pojišťovna vůbec ochotna ho na takovouto částku uzavřít) může být klidně dvojnásobné (dokonce i vyšší). Jsi ochoten ročně zaplatit za pojistné kolem šedesáti tisíc?
Ještě jeden tip. Někdy se to dost míchá. Je rozdíl mezi životním (v tomto případě jedno jestli s nebo bez spořící složky) a úrazovým pojištěním v otázce plnění v případě smrti.
U životního se vyplácí v případě smrti, bez ohledu na to z jakých nastane příčin (např. nemoc, v některých případech i sebevražda). U úrazového pojištění se vyplácí pouze v případě smrti úrazem, která představuje pouze cca 20 % příčin úmrtí!
PatrikChrz
Administrátor

Další stránka